משרדי תיווך בירושלים: מכירים מקרוב את השכונות ואת הנכסים

בעיר גדולה ומורכבת כמו ירושלים, הצורך באנשי מקצוע שמכירים היטב ולעומק את שוק הנדל"ן המקומי גדול יותר. מה מציעים משרדי התיווך השונים, ומי יעזור לכם לסגור את העסקה הגדולה בחייכם?

מיכל גילת, אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איש נדל"ן בפגישה עם זוג
משרדי תיווך בירושליםצילום: shutterstock
מיכל גילת, אבי יופה
תוכן שיווקי

כדי להשלים עסקאות נדל"ן בדרך הטובה ביותר בעיר מורכבת וגדולה כמו ירושלים, לא די במשרד תיווך סטנדרטי. כדי לאתר את הנכסים ואת הלקוחות שיאפשרו ביצוע עסקה מוצלחת, יש צורך באנשי מקצוע שמכירים היטב ומקרוב את שוק הנדל"ן המקומי.

בעיר כמו ירושלים, העיר הגדולה בישראל, הצורך באנשי מקצוע שמעורים בשוק הנדל"ן אף גדול יותר. בעלי משרדי התיווך שפועלים בעיר, מכירים את השכונות, את המאפיינים והמחירים בכל אחד מהן, ובנוסף יכולים לאתר נכסים או לקוחות פוטנציאליים יותר בקלות ובמהירות, הודות לקשרים שרקמו בענף.

לצד היעילות עד להשלמת הקנייה או המכירה, ישנה חשיבות לבחירת משרד התיווך שכן מדובר בעסקאות גדולות ומשמעותיות אשר עבור רבים מתבצעות פעם או פעמיים בחיים. הכירו את משרדי התיווך שמכירים היטב ומקרוב את שוק הנדל"ן בירושלים: גוב-ארי נכסים, לילי לויט, ברנהם נכסים וישר ולנדל"ן.

גוב-ארי נכסים

סוכנות הנדל"ן גוב-ארי נכסים נוסדה בירושלים בשנת 2009, ובארבע השנים האחרונות היא בבעלותם המשותפת של עידן גוב ארי ודור אפרים. גוב ארי הוא חילוני גמור, ואפרים הוא חוזר בתשובה, ואין אולי טוב מזה לשקף את הצבעוניות של המשרד ואת הירושלמיות האותנטית שלו. חוץ מהיותם של השניים שותפים עסקיים, הם גם החברים הכי טובים.

צוות המשרד מונה שבעה סוכני נדל"ן אנרגטיים, מקצועיים ויסודיים, בעלי ניסיון של 12 שנים בתחום. כולם עובדים ופועלים מתוך יושרה, שקיפות אמינות ומקצועיות. המשרד מלווה על ידי שמאי וכן עורך דין מנוסה לדיני מקרקעין, המספקים ללקוחות המשרד ליווי מקצועי צמוד בכל עסקה.

מעורבים בכל תהליך הרכישה או מכירה

משרד גוב ארי נכסים, המדורג בין עשרת המשרדים המובילים של האתר "מדלן", מעורב בכל תהליך הרכישה או המכירה, מתחילתו ועד סופו, כולל הערכת שווי הנכס, בחינת מצבו המשפטי, המיסוי, חוקי התכנון והבנייה, המשא ומתן, החתימה על החוזה וגם הרבה מעבר לכך. מסביר גוב ארי: "החתימה על החוזה היא בדרך כלל לא סוף הסיפור. תמיד יש בעיות שצצות גם אחרי החתימה, ואנחנו שם, תמיד, בשביל הלקוחות שלנו כדי לעזור ולסייע".

עובדים ופועלים מתוך יושרה, שקיפות אמינות ומקצועיות. עידן גוב ארי צילום: מיכל פתאל

המשרד עובד עם היזמים המובילים בתחום התמ"א והפינוי-בינוי בשכונות היפות של ירושלים: מרכז העיר, נחלאות, שערי חסד, שוק מחנה יהודה, רחביה, טלביה, קריית שמואל, רסקו, המושבה הגרמנית, בקעה, קטמון הישנה, אבו טור, תלפיות, ארנונה, בית הכרם, קריית משה ועין כרם.

