מתווכים ברחובות: למצוא דירה במחיר שפוי בפאתי המרכז

מחירים אטרקטיביים, דירות ובתים כמעט מכל סוג, לצד מוסדות חינוך ואקדמיה ופאר מדע שוקק: מתווכים ברחובות מנתחים את העלייה בביקוש לנדל"ן

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתווכים ברחובות
מתווכים ברחובות: יתרון ברור של היכרות השוק מקרובצילום: shutterstock
דניאל דותן
תוכן שיווקי

מכון ויצמן, הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, פארק המדע, בית החולים קפלן, מבנים ואתרים היסטוריים לצד הבנייה החדשה, עם מיקום במרכז ומחירים אטרקטיביים: כך הפכה רחובות לעיר מבוקשת.

היצע הדירות ברחובות הוא רחב, וכולל בתים כמעט מכל סוג. אולם כדי למצוא את הנכס המשולם יש צורך בליווי של אנשי מקצוע – מתווכים שמכירים מקרוב ולעומק את השוק הנדל"ן. גם כאשר מדובר במכירת נכס, יש צורך בליווי מקצועי על מנת לאתר את הלקוחות המתאימים ולהגיע לעסקה הוגנת.

מה מציעים המתווכים ברחובות, כיצד הם מאתרים נכסים ולקוחות ואיך הם מלווים עסקאות קנייה ומכירה? על כך משיבים המתווכים המקצועיים והמנוסים תומר שוקר, ליבי מרום ובני שייבה.

תומר שוקר - דרך ארץ נדל"ן

נושא הנדל"ן מעסיק את מרבית הרשויות מקומיות בישראל, כאשר ישנם יישובים וערים כמו רחובות שבהם השוק רותח ומתחמי פינוי-בינוי ההולכים ומתרחבים, נמצאים על סדר היום הציבורי.

"עיריית רחובות לקחה את היוזמה, תפסה את המושכות והחליטה להוביל יחד עם הרשות להתחדשות עירונית פרויקטים נרחבים ברחבי העיר", מסביר תומר שוקר, הבעלים של משרד תיווך הנדל"ן דרך ארץ נדל"ן. "העירייה מקדמת כפרויקט ממשלתי את כל האזור של שכונת קריית משה, שכונה שהייתה בעבר מהפחות מבוקשות, במטרה להפוך אותה לפנינה".

מרכז נוסף ברחובות שמתוכנן לפינוי-בינוי נמצא בשכונת מילצ'ן, כשבמקביל במזרח העיר אושרה תכנית בניין עיר (תב"ע) לבנייה של "מיני" פארק מדע חדש, שנחשב לאזור המשרדים של רחובות. "העירייה לא עוצרת וממשיכה להתקדם בכל מה שקשור לחשיבה ולתכנון קדימה", מדגיש תומר.

תומר שוקרצילום: אופיר חדד

המשרד של תומר נחשב למוביל בתחומו, והוא פועל באזור רחובות, קריית עקרון, מזכרת בתיה וגדרה. מאחורי תומר ניסיון של 13 שנה בענף, במהלכן הוא שם לפני הכל את הדרך ארץ ולכן גם השם שבחר.

עיר של פינוי-בינוי

בכל הקשור לנעשה ברחובות תומר יודע לתאר במדויק היכן עתידים לקום מתחמי פינוי-בינוי, ועד כמה לקוחות פוטנציאליים שיעזרו בשירותיו יוכלו למקסם את הערך של הכסף שלהם.

