מתווכים בחדרה: כך הפכה עיר החוף לאטרקטיבית

הקרבה לים, הבנייה החדשה, הנגישות לכבישים וצירים מרכזיים ומחירי הדירות: מתווכים בחדרה מדווחים על ביקוש גובר למגורים בעיר

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום של קו הרקיע של חדרה
מתווכים בחדרה: ביקוש גובר למגוריםצילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות גובר הביקוש למגורים בחדרה, הממוקמת בין חוף הים התיכון לבין כביש החוף. המיקום האטרקטיבי, יחד עם הפרויקטים למגורים שמציעים דירות יוקרה במחירים נמוכים ביחס למרכז ולערים השכנות, הובילו לעלייה במספר הזוגות והמשפחות הצעירות, לצד משפרי דיור, שמבקשים לקבוע את מקום מגוריהם בעיר.

הבנייה בחדרה, שנמצאת בחלקו הצפוני של השרון, צפויה להימשך בשנים הקרובות. בעקבות אישור תוכניות להרחבת השכונות, מתוכננת תוספת של אלפי יחידות דיור. זאת, לצד הפרויקטים שנבנים כיום.

עבור רבים שמבקשים לרכוש או למכור נכס מדובר בעסקה מאוד משמעותית, כזו שעושים פעם בחיים. לכן, ישנה חשיבות רבה לליווי ולייעוץ של המתווכים בתהליך. המתווכים בחדרה מלווים לא רק רכישת דירות יד ראשונה. היכרותם עם השטח מאפשרת להם לאתר הזדמנויות עבור קונים, וללוות במקצועיות מוכרים, גם כשמדובר בנדל"ן מסחרי – המושפע בהכרח מהביקוש למגורים. בין המתווכים: אושר יעיש ומאיה אגם.

nullאושרי יעיש, אנגלו סכסון: "משיגים את העסקה הכי טובה שניתן לקבל"

"אני רואה בעבודה שלי סוג של שליחות. לעסוק בנדל"ן זה לעבוד עם אנשים, ולעזור להם להגיע לעסקה הכי טובה עבורם", אומר אושרי יעיש, זכיין ומנהל סניף אנגלו סכסון בחדרה.

יעיש מנצח על 15 מתווכים העוסקים בכל תחומי הנדל"ן: עסקאות יד ראשונה ושנייה, נכסים מסחרים, מגרשים ועוד. "הצוות שלנו הוא צוות מקצועי מהמעלה הראשונה. מכיוון שתחום הנדל"ן הוא תחום שמתחדש כל הזמן, אנחנו מקפידים לצאת להשתלמויות והדרכות כדי לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחותינו".

"אנחנו עוסקים בנדל"ן, אבל אנשים הם העסק שלנו". אושרי יעישצילום: באדיבות אנגלו סכסון

יעיש, המחזיק בתואר ראשון במנהל עסקים, החל את דרכו המקצועית בבנק הפועלים, שם עבד בהנהלה הראשית באגף המשכנתאות. במסגרת עבודתו נחשף לעולם הנדל"ן ולתהליכים המתרחשים בו, ובהמשך נעשה שותף בסניף חדרה של חברת אנגלו סכסון.

מה הופך את חדרה למבוקשת?

"חדרה היא העיר הכי אטרקטיבית באזור השרון מבחינת המחיר. חוף הים, עורקי התחבורה הראשיים, שכונות הענק החדשות הנבנות בה – כל אלה הופכים אותה למבוקשת מאוד. רצועת החוף לא מפסיקה להתפתח, יש גם מלון ראשון בעיר, העיר בהחלט מתעוררת. נתון מעניין הוא שרוב האנשים שקונים נכסים בחדרה מגיעים מחוץ לחדרה. יש מגמה של התניידות משאר אזורי השרון אל חדרה, ויש גם הרבה משקיעים שקונים בחדרה מגרשים ודירות".

מהי אסטרטגיית השיווק שלכם?

"אנחנו מפיצים את הנכסים שלנו בכל אתרי האינטרנט הרלבנטיים וברשתות החברתיות. אנחנו מקבלים בין 600-800 פניות של מתעניינים בחודש לגבי הנכסים שלנו שמשווקים במדיות השונות. פרט לכך יש לנו מאגר פנימי של כ-15,000 לקוחות שלנו שמחפשים נכסים. לרוב אנחנו מביאים ללקוח מספר אנשים שמתעניינים בכל נכס, ואנחנו עורכים התמחרות ביניהם כדי למקסם את המחיר שהלקוח יקבל".

אילו שירותים נוספים אתם מספקים ללקוחות?