הקורונה פגעה בסקטורים רבים במשק פגיעה אנושה, אולם לדברי גוב ארי ואפרים, לא רק שהיא לא פגעה בענף הנדל"ן היא אף היטיבה עימו, ובירושלים המגמה הזו הורגשה היטב. גוב ארי: "הביקוש לדירות גדל בימי הקורונה, כנראה משום שרבים פחדו להשקיע בבורסה, שקרסה בתחילת המגפה, ובחרו להשקיע בדברים יציבים ובטוחים יותר. רצו לאחוז בנכס. גם ההסתגרות בבתים שנגזרה אלינו גרמה לאנשים לרצות לשפר דיור. מה שכן, היום אנשים כבר לא קונים דירות במחירים הזויים".

אפרים מוסיף: "הקורונה יישרה את המוכרים, וכיום הם לא מתחילים את ההליך במחירים מופרזים אלא במחירים שהם מעט מעל מחיר השוק, ולכן ההליך הפך להיות הרבה יותר קצר".

מרגישים את הביקוש לדירות

ההכרה האמריקאית בירושלים כבירתה של ישראל הביאה, בין היתר, לגידול במספר העולים לארץ מארצות הברית. על פי נתוני הסוכנות היהודית עד סוף נובמבר 2020 הגיעו לארץ כ-2,800 עולים מארצות הברית. רבים בהם בחרו להתגורר בירושלים, ובגוב ארי נכסים יודעים לספר על עסקאות רבות שנסגרו בשנה החולפת עם יהודים אמריקאים.

עובדים עם היזמים המובילים בתחום התמ"א והפינוי-בינוי בעירצילום: מיכל פתאל

ירושלים נמצאת בימים אלה בתנופה של התחדשות עירונית באמצעות פרויקטים מסוג תמ"א 38/1 (חיזוק מבנים) ותמ"א 38/2 (הריסה ובנייה). חיפוש באתר המרכזי של תמ"א מניב מאות תוצאות של פרויקטים מסוג זה המתבצעים בעיר. בנייה חדשה אין כמעט בירושלים בשל היעדר קרקעות זמינות.

אם תשאלו את גוב ארי ואפרים, אם עכשיו זה הזמן הנכון למכור דירה, הם ישיבו שזה תלוי בכמה קריטריונים. גוב ארי: "אנחנו ממליצים למוכרים לבוא ולהיפגש איתנו כדי לבחון את הנושא ברצינות רבה. למשל, אם מתוכננים באזור המגורים פרויקטים מסוג תמ"א, שווה לחכות, כי ערך הדירות צפוי לעלות. לדבריהם, את הביקוש לדירות, שנמצא בתקופה האחרונה בסימן עלייה, הם מרגישים היטב בעבודה היומיומית שלהם. "אנחנו מרגישים היטב את הביקוש לדירות, אבל קשה לנו לקבוע אם זה בגלל התקופה או שזה המשרד שגדל והתפתח", הם מסכמים.

גוב ארי נכסים
כתובת: רחוב בצלאל 46, ירושלים
טלפון: 072-3926139
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>

---------------------------

לילי לויט

שכונת רחביה בירושלים הפכה מוקד משיכה מרכזי לאוכלוסייה מאוד מגוונת. בזכות הקרבה לשערי חסד וריבוי בתי הכנסת מגיעים לשכונה יותר ויותר משפחות חרדיות, אבל ישנם גם לא מעט חילונים שמצליחים לחיות במקום בדו קיום מעורר כבוד.

מבין אותה אוכלוסייה שמגיעה לרחביה אפשר למצוא בעלי אמצעים עם גב כלכלי רחב, וגם כאלה שלא הבוחרים להשתקע עם שישה ילדים בדירת שלושה חדרים, כאשר לצידם ישנם גם משקיעים ושוכרים.

התמהיל ניכר ברחובות, ומי שמסתובב ברחובות הציוריים שלה יכול לשמוע את רעש הילדים המגיע מהגנים ומהפעוטונים הרבים, וגם לשים לב לנשים הצעירות הרבות עם כיסויי הראש.

30 שנות ניסיון. לילי לויטצילום: מיכאל ארנבורג

לילי לויט, בעלת משרד לתיווך נדל"ן עם ניסיון של 30 שנה בענף, מכירה כל אבן וכל בית בשכונה. המשרד שלה, הנושא את השם "לילי לויט ייעוץ ושיווק נדל"ן", מתמחה בכל סוגי העסקאות בשוק הפרטי והעסקי בשכונות הוותיקות בעיר.

הניסיון שלה, יחד עם הרצון העז להביא את הלקוח שלה לבית משלו שאליו ירצה לחזור בסופו של כל יום, לצד שירות אישי מלב אל לב, הפכו אותה לשם דבר בשכונה ובאזור בכלל. היא גם מחזיקה בידע רב על כל הנעשה בשכונה מבחינה נדל"נית.