"רחובות היא עיר של פינוי-בינוי והיד עוד נטויה", מבהיר תומר, "יש כאן מתחמים עצומים ושכונות שהולכות לגדול ולהתחדש. הפרמטר הכי חשוב בפינוי-בינוי הוא של שווי הקרקע, כשהכוונה היא כמה דירות צריך לבנות יזם על כל נכס שנבנה במקום הנכס הקיים של הדיירים הוותיקים. לכל אזור במדינה יש שווי קרקע שהנגזרת שלו היא כמות הדירות שיזם צריך לבנות על מנת שהפרויקט יהפוך לכלכלי ויוכל לעמוד בסטנדרטים שקבע בנק ישראל לקבלת מימון וליווי בנקאי לפרויקט. בעיר רחובות, היחס עומד על כארבע דירות חדשות בממוצע על כל דירה קיימת בפרויקט".

שוקר מוסיף כי מעבר לכך, בפרויקטים מסוימים, קבלנים מקבלים אחוזי בנייה נוספים, כדי לאפשר להם לכלכל את דמי הניהול של הדיירים הוותיקים. לדבריו, מדובר במהלך שהוא הרבה מעבר לחשיבה סיזיפית שמתמקדת רק בבנייה, כשהמטרה היא ליצור אינטגרציה בין הדיירים הוותיקים לחדשים שיגיעו למתחם.

למה לעבור לרחובות ולחפש בעיר נכס?
"רחובות סמוכה לקריית עקרון ונס ציונה. בקריית עקרון אין היצע מספק ומי שמגיע לנס ציונה נתקל במחירי שוק יחסית גבוהים מאוד ולכן רחובות היא אלטרנטיבה מצוינת עבור משפרי דיור או זוגות צעירים מבחינת כל ההיבטים שמעניינים רוכשים – מיקום פיזי מצוין, חינוך, תרבות ופנאי. מה גם שבעיר לא מפסיקים לבנות ולהתפתח.
בסוף, הכל עניין של היצע וביקוש".

מי קהל שמגיע אליך?
"הכל מהכל, אין ייחודיות מסוימת. יש משפרי דיור רבים מאזורים סמוכים דוגמת ראשון לציון או בת ים, מזכרת בתיה וקריית עקרון או נס ציונה. הקהל מאוד מגוון".

במשרד התיווך דרך ארץ נדל"ן מטפלים באופן שוטף בכ-30 נכסים בבלעדיות בכל עת מתוך האמונה והרצון לעבוד בצורה מסודרת ומוכוונת מטרה אחת מהותית, כפי שתומר תמיד אומר לסוכנים שעובדים איתו: "תתמחו בסביבת העבודה שלכם ותכירו את כל הניואנסים הקטנים, על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר באזור שלכם".

ההיכרות העמוקה עם השוק המקומי מאפיין את דרך ארץ נדל"ן על פני המתחרים, לצד החלוקה לאזורי עבודה בעיר כדי לתת מענה מירבי ללקוח ברמת מחירי השוק, דרכי גישה, מוסדות חינוך וגם בשאלת המצב הסוציו אקונומי בכל שכונה.

"אני אתן ללקוחות שלי, מוכרים או קונים, את כל הכלים הדרושים להם כדי לאפשר להם לבצע עסקה כמו שצריך", אומר תומר, "אני לא אמכור, למשל, דירה באזור שהסוכן שלי עובד בו או שאני לא מכיר אותו. אנחנו עובדים רק באזורים שאנחנו מכירים ומתמחים בהם, אנו מלווים את הלקוחות מתחילת התהליך של בחינת הדירה הראשונה, דרך המשא ומתן, חתימת ההסכם ועד לחנוכת הבית. במקביל הם יוכלו להיעזר בנו במציאת אנשי מקצוע שחשובים מאוד לתהליך, כמו עו"ד, יועץ משכנתאות, חברת בדק בית, עד לסיום העסקה הגדולה ביותר בחייהם"

דרך ארץ נדל"ן
כתובת: הרצל 83, רחובות
טלפון: 08-9100002
למעבר לעמוד הפייסבוק >>

---------------------------

ליבי מרום שיווק נכסים

בין אם אתם מחפשים את בית החלומות שלכם ובין אם אתם מוכרים בית או דירה, במשרד "ליבי מרום - שיווק נכסים" יש גישה ישירה לכל ההזדמנויות שיש לעיר רחובות להציע.

