תיווך נדל"ן בכפר סבא: כיצד ליווי מקצועי עשוי למנוע טעויות והפסדים

כשמדובר בעסקאות מורכבות ומשמעותיות כמו קניית בית או מכירת נכס, חשוב לקבל ייעוץ וליווי מצד אנשי מקצוע מיומנים. אילו שירותים מציעים אנשי תחום תיווך נדל"ן בכפר סבא בדרך להשלמת העסקה

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תיווך נדל"ן
תיווך נדל"ן בכפר סבא: למצות את כל האפשרויות עד למימוש העסקהצילום: shutterstock
אבי יופה
תוכן שיווקי

רבים מבינים כי ללא תיווך מקצועי הדרך לעסקת נדל"ן עלולה להיתקל בלא מעט מכשולים ומהמורות שעלולים לבזבז זמן יקר ולעלות לא מעט כסף. קניית בית ומכירת נכס כרוכות בתהליכים ארוכים ולא פשוטים, בהם יש לתת את הדעת לפרטים רבים. אחרי הכל, עבור רבים מדובר בעסקה המשמעותית של חייהם.

אנשי התיווך, בעיקר כאלה שמתמחים באזור שבו הם פועלים יודעים להעניק ליווי מקצועי כל הדרך להשלמת העסקה. הם אלה שבקיאים באזורים, הרחובות והשכונות ובכך יכולים לאתר הזדמנויות, והם אלה שיכולים להוביל מכירת נכס במחיר משתלם לאחר שיווק, סינון לקוחות והובלה עד לחתימה על ההסכם.

גם בכפר סבא, עיר שהפכה למבוקשת בקרב משפחות צעירות שמבקשות להתגורר בבתים מרווחים יותר, עם נגישות תחבורתית ובמחירים אטרקטיביים, רבים מסתייעים במשרדי התיווך המקומיים, שמלבד המקצועיות מחזיקים ביתרון מובהק של היכרות עם שוק הנדל"ן המקומי. שתיים מהמתווכות שפועלות בעיר הן סיגל פלח ומאירה בראל, שמסבירות ומנתחות מה מאפיין את כפר סבא מבחינת תחום הנדל"ן.

סיגל פלח - נדל"ן בהתאמה אישית

החלטתם לרכוש דירה? בשעה טובה. התהליך יכול להיות קל ופשוט, ללא לחצים ומתחים, אם עושים את זה נכון, בליווי אנשי מקצוע איכותיים. זו לפחות הגישה של סוכנת הנדל"ן סיגל פלח, הבעלים של סוכנות התיווך שנושאת את שמה "סיגל פלח - נדל"ן בהתאמה אישית".

סיגל רכשה את הדירה הראשונה שלה בהרצליה כבר בגיל 20, בסכום של 350 אלף שקל, ללא הון ראשוני. סכום שנשמע אולי מעט נמוך, אבל היא מספרת שגם את הדירה ההיא לא היה קל לרכוש באותה התקופה. "היום השוק קיבל תפנית שונה עקב עליית המחירים וכן ניתן לרכוש דירה גם אם אין הון ראשוני", מסבירה סיגל, "חייבים להיות יצירתיים בתהליך".

היום סיגל בת 36, נשואה ואם לשלושה ילדים, תושבת השכונה הירוקה בכפר סבא. מאחוריה הישגים מרשימים בתחום הנדל"ן, בהם התברגות לעשירייה הראשונה ברשימת המתווכים המובילים בכפר סבא לשנת 2021-2020 על פי מדד מדלן.

על אף שהיא בוגרת מכללת וינגייט בלימודי תנועה וליווי התפתחותי לגיל הרך, העיסוק בנדל"ן תמיד בער בה. "ידעתי שאני רוצה לעסוק בזה", היא מדגישה, "רציתי לעזור לאנשים להגשים את החלום שלהם לקנות דירה. לא מדובר במשחק ילדים וצריך להיות מוקפים בתהליך הזה באנשי מקצוע איכותיים ואמינים".

מה הערך שאת מביאה שהוא שונה מהמתחרים?
"יושרה ואמינות אמיתית. ללא פשרות. לא חסרים מתווכים בכפר סבא שיכולים לתת מענה, אבל הייחודיות שלי היא בכך שכל לקוח מקבל שירות אמיתי ואיכותי מהלב, עם המון סבלנות, וכמובן עזרה עם אנשי המקצוע שהוא צריך עד קבלת המפתח.