"אנחנו מספקים ללקוחות שלנו מעטפת של שירותים שמקלה עליהם ומייעלת את התהליך. יש לי חברה לייעוץ משכנתאות, ואני מייעץ ללקוחות בענייני משכנתא. יש לנו קשרים הדוקים עם הבנקים השונים ואנחנו מסייעים בהוצאת אישור עקרוני למשכנתא. פרט לכך אנחנו מייעצים ללקוחות על עורכי דין מומלצים מהתחום, אדריכלים ושמאים, ואנחנו זמינים לעזור בכל קושי שמתעורר".

מדוע משתלם יותר לשכור את שירותיו של מתווך, מאשר למכור דירה באופן עצמאי?

"אני מאמין שהדרך הכי טובה למכור היא על ידי איש מקצוע. אנשים שמוכרים את הדירה שלהם באופן עצמאי נתקלים בקשיים רבים. אומנם כל אחד יכול למכור דירה, אבל השאלה היא באיזה מחיר. לעיתים מוכרים במחיר נמוך בהרבה מערך השוק ומפסידים כסף, לעיתים המוכרים מונעים מרגשות וחושבים שהדירה שלהם שווה הרבה יותר מערך השוק שלה, ולא מצליחים למכור. התפקיד שלנו הוא לנטרל רגשות ולכנס את שני הצדדים למחיר שוק".

אושרי מוסיף כי היתרון הגדול כמתווכים הוא שהם חשופים לקונים פוטנציאליים רבים, הרבה יותר מבעלי הנכסים. "ברגע שנכנסת אלינו דירה אנחנו מביאים לשלב המשא ומתן מספר מתעניינים ויוצרים תחרות ביניהם", הוא אומר, ומוסיף כי "למרבה הפלא, ההתנהלות בארץ היא מעט מוזרה. פעמים רבות אנשים הולכים לראות דירות מבלי שהם יודעים מה התקציב שלהם. רק לאחר שהם מתלהבים מהדירה, הם מתחילים לבדוק אם הם יכולים להרשות לעצמם אותה. זה יוצר עיכובים רבים ועלול להקשות על מכירת הדירה. אנחנו מסננים עבור הלקוחות שלנו את הקונים הפוטנציאלים, בודקים שיש להם מסוגלות כלכלית ואישור עקרוני ורק אחר כך ממשיכים בתהליך".

לסיכום אומר אושרי: "אנחנו עוסקים בנדל"ן, אבל אנשים הם העסק שלנו". זה המוטו שמלווה אותו ואת צוות משרדו, כמו במקרה של בני זוג שביקשו למכור את הבית בעקבות גירושין. "אלה אנשים שהיו במקום לא פשוט בחייהם, וחוו קושי נפשי ולחץ כלכלי עקב המשבר. קיבלנו הצעות עבור הנכס שלהם, אך בחרנו שלא להתגמש ולחכות להצעה גבוהה יותר. בסופו של דבר שניהם יצאו לפרק הבא בחייהם עם הון עצמי גדול יותר שייתן להם ביטחון ושקט נפשי. כל עסקה ועסקה היא מורכבת ואנו מתגברים בה בנחישות על האתגרים הצצים בדרך".

אושרי יעיש, אנגלו סכסון חדרה
כתובת: הרב עובדיה יוסף 2
טלפונים: 04-6222934, 04-6222935
פקס: 04-6222936
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר למגזין הנכסים של אנגלו-סכסון לשנת 2021>>>
לפנייה בדוא"ל>>>

-------------------

nullאגם נדל"ן

"להיות יועצת נדל"ן זה הייעוד שלי וההנאה שלי. אני מגשימה לאנשים חלומות ומשפרת להם את איכות החיים, וכל זאת בתהליך נינוח ונטול לחצים", מספרת מאיה אגם, הבעלים של אגם נדל"ן. מעבר דירה, תהליך שנתפס כמלחיץ אצל רוב האנשים, תמיד נחווה כתהליך מרגש ומהנה עבור מאיה. "שדרגתי לעצמי את הבית מעת לעת, בסך הכול מכרתי וקניתי שבעה בתים לעצמי, וכל הזמן ליוויתי חברים בקניית נכסים. עד שב-2012 החלטתי להפוך את התחביב למקצוע והוצאתי רישיון".

:ONE STOP SHOP "חשוב לי שהלקוחות יהיו רגועים ונינוחים"

מאז היא ליוותה מאות לקוחות ממשרדה הממוקם ברחוב רוטשילד בעיר, ועזרה להם לבצע עסקאות נדל"ן שמטרתן לשדרג את איכות חייהם. אגם עוסקת בנכסים מגוונים: מבתים פרטיים ודירות לקנייה והשכרה ועד לקניית מגרשים והתאגדות של קבוצות רכישה.

