משרדי תיווך בכפר סבא: ביקוש גובר למגורים מצד משפחות ומשפרי דיור

המחירים האטרקטיביים, הנגישות לכבישים וצירים מרכזיים, המסחר, התעשייה ומוסדות החינוך: בעלי משרדי תיווך בכפר סבא מנתחים את שוק הנדל"ן המקומי

דניאל דותן, אבי יופה, ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
התרנגול בכפר סבא
משרדי תיווך בכפר סבא: היכרות עם שוק הנדל"ן המקומיצילום: ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי
דניאל דותן, אבי יופה, ניבה שור
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות גובר הביקוש מצד משפחות למגורים בכפר סבא. המחירים האטרקטיביים שמאפשרים מגורים בדירות מרווחות, לצד חיי מסחר, תעשייה ונגישות למרכז ולכביש 6 וכביש החוף, הפכו את העיר למבוקשת מצד זוגות צעירים, משפחות ומשפרי דיור.

מי שמכיר היטב את שוק הנדל"ן בכפר סבא הם משרדי התיווך המקומיים, שבשל היכרותם יכולים לקדם עסקאות ולאתר הזדמנויות, בין אם מדובר במכירת נכס או בקנייה. אנשי המקצוע שעומדים בראש המשרדי התיווך המקומיים, מסבירים מה היתרונות שלהם, כיצד הם מסייעים ללקוחות, איזה שירות הם מעניקים ומה הופך את העיר בשרון לכל כך מבוקשת. הכירו את שי אריאלי, לירן דיין ואת ליאת ענבר שמכירים היטב ולעומק את שוק הנדל"ן בכפר סבא.

שי אריאלי, רימקס One: ניסיון בתחום על כל היבטיו

שי אריאלי שחי ופועל בכפר סבא, הוא יועץ נדל"ן ומתווך מקרקעין ברשת רימקס One, בעל ניסיון של יותר מעשור בתיווך נדל"ן על כל היבטיו. לאורך השנים צבר אריאלי מוניטין של מתווך מהימן ויעיל, בעל תשוקה למקצוע, קריאטיביות באיתור הזדמנויות, ותפירת עסקאות בהתאמה אישית לצרכי ורצונות לקוחותיו.

כסוכן נדל"ן מקצועי ומסור, הוא מקפיד לפעול במסירות ויושרה וללא לאות, בכדי לייצר חוויית לקוח ייחודית ויוצאת דופן. "כמתווך מקרקעין אני מבין שאני לא מתעסק רק בנדל"ן אלא עובד עם אנשים", הוא אומר, "זה הקו המנחה אותי מידי יום. לעולם לא אסגור עסקה שאינה מתאימה ללקוח שלי, רק כדי להרוויח קצת יותר".

מה למעשה מנחה אותך לפעול על פי תפיסת "הלקוח במרכז"?
"ההבנה כי הלקוחות הם שגרירי המותג. אם הם יהיו מרוצים הם אלו שיפנו אליי מן הסתם, לקוחות נוספים ויחזרו בעצמם בעתיד לעסקאות נוספות. לצד זאת יש את הרגישות שלי וזמן התגובה המהיר. אני מודע לכך שעסקת נדל"ן - מכירה וקנייה של נכס היא לא תהליך פשוט. מדובר באחת העסקאות הגדולות והיקרות ביותר שאדם מבצע במהלך חייו, זה מהלך מלחיץ ללא ספק. לכן, חשוב שיעמוד לצדך איש מקצוע אותנטי, ישר, קשוב ועם זאת שיקפיד להגן על האינטרסים שלך מול המוכרים או הקונים".

מה זה מצריך?
"ההגנה על האינטרסים מצריכה לימוד מעמיק ועקבי של שוק הנדל"ן המשתנה, בכפר סבא בפרט ובישראל בכלל. זה מצריך ידע מקיף לגבי מחירים משתנים של נכסים, פוטנציאל הערך העתידי שלהם, ידיעת ההיצע והביקוש, ואחד הדברים החשובים ביותר: יכולת מו"מ מצוינת ובעלת תוצאות".

"הלקוחות הם שגרירי המותג". שי אריאליצילום: נופר חן

במהלך שנות עבודתו, אריאלי צבר ניסיון רב, והוא נחשב למומחה בתחום הנדל"ן. הוא נמנה עם מועדון "Chairman's Club" היוקרתי של רשת רימקס העולמית. זאת, כאשר בשנת 2018 הוענקה לו תעודת הוקרה מיוחדת על ידי מנכ"ל הרשת על תרומתו לקהילה, במסגרת שיתוף פעולה שהרשת מקיימת זה מספר שנים עם עמותת גדולים מהחיים לילדים חולי סרטן. "אני נוהג לתרום לעמותה אחוז מסוים מעמלת התיווך של כל עסקה", מספר אריאלי, "והלקוחות מקבלים מהעמותה תעודת הוקרה אישית".

