תיווך נדל"ן באילת: השוק המקומי רותח

דירות נופש, נכסים להשקעה והתוכניות העתידות בעיר: שוק תיווך הנדל"ן בעיר הדרומית ביותר בישראל שוקק במיוחד

ליאת קורנברג
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
העיר אילת מלמעלה
תיווך נדל"ן באילת: דירות נופש בשכונות החדשותצילום: shutterstock
ליאת קורנברג
תוכן שיווקי

למי שחשב כי שוק הנדל"ן הישראלי נחלש בעקבות משבר הקורונה, הופתע מנתונים האחרונים המצביעים על זינוק בביקוש ובמספר העסקאות. שוק הנדל"ן בישראל רותח, וכך גם באילת. זאת, לצעד העלייה בביקוש לדירות נופש בעיר התיירות של ישראל.

מי שאינו מופתע מהנתונים ומכיר היטב ולעומק את שוק הנדל"ן הוא שמוליק רוזנפלד, זכיין ובעלי משרד התיווך אנגלו סכסון באילת. לדבריו, המאפיין החזק יותר בביקוש נכסים באילת הוא דווקא מצד משקיעים. "לאחרונה נושא ההשקעה בדירות ה- Airbnb עלה בצורה משמעותית. אנשים כבר פחות מחפשים לנפוש בבתי המלון הרגילים, אלא מעוניינים בסוג אחר של אירוח, ובהתאם לכך גדל מספר המשקיעים בדירות נופש באילת", הוא מסביר.

היתרון: הכרת השוק המקומי לעומק. צוות אנגלו סכסון אילתצילום: באדיבות שמוליק רוזנפלד

עוד מוסיף שמוליק כי יותר מ-50 אחוז ממחזיקי הנכסים בעיר הם משקיעים. זאת, על רקע המחירים האטרקטיביים. "אפשר למצוא באילת וילות בעלות 300-600 מ"ר, כולל בריכת שחיה, בטווח המחירים של 3.5-4 מיליון שקלים", הוא אומר, "אלו מחירים שבאזור המרכז נמכרות בהם דירות 5 חדרים במיקום סביר".

שכונות חזקות להשקעה

אילת ניתנת לחלוקה מאוד ברורה: קיימות בה שכונות ישנות שנבנו סביב שנות ה-60', בהן שכונה א' ושכונת אופיר, לצד שכונות שנבנו משנות ה-90' ואילך כמו מערב 6 ו-7 ושכונת שחמון. "בשכונות החדשות הסטנדרטים שונים, יש מעליות וחניה נוחה ומתוכננת", מסביר שמוליק, "השדרוג העיקרי הוא הפיצול של גיל הנכסים. בעקבות כך גם סוג האוכלוסייה השתנה. בעוד שבשכונות הישנות ניתן למצוא את האוכלוסייה הוותיקה יותר של העיר, בשכונות החדשות יש יותר משפחות צעירות, ובהתאם לכך גם יותר בתי ספר וגנים".

שמוליק מסביר כי על רכישת דירות הנופש השפיעה בעבר הקרבה לים, שמצויה דווקא בשכונות הישנות יותר של העיר. "בתקופה האחרונה יש שינוי גם בתחום הזה", אומר רוזנפלד, "דירות הנופש הן וילות מפוארות עם בריכה, שאותן ניתן למצוא רק בשכונות החדשות של העיר. כלומר, אנשים רוכשים דירות נופש כאלה בעיקר בשכונות החדשות".

תיווך שהוא מומחיות

אילת היא עיר תיירות דרומית ומתאפיינת בניתוק גיאוגרפי משאר חלקי הארץ, ומתנהלת כסוג של שוק סגור. דבר שיוצר צורך לספק לעצמה את השירותים. "אילת מאופיינת בכלכלה חצי עצמאית", אומר שמוליק, ומוסיף כי העובדה שהעיר מרוחקת משפיעה על עבודתו כמתווך נדל"ן. "אנשים מזמינים טיסה ומגיעים במיוחד כדי לראות נכסים. הכל צריך להיעשות בצורה ממוקדת", הוא מסביר, "המשקיע מגיע לזמן מוגבל ואתה כמתווך מעוניין להראות לו כמה שיותר, ולכן היום עצמו צריך להיות מאוד מתוכנן".

משקיעים מגיעים בטיסה כדי לבדוק נכסים מקרוב. צוות אנגלו סכסון אילתצילום: באדיבות שמוליק רוזנפלד

כתושב אילת מזה כ-30 שנה, מכיר שמוליק את החוזקות של העיר היטב, דבר שמאוד מסייע לו בעבודתו. "יש לי כלים קלאסיים שאני כמתווך בעל ותק של שש שנים בתחום נעזר בהם, הכוללים בעיקר פרסום באתרי הנדל"ן וברשתות החברתיות וכמובן באתר של אנגלו סכסון, אבל מלבד כל אלה יש לי את היתרונות כמתווך שמכיר את העיר. אני מכיר את הקהל הפוטנציאלי לקניית דירות, אני יודע מה התכניות של העיר, מה עומד לקרות, היכן מופשרות קרקעות ועוד. באנגלו סכסון זה נקרא 'התמחות באזור'. ככל שאתה מתמחה באזור קטן יותר, אתה מומחה יותר גדול. המומחיות הזו היא מה שאותה הלקוחות מחפשים בסופו של דבר", מסכם שמוליק.

שמוליק רוזנפלד – אנגלו סכסון אילת
כתובת: שדרות התמרים 13, אילת
טלפון: 050-889-5533
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לפנייה בדוא"ל >>