אלה מאיה: "שקיפות ואמינות היא המדיניות הטובה ביותר בעסקי הנדל"ן"

אחת הדמויות הבולטות בתחום הנדל"ן ביבנה היא אלה מאיה, מתווכת המקרקעין שזכתה כתגלית השנה של רימקס ישראל ופועלת בגישה אחרת לגמרי מתוך תחושת שליחות

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלה מאיה
"עבור מוכרי דירות, אני מייצרת בידול עסקי-שיווקי". אלה מאיה צילום: צילום: סיון ספיר
דניאל דותן
תוכן שיווקי

אלה מאיה, בת 42, בעבר שחקנית בוגרת בית צבי, העדיפה את עולם המכירות על פי קריירת משחק, ולאחר שהתאהבה בתחום והבינה את יכולותיה בחרה במקצוע הממצה ביותר את כישוריה – עולם הנדל"ן. בתוך שנה בלבד מרגע שהחלה בעבודה ברימקס טיים יבנה, זכתה אלה בתואר תגלית השנה של הרשת בישראל, בזכות העסקאות הרבות שעשתה ובעיקר בשל האופן שבה ביצעה אותן.

"בעיניי שקיפות ואמינות היא המדיניות הטובה ביותר בעסקי הנדל"ן", מסבירה מתווכת המקרקעין אלה מאיה. "אני תמיד מביאה את עצמי ללקוח, באותנטיות וביושרה. אני רואה בלקוחות שלי שגרירי המותג – הם אלו שימליצו עליי לחבריהם ויחזרו אליי שוב, אם אעשה את עבודתי נאמנה ואשיג עבורם תוצאות. עם הזמן גיליתי, מתוך התגובות של המוכרים והקונים, שאני מצליחה לשנות את תדמית המתווך ואנשים נהנים לרכוש ממני דירה. הלקוחות בעיניי הם לב העניין, ואני אעשה הכל כדי שהם יהיו מרוצים. אני לא רואה בלקוח 'עסקה', אלא בן אדם שלם עם צרכים, רצונות, חששות. רכישת דירה היא תהליך מורכב וכנראה העסקה הגדולה ביותר שאדם יעשה במהלך חייו, לכן אני רותמת את כל הרגישות, הנועם ואהבת האדם שבי, לתהליך".

כיצד תקופת הקורונה השפיעה על מכירות הנדל"ן?
"משבר הקורונה פרץ בתחילת עבודתי בתיווך נדל"ן. פעלנו מהר, לא היה ספק בכלל שצריך להתאים את עצמנו למצב החדש. אנשים נתקעו עם מכירות והיו זקוקים לסיוע והדרכה מכיוון שהיה סגר. בזכות שיטת העבודה הייחודית שלנו במשרד הצלחתי בתוך השנה המאתגרת למכור מספר רב של נכסים ולהגשים את חלומם של אנשים בתקופה זו".

הדבר שבעיקר מייחד את אלה היא הדרך שבה היא רואה את הלקוחות שלה. "עבור כל לקוח - בין אם הוא קונה או מוכר דירה, אני מבצעת את עבודת התיווך באופן המקצועי, המעמיק והמקיף ביותר", היא אומרת, ומוסיפה: "עבור מוכרי דירות, אני מייצרת בידול עסקי-שיווקי. לכל מוכר אני מציגה MAP הכולל 18 ערוצי שיווק מותאמים אישית לנכס ולסיטואציה. למוכר פנטהאוז ברחוב הדוגית, לדוגמה, יש קהל יעד אחר ממי שמוכר דירת ארבעה חדרים באותו הרחוב, לכן השיווק שלי יכוון ויותאם לקהל היעד של הנכס".

למכירה פנטהאוז 6 חדרים מהמם ביבנה הירוקה | דירות למכירה ביבנה | רימקסקרדיט: RE/MAX Time

אלה מציינת כי היא נמנעת ממבקרים רבים בנכס שמיועד למכירה. "הצלחה בעיניי היא לא להרשים את המוכרים על ידי 'טיילת מיותרת', של קונים שאינם ממוקדים, אלא בדיוק להיפך, להביא את הקונים הפוטנציאליים הרציניים ביותר, ולבצע מכירה איכותית. לכן אני מקפידה על סינון קונים, ודואגת שהקונים שיגיעו לראות את הדירה בסופו של דבר, יהיו הפוטנציאליים באמת מבחינת הצרכים שלהם, מידת הרצינות שלהם והתקציב".

במסגרת הסינון עושה אלה שימוש בטכנולוגיה, ולוקחת את המתעניינים ברכישת הנכס לסיור וירטואלי בדירה, מבלי שיצטרכו לצאת מביתם. הרציניים ממשיכים לשלב הבא, ויש גם מי שמסתפק בכך, כמו הלקוחות שקנו דירה כשהם בחו"ל. "ביצענו את כל העסקה מבלי שהם הגיעו פיזית לראות את הנכס", היא מספרת.

מעבר לסינון הקפדני, אלה מבצעת מקסום מחיר לנכס באופן ריאלי ובהתאם למצב הנכס, האזור והשוק. לכך היא מוסיפה את כישוריה בניהול והובלת מו"מ, עד להשלמת העסקה. "שירות נוסף שאני מעניקה ללקוחותיי, מוכרי הדירות, הוא הכנת הנכס. למשל, הום סטייג'ינג לנכסים שאינם בשלים לצילום. אני עושה זאת כהכנה מקדימה לפני תחילת השיווק, מתוך התפיסה שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני.