בנוסף, אריאלי יודע לאתר הזדמנויות, מתי מומלץ לרכוש ומתי למכור וכן באילו מחירים אופטימליים. לקוחותיו נהנים מהניסיון והתובנות האפקטיביות שלו אותם הוא משלב במעטפת ייעוץ ותיווך הנדל"ן.

מהי תמונת המצב של שוק הנדל"ן בכפר סבא כיום?
"תמונת המצב, שנוצרה בעקבות הקורונה, היא שאנשים הבינו את היתרונות של עבודה מהבית ורבים מהם עברו לעבוד מהבית גם היום כשאין סגרים. זה הוביל לכך משפרים את הדיור שלהם בהתאם. ישנם כאלו שמחפשים דירה גדולה יותר עם חדר נוסף שישמש כחדר עבודה. השפעה נוספת של הקורונה באה לידי ביטוי בכך שמתחילת השנה נעשו עסקאות במחירים חסרי תקדים. כשנכס טוב יוצא לשוק יש עליו התנפלות".

אריאלי מציין כי מגמה נוספת היא שהביקוש שהפך גבוה מאוד בתקופת הקורונה ממשיך לעלות, ומנגד היצע הדירות ירד במידה משמעותית. "דירות יד שנייה לא יוצאות לשוק כפי שהיינו רגילים", הוא אומר ומוסיף כי כיום בכפר סבא, יש ביקוש של פי עשר מההיצע. יש התעוררות בקרב משפחות צעירות שמחפשות דירות לקניה בעיר, יש הרבה קונים מפלחי אוכלוסייה שונים ואין כמעט מה למכור.

"אני יכול לייחס את זה למשבר הקורונה, במהלכו הופסקו התחלות בניה של דירות חדשות וזה יצר ריקושט לא מוסבר, שלא חווינו במשך יותר מעשור - היצע מופחת מאוד, לעומת ביקוש", הוא אומר.

מה ההשלכות לכך?
"ההשלכות הן שהמחירים עולים, כי על כל נכס שיוצא לשוק פונים המון אנשים, בסופו של דבר הרבה נכסים נמכרים היום במעל המחיר המבוקש. אם קודם לכן, הייתי מראה ללקוח שמחפש נכס כשש-שבע דירות, היום אני יכול להראות לו דירה אחת או שתיים. זה הבדל מהותי. אני מאמין שיהיו למצב הזה השלכות גם על מתווכי נדל"ן חדשים בתחילת דרכם. כנראה שיהיה דילול טבעי של העוסקים בתחום, בשל המחסור בדירות".

מה המסקנה מכל אלו, לגבי שוק הנדל"ן?
"המסקנה היא שאין ודאות חד משמעית שתקופות משבר משפיעות באופן שלילי על שוק הנדל"ן ולעיתים אף להפך – משברים שונים עשויים דווקא לעורר את השוק. למרות התנודתיות הגבוהה במדד הוודאות, לא ניתן לחזות לאן השוק הולך. ניתן רק לציין שהוא דינמי וצפוי להשתנות".

שי אריאלי, רימקס One
כתובת: התעש 14, כפר סבא
טלפון: 054-7537573
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
לפנייה במייל >>

---------------

לירן דיין: מומחה בעסקאות Back to Back בכפר סבא

לירן דיין הוא מתווך מנוסה הפועל בעיר כפר סבא במסגרת משרד התיווך רימקס one. הוא יליד העיר, נשוי ומתגורר בשכונה הירוקה, ולמרות גילו הצעיר-29, רשומים על שמו הישגים מרשימים בתחום: הוא דורג בין שלושת סוכני הנדל"ן המובילים בכפר סבא בשנים 2020-2021 מטעם מדד מדלן היוקרתי וגם הגיע למקום חמישי מבין 1,200 הסוכנים של חברת רימקס בישראל, בכל הקשור לעמלות מעסקאות מוצלחות בשנת 2020. הגישה האנושית של לירן, לצד מקצוענות בלתי מתפשרת והכרות מעמיקה עם העיר כפר סבא, הם ללא ספק המפתחות שלו להצלחה.

מה הופך את שוק הנדל"ן בכפר סבא לכל כך מבוקש?