בעלת המשרד - מתווכת הנדל"ן ליבי מרום, מתוארת בידי לקוחותיה וחבריה למקצוע כ"מתווכת אחרת". אל העבודה בתיווך הנדל"ן היא הגיעה מתחום הרפואה המשלימה כמטפלת בשיאצו והיא מביאה עמה רוך, סבלנות, הקשבה ואמפתיה הכרוכים בתחום הטיפולי. היא רושמת הצלחות יוצאות דופן במכירת הנכסים של לקוחותיה ומלווה את רוכשי הדירות, יד ביד בכל שלב בדרך למציאת הדירה הרצויה עבורם.

משרד התיווך ליבי מרום הוקם לפני כשלוש שנים לאחר שליבי צברה ניסיון וידע עשיר כמתווכת בסוכנות נדל"ן גדולה. היא פועלת באופן ייחודי ומשתמשת באסטרטגיות מכירה וקניית נכסים מתקדמות, המותאמות באופן אישי עבור לקוחותיה. המשרד מספק שירותי תיווך למכירה, רכישה והשכרת נכסים – דירות, בתים, קוטג'ים, פנטהאוזים בהתמקדות בדירות יד שנייה.

ליבי מרום צילום: עידן מעוז

על השיטה השונה והייחודית שלה בתיווך נדל"ן, מספרת ליבי: "אני מתייחסת לכל לקוח כאילו הוא בן משפחה או חבר, רואה אותו ואת הצרכים שלו ומתייחסת גם ללבטים ולחששות. אני מבינה היטב כי רכישה או מכירת נכס הן העסקאות הגדולות ביותר שאדם יעשה ככל הנראה במהלך חייו, ולכן המקצועיות, הניסיון, והידע מחד והרגישות והסבלנות מאידך, הם חלק בלתי נפרד בעבודת המתווך לתפישתי".

מה מבדיל אותך ממתווכי נדל"ן אחרים?
"תדמית מתווך הנדל"ן פעמים רבות אינה חיובית. אנשים רואים במתווך משהו לא נעים, משהו פושי ונכלולי. אני מקפידה להביא איתי פן אחר למקצוע. כבר במפגש הראשון אני לומדת להכיר את הלקוחות שלי, ומבינה מה הצרכים שלהם, לאן הם שואפים ומה החלום שלהם. אני לא 'גוזרת עסקה' ולא 'גוזרת קופון', ולעולם לא אדחוף אנשים לעשות עסקה 'בכל מחיר' – זה לא נכון בעיניי".

ליבי מוסיפה כי "בעבודתי כמתווכת נדל"ן אני מאוד מתחברת לאנשים וחשוב לי מאוד ששני הצדדים יהיו מרוצים בעסקה. זה הדרייב שמוביל אותי. כמובן שלצד הרגישות והאמפתיה אין וויתור על הפן המקצועי. מתווך נדל"ן איכותי צריך לזהות הזדמנויות מצוינות עבור הלקוחות שלו, להצטיין במשא ומתן, לדעת לתמחר נכסים באופן נכון ולעקוב אחר השינויים בשוק.

"זה מצריך גם חשיבה יצירתית ואחרת. לדוגמה, כשאני רואה נכס וחושבת שצריך לעשות משהו אחר כדי לשווק אותו באופן יעיל ונכון, אייעץ למוכר על דרכים יצירתיות ושונות לשווק את הנכס כך שיניב עבורו את הערך הטוב ביותר האפשרי. אני משקיעה בפלטפורמות רבות בעת שיווק הנכס ומגיעה לקהל יעד עצום בעקבות כך.