"הנגישות אל רחביה מאוד מקלה על התנועה, והקרבה לנחלאות למשל מאפשרת להגיע לכל מיני מוסדות לימוד חרדיים", מפרטת לילי, "יש הסעות, יש אפשרות להגיע גם לקריית משה ולרמות סנהדריה, ויש את בית חב"ד שהפך מוקד משיכה מאוד גדול".

מה עוד הפך את רחביה למוקד עלייה לרגל?

"הפוטנציאל שלה עלה בשנים האחרונות בזכות הרחבת זוכות הבנייה, שהביאה כל מיני משקיעים לבנות ולהרחיב נכסים. יש תנופת בנייה משמעותית במקום שהביאה למחיר מאוד יקר לדירה, גם בלי חנייה. אבל יש אנשים צנועים מאוד שמגיעים לכאן, ומוכנים להתגמש ולוותר על חנייה ולחנות את הרכב שלהם ברחוב. זו שכונה שבה כל אחד מכיר את השני, ולפעמים רק רחוב אחד מפריד בין התמיכה של ההורים או הליכה למשפחה לקידוש. ברחביה, כשנכס מוצע למכירה במחיר שפוי, הוא נמכר מאוד מהר".

לילי לויטצילום: מיכאל ארנבורג

לצד כל אלה לילי מדגישה שברחביה פועלים גם מוסדות לימוד חילוניים, הכוללים אף חטיבת ביניים ותיכון, מה שמביא לחזרה של צעירים לאזור ולשמירה על מרקם יוצא דופן עם כבוד הדדי האופייני מאוד לעיר הבירה של ישראל. ואם זה לא מספיק, גם הקרבה למוסדות כמו הכנסת, מכון ון ליר, הסינמטק, הכותל וממילא, הופכים את רחביה למקום אטרקטיבי להשתקע בו.

לילי לויט ייעוץ ושיווק נדל"ן
טלפונים: 02-5639339, 050-5248930
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>

-----------------------

nullברנהם נכסים

מעבר להיותה עיר הבירה, נחשבת ירושלים לאחת הערים המיוחדות, הצבעוניות והשוקקות ביותר בישראל ביחס לערים אחרות. הייחודיות הזו, שבאה לידי ביטוי באנשים, בריחות ובטעמים, מורגשת גם בכל הקשור לשכונות העיר.

מרכז ירושלים הפך לאזור תוסס המושך אליו צעירים רבים שעובדים ולומדים בעיר, לצד משפחות ותיירים. התושבים נהנים ממרכז בילוי ומסחר מתחת לבית, שיחד עם תחבורה ציבורית יעילה בדמות הרכבת הקלה והנוף של כנסת ישראל, משכנות האומה והעיר העתיקה, הופכים את המקום למבוקש בכל הקשור לשוק הנדל"ן המקומי.

"ההיכרות שלי עם הרחובות והנכסים באזור מאפשרת לי להתאים ללקוח נכס בהתאם לצרכים שלו", מסבירה שיר ברנהם, הבעלים של משרד תיווך הנדל"ן ברנהם נכסים, המלווה ישראלים ותושבי חוץ בתהליכים לרכישת נכס למגורים או להשקעה. מתוך האמונה והאהבה לאזור רכשה שיר את המשרד לצורך השקעה, ובהמשך גם דירות מגורים.

"נכס במרכז ירושלים כדאי לרכוש רק בעזרתו של בעל מקצוע שחי ונושם את העיר", מוסיפה שיר שבמקביל לשירות שהיא מעניקה ללקוחותיה אפשר למצוא גם ניהול נכסים להשקעה. "אני מאמינה ביחס אישי לכל לקוח. חשוב לי קודם כל להבין מה סוג הנכס שהלקוח מחפש, על מנת שאוכל לכוון אותו בהתאם. אני רואה את עצמי כשותפה של הלקוח וכשישנה התלבטות באשר לנכס אבקש לשמוע ולסייע במידת הצורך במתן תשובות לשאלות. אני מאמינה שכדי לקבל החלטה נכונה צריך לאפשר לכל לקוח מרחב לחשיבה, ולא להפעיל עליו לחץ".

"אני רואה את עצמי כשותפה של הלקוח". שיר ברנהםצילום: פרטי

לשיר היכרות עם המתווכים הפועלים באזור איתם היא מנהלת שיתופי פעולה, וגם קשרים הדוקים עם עורכי דין, שמאים, יועצי משכנתאות ואנשי מקצוע נוספים שיעטפו את הלקוח כל הדרך עד להשלמת העסקה. היא מתמחה באזור מרכז ירושלים בדגש על רחוב יפו, שם אף התגוררה בעבר. כיום היא מנהלת באופן בלעדי עשרות דירות במרכז העיר, מגדלים שקיימים עשרות שנים ומגדלים חדשים, כשאת רוב הדירות גם שיווקה למכירה ולהשכרה.