"חייבים להיות יצירתיים בתהליך". סיגל פלחצילום: צילום: שרון גולדברג

"אני שמה דגש על יצירתיות במו"מ וייחודיות. חשוב לי שכולם יהיו מרוצים, הקונים והמוכרים. זו אכפתיות אמיתית. כעצמאית השם שלי חשוב לי מאוד, ולרוב אני עובדת מפה לאוזן מה שנותן חותמת על לקוחות מרוצים".

סיגל מציינת כל תהליך העבודה מולה מלווה באנרגיות חיוביות ואף חשוב מכך – בלי לחצים. מבחינתה המטרה היא בראש ובראשונה להשתדל ולהביע נכונות, ולהקיף את הלקוח באנשי מקצוע איכותיים ואמינים עד סוף התהליך. והתהליכים, לפחות בשוק הנדל"ן בכפר סבא, הולכים ומשתנים.

"שוק הנדל"ן השתנה בשנתיים האחרונות", מסבירה סיגל, "אם בעבר המלצתי קודם כל למכור ואז לקנות נכס, היום המצב שונה. השוק חם ויש יותר קונים מנכסים. לכן אני ממליצה לרכוש ורק אז למכור, וכמובן רק לאחר בדיקה עם יועץ משכנתאות שעובד מול כל הבנקים ועם קבלת אישור עקרוני מהבנק. המחירים עולים בקצב מהיר ונכסים לא נשארים זמן רב על המדף. לפעמים מקבלים כמה הצעות על אותו הנכס, מה שגורם להתמחרות".

למה יש להתייחס כשמתכוונים לרכוש נכס?
"ברגע שאנחנו יודעים מה היכולת הכספית של הלקוח מתחיל התהליך. אני מציגה לו כמה שאלות מנחות כדי לדעת להראות את הנכסים המתאימים לצרכים, ולא לעשות 'טיילת' בבית ולבזבז ללקוח זמן יקר. הסינון שלי מקצועי וההוכחות בשטח מדברות בעד עצמן. במקביל הייתי מציעה ללקוחות לסייר ברחוב ולבדוק האם יש מטרדי ריח או רעש, לדבר עם תושבים ולשאול עד כמה הם מרוצים, לחפש קבוצות ברשתות החברתיות של השכונה ולהגיע למפגשים קהילתיים, וגם לבחון מה התחבורה הציבורית שמגיעה לשכונה והאם היא מהווה מטרד".

"השוק חם ויש יותר קונים מנכסים". סיגל פלחצילום: צילום: שרון גולדברג

סיגל פלח היא כתובת גם עבור משקיעים. לקוחות רבים אינם רוכשים לעצמם דירה למגורים בכפר סבא, ורוצים דווקא להשקיע את כספם בנדל"ן בעיר. לדברי סיגל מדובר ב"צעד נכון לתקופה הנוכחית" אבל צריך להקפיד על נקודת מבט שונה.

"משקיע לא יכול להסתכל על דירה כאחת שבה הוא יתגורר", מדגישה סיגל, "רבים מהמשקיעים עושים את זה ומדובר בטעות. חייבת להיות הפרדה מוחלטת כשהמטרה העיקרית היא להשביח את הנכס כמו בקרבה לאזור הרכבת הקלה, או התחדשות עירונית. אני מציגה למשקיעים את כל המידע הדרוש, לא מסתירה דבר בדרך, ועושה שיתופי פעולה עם כל המתווכים כדי להביא ללקוחות שלי את העסקה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר".

סיגל פלח - נדל"ן בהתאמה אישית
כתובת: רחוב נלקין, כפר סבא
טלפון: 050-8357884
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לכרטיס הביקור הדיגיטלי >>

--------------------------

מאירה בראל - רימקס ONE

יועצת הנדל"ן הבכירה מאירה בראל, היא מומחית לניהול משא ומתן ומובילה עסקאות בתחום בהצלחה קרוב ל-15 שנה. בראל מוכרת כאשת מקצוע ששומרת על מקצועיות גבוהה וערכים של שקיפות, מחויבות שירות אישי ורגישות גדולה ללקוחותיה.

מאירה היא חלק ממשפחת רימקס - מותג בינלאומי מצליח בתחום הנדל"ן שמעניק ערך מוסף למתווכים וללקוחות. "במסגרת המשרד שלנו רימקס ONE אנו המתווכים מקיימים כל מיני פעילויות למען הקהילה. בנוסף, אני נוהגת לתרום לעמותת 'גדולים מהחיים' - לילדים חולי סרטן, מתוך העמלה של כל עסקה שאני סוגרת בשם הלקוח והלקוחות מופתעים ומתרגשים לקבל מהעמותה תעודת הוקרה אישית".

