מתווכים באילת: ביקוש גובר לנדל"ן להשקעה

בעיר הדרומית ביותר בישראל, שוק הנדל"ן שוקק עם ביקוש גובר לנדל"ן להשקעה. מתווכים באילת מסבירים מה הופך את העיר הדרומית לאטרקטיבית

ליאת קורנבגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתווכים באילת: שוק הנדל"ן שוקק
מתווכים באילת: שוק הנדל"ן שוקקצילום: shutterstock
ליאת קורנבגר
תוכן שיווקי

העיר הדרומית ביותר בישראל אומנם ספגה טלטלה בעקבות משבר הקורונה, אולם שוק הנדל"ן המקומי לא נפגע וממשיך לרשום ביקושים לנדל"ן למגורים. עיקר העסקאות הן לדירות להשקעה. כעיר התיירות בישראל מושכת אליה אילת משקיעים רבים, אף נחשבת כסוג של חממה עבורם.

בעיר שבה מתגוררים פחות מ-50 אלף תושבים, מציעה נכסים להשקעה במחירים אטרקטיביים ונמוכים ביחס למרכז. משקיעים רבים רואים את הפוטנציאל הגלום בעיר, שעל פי התוכניות נמצאת בתהליכי תנופה מאוצים, עם כוונה לשלש את גודל האוכלוסייה.

במה מתעניינים המשקיעים, כיצד מאופיין שוק הנדל"ן המקומי ומה כוללת העבודה בעיר המבודדת? על שאלות אלה משיבים המתווכחים שלומי נחמיאס ושמוליק רוזנפלד.

שלומי נחמיאס - Wolfpack

לאחר שלמד והתמקצע בתיווך, לצד ייזום ופיתוח פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בתחום הנדל"ן, רכש ידע, ניסיון והיכרות רבה עם התחום באילת, הקים שלומי נחמיאס את משרד התיווך הייחודי שלו – Wolfpack, כשמו כולל להקה מאוחדת ומיומנת של סוכני נדל"ן מוכשרים.

משרד התיווך Wolfpack בהובלתו של בעלי המשרד שלומי נחמיאס, מספק שירותי תיווך נדל"ן – מכירה, קנייה והשכרת נכסים באילת ללקוחות פרטיים ולמשקיעים. זאת, כאשר לצדו של נחמיאס פועלת פרלה אברהם, מנהלת המשרד, המשקיעה את כל כולה ומרצה לטובת הסוכנים והלקוחות.

המאפיין הייחודי של משרד Wolfpack הוא במודל עבודת הצוות שלו – מתווכים עובדים יחד ומאחדים כוחות וידע, כדי להעצים ולספק את השירות האיכותי והטוב ביותר ללקוחות, תוך איתור העסקאות הטובות והמשתלמות ביותר עבורם.

"בדומה ללהקת זאבים שצדים יחד ודואגים לזקני הלהקה, כך גם המתווכים במשרד Wolfpack שעובדים בצוות" אומר שלומי נחמיאס, הבעלים ומנהל המשרד, ומוסיף: "למרות שלכל סוכן יש לקוחות ותחומי אחריות משלו, כולנו נעזרים זה בזה ומאחדים כוחות כדי לייצר 100 אחוז הצלחה ללקוחות".

Wolfpack: "אנחנו להקה שגדלה ומתרחבת"צילום: חיים דויד צלמים

"מכירה ורכישת נכס הן העסקאות המורכבות ביותר שאנשים מבצעים בימי חייהם", מוסיף נחמיאס, "אלו תהליכים מורכבים הכרוכים בכסף רב, וחשוב לבחור במתווכי הנדל"ן הטובים והמסורים שידאגו להם לעסקה הטובה ביותר שיוכלו לקבל. אנו מצטיינים בכך ומשקיעים כל שאפשר בלקוחות: משתמשים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, בהם תוכנות לסיור וירטואלי בנכסים מבלי שהקונים יצטרכו להגיע פיזית לשטח בפעמים הראשונות, עובדים עם דו"ח CMA לקונים ולמוכרים, ועם מאגר לקוחות ממוחשב המצליב בין הנכס ובין הלקוח הפוטנציאלי המתאים".

השירותים העיקריים שמשרד התיווך Wolfpack מספק, כוללים קנייה ומכירת דירות חדשות מקבלן ודירות יד שנייה, נדל"ן מסחרי, מגרשים לבנייה רוויה ומגרשים בכלל, השכרות נדל"ן מסחרי, עבודה מול משקיעים מהארץ ומחו"ל וניהול נכסים ללקוחות.

