סוכני ביטוח בירושלים: לעתיד בטוח והווה יציב

איזה ביטוח יכול להבטיח את עתידכם, מה מכסה ביטוח הבריאות והאם יש צורך בביטוח חיים? סוכני ביטוח בירושלים - משיבים

מירי ורד, דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעל יד של גבר בחליפה אייקונים של אנשים
סוכני ביטוח בירושליםצילום: shutterstock
מירי ורד, דניאל דותן
תוכן שיווקי

במציאות שלא פעם מפתיעה יש הכרח לדאוג לעתיד, בפרט כאשר מדובר במשפחה. גם העובדה שתוחלת החיים מתארכת מחייבת חישוב מסלול מחדש וגיבוש תוכניות לגיל של אחרי הפנסיה.

לשם כך, יש צורך בליווי מקצועי של סוכן ביטוח מנוסה, שיודע לזהות את הצרכים ולהתאים את הביטוח שיעניק כיסוי מטבי. סוכן הביטוח אמור להיות גם הכתובת למקרים חריגים בצמתים קריטיים, לתת מענה מהיר ויעיל ולהיות נגיש וזמין עבורכם. הכירו את סוכני הביטוח יונתן מרכוס, יוסף רפאלי ואריאל מונין.

יונתן מרכוס: "לדאוג שהלקוח יהיה מוגן בכל שלבי החיים"

"על ידי שירות משולב של תכנון פיננסי, ביטוחים ופנסיה, אני בוחן את המצב של הלקוח בצורה הוליסטית ובונה לו תכנית כוללנית שצופה עתיד ומגנה עליו", כך אומר סוכן הביטוח יונתן מרכוס, שב-22 השנים האחרונות מלווה את לקוחותיו, בונה להם פתרונות פנסיוניים, תופר להם ביטוחים המתאימים למידותיהם, ומייעץ להם בנוגע להתנהלותם הפיננסית.

מרכוס, שעלה ארצה בשנת 1979 מאנגליה, הספיק לעבוד במשך עשור במחלקת הביטוחים של קק"ל, בטרם התחיל לעבוד כסוכן ביטוח. "בעבודתי בקק"ל צברתי ניסיון רב בתחום הביטוח האלמנטרי. אפשר לומר שיש לי 30 שנות ניסיון בתחום הביטוחים, צברתי הרבה ידע, ניסיון וקשרים, והיחסים שלי עם חברות הביטוח מצוינים", הוא מספר.

מיפוי צרכים ובניית תכנית פיננסית וביטוחית מקיפה

עוד לפני שמרכוס בונה ללקוחותיו תוכנית פיננסית, הכוללת בתוכה התייעלות כלכלית, ביטוחים ופנסיה, הוא בודק יחד עם הלקוחות את מצבם הכלכלי ואת הצרכים שלהם. "כדי להרכיב את התוכנית האופטימלית אני מברר עם הלקוחות מה מצבם הפיננסי: האם לקחו הלוואות, משכנתאות, האם יש להם נכסים, מהם ההוצאות וההכנסות שלהם, כמה ילדים יש להם ועוד", הוא מסביר, "אני בוחן אם יש הוצאות שניתן לצמצם או להוריד. לפעמים כדאי לעשות מימון מחדש של המשכנתא כדי להשיג ריביות טובות יותר, לפעמים הביטוחים הקיימים של המשפחה אינם טובים וניתן להוריד בעלות שלהם, לפעמים הם נכנסו לתוכנית תשלומים עבור מכשיר טלפון נייד שאינה אטרקטיבית וניתן להוזילה וכן מרכיבים נוספים".

30 שנות ניסיון. יונתן מרכוס

בנוסף, מברר מרכוס עם בני הזוג הזוג באילו נקודות זמן הם יהיו זקוקים לכסף זמין, בין אם מדובר במימון שכר הלימוד לילדים, עזרה בחתונה או ברכישת בית – וכיצד הם יוכלו להגיע לאותה נקודת זמן עם סכום הכסף הרצוי. "אני בוחן את הביטוחים ואת הפנסיה כחלק מהמבנה הפיננסי הכללי, ומייעל אותם כך שהתשלום עבורם יהיה אופטימלי, שהסכום בפנסיה יהיה מתאים, שביטוחי הבריאות יתאימו לצרכים ויכסו את המקרים החשובים, ושביטוח החיים יאפשר לאחד מבני הזוג לכלכל את הילדים במקרה שחס וחלילה השני ילך לעולמו", מסביר מרכוס, "בימינו, פרט למשפחות מאוד עשירות, כולם זקוקים לביטוח חיים ולביטוח בריאות. התפקיד שלי הוא לדאוג לכך שהלקוח שלי יוכל להתאושש ולהתמודד כלכלית עם כל מהמורה שתגיע".

