MDCLONE: הדור השלישי של הרפואה הדיגיטלית

מפארק ההיי-טק גב-ים מביאה חברת MDClone את בשורת המידע הרפואי הדיגיטלי לצוותי רפואה, מחקר, מדעי החיים וחדשנות. בין הכרה כאחת החברות המבטיחות והחדשניות ביותר בעולם ע"י הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, לבין הישגים פורצי דרך בכל העולם, נשאר זיו אופק, העומד בראש החברה, נאמן לעיר באר שבע בה החל את דרכו המקצועית. "אחד היתרונות כאן היא התחושה שכולנו חלק ממשהו גדול יותר, וזה כבר מזמן לא רק 'ביזנס', אלא פסיפס של אנשים שמאוד מחוברים למקום ולצמיחת ההיי-טק והחדשנות באזור"

נעמה גלבנד
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגיגת שבועות צילום: יח"צ
נעמה גלבנד
תוכן מקודם

זיו אופק, מנכ"ל ומייסד MDClone, הוא יזם ותיק בדרום שהקים את הסטארטאפ הראשון בעיר באר שבע בשנת 1996. בשנת 2013 נמכרה החברה שהקים, dbMotion, לחברת Allscripts האמריקאית תמורת 235 מיליון דולר. "אני עוסק בעולם הרפואה הדיגיטלית למעלה משני עשורים וחצי וההתקדמות היא אדירה", אומר זיו, "הדור הראשון (בערך בין 1980 ל-2000) עסק בעיקר בדיגיטציה של המידע הרפואי – איך להעביר את כל המידע, שרובו היה בכתב יד או לא קיים כלל, לתוך מחשבים. הדור השני, מתחילת שנות האלפיים ולמשך כעשור, התאפיין בעיקר בחיבור כלל נקודות המידע שנמצא במערכות ובמקומות שונים סביב המטופל הבודד, כך שהצוות הרפואי יקבל את המידע השלם והמעודכן ביותר שיש לצורך קבלת החלטות טיפוליות בנקודת הטיפול. מה שאנחנו עוסקים היום ב-MDClone הוא הדור השלישי של הרפואה הדיגיטלית, דור ה'ביג דאטה' - איך ממנפים את הדאטה הרב שיש במערכת הבריאות לטובת שיפור איכות רפואי, הקטנת עלויות, חדשנות ומחקר. אנחנו מציגים פרדיגמה חדשנית ומהפכנית להנגשת מידע רפואי ישירות למשתמשי הקצה (רופאים, חוקרים, מנהלים, אנשי חדשנות, מדעני נתונים ועוד), ללא מתווכים, באופן שלא בוצע מעולם עד כה. 
חזון החברה הוא להמשיך ליצור מהפכה מבוססת מידע בארגוני הבריאות השונים בעולם, החל מקופות חולים, בתי חולים, גופי מחקר והמשך לגופים העוסקים בחדשנות טכנולוגית.

אופק מסביר כי MDClone פותרת את שתי הבעיות הגדולות של עולם הדאטה הרפואי – הגנה על פרטיות מטופלים ועולם הנתונים הרפואיים המורכב כל-כך. "בנושא פרטיות יש לחברה שלנו פתרון ייחודי של יצירת דאטה סינטטי, שהוא מידע שנראה ומתנהג כמו מידע אמיתי, אבל לא שייך לאף חולה אמיתי. לכן אפשר להשתמש בו לצורכי מחקר והסקת מסקנות בלי להפר את פרטיותם של אנשים אמיתיים".

זיו אופקצילום: אושר בן שטרית

הפתרון הייחודי השני מטפל בסוגיית המורכבות העצומה של עולם הדאטה הרפואי. אופק מספר כי "בכל ארגון רפואי יש אלפי טבלאות מידע, ורק אנשים בודדים בארגון יודעים באמת איך לטפל בהן, לשלוף את המידע ולעבד אותו. אותם מומחים הם, ותמיד יהיו, צוואר הבקבוק לדרישות ההולכות ומתרבות למידע רפואי. הפתרון שלנו מאפשר לכל משתמש קצה מורשה - רופא, חוקרת, מדען נתונים או מנהלת, ללא כל רקע טכנולוגי או הבנה בעולם הדאטה הרפואי, לקבל ולעבד מידע באופן עצמאי ומיידי ולהביא בכך לשיפור דרמטי כמעט בכל היבט אפשרי: איכות ויעילות הטיפול, הקטנת עלויות, שיפור תהליכים, מחקר רפואי, עידוד חדשנות וכו'".