רבים מהלקוחות של ברנהם נכסים הם תושבי המדינה שמעוניינים לרכוש דירה להשקעה בירושלים, כמה מהם ירושלמים ואחרים מגיעים ממרכז הארץ ומצפונה. משקיעים רבים חוזרים לברנהם נכסים אחרי שכבר ביצעו עסקה ראשונה מוצלחת, ואחרים מגיעים למשרד בזכות המלצות שעוברות מפה לאוזן.

במשך עשרות שנים שיר פועלת בשיתוף פעולה מלא לצד שלמה נאמן, הבעלים של "נאמן איזי בית" וסוכן נדל"ן עם ותק של 12 שנה בתחום. "נכס להשקעה במרכז העיר ירושלים הוא נכס עם תשואה מניבה מובטחת", אומר שלמה, המלווה משקיעים מאירופה, קנדה ומרוקו באיתור וברכישת נכס להשקעה בלב השוקק של ירושלים, ומציע תחת קורת גג אחת גם שירותי ניהול לנכסים המושכרים לטווח ארוך ואף לטווח קצר, כדוגמת Air B&B.

העובדה ששלמה עובד בשיתוף פעולה הדוק עם כלל המתווכים הפועלים במרכז ירושלים, מאפשרת לו לאתר עבור לקוחותיו מגוון רחב של נכסים העונים על צרכיהם. כשמדובר במשקיעים שאין באפשרותם להגיע ארצה, שלמה מבקר בעצמו בנכסים, מצלם ובודק את מצב הנכס, ומעביר ללקוח תמונה מצב מלאה.

ברגע שהלקוח מעוניין להתקדם לעסקה, שלמה הוא זה שמטפל בכל הנדרש בתהליך, מקשר בין עורכי הדין ובודק את תקינות הנכס.

"המטרה שלי היא להעניק שקט נפשי מלא למשקיעים". שלמה נאמןצילום: פרטי

"המטרה שלי היא להעניק שקט נפשי מלא למשקיעים", מדגיש שלמה, ומוסיף כי שירותי הניהול במשרדו כוללים איתור שוכרים הן לתקופות שכירות ארוכות טווח והן לתקופות קצרות, פרסום הנכס במגוון אפיקים, הפקדת תשלומי השכירות מדי חודש, טיפול בתקלות שמתגלות בנכס וריכוז הוצאות והכנסות שנתיות של הנכס.

"במרכז העיר ירושלים ישנו ביקוש רב לרכישת דירות להשקעה ולמגורים, ביקוש שהולך ועולה בתקופה האחרונה עם תום מגפת הקורונה ומתבטא גם בעלייה במחירי השכירות באזור", מסכמים שיר ושלמה.

ברנהם נכסים ונאמן איזי בית משווקים גם דירות באזור המרכז- תל אביב, הרצליה, רמת גן.

ברנהם נכסים
052-6666591
יפו 210, ירושלים
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

נאמן איזי בית
052-6400528
הרב קוק 7 ירושלים

----------------------------------------------

nullישר ולנדל"ן

משרד התיווך 'ישר ולנדל"ן' מתמחה בהתאמת דירות מגורים למגוון אוכלוסיות בירושלים ומקפיד לקחת בחשבון את אופי קהל היעד וצורך כל לקוח לטובת מציאת דירה מדויקת עבורו. חסי' יודלביץ, מנכ"לית המשרד, מסבירה במה מתאפיינים רצונותיהם של לקוחותיה מן הדירה ומן הסביבה, ומספרת מדוע החליטה לעזוב את עבודתה כמתווכת במשרד תיווך ידוע, ולצאת לדרך עצמאית.

עסק משפחתי מבוסס על יושרה והגינות

חסי' יודלביץ החלה את דרכה המקצועית כמורה ואחר כך כמנהלת בית ספר יסודי בירושלים, ולדבריה פנתה אל עולם התיווך לאחר שהבינה שעל משפחתה להגדיל את כושר ההשתכרות. "למדתי את תחום התיווך על בוריו, ועבדתי בחברת תיווך ידועה בירושלים", היא נזכרת. "אבל מהר מאוד ראיתי שהעולם הזה גם מלא בשקרים, רמאות ונוכלות, וחוויתי על בשרי את הסלידה ממתווכים בציבור הרחב. הרגשתי שאני צריכה להתנצל על עצם המקצוע שלי, והתחושה הזו גרמה לרצון עז להוכיח שצריך ואפשר אחרת".