"השגתי ללקוחה כיסוי על ניתוח שלא הופיע בפוליסה"

מרכוס מתגאה בכך שחברות הביטוח מכירות אותו לאורך שנים ושהקשרים המקצועיים שלהם הם חזקים ופוריים. "חברות הביטוח יודעות שאני אדם ישר, ואני מקבל את התביעות שאני מגיש. הן יודעות שלא אבקש דבר שלא מגיע ללקוחות שלי", הוא אומר.

מקרה אחד בו הצליח להשיג ללקוחה כיסוי על ניתוח שלא הופיע בפוליסה, ממחיש את מחויבותו של מרכוס ללקוחותיו ואת העובדה שהוא לא מתפשר ונלחם עבורם. "מדובר בלקוחה שערכה בדיקה גנטית וגילתה שהיא נשאית של הגןBRCA . המשמעות היא שהסיכויים שלה לחלות בסרטן השד הם גבוהים מהרגיל, והיא החליטה לכרות את השדיים כאקט מניעתי", מספר מרכוס, "בתקופה ההיא שבה נמכרה הפוליסה, ניתוחים מניעתיים לא היו מכוסים בפוליסה. לכאורה, מבחינת לשון הפוליסה, לא הגיע ללקוחה שלי כיסוי עבור הניתוח, אולם מבחינה הגיונית, בכך שהיא נקטה בניתוח מניעתי, היא חסכה לחברת הביטוח עד מאות אלפי שקלים שלולא הניתוח היו נדרשים לניתוחים שונים, תרופות ושאר טיפולים והוצאות. הצגתי את טענה זו לחברת הביטוח והיא אכן השתכנעה וכיסתה את הניתוח".

מרכוס מסכם: "ככלל, במקרים של תביעות ביטוח, אנו נתקלים בהרבה מקרים אפורים. מקרים שבהם אפשר לקבל את התביעה ואפשר גם לדחות אותה, ובמקרים כאלה אני יודע כיצד לפעול, ואיך להשיג ללקוחות שלי את מה שמגיע להם".

יונתן מרכוס - Jonathan Marcus
טלפון: 054-4757622
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה בדוא"ל>>>

-------------------------------

יוסף רפאלי: "בביטוח הולכים על בטוח"

את רפאלי ביטוחים, סוכנות הביטוח המשפחתית הוותיקה, הקים יוסף רפאלי לפני 22 שנה. יוסף, המשמש מנכ"ל הסוכנות, מוביל אותה ויחד עם אשתו אסתר וצוות של 19 עובדים מקצועיים ומיומנים, המתמחים בסוגי הביטוח השונים.

במסגרת השירות שמציעה הסוכנות, כלולים כל סוגי הביטוח, כך שהלקוחות מקבלים חבילה ביטוחית מקיפה המותאמת אליהם במדויק, ללא צורך לפזר את הפוליסות בין סוכנויות שונות.

רפאלי, שבנוסך על היותו מנכ"ל הסוכנות, משמש גם מפקד צוות באיחוד הצלה ירושלים ומתנדב בארגון זק"א ארצי, מספר: "אנו עובדים מול כל חברות הביטוח במשק הישראלי והודות לכך אנו משיגים ללקוחותינו את חבילות ביטוח אטרקטיביות במחירים טובים, בכל תחומי הביטוח, בהם חיים, רכב ודירה, בריאות, נדל"ן, טיפול בחסכונות פנסיוניים ועוד".

שירות, מקצועיות וזמינות כבר 22 שנה. יוסף רפאליצילום: באדיבות רפאלי ביטוחים

יוסף שנמצא לצד לקוחותיו ברגעים הקריטיים לעיתים מאוד קשים, מוסיף כי "לאחרונה, טיפלנו במקרה כואב של מבוטח שלנו שנהרג באסון במירון. מיד עם היוודע דבר האסון, דאגנו לתעודת פטירה ולכל התהליך ותוך ארבעה ימים בלבד המשפחה קיבלה מחברת הביטוח את התשלום עבור ביטוח החיים של הנפטר".