כנס גיוס בפארק גב ים נגבצילום: פיד אלחטיב

משפחה שמשנה את העולם
חברת MDClone, שנוסדה בשנת 2016 בבאר שבע וממוקמת בפארק ההיי-טק גב ים בבאר שבע, גייסה מאז הקמתה כ-40 מיליון דולר והיא עומדת בפני סבב גיוס נוסף. היא נבחרה לאחת מ-100 החברות החדשניות והמבטיחות ביותר בעולם לשנת 2021 ע"י הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, ועל לקוחותיה נימנים ארגונים יוקרתיים ומובילים בארה"ב וקנדה, כל קופות החולים ומרכזים רפואיים מובילים בישראל (דוגמת רמב"ם, שיבא, איכילוב ואסותא) ומספר הפרויקטים מעבר לים רק הולך וגדל. "הידיעה שרעיון שצמח וגדל כאן בבאר שבע משפר איכות חיים ומשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם היא משהו שאנחנו לא מפסיקים להתרגש ממנו", מספר זיו ללא ציניות ומוסיף "הבחירה שלנו בעולם הרפואה מאפשרת לנו לגעת במקומות שהכי חשובים לאנשים ולעזור להם. יש לנו גם ממשקים די משמעותיים עם תחום הרווחה כיוון שבחלק גדול מהמקרים טיפול רפואי משלב אלמנטים סוציאליים רבים". 

תחושת השליחות שבעשייה בהחלט מחלחלת גם לשאר העובדים בחברה, המדגישים בצניעות כיצד היכולת שלהם להשפיע באופן ישיר על חיי אדם מניעה את עשייתם. טל אביטל, ראש צוות DevOps בחברה: "אני שמח להגיע לעבודה כי אני יודע שהחברה שלנו מצילה ומשפרת חיים באופן ישיר ותורמת לאנושות בקנה מידה גלובלי, בין אם בחקר התפשטויות של מגפות או קיצור זמני מחקר רפואי. אני יודע שזה נשמע קלישאתי אבל זה היומיום שלנו, אנחנו חיים את הקלישאה". גם הבטמנש ראובן, מנהלת גיוס בחברה, מחדדת את הרעיון: "מי שמגיעים לעבוד אצלנו יודעים שהם יעסקו במשהו מספק עם משמעות. תוסיפו לזה את התחושה שכאשר נכנסים למשרדי החברה מרגישים כאילו משפחה הכניסה אותך לסלון שלה".

זיו וחלק מהצוות האמריקאי צילום: אושר בן שטרית

בחברה מועסקים כיום למעלה מתשעים עובדים, כשהכוונה היא להגדיל משמעותית את המספר בשנה הקרובה. כבר עכשיו, יש לחברה משרות פתוחות רבות שהיא מציעה. החברה שלנו מגוונת מאוד, מאזורים שונים בארץ (דרום ,מרכז וצפון), טווח גילאים רחב שמביא המון ניסיון וערך מוסף ורבדים נוספים.  מה שמביא לגיוון היא ההסתכלות שלנו על תהליך הגיוס והתאמת האנשים לתפקיד ולחברה ברמה המקצועית והאישית", אומרת הבטמנש.