מה הוביל אותך להתמקד בעיר ברחובות?
"אני חיפאית במקור ובעלי הוא מרחובות. לאחר שנישאנו עברנו להתגורר ברחובות. הקמנו בה את משפחתנו ואנו גרים שם 30 שנה. אני גאה לומר שאנחנו לא יכולים לדמיין עיר אחרת לגור בה. רחובות היא עיר מיוחדת במינה, יש בה חיי קהילה איכותיים ומחבקים ומגוון אפשרויות דיור. אני מאוד נהנית לגור כאן וזה מרכיב חשוב ביכולת שלי לשווק נכסים בעיר".

מה מייחד את רחובות בהיבט הנדל"ני?
"העיר מאוד דינמית וזוכה ליותר ויותר תשומת לב בשנים האחרונות. אם פעם רחובות הייתה עיר קטנה בפאתי המרכז, הרי שבשנים האחרונות היא הפכה למוקד התעניינות בקרב רוכשים רבים: משפחות, זוגות צעירים ומשקיעים. החינוך בעיר התפתח והמריא מאוד ומספק מענה לאוכלוסיות שונות ומגוונות. המוסדות האקדמאיים - מכון ויצמן, והפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית מביאים אל העיר סטודנטים רבים ואנשי אקדמיה. בנוסף יש ברחובות תחנת רכבת שהיא מאוד פעילה - 25 דקות ואתם בתל אביב. אלו רק מקצת מהיתרונות של העיר שהופכים אותה למבוקשת בקרב רוכשי נכסים ומשקיעים".

ליבי מרום שיווק נכסים
כתובת: רחוב אחד העם 22, רחובות
טלפון: 055-8831342
למעבר לפייסבוק>>>

-------------------------

בני שייבה

"רחובות כיום היא שוק נדל"ן עם ביקושים גבוהים ויציבים שהופכים אותה לאחת הערים המבוקשות ביותר להשקעה ורכישת דירה בישראל", כך אומר בני שייבה, מייסד ומנהל שייבה נדל"ן – ממשרדי התיווך הוותיקים ברחובות. בני, שהקים את משרד התיווך יחד עם רעייתו ב-1990 ומנהל אותו עד היום בעזרת צוות מקצועי מגובש, מסביר על הגורמים מאחורי תנופת הבנייה המרשימה ברחובות, לצד הביקוש ההולך וגובר למגורים בעיר.

"רחובות מציעה היום חבילת מגוונת של יתרונות למגורים עם שכונות חדשות שמציעות רמת בנייה ואיכות מגורים גבוהות, מוסדות להשכלה גבוהה, מרכזי תעסוקה מתקדמים ופארק מדע ענק שמושך אליו חברות היי-טק וביו-טק רבות", מסביר בני, "זאת עיר של השכלה גבוהה, תרבות מפותחת, אוכלוסייה איכותית, מערכת חינוך מתקדמת, ואחוז גבוה של אקדמאים. וכמובן, ממוקמים כאן מכון וייצמן והפקולטה לחקלאות, שהפכו לחלק מסמלי העיר. כל אלה יוצרים ביקוש גבוה וקבוע לנדל"ן".

אוהבים את העיר ומכירים כל רחוב

משרדו של בני שייבה מזוהה עם העיר רחובות, כמשרד בוטיק משפחתי ומאוד מקצועי, הכולל צוות מגובש ומיומן. "צמחנו מלמטה בהתמדה ועם הזמן הפכנו למוכרים כמשרד תיווך מקצועי, חזק ואמין", אומר בני, "כולנו אוהבים את העיר רחובות ומכירים כל רחוב וסמטה. כעקרון מקצועי אין אצלנו תחלופה גבוהה של עובדים וזה מאפשר ללקוחות שלנו ליהנות מסוכן תיווך מנוסה, מקצועי ונאמן, המלווה אותם לאורך כל פרק זמן שנדרש עד לחתימה על עסקה שהם שלמים איתה. זאת מחויבות חשובה מאחר וכל עסקת נדל"ן היא מכלול שלם הדורש התייחסות מיוחדת, סבלנות וניסיון. מעבר לכך, אנחנו ממוקדים ומתמחים בתיווך דירות יד שניה למגורים. אנחנו מטפלים בנכסים בכל רחובות, בדגש על השכונות במרכז, צפון-מזרח וצפון-מערב העיר".