בנוסף, במשרד Wolfpack פועלים למקסום שיווק הנכסים ללקוחות תוך פרסום הנכס ושיווקו בכל המדיות הרלוונטיות ונבנית עבור כל לקוח תוכנית שיווקית מותאמת עבור סוג הנכס שלו. "הנכסים משווקים במדיה הדיגיטלית תוך עריכת תמונות וסרטונים מקצועיים של הנכס, לצד הפרטים הרלוונטיים ושיתוף הפוסטים בעמודי הפייסבוק של המשרד ושל הסוכנים, בקבוצות ועמודים רלוונטיים. הפרסום נעשה גם באינסטגרם ובכל ערוצי המדיה הדיגיטלית. מעבר לכך, אנחנו מפיצים מאות פלאיירים מודפסים לכל דירה שמשווקת דרכינו".

נחמיאס מוסיף כי צוות המשרד עושה סינון קונים קפדני, תוך בירור רצינות כוונותיהם לגבי הדירה, הצרכים שלהם ויכולת המימון. רק הלקוחות הפוטנציאליים ביותר לקניה מוזמנים לראות את הנכס, כדי לא להטריד את המוכרים. עם לקוחות המשרד שמעוניינים לרכוש דירה באילת, נערכת פגישה מקצועית להבנת צרכיהם ורצונותיהם על מנת להתאים עבורם את הנכס האידאלי. "אנו מבררים איתם לעומק את הרצונות שלהם - גודל הדירה המבוקשת, המיקום, הסביבה, התשתיות החשובות, תחבורה ציבורית אם זקוקים לה ועוד", אומר נחמיאס.

מה לגבי משקיעי נדל"ן?
"עם משקיעים אנו עובדים בצמוד גם כן, ומכינים להם תוכנית אסטרטגית של ערך התשואה הפוטנציאלי – כמה הדירה צפויה להחזיר להם תמורת ההשקעה. אנחנו עובדים בצמוד לעורך דין ויועץ משכנתאות ובונים עבור הלקוחות תוכנית פיננסית על פי הרצון והצורך. כשאנו מוצאים דירה מתאימה עבורם מבחינת הצרכים, אנו עורכים בדיקה מלאה לדירה, כולל נסח טאבו וכל היסטוריית הנכס".

לדברי נחמיאס החזון של המשרד הוא להיות חלק מלהקת נדל"ן ששולטת בשוק האילתי, ופועלת יחד בשיתוף כדי למנף את הידע והקשרים להצלחה. "הדגש שלנו במשרד הוא לפני הכל על אמינות, יושרה ושירות ללקוח", מסכם נחמיאס, "אנו מקפידים על למידה יומיומית של השוק וכלי השיווק החדשים, ניהול מו"מ מתקדמים, הכרת נפש הלקוח ומרדף אין סופי אחר טכנולוגיה מחקר ופיתוח. אנו להקה שגדלה ומתרחבת ומספקים לסוכני הנדל"ן שלנו מעטפת מנהלתית מקיפה לפיתוח העסק האישי והמקצועי שלו, וזה חוזר אלינו חזרה ועוזר ללהקה להתפתח ולהצמיח ידע ומוניטין".

משרד תיווך Wolfpack אילת
כתובת: הבל"ן 2, פארק אמת"ל אזור תעשיה, אילת
למעבר ל
אתר >>
טלפון: 052-8702321, 08-6656750

-------------------------------

שמוליק רוזנפלד

האם ביליתם לאחרונה חופשה באילת, ועלתה בראשכם המחשבה לרכוש דירת נופש להשקעה בעיר? לדבריו של שמוליק רוזנפלד, זכיין ובעלי אנגלו סכסון באילת, אתם לא לבד. "למעלה מ-50 אחוז ממחזיקי הנכסים בעיר מחזיקים אותם לצורכי השקעה. זאת מפני שמחירי הנדל"ן להשקעה זולים ביחס למרכז", הוא מסביר.

"מחירי הנדל"ן להשקעה זולים ביחס למרכז". צוות אנגלו סכסון באילתצילום: באדיבות שמוליק רוזנפלד

שמוליק רוזנפלד, תושב אילת זה 30 שנה, עובד בתחום הנדל"ן בשש השנים האחרונות כזכיין ובעלים ברשת אנגלו סכסון אילת. כמי שחי בעיר כבר שלושה עשורים הוא מכיר אותה היטב, בפרט את שוק הנדל"ן המקומי.