כיצד העבודה מול כל חברות הביטוח מאפשרת לכם להציע פתרונות ביטוח אטרקטיביים?
"עבור כל לקוח שמגיע אלינו אנו מבצעים בדיקה כוללת ומקיפה בהר הביטוח, שבה אנו מבררים מה יש ללקוח וכיצד ניתן לשפר ולהוזיל את החבילה הביטוחית שלו. לצורך כך, אנו מוציאים מכרז לכל חברות הביטוח ומציעים ללקוח את ההצעה המיוחדת ביותר, המאפשרת כיסוי רחב במחיר מצוין.

"במיוחד בירושלים, אנו נתקלים בסוגיות ביטוחיות המחייבות פתרונות ייחודיים ומקוריים. לצורך זה בדיוק, אנו משמשים כנציגיה של חברת 'לויד' הלונדונית בירושלים, המספקת פתרונות ביטוח יוצאי דופן, למשל בכל הקשור לשימור מבנים וחריגות בנייה מיוחדות, המאפיינות את ירושלים".

הוא מוסיף כי בתחום ביטוחי הנדל"ן מציעה הסוכנות ביטוחי קבלנים ושיפוצי דירות. לדבריו פוליסת הביטוח לדיירים אינה יקרה, אך בעלת משמעות ביטוחית גדולה. "היא מגנה על מי שמשפץ את ביתו מפני פגיעה של עובד, שכן או צד שלישי ומפני נזק למבנה ולמבנים סמוכים", מסביר יוסף, "הביטוח המיועד ליזמים וקבלנים מורכב תמיד באופן אישי, בהתאם לסיווג הקבלן ולפרויקט המבוצע ומטרתו לבטח את צוות העובדים, הציוד ושווי הפרויקט. ביטוח אחריות מקצועית וחבות המוצר יגן על הקבלן מפני נזקים לאחר תום העבודות".

בעקבות התקופה האחרונה, מהו הביטוח שכדאי לעשות כדי לשמור על הבריאות?
"כדי לשמור על הבריאות בכל מצב, אנו ממליצים לעשות ביטוח בריאות ומחלות קשות, שנותן כיסוי למקרה של ניתוחים, השתלות, ייעוץ רפואי ותרופות שאינן בסל. במידת הצורך הביטוח מאפשר לבחור את הרופא, המועד ובית החולים המועדף לניתוח וכן ייקח אחריות מלאה על מציאת תורם וביצוע כל ההליך הנדרש, במקרה של השתלה. סוגי ביטוח נוספים יאפשרו לבן משפחה המטפל בחולה כיסוי עבור אבדן כושר עבודה זמני.

"כאשר מדובר על תרופות, ביטוח הבריאות עשוי ממש להציל חיים. דוגמה לכך היא לקוחה שלנו שרק השבוע קיבלה מחברת הביטוח אישור לתביעה שהגשנו עבור תרופה שתמנע ממנה עיוורון, שעלותה 26,500 שקל כל חודש. דוגמה נוספת הוא מבוטח שמקבל תרופה בסכום של 180 אלף שקל כל חודש, שמאפשרת לו להמשיך לתפקד ולהישאר בחיים".

"כמו בכל תחום, גם ביטוח נסיעות לחו"ל הושפע משינויי השנה האחרונה. אם בעבר אנשים פחות הבינו את חשיבותו, הרי שהיום זה ברור לכולם עד כמה חשוב להיות מבוטחים היטב כאשר עוזבים את הארץ. למשל, מי שנדרש לטיפול רפואי בסיסי בארצות הברית ייאלץ לשלם 1,000 דולר ומעלה. בכלל, ברוח התקופה, ישנן הרחבות המכסות ביטול טיסות ובידוד ומתעדכנות בהתאם למצב.

"כך, למשל, חברת 'פאספוקארד' מציעה היום כרטיס נטען מיוחד, למקרים בהם נדרש תשלום עבור טיפול רפואי, תרופות או בגלל מזוודה שאבדה. ביטוחי נסיעות לחו"ל מכסים גם מקרים של צורך באיתור וחילוץ וכן מענה מיוחד לספורט אתגרי, כמו סקי. לכן, חשוב מאוד להבין לאן הלקוח מתכוון לטוס ולאיזו מטרה ובהתאם לבנות עבורו את הפוליסה".

לסיכום אומר יוסף רפאלי כי "שירות, מקצועיות וזמינות הן שלוש המילים המבטאות בצורה הטובה ביותר את סוכנות הביטוח רפאלי ביטוחים. אנו עומדים לשירות הלקוחות שלנו בכל עת ובכל מצב. השירות המקיף שאנו מספקים ללקוחותינו תחת קורת גג אחת, לצד ותק ומקצועיות הם מה שהופכים אותנו למה שאנחנו".