כמי שנולדה בחדרה, ולא עזבה אותה מעולם, מכירה אגם כל שכונה וכל רחוב בעיר. "אני מכירה את הצביון של כל שכונה, את בתי הספר, החתכים הסוציואקונומיים, מרכזי הקניות והכבישים, ולאחר שיחת אפיון צרכים עם הלקוח, אני יודעת להתאים לו את הנכס המתאים לו". לאחרונה הצטרף בנה, אור אגם, לסוכנות ומאיה מעבירה לו את כל רזי המקצוע שלמדה לאורך השנים.

"עושה הכול במטרה שהלקוחות שלי יעברו את התהליך בשקט נפשי ובניחותא"צילום: גיא לב אור

המאפיין הבולט ביותר אצל מאיה הוא ההתלהבות המדבקת שלה והתשוקה הגדולה שלה לעולם הנדל"ן. "חשוב לי שכל הלקוחות שלי יעשו את הצעד הזה בהתרגשות ובהתלהבות. אני מגייסת לתהליך כלים, ידע מקצועי וניסיון של עשור ועושה הכול במטרה שהלקוחות שלי יעברו את התהליך בשקט נפשי ובניחותא. לשם כך יש לי שיתופי פעולה עם מיטב אנשי המקצוע הרלבנטיים: עורכי דין, יועצי משכנתאות, מעצבות פנים ובנוסף לכך בבעלותי חברה לשיפוצים. הלקוחות שלי מקבלים מעטפת כוללת של שירותים ויכולים להיות בראש שקט".

על חדרה אומרת מאיה כי בעיניה היא העיר בעלת המיקום הגיאוגרפי הטוב ביותר בארץ. "חדרה ממוקמת בין חיפה לתל-אביב, קרובה לכל מקום. יש לנו חוף ים משגע, אווירה כפרית, ובנייה מרווחת ולא צפופה כמו בתל-אביב או חיפה. חדרה הולכת ומתפתחת, יש בה מרכזי קניות מרשימים ורצועת חוף מהפנטת, ועדיין יש בה פשטות וקסם". לדבריה יתרונות אלה מביאים לחדרה תושבים מירושלים, שוהם, תל אביב, חולון, חיפה, עתלית ועוד. בנוסף, מגפת הקורונה הובילה לעלייה בעסקאות הנדל"ן בחדרה, בעיקר בקרב משפרי דיור. "אנשים נשארו בבית והבינו את החשיבות של הבית. מי שהייתה לו דירה, שדרג לדירת גן, ומי שגר בפנטהאוז, קנה בית פרטי. ראינו עלייה של 30% בעסקאות של צמודי קרקע".

"משיגה את המחיר הגבוה ביותר האפשרי"

מאיה מדגישה שהנכסים שמגיעים למשרדה מטופלים בצורה המקצועית ביותר ועוברים ניקיון יסודי, סרטוני סיורים וירטואליים וצילומים בעזרת רחפן. לדבריה לא מומלץ לבצע עסקת נדל"ן ללא מתווך. "הישראלי אוהב לחסוך, אבל עסקת נדל"ן היא בדרך כלל העסקה הכי יקרה שאדם עושה בימי חייו, ולא כדאי לעשות אותה לבד. המתווך עורך את כל הבדיקות המקדימות, מנהל עבורך את המשא ומתן, והכי חשוב – משיג את המחיר הגבוה ביותר האפשרי לעסקה. לא אחת, מוכרים שלא נעזרים במתווך, מוכרים את הנכס שלהם במחיר נמוך מזה שמתווך יכול להשיג להם, וחבל. אני דואגת לאיכות החיים של בעלי הדירות, נמנעת מ"טיילת" ומביאה לדירה רק אנשים מתאימים".

"ראינו עלייה של 30% בעסקאות של צמודי קרקע". מאיה אגםצילום: גיא זאבי

כשנשאלת אגם על עסקה בה היא גאה במיוחד, היא מספרת על זוג מבוגר בעל הון עצמי שחי בשכירות ורצה לרכוש דירה. "הם פנו לבנק לקבל משכנתה וסורבו. הבנק ניפץ את החלום שלהם להיות בעלי דירה. פנינו אל יועץ המשכנתאות הפרטי שלי, ותוך יומיים הוא השיג להם משכנתה בבנק בתנאים מצוינים. תוך עשרה ימים מצאנו להם נכס מתאים, ובזכותנו יש להם כיום דירה".

אגם נדל"ן
רחוב רוטשילד 17, חדרה
מאיה אגם: 054-9911850, אור אגם: 054-9911860
למעבר לעמוד הפייסבוק >>