"כפר סבא היא עיר משפחתית ונעימה שמושכת אליה משפחות רבות בגלל החינוך המצוין והאוכלוסייה הטובה. גם המיקום הגיאוגרפי של העיר הוא מוקד משיכה לא קטן, מאחר שהיא קרובה לתל אביב, למרכז ולים, ומחוברת לכל הארץ באמצעות שתי תחנות רכבת הממוקמות ברחובות נורדאו וסוקולוב. בנוסף, כביש 531 שנפתח לפני מספר שנים הופך את העיר לנוחה ונגישה. למרות שכפר סבא לא שונה ברמת איכות החיים, החינוך והאוכלוסייה מערים קרובות כמו רעננה והרצליה, טווח מחירי הדיור בה מעט נמוך יותר ויכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים פחות לדירה ממוצעת".

"אנשים כבר מבינים שסיוע של מתווך הוא הפתרון הטוב ביותר". לירן דייןצילום: באדיבות רימקס ישראל

לירן מוסיף כי "בשנים האחרונות התפתחה מאוד השכונה הירוקה שנמצאת בצד המערבי של כפר סבא, המושכת אליה משפרי דיור ותושבים חדשים מחוץ לעיר. לשכונה הירוקה יש ביקוש אדיר והבתים בה נמכרים בקצב. בגלל ששטחי הבנייה החדשה הולכים ונגמרים, הביקוש עולה בהרבה על ההיצע והמחירים נמצאים בעלייה מתמדת. גם השנה האחרונה, שגרמה לאנשים לחפש אחר דירות גדולות יותר, עם מרפסת או גינה, הגדילה את הביקוש והוסיפה לעלייה הגדולה ממילא".

אתה מתמחה במכירה של דירות יד שנייה. מה מיוחד בעסקאות מסוג Back to Back?

"לקוחות רבים שרוצים לקנות דירה, מחפשים במקביל קונה עבור דירה קיימת שברשותם. בעסקאות כאלה, הנקראות Back to Back, חשוב לתת ללקוח מעטפת שתשמור ותגן עליו מפני המורכבות של העסקה.

"רוב הלקוחות לא רוצים לקחת הלוואת גישור ומעדיפים קודם למכור את דירתם ורק אז לקנות דירה אחרת, ולרוב צריכים לעשות זאת במקביל. התהליך, שכרוך בלא מעט כסף שיוצא ונכנס, מלווה בהמון מתח ולחץ. מתווך טוב יודע איך לתמוך ולנהל נכון את התהליך ולאפשר לכל התנאים להתקיים. למעשה, עסקאות רבות שכאלה לא יוצאות לפועל אם אין מתווך מקצועי שיודע כיצד לעשות זאת כמו שצריך".

קרדיט: לירן דיין

איך אתה מסייע ללקוחות בתהליך המורכב?

"לאור הניסיון הרב שלי בתחום וההכרות עם שוק הדירות בכפר סבא, אני יודע כיצד לנהל את תהליך הקנייה והמכירה המתבצעים במקביל, עד לרמת הפרטים הקטנים ביותר. דוגמה לכך היא משפחה עם שני ילדים קטנים שביקשו למכור את דירתם במתחם הזמר העברי בשכונה הירוקה, ולקנות דירת מיני-פנטהאוז במתחם 60 באותה שכונה, כזו שקשה למצוא בקלות. המלצתי להם להתחיל בשיווק הדירה הקיימת ובמקביל לקחתי אותם לראות נכסים פוטנציאליים לקנייה. ברגע שמצאנו את הדירה המבוקשת הגברתי את הקצב במכירה והצלחתי למצוא קונה מתאים. מאחר והיה להם חשוב מאוד לנהל תהליך של Back to Back בכל רמות העסקה: בתשלום, בפינוי וכדומה, הצלחתי לבצע תיאום מושלם, לשביעות רצונה של המשפחה".

לסיכום אומר לירן כי "יש הרבה אנשים שמנסים להתחיל את התהליך ומוותרים, אבל עם מתווך מנוסה שיודע איך לנהל את התהליך המורכב ולהוציא אותו לפועל, ניתן למצוא את שביל הזהב ולהשיג הצלחות. היום, אנשים כבר מבינים שסיוע של מתווך הוא הפתרון הטוב ביותר, מכיוון שהוא יעמוד לצידם וייתן ערך מוסף לעסקה מבחינת עלות מול תועלת, במיוחד כאשר הוא פועל מתוך הגינות ואנושיות".

לירן דיין, יועץ נדל"ן רימקס ONE

למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לכרטיס ביקור דיגיטלי>>>

---------------------------------------

ליאת ענבר: שיתופי פעולה מוצלחים בדרך להשלמת העסקה

יש לא מעט משרדי תיווך בכפר סבא שיכולים לתת שירות וללוות מכירה או קנייה של נכס חדש, אבל אין הרבה משרדים שהם חלק מרשת בינלאומית שמונה יותר מ-1,000 סוכנים ברחבי הארץ ויכולים להציע ללקוחות שיתופי פעולה מוצלחים בדרך אל היעד. וזה בדיוק מה שליאת ענבר, סוכנת נדל"ן ברימקס ONE, עושה עבור לקוחותיה.