"מה שמייחד אותי, בעיניי, הוא סרטוני התדמית בווידאו שאני יוצרת כחלק מתוכנית השיווק. מלבד הצילומים המקצועיים אני מכינה סרטון איכותי מאוד המייחד את הדירה ואת יתרונותיה עבור הקונים".

"מה שמייחד אותי, בעיניי, הוא סרטוני התדמית בווידאו שאני יוצרת". אלה מאיהצילום: צילום: : סיון ספיר

אלה מציינת שהיא נותנת את כל כולה עבור הלקוחות. בין אם מדובר בקונים ובין אם מדובר במוכרים. "הקונה מעביר לי למעשה את האחריות לאתר עבורו נכס, ואני פועלת מתוך תחושת שליחות ואחריות לספק לו את הטוב ביותר". היא מסבירה, "אני מתמצאת בכל הנכסים בעיר. במשרד רימקס טיים יבנה יש לנו מאגר של מאות קונים, אנחנו כמו קניון של נכסים. אני מבצעת בנוסף שת"פים עם סוכנים אחרים כדי להראות לרוכשים את כל הנכסים הזמינים למכירה ולהעניק להם ליווי מלא ומקצועי. אני מאפשרת סיכוי הוגן לכל קונה לרכוש נכס. אני צד שלישי בעסקה ושולטת היטב בצרכים של הלקוחות שלי".

אלה מוסיפה כי מרבית מרוכשי הדירות מגיעים אליה מחוץ לעיר, כאשר חלקם אינם בקיאים בדקויות, ואינם יודעים מה חשוב לבדוק בנוגע לנכס, לאזור ולשוק הנדל"ן המקומי. "אני עורכת בדיקה מקיפה לכל נכס שאני משווקת ומציגה תעודת זהות מלאה לכל היתרונות והחסרונות", היא אומרת, "כל קונה יודע שיש לו את כל המידע הרלוונטי דרכי, וזה ללא ספק מעניק שקט וביטחון. חלק מהלקוחות אינו מכיר לעומק את יבנה הירוקה, היכן נמצאים גני הילדים, מוסדות החינוך והמרכזים הקהילתיים ומה מצב התשתיות. אני מסבירה להם כל מה שדרוש, ובמידת הצורך אנחנו עורכים יחד סיורי הכרות בשכונה".

"המטרה שלי היא ללוות את הלקוחות – בין אם מוכרי הדירות ובין אם הרוכשים יד ביד ואני זמינה עבורם 24/7. כדי להעניק ללקוחותיי את השירות הטוב ביותר, אני מקפידה להמשיך ולעבור הכשרות והדרכות כל הזמן".

את מתמקדת בעיקר ביבנה?
"כן. אזור ההתמחות שלי היא רק ביבנה הירוקה, שכונה צעירה וחדשה. אני מתמחה בשיווק של יד שנייה ונכסי יוקרה. אני שייכת למשרד רימקס טיים ביבנה, היה חשוב לי לבחור במשרד רציני עם מוניטין. לאחר סקר שעשיתי בחרתי ברימקס טיים, שזה משרד מקצועי, עם כלים טכנולוגיים מתקדמים שנותנים מעטפת מקצועית לסוכני נדל"ן".

מהיכן המוטיבציה בעיסוק בנדל"ן?
"כשאני מגשימה חלום למישהו ומוצאת לו בית זה סיפוק אדיר. לפני שעסקתי בתיווך נדל"ן שאלתי את עצמי 'למה צריך מתווך?' ורק כשהתחלתי לעסוק בתחום הבנתי עד כמה ערך מוסף מעניק המתווך. אני אדם של אנשים - לכן בחרתי בנדל"ן. יש לי חמלה ואמפתיה ואני תמיד רוצה לרצות ולעשות את הטוב ביותר. חשוב לי לתת שירות ולמצוא דירה ללקוח שהיא כמו כפפה ליד. ברגע שאת מכירה כל פינה וכל נכס בעיר ואוהבת את העיר, זה הרבה יותר קל. יבנה זו עיר מתפתחת ויותר ויותר אנשים מתעניינים בה ומבקשים לעבור אליה".

אלה מקפידה לתרום אחוזים מכל עסקה שנסגרת לעמותת "גדולים מהחיים" – המגשימה חלומות לילדים חולי סרטן.

"כשאני מגשימה חלום למישהו ומוצאת לו בית זה סיפוק אדיר". אלה מאיהצילום: צילום: : סיון ספיר

מסכמת אלה "מה שהכי חשוב לי ומניע אותי זה נקודת המפגש בסוף, כאשר אני רואה את החיוך הענק וההוקרה של הלקוחות שלי – אז אני מבינה שאני במקום הנכון".

אלה מאיה - רימקס טיים יבנה
כתובת: הקישון 9, מתחם G יבנה
למעבר לאתר האישי >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לנכסים חמים למכירה ביבנה - אלה מאיה >>
טלפון: 052-6243686
לפנייה במייל >>