אל העיסוק בנדל"ן הגיעה מאירה לאחר שנים רבות כאשת עסקים, שיזמה וניהלה רשת מצליחה לייצור בתחום המזון. לאחר שהובילה פרויקט גדול של פינוי בינוי, התאהבה בנדל"ן והעמיקה את ידיעותיה בתחום בקורס נדל"ן של רימקס, שהתווסף ללימודי ניהול עסקי בכיר ודינמיקה של ניהול משא ומתן באוניברסיטת תל אביב וללימודי ניהול מתקדם באוניברסיטת בר אילן.

"אמון הוא הכרחי ליצירת תהליך מוצלח". מאירה בראלצילום: באדיבות רימקס ONE כפר סבא

"עבורי אמון הוא הכרחי ליצירת תהליך מוצלח המוביל לעסקה, אני מקפידה לשתף את לקוחותיי בכל המתרחש בתהליך ולהעניק להם ביטחון והרגשת שליטה במצב", מדגישה בראל. עבור רוב האנשים עסקת נדל"ן היא העסקה המשמעותית ביותר בחייהם ולכן תמיד היא מלווה בפחדים וחששות. "לקוחותיי יודעים שאעשה כל שביכולתי על מנת לקדם את העסקה לדאוג למצוא את הנכס שרצו או למכור במחיר שביקשו, הם תמיד שילמו בחפץ לב עבור התוצאה וכתבו מכתבי תודה והערכה. בזכות זאת רבים מלקוחותיי שבים אלי שנית לאחר שכבר ביצעו מכירה או רכישה בעזרתי, או שהמליצו עלי למכריהם", היא אומרת.

להכיר את הלב של כפר סבא

כפר סבא היא מקום של אנשים מיוחדים, אומרת מאירה ומוסיפה כי כדי להצליח בעסקי הנדל"ן בעיר, חשוב להכיר את האנשים מקרוב, לשמור על קשרים אישיים חמים ולהיות מעודכנים בכל המתחדש בה.

מאירה בראלקרדיט: remaxoneks

"שיווק הנכסים מתבצע אמנם בכל המדיות, אך אינו מהווה תחליף לחיבור שלי לשטח ולאנשים", מציינת מאירה ומסבירה כי במרכז העיר – אזור מבוקש מאד דרך פעולה זו היא חשובה במיוחד. היא מספרת כי זוג צעיר שביקש לחזור לישראל לאחר שהות ארוכה באירלנד, פנה אליה בבקשה למצוא דירה במרכז ובמקביל למכור את הבית הקטן שהיה בבעלותם. גם הוא במרכז. "התגייסתי במהרה ומצאתי עבורם דירה מתאימה לדרישותיהם ובמקביל מכרתי את דירתם הקטנה", היא אומרת.

נכסים בכפר סבא – עסק למקצוענים

כאחת מהערים המבוקשות בשרון, כפר סבא מאופיינת ברמת חיים גבוהה, חינוך מצוין ואיכות חיים. לא קל למצוא דירה בכפר סבא, במיוחד לאור העובדה שלא נותרו בה כמעט שטחים לבנייה חדשה. הביקוש הגבוה מול ההיצע הנמוך הוביל לעליית מחירים המקשה בעיקר על רוכשי דירה ראשונה.

"על מנת לסייע ללקוחותיי למצוא נכס מתאים או למכור את דירתם, אני מקפידה להישאר מעודכנת בכל המתרחש והמתחדש בעיר", אומרת מאירה, "את שלבי המשא ומתן של העסקה אני מנהלת במקצועיות ומגייסת לשם כך את ניסיוני הרב בתחום. עבורי, עיקר עבודת התיווך היא עבודה עם אנשים. אני לא רואה את העסקה לנגד עיניי, אלא אנשים עם חלומות וצרכים. העיסוק בתחום מאוד מספק אותי, ואני שמחה כאשר אני מצליחה להגשים חלום. מקצועיות היא שם המשחק כזו שמהולה ברגש חם, ליווי אישי לאורך כל התהליך, שקיפות והקפדה על יצירת אמון והקשבה לכל צורכי הלקוח", מסכמת מאירה.

מאירה בראל – רימקס ONE כפר סבא
טלפון: 050-5254559
למעבר לאתר רימקס >>