אחרי 15 שנות קריירה בתחום הייעוץ הארגוני לחברות, החליטה ליאת לקחת את כל הידע שצברה ולהשתמש בו לתחום אחר. היא בחרה בענף הנדל"ן, ומאז היא מובילה את הלקוחות שלה בנחישות ועם הרבה ידע והכלה אל עבר החלום. והחלום בכפר סבא מתחיל, ברוב המקרים, בדירות מרווחות.

"מדובר בעיר מאוד משפחתית שהביקוש אליה רק הולך וגדל". ליאת ענברצילום: גבי דנון

"מדובר בעיר מאוד משפחתית שהביקוש אליה רק הולך וגדל", מדגישה ליאת, "כפר סבא ידועה בחינוך ובתרבות שלה, והיום יש ביקוש רב לדירות 4 ו-5 חדרים וגם לבתים פרטיים. כמובן שיש הבדל בין השכונות, כשהירוקה נחשבת צעירה יותר, חדשה יותר ובהתאם גם יקרה יותר. יש שכונות שנמצאות במגמת התפתחות ופיתוח, ויש כוונה להתחדשות עירונית בשכונות כמו תקומה, גבעת אשכול ויוסף טל. אבל מדובר בתוכניות עתידיות שהמימוש שלהן עוד לא ידוע".

ליאת מוסיפה כי יש גם הרבה ביקוש לנכסים במרכז העיר, קרוב למה שיש לכפר סבא להציע לתושביה, וכי ישנם גם לא מעט משקיעים שמגיעים מבחוץ וגורמים לשוק להיות מאוד פעיל. "המחירים עולים בקצב מתון", אומרת ליאת, "אין עליות דרסטיות, אבל אין גם ירידות מחירים".

מה טווח המחירים בהשוואה לערים אחרות בסביבה?

"כפר סבא זולה יותר מתל אביב וגם מרעננה. במרכז העיר אפשר למצוא דירות 4 חדרים בטווח מחירים שנע החל מ-1.9 מיליון ועד ל-2.1 מיליון שקלים בהתאם לגודל, למיקום ועוד. השכונה הירוקה יקרה יותר, כשבתקופה האחרונה יש ביקוש גדול יותר לדירות עם מרפסת כנראה כתוצאה מתקופת הקורונה. עכשיו בטח יהיה ביקוש גם לדירות עם ממ"ד ואני מניחה שהמחירים יושפעו מכך מעט".

יש אזורים מועדפים למגורים בעיר?

"יש ביקוש לשכונות כמו הפרחים, הראשונים, מרכז העיר. אבל יש גם ביקוש לאחרות. אין אבחנה מדויקת בין אחת לאחרת. אני, למשל, גדלתי בכפר סבא אבל יצאתי מהעיר לכמה שנים טובות. חזרתי ופגשתי חברי ילדות שעשו אותו הדבר, או לא עזבו. יש הרבה בנים ממשיכים שגדלים בעיר. מי שמגיע לכפר סבא לא בהכרח ירצה לעזוב".

ליאת ענבר: "המיקום של העיר מצוין"צילום: באדיבות רימקס ONE

הרוב המוחלט של הבנייה בכפר סבא הוא בקומות, בנייה רוויה, מה שהופך את כמות הבתים הפרטיים או הדו משפחתיים למועטה ובהתאם המחירים הגבוהים. ובכל זאת יש הרבה זוגות צעירים שמגיעים לעיר אחרי שלא יכולים היו להרשות לעצמם דירה בתל אביב או ברמת גן. ישנם גם משפרי דיור שרוצים להישאר בעיר, ולגדול מדירה לדירה. גם מבוגרים אוהבים את הנגישות בכפר סבא להכול, ובוחרים להשתקע בה.

"המיקום של העיר מצוין", מפרטת עוד ליאת למה לעבור לכפר סבא, "הקרבה לכביש 6 ולכביש החוף מאפשרת תחבורה נוחה. העיר ידועה גם בחינוך המצוין שלה ובאיכות החיים. העירייה מאוד שירותית ועושה מאמץ לתת לתושב חוויה טובה. יש הרבה פעילויות תרבות וחוגים, וחיי עיר עשירים. איכות החיים כאן נחשבת גבוהה".

ליאת ענבר - רימקס ONE
כתובת: התע"ש 14 (סביר סנטר), כפר סבא
טלפון: 052-8668461
למעבר לאתר>>>
לכרטיס ביקור דיגיטלי>>>
למעבר לפייסבוק>>>