משרדי תיווך במזכרת בתיה: מכירים כל פינה ביישוב הקטן והמיוחד

כ-15 אלף תושבים בלבד, נוף ציורי וצביון קהילתי וכפרי, לצד נגישות לעורקי תחבורה מרכזיים: כיצד משרדי תיווך במזכרת בתיה מלווים את המשפחות הצעירות שמבקשות להתגורר ביישוב הוותיק

שחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כניסה למזכרת בתיה
משרדי תיווך במזכרת בתיה: ביקוש גובר למגוריםצילום: ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי
שחר אמאנו
תוכן שיווקי

עסקת נדל"ן תלויה במידה רבה במתווך או המתווכת שמלווים אותה. איש מקצוע מיומן ומנוסה יוכל להוביל את הלקוח לתוצאה הרצויה בין אם מדובר בקניית בית או בין אם מדובר מכירת נכס.

אולם לצד ידע מקצועי, ניסיון ומיומנות, ישנו מרכיב נוסף, חשוב לא פחות: הכרת האזור שבו פועלים המתווכים. מתווכים מקומיים מכירים לעומק את היישוב, הרחובות, הקהילה וההבדל בין השכונות. היכרות זו מאפשרת להם לאתר הזדמנות עבור ולקוחות ובמקביל לקדם בהצלחה עסקאות.

היכרות עם האזור ועם הקהילה הכרחית כאשר מדובר ביישוב קטן עם מאפיינים ייחודיים, דוגמת מזכרת בתיה, שהביקוש אליה גובר מצד משפחות שמבקשות לחיות באווירה קהילתית, עם צביון כפרי, לצד נגישות לעורקי תנועה מרכזיים.

המתווכים במזכרת בתיה מסבירים מה הכלים שעומדים לרשותם בליווי לקוחות וכיצד הפך היישוב הוותיק למבוקש של כך.

נעמה קורש – נעמה נכסים והשקעות

נעמה קורש מכירה כמעט כל זווית במזכרת בתיה. כמי שמתגוררת במושבה ואחראית לרוב עסקאות הנדל"ן בה במסגרת משרדה "נעמה נכסים והשקעות", היא יכולה לייעץ לכל לקוח שמגיע אליה איזה נכס או שכונה מתאימים לו ביותר. בחלק מהמקרים היא מצליחה גם לשדרג עסקאות ומקבלת על כל תשבחות רבות מלקוחותיה הממליצים עליה לרוכשים פוטנציאליים נוספים. "מי שמבקש ליהנות עדיין מחלקת אלוהים קטנה משלו, יכול לעשות זאת במזכרת בתיה", אומרת נעמה קורש.

15 אלף תושבים בלבד מתגוררים בפנינת השפלה מזכרת בתיה. רבים מהם הגיעו אל המושבה הוותיקה עוד בשנות הקמתה והפריחו אותה, אחרים מצאו בה בעשורים האחרונים מקום בו אפשר ליהנות מהיתרונות של מרכז הארץ במחיר שפוי. תוסיפו לכך את התחבורה הזמינה, החינוך המוביל והמתקדם ותקבלו את המיקום המושלם.

השליחות: מציאת בית החלומות

בעשור האחרון נעמה קורש היא הכתובת לכל המגיעים למושבה. היא מתרגמת את מגוריה במזכרת בתיה לעבודה מקיפה וטובה יותר, ומגדילה את הדאטה שלה באופן קבוע לאור העובדה שרוב הלקוחות במשרדה "נעמה נכסים והשקעות" הם כאלה שחוזרים, משום שהם סומכים עליה ומיידעים אותה על הנכס לפני יציאתו לשוק.

נעמה קורש רואה במקצוע התיווך שליחות שבמרכזה מציאת בית החלומות ללקוחותיה, בעסקה הכלכלית הגדולה בחייהם. היא רואה כחובה למכור או להשכיר נכס ללקוחות אחרי שבדקה אותו לפרטי פרטים, עמדה על טיבו והתאימה אותו בצורה מושלמת ללקוח בשכלול מצבו המשפחתי, התקציב העומד לרשותו והצרכים המבוקשים.

"אני מלווה את הלקוח מחיפוש הנכס ועד ההתאמה המושלמת, ופועלת בעיקר בתחום הנדל"ן הפרטי קנייה, מכירה או השכרת נכסים של דירות יד שנייה במזכרת בתיה וגם בדירות ובפרויקטים חדשים במושבה. אחרי פגישת אפיון אני ממליצה להם על השכונה המתאימה להם ביותר במושבה, והיו גם מקרים בהם שיניתי את דעתם ובדיעבד הם הודו לי על כך", היא אומרת.

נעמה קורש: "אני מלווה את הלקוח מחיפוש הנכס ועד ההתאמה המושלמת"צילום: נעמה הלל-מלמד

בין בתים צמודי קרקע לבין בית ספר משותף
כדי לאפיין את המושבה, מעניקה נעמה קורש כמה קווים מנחים: בתים צמודי קרקע, בניינים בני שלוש קומות, תחנת רכבת פנימית, גישה ישירה לכביש 6 וגם מבית הספר "קשת" ובו לומדים דתיים וחילוניים יחד.

נעמה, יש יתרון לעוסקים בתיווך כשעובדים במקום שבו מתגוררים?
"כן, אני מכירה את התושבים והם אותי, והמגורים כאן מאפשרים לי גם להסביר ללקוחות חוץ לקראת מה הם מגיעים, להתאים עבורם את הקהילה הנכונה ואת הנכס במיקום הטוב ביותר".

מנקודת מבטך, מה השתנה לאחר הקורונה בשוק הנדל"ן?
"אנשים החלו לחפש נכסים בעיקר כדי לקבל תחושת ביטחון שיש להם במה להיאחז. הם הפסיקו לגור בשכירות ומבקשים לרכוש נכס רחב ידיים, כך שישנה עלייה ניכרת בביקוש לבתים גדולים יותר, קוטג'ים ופנטהאוזים. אחרי הקורונה אנשים הבינו שהם צריכים יותר מרחב לשהות בבית או לעבוד ממנו".

האינטימיות במזכרת בתיה נשמרת גם בימים אלה ולא צפויות התחלות בנייה חדשות או גידול משמעותי באוכלוסיה. זו גם הסיבה שלקוחות מקומיים רבים עוברים דרך "נעמה נכסים והשקעות" בידיעה שהנכס יימכר או יושכר במהירות. מצד שני, יש המפקידים בידי נעמה קורש את החיפוש אחר הנכס הנכון בשל היושר שלה והבדיקות המקיפות לכל נכס. "אני בודקת אפילו ליקויים נסתרים וחריגות בנייה", היא מציינת. "אין לי בעיה לוותר על נכס אם אני רואה שהוא במחיר לא ריאלי לשוק או שיש בו בעיות שלא תמיד ניתנות לפתרון. אני אוהבת את העבודה שלי ומסורה לה וללקוחות שלי, ומחפשת עבורם תמיד את הטוב ביותר כפי שאני מחפשת לעצמי".

נעמה קורש – נעמה נכסים והשקעות
כתובת: רחוב הדובדבן 1, מזכרת בתיה
טלפון: 052-8208888
לפנייה בדוא"ל >>
למעבר לפייסבוק >>