מתווכים בגדרה: התעוררות בשוק הנדל"ן ביישוב המתפתח ששומר על ציביון כפרי

המסחר המתפתח, הבנייה החדשה, מסגרות החינוך, האוכלוסייה החזקה והנגישות לצירים מרכזיים: מתווכים בגדרה מסבירים מה הסוד לעלייה בביקוש ביישוב הכפרי שבשפלה

אורי קידר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דגם של בית מונח על שולחן
מתווכים בגדרה: יותר ויותר משפחות מבקשות להתגורר ביישובצילום: shutterstock
אורי קידר
תוכן שיווקי

המועצה המקומית גדרה אומנם צמחה מאז שנוסדה לפני כ-140 שנה כ"מושבת הביל"ויים". ואולם, על אף הבנייה החדשה, האוכלוסייה שהתווספה והמוסדות העירוניים שנבנו בשנים האחרונות, היא עדיין מצליחה לשמור על צביון כפרי-קהילתי, ולהעניק איכות חיים וחוויית מגורים אחרת.

בנוסף לכל היתרונות, מצליח היישוב לספק לצד מסחר מקומי, שנמצא בסימן התרחבות, גישה נוחה ונגישות לצירים וכבישים מרכזיים וכן קרבה למרכז. כל אלה הפכו את היישוב למבוקש בקרב משפחות צעירות שמבקשות איכות חיים.

אבל כדי למצוא הזדמנות נדל"ניות יש צורך באנשי מקצוע מכירים היטב ומקרוב את השוק המקומי, ויכולים לתת מענה מיטבי, בין אם מדובר בקניית נכס ובין אם מדובר במכירה. המתווכים שפועלים בגדרה מסבירים מה סוד הקסם של היישוב ומה הם מציעים ללקוחות.

אלכס מסטר - משרד תיווך מסטר הומס

אלכס מסטר, הבעלים של משרד התיווך מסטר הומס, אוהב מספרים ולכן את דרכו המקצועית החל ככלכלן במשרדים ממשלתיים, לאחר שהשלים תואר שני בכלכלה. אולם במקביל הוא התעניין גם בנדל"ן. תחומי העניין של אלכס, יחד עם האהבה לאנשים, הובילו אותו לעסוק לפני מספר שנים בייעוץ נדל"ן.

"יותר מהכל, נדל"ן זה עולם של בני אדם", הוא מבהיר, "צריך קודם כל להבין ולהכיר אנשים. אני אוהב לעזור להם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, בין אם הם מוכרים, קונים או שניהם".

השילוב הזה, בין הידע העשיר שצבר בכלכלה, הרקע האנליטי ועיסוקו בנדל"ן טומן בחובו יתרון גדול מאוד עבור לקוחותיו. מסטר מסביר: "אני יכול לתת ערך מוסף – אף קונה לא ישלם יותר מדי, המוכרים לא ימכרו בפחות וכולם ייצאו מרוצים, והסיפוק שלי מכך הוא אדיר".

רקע בכלכלה, ידע וניסיון בנדל"ן ואהבה לאנשים צילום: באדיבות אלכס מסטר

מסטר, שעבד בחברת נדל"ן גדולה ויצא לדרך עצמאית, כשהוא חמוש בהרבה ידע, קורסים וכלים, יודע להציע ללקוחותיו שירותים עשירים ורחבים. "יש באפשרותי ללוות את הלקוחות בכל הקשור למכירה, קנייה ומעבר הדירה", הוא מסביר, "ככלכלן, אני יכול ללוות אותם במיקוח מול הבנקים בכל הקשור למשכנתא ולהפוך את העסקה לנכונה ביותר עבורם".

דוגמה לכך הוא מביא בסיפורה של לקוחה שהגישה הצעה על דירה. "ההצעה הייתה נמוכה ושאלתי אותה מדוע נקבה דווקא בסכום הזה, האם עשית בדיקה בבנק?", מספר הסוכן, "היא אמרה שהסכום הוא המקסימום שהציעו לה בבנק. קישרתי אותה למספר בנקים, ליוויתי אותה בתהליך והשגתי עבורה את המשכנתא שהייתה זקוקה לה כדי לקנות את הדירה, כך שגם היא וגם המוכרים היו מרוצים".