אירוע חברה סוף שנה צילום: אושר בן שטרית

נראה כי המשמעות שחשים העובדים בתפקידם בחברה בהחלט משפיעה באופן חיובי על האופי המשפחתי שמאפיין את הצוות. רות השקס, העובדת בחברה בתור Data Scientist מספרת: "העובדה שהמוצר כל הזמן משתנה ומשתפר משפיעה גם על אופי העבודה שלנו, אני שמחה שהחברה כל כך מאפשרת לי לקבל אחריות והשפעה גדולה על המוצר". כשהיא נשאלת על האופי ה'היי-טקי' של החברה היא מסבירה: "ברור שיש פינוקים, אבל זה לא נובע מתוך צורך גנרי כעוד חברת היי-טק, אלא מתוך תפיסה משפחתית. אנחנו יודעים גם לריב על המזגן כשצריך, לארח את הילדים שבאים בחופשות או לשתות קפה עם השכנים מהחברה ליד".

האקוסיסטם הדרומי חם יותר
כשזה מגיע לאווירת העבודה בבאר שבע אין יוצאים מן הכלל, המרואיינים כולם סיפרו על תחושות משפחתיות. "ממה שאני מכיר, אין מערכת יחסים דומה לזו שבין החברות בפארק ההיי-טק שלנו בשום מקום בעולם", מצהיר אופק. "הערבות ההדדית והרצון לתרום לסיפור הגדול יותר של חיזוק ההיי-טק בנגב בא לידי ביטוי גם במקרים  בהם מדובר בחברות שלכאורה מתחרות זו בזו". הבטמנש, שעבדה למעלה מעשור במרכז הארץ, משתפת "למרות ההיצע באזור המרכז, רציתי לחזור למקום שבו גדלתי. ברגע שהגעתי לגב-ים הבנתי שאני רוצה לעבוד שם, זה רחוק מהדימוי השומם שיש לאנשים על המדבר. להיפך, ההיי-טק פורח והיצע התפקידים רק הולך וגדל".

אופק לא תמיד מצליח להבין מדוע אנשים מתעקשים לעמוד שעות בפקקים ובחיפוש חניה כשאפשר, במרחק שעת נסיעה רגועה ברכבת, להגיע לעבוד בפארק היי-טק צומח שמציע יתרונות רבים, ללא בעיות התחבורה, הצפיפות והעומס שמאפיינים את המרכז. או, לחילופין, לעבור לגור בדרום. "אני בדרום מגיל אפס, יש למרחב הזה כל כך הרבה מה להציע למי שגר פה, ליזמים ולחברות. המרוץ הלא נגמר של החיים מקבל פה קצב אחר, התחרות על החניה, הפקקים והעובדים הרבה יותר שפויה ובאופן כללי האווירה רגועה יותר. אחד המאפיינים הבולטים של המקום כאן הוא התחושה שכולנו חלק ממשהו גדול יותר מאשר רק העשייה היום יומית במגרש הפרטי של החברה. כבר זמן רב לא מדובר רק ב'ביזנס', אלא בפסיפס של אנשים שברובם הגדול מאוד מחוברים למקום ולמשימה הלאומית החשובה של חיזוק הנגב. החיבור עם האוניברסיטה והעירייה, עם החזון המדבק של ראש העיר שלנו רוביק דנילביץ', מוסיף המון לייחוד של פארק ההיי-טק ולמה שיש לו להציע".

פוטנציאל אין סופי
זיו אופק הוא בהחלט יזם ותיק ומוכר בנוף הישראלי, לכן הוא מרשה לעצמו גם לבקר כשצריך "יש בדרום פוטנציאל אינסופי לצמיחה עסקית, במיוחד בתחום ההיי-טק והחדשנות, אבל לשם מימושו המדינה חייבת להעמיד את באר שבע והאזור בראש סדר העדיפויות, בין אם ביישום מעבר צה"ל דרומה או במתן תמריצים אמיתיים למעבר עובדים וחברות דרומה". הוא מסביר כי בעתיד, עם גידול האוכלוסייה והעומס הבלתי אפשרי בכבישי המרכז, לא תהיה לממשלה ברירה אלא לעשות זאת. 

מי הם העובדים שאתם מבקשים לגייס לחברה? 
"אנחנו רוצים להביא את האנשים שאכפת להם גם מה-Why, ולא רק מה-What. אלה שרוצים לעשות אימפקט חיובי ולשנות את העולם. את אלה אנחנו מחפשים!"