יריד הדירות של ישר ולנדלן 2019קרדיט: "מוגזם" - 058-3232-172 מירי ברגמן

את ישר ולנדל"ן הקימה מתוך האמונה כי יושרה והגינות הם הפרמטרים להצלחה, כאשר לפני מספר שנים הצטרף אל המשרד גם בנה, יעקב. "אחרי שקיבל רישיון תיווך, העסק הפך למשפחתי, מה שמסב לי גאווה גדולה. על מאגר הלקוחות הרחב והקהילתי שלנו תעיד העובדה שכאשר יזמנו לפני כשנתיים את 'יריד הדירות' החדשני של ירושלים במלון רמדה, הגיעו דרכנו מאות משפחות שחיפשו לקנות דירה. העבודה שלנו מבוססת על שקיפות והגינות, ואכן, כל הלקוחות שלנו מקפידים לציין את העובדה הזו, מה שמוכיח לי שהיושרה אכן משתלמת, גם בעסק הזה".

מלבד השקיפות המנחה את צוות החברה, גם עבודת השיווק האינטנסיבית שמתבצעת בשטח מסייעת רבות למיצוי הפוטנציאל של כל עסקה. "הבנו ששיווק חכם עוזר מאוד לעבודה השוטפת, מייעל אותה וגורם לצמיחה שלנו", מדגישה יודלביץ'. "אנחנו משקיעים רבות בלשווק את הלקוחות שלנו בצורה נכונה ויצירתית, בין אם זה להציע שיחת יעוץ ראשונית ללא עלות או התחייבות ובין אם זה בא לידי ביטוי בפנייה ישירה ללקוחות פוטנציאליים דרך המדיות השונות. זה הוכיח את עצמו בשטח".

בודקים כל נכס ונכס באופן מדוקדק

ב'ישר ולנדל"ן' מקפידים לבצע סקירה מעמיקה של קהל היעד על מנת להתאים עבורו את הנכס. "חשוב לנו מאוד להכיר את הלקוח, כיוון שההיכרות מקלה עלינו את מציאת הדירה המדויקת עבורו. אנחנו משקיעים מאוד בהבנת קהל היעד שלנו, בין אם מדובר במשפחות חרדיות בעלות צרכים ספציפיים, כמו דירה מחולקת היטב, שני כיורים במטבח, שני חדרי שירותים, ומרפסת פתוחה ובין אם מדובר במשפחה חילונית. אנחנו לוקחים בחשבון גם את הסביבה, אם עליה להכיל קרבה למוסדות מסוימים, האם היא שקטה מספיק וכו'. כל פרמטר נמדד ונלקח בחשבון בהתאם לאופי ורצון הלקוח".

עוד היא מדגישה כי "אנחנו לא מטרטרים את בעלי הדירות והמוכרים, ופשוט עושים את העבודה בעצמנו. אנו בודקים כל נכס ונכס באופן מדוקדק, ומעסיקים אנשי מקצוע כשמאים ואדריכלים שמסייעים לערוך בדיקה יסודית ומקיפה של מצב הנכס. לצד זאת, אנו תמיד מוודאים לפני ולפנים את מצבו המשפטי של הנכס, ומבטיחים שלא תהיינה הפתעות לא נעימות מן הכיוון הזה".

לצד דירות למגורים, ישר ולנדל"ן הרחיבה לאחרונה את פעילותה גם לענף השיווק בפרויקטים חדשים. יודלביץ' מסבירה כי "ירושלים זוכה בשנים האחרונות לתנופת פיתוח משמעותית גם בענף הזה,. דרך ההגינות, יושרה, וראש פתוח לשיווק אפקטיבי אפשר לעורר בתחום הזה לא פחות ממהפכה. זה יהיה סיפור גדול בשנים הקרובות", היא מדגישה. "יזם, קבלן או חברה שרוצים לשווק פרויקט תמ"א 38 / דירות חדשות בירושלים יקבלו את השירות שלנו מתוך יושרה והגינות לצד מקסימום יעילות בשיווק חכם ויצירתי לקהל היעד המדויק. כמו כן, הממליצים עלינו לחברה או יזם שסוגרים אתנו בלעדיות, מקבלים תמורה של בין 5-10% מהעמלה שלנו", מסכמת חסי'.

ישר ולנדל"ן ירושלים
טלפון: 058-6744707