"עיר עם שוק נדל"ן המתאפיין בביקוש גבוה ויציב". בני שייבה וצוות המשרדצילום: באדיבות שייבה נדל"ן

איך היית מאפיין את שוק הנדל"ן ברחובות?
"כאמור, העיר נהנית מתנופת פיתוח גדולה של שכונות מגורים חדשות, מה שיוצר ביקוש מאוד גבוה מצד זוגות צעירים ומשפרי דיור. באזור נמצא גם פארק מדע משגשג ומתפתח שמושך לעיר אוכלוסייה טובה, ומציע נגישות מהירה לתחנת רכבת נוחה המחברת בין רחובות למרכז, לצפון ולדרום הארץ. בשנת 2020 רחובות הייתה אחת הערים בהן נרשם הביקוש הגדול ביותר להשקעה ובין הערים עם מספר עסקאות המכירה הגבוה בארץ, והיא עדיין זולה מגוש דן והערים שמקיפות אותו".

ומה רחובות מציעה למשקיעים?
"פועלת כאן שלוחה גדולה של האוניברסיטה העברית ולאחרונה התוספה גם מכללת פרס שמושכות לעיר צעירים וצעירות מכל הסביבה. לכן קיים כאן ביקוש ער לדירות קטנות שמתאימות לסטודנטים. נתון נוסף שחשוב להדגיש הוא אופיו הסולידי של השוק המקומי. המחירים ברחובות עולים בקצב יציב, ונשמרים גם בתקופות קשות. הנתונים האלה הם בדיוק מה שמשקיעים מחפשים".

הערכות שווי נכס מדויקות ומקצועיות

אחד הדברים שעמם מתמודד בני שייבה וצוות המשרד הוא ליווי לקוחות אשר לא פעם מתחילים את התהליך כשהם נשענים על נתונים לא מדויקים. "קיים היום בלבול מאוד גדול אצל לקוחות, בשל נתונים לא מדויקים שמפורסמים במחשבוני מחירים של נדל"ן ובאתרים שפועלים בתחום", מסביר בני, "האתרים האלו מספקים סטטיסטיקה רחבה ומגדירים פחות או יותר את המחיר של הנכס. הבעיה מתחילה כאשר אנשים נשענים על המחיר הזה ומגלים שהמספרים לא מדויקים. הרבה לקוחות שהסתמכו על מחשבון מחיר, גילו שהמספרים לא תואמים לנכס הספציפי שמעניין אותם. זה מסבך ומעכב את העסקה והפרשי המחיר עלולים להגיע לפער של עשרה אחוזים. זה הרבה מאוד כסף בנדל"ן".

הוא מוסיף כי על הפתרון להיות מעמיק, ואומר לסיכום כי "כמשרד מקצועי, חשוב לנו לספק הערכות שווי מקצועיות, אמינות ומדויקות למחיר המטרה של כל עסקה. אנחנו לא מסתפקים בטבלה סטטיסטית אלא מכירים באמת את כל הנתונים. אנחנו מבקרים בנכס מספר פעמים ומנתחים את מכלול הנתונים של מיקום, שטח, חלוקה פנימית, רמת שיפוץ והסגנון שבו הוא בוצע, חניה, רעש ונוף. בסופו של דבר, כל הפרמטרים האלה ועוד הם בעלי השפעה מצטברת המשפיעה על המחיר ומחשבונים 'קרים' שלא מכירים את הנכס לפרטי פרטים, לא יכולים לדעת ולהעריך את זה כמונו".

שייבה נדל"ן
טלפונים: 08-9316592, 054-3580136
למעבר לאתר >>
לפנייה בדוא"ל >>