"אני מתנהל בשקיפות מלאה, מראה את היתרונות והחסרונות של הנכס. גם למוכר וגם לקונה, כשלא פעם אני מלווה את שניהם", מוסיף מסטר, "חשוב שאף אחד לא ירגיש 'פראייר', ושכל הצדדים יקבלו את המגיע להם. על כל נכס אני מסתכל בנפרד, כפרויקט, ומחפש את האדם שמתאים לו במיוחד. זה לא מסתכם בלתלות שלט ולחכות".

מסטר שדובר רוסית, מעניק שירות מקצועי גם ליוצאי ברית המועצות לשעבר. הוא אף השיק אתר אינטרנט בשפה הרוסית, שמאפשר נגישות באמצעות הדיגיטל, לצד פעילות ערה ברשתות החברתיות וסיורים וירטואליים בנכסים. כל אלה מאפשרים ללקוחות פוטנציאליים להתרשם מרחוק, עם מינימום מאמץ וטרחה מצדם.

מסטר עצמו מתגורר עם אשתו וילדיו במועצה המקומית גדרה מזה שש שנים וביישוב הוותיק, אך גם הצעיר נמצא מרכז פעילותו, שמתפרסת גם ליישובים ומושבים סמוכים.

הצביון הכפרי נשמר

גדרה נוסדה כאחת המושבות הראשונות בארץ ישראל, אי שם באמצע שנות השמונים של המאה ה-19. 140 שנים מאוחר יותר, חיים בה יותר מ-30 אלף תושבים, אבל הניחוח הכפרי עדיין מורגש בכל פינה.

היכרות עם שוק הנדל"ן המקומי ומענה גם בשפה הרוסיתצילום: אלכס מסטר

"ביישוב קיימת תשתית עירונית, עם תחבורה ציבורית וכבישים נוחים, גישה לכביש 6 ו-7 שמחברים בזריזות למרכז ולירושלים", מסביר מסטר, "רבים מהתושבים עובדים מחוץ ליישוב, לצד בעלי עסקים עצמאיים. ביישוב עצמו יש לא מעט מסחר וכבר הוחל בבניית פארק תעסוקה חדש.

"בנוסף, אוכלוסייה חזקה וטובה, כ-50 אחוז מתושבי גדרה הם בעלי השכלה אקדמית ואנשי צבא קבע. המקום הוא שקט ומאוד מתאים לגידול ילדים. יש כאן הרבה משפחות צעירות, שזוכות לתשתית מתאימה: ריבוי בתי ספר וגני ילדים, פארקים גדולים וגני שעשועים".

לצד כל היתרונות, מסביר מסטר כי מורשת העיר נשמרת, באמצעות האתרים ההיסטוריים, כמו צריף הביל"ויים, מוזיאון גדרה ובית הכנסת הגדול. בשל כך, מתקיימים כל העת סיורים ביישוב.

"עולם הנדל"ן מתעורר מחדש"

הביקוש הגובר למגורים בגדרה מורגש אחרי שנת הקורונה שבהמלכה הייתה האטה בעסקאות הנדל"ן ביישוב. "עולם הנדל"ן מתעורר מחדש. מדובר בתקופה נהדרת לעסקאות", אומר מסטר ומוסיף כי "היישוב, שנמצא בצמיחה בלתי פוסקת, ממשיך להתרחב, עם בנייה רבה של צמודי קרקע ודירות. שכונה חדשה, גולדה שמה, נבנית בימים אלה".

לסיכום, אומר מסטר כי "יש הרבה דירות למכירה ומגרשים שאפשר לקנות ולבנות עליהם בשלל אפשרויות כמו חלוקה למספר יחידות דיור. גדרה מאוד מבוקשת בשל האוכלוסייה האיכותית והקרבה למרכז. גדרה קרובה להכל, אבל לא נמצאת בתוך ה'בלאגן'. כל אלה הופכים אותה ליעד חזק מאוד".

אלכס מסטר - משרד תיווך מסטר הומס

טלפונים: 03-3751135, 054-4475679
למעבר לאתר אלכס מסטר>>>
למעבר לאתר מסטר הומס>>>
למעבר לאתר לשיווק נכסי יוקרה>>>
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>