"אילת היא עיר מבודדת שאת רוב השירותים היא מספקת לעצמה", מסביר שמוליק, "אם, לדוגמה, נתקעת בפתח תקוה בלי מוצר כלשהו, תמיד אפשר לנסוע לרמת גן או תל אביב ולהשיג את מה שצריך. אילת היא סוג של שוק סגור. בפריפריה שלנו יש קיבוצים ומושבים, אז אנחנו בעצם סוג של כלכלה חצי עצמאית".

שמוליק מוסיף כי באילת כמעט ואין תעשייה, מלבד מלונאות. המשמעות היא שרוב העיר נשענת באופן כזה או אחר על פעילות בתי המלון, והתיירים באילת הם חלק מהכלכלה המקומית. "מדינת ישראל מונה כשני מיליון בתי אב, בעוד שבאילת יש כ-20 אלף בתי אב, כלומר אוכלוסיית אילת, כולל התיירים, מהווה אחוז אחד מסך הפעילות הכלכלית בארץ. "אילת היא בירת הנופש של ישראל, ומושכת אליה כשלושה מיליון תיירים בשנה. בשנים האחרונות 90 אחוז מהלינות באילת הן של ישראלים".

על הרקע הזה, כך מסביר שמוליק, אילת מעניינת רבים מבחינת נכסים להשקעה, בפרט לאור העובדה שהמחירים זולים ביחס למרכז הארץ, אם כי מחירי השכירות בעיר כמעט זהים לאלו שמרכז.

עם גב של רשת חזקה

על אף שאילת היא עיר קטנה, שיעור המתווכים בה הוא גדול יחסית. שמוליק ער לעובדה הזו, ומסביר כי הנתון נעוץ בכך שמקומות התעסוקה בעיר הם מוגבלים. "רבים באילת בוחרים בתעסוקה זמנית או מקצועות שהם 'על הדרך', ולא מעט גם עובדים בשני מקומות עבודה במקביל", הוא אומר ומסביר כי "על פניו יש הרבה מתווכים, אבל בפועל פחות מתווכים פעילים באופן מלא. בנוסף, יש מתווכים שמתמחים בסוגי נדל"ן שונים".

שמוליק עצמו הוא מתווך פעיל שחי את עולם הנדל"ן, ואינו רואה הבדל מהותי בין עבודתו לבין עבדותו של מתווך באזור המרכז, על אף האופי הייחודי של העיר אילת. "אני נמצא במשרד, בעלים וזכיין. אני אישית מתמחה בנדל"ן מסחרי, אבל אנחנו כמשרד נותנים את כל השירותים", הוא אומר, "אני מניח שצורת העבודה שלנו די דומה לעבודה בכל הארץ. הגיוס שלנו נעשה דרך אתרי נדל"ן, פייסבוק, אינסטגרם ומרכז קשרים. באנגלו סכסון יש יתרון גדול שנקרא ממורנדום. לדוגמה, אם מישהו מתל אביב רוצה למכור את ביתו באילת כדי לרכוש נכס בתל אביב, אז המשרד מקבל אותו בתל אביב ומפנה אליי את העסקה. זה מייצר לכל 90 הסניפים שלנו לא מעט עבודה".

מגמת עליה בשוק הנדל"ן בעיר

בלבד בגיבוי של רשת הנדל"ן שאליה הוא משתייך, חלק מעבודתו של שמוליק כוללת שיתופי פעולה עם מתווכים נוספים, מאילת ומחוצה לה. "אנחנו משתדלים לשתף פעולה בתוך השוק, כמו בכל שוק", הוא מציין, "אנחנו משתפים פעולה עם מתווכים שעובדים בצורה מסודרת, מתוך משרד ולא מהבית, כי מי שעובד מהבית מבנה ההוצאות שלו יותר גמיש, יש לו פחות פרסום, פחות השקעה ופחות שיווק, ואצלנו ההוצאות הקבועות הן הרבה יותר גבוהות".

משתפים פעולה עם מתווכים מתוך אילת ומחוצה לה. צוות אנגלו סכסון באילתצילום: באדיבות שמוליק רוזנפלד

לסיכום אומר שמוליק כי "באילת יותר ממחצית הנכסים בעיר, נרכשו לצרוך השקעה, ומאותה הסיבה מגיעים לכאן הרבה לקוחות. אומנם הקורונה השפיעה על כל שוק הנדל"ן בארץ, וכרגע גם שוק הנדל"ן באילת נמצא במגמת עלייה ובתאוצה".

שמוליק רוזנפלד – אנגלו סכסון אילת
כתובת: שדרות התמרים 13, אילת
טלפון: 050-889-5533
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

לפנייה בדוא"ל >>