רפאלי ביטוחים
כתובת: תובל 15, ירושלים
טלפון: 02-5377177
למעבר לאתר>>
למעבר לפייסבוק>>
לפנייה בדוא"ל >>

------------------------------

אריאל מונין: אל-עד סוכנות ביטוח

ביקור במשרדי סוכנות אל-עד בירושלים הוא במידה מסוימת כמו ביקור באתר מורשת. על קירות משרד תלויות פוליסות ביטוח ממוסגרות, מקוריות, שנשמרו מתחילת המאה שעברה. הסוכנות הוקמה במקור בשנת 1905 בידי אלתר לוין וכיום מנוהלת בידי נינו – אריאל מונין. בעת הביקור זכינו להצצה אל נופה הייחודי של העיר הקדושה והמיוחדת מחלונות המשרדים בקומה ה 11 בבניין במרכז העיר. חדי ראייה אף יכלו להבחין בבניין סנסור ההיסטורי בו שכן משרדו המפואר של אלתר, בשנות ה 30 של המאה שעברה.

"מרגשת אותי הידיעה שגם אחרי מאה שנים, רעיון הביטוח שהנחה את סבו של אבי עדיין רלוונטי ואפילו יותר מתמיד", אומר אריאל מונין, מנהל סוכנות הביטוח אל-עד, "היום ברור לכל כי עלינו לקחת אחריות על החיים שלנו ולבטח את עצמנו ככל האפשר לכל מקרה אפשרי".

סוכנות הביטוח אל-עד היא אחת מסוכנויות הביטוח הגדולות בירושלים. היא מעסיקה 55 עובדים ומעניקה שירות לאלפי משפחות, תוך התאמת המוצרים הטובים והיעילים ביותר להגנה ביטוחית בתחומים שונים, בהם ביטוחי חיים ובריאות, ביטוח פנסיה, חיסכון, וכמובן ביטוחי רכב, דירה ועסק.

"באל-עד הבנו שעל מנת לעטוף את כלל צרכיי הלקוח ולספק לו את המידע המקצועי ביותר, עלינו להנגיש בסוכנות צוותים המתמחים בכל ענף וענף", מונין אומר.

"החיים דינמיים והצרכים הביטוחים של אנשים ומשפחות משתנים אחת לכמה שנים. מתוך ההבנה הזו, אנו מספקים ללקוחותינו ליווי על ידי סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה לכל שלבי חייו - החל מצעדיו הראשונים במעגל העבודה, דרך התרחבות המשפחה שלו, ועד לביטוח הרכוש והעסק".

עבר, הווה ועתיד בסוכנות אחת. מרדכי ואריאל מוניןצילום: אבי נועם

מה מייחד את התפיסה הביטוחית של סוכנות אל-עד?

"בתפיסה שלנו, סוכן ביטוח טוב יודע לא רק להתאים את הפוליסה לצרכי המבוטח אלא להמשיך ללוות אותו לאורך השנים ולוודא שהפוליסה תספק לו את מקסימום הכספים הדרושים ברגע התביעה. תוכניות הביטוח משתנות כל כמה זמן ואנו מעודכנים בכל השינויים שישנם ומציעים ללקוחות ריענון הפוליסות בהתאם, כמו בדיקת המחירים ואפשרות לצמצום עלויות וכן הרחבת או צמצום הפוליסות על פי הצורך".

מונין מוסיף כי כאחת הסוכנויות הגדולות בירושלים, מלבד יכולתה של אל-עד לספק מידע המקצועי ביותר מאת צוותים מומחים בכל תחום, הסוכנות משתמשת בכוחה הרב אל מול חברות הביטוח בעת התביעה. "חברות הביטוח הפכו ברבות הנשים לגופים כלכליים חזקים אשר לא בהכרח רואים את הלקוח הקטן ולצורך כך אנחנו כאן", הוא אומר, "אנו משקיעים רבות בטכנולוגיה ומציעים ללקוחותינו מחירים הוגנים לצד שירותים דיגיטליים מתקדמים ברמה הגבוהה ביותר.

"סוכנות אל-עד מבטחת כיום אלפי משפחות ירושלמיות ולצד ביטוחי פרט רבים היא מבטחת גם עסקים רבים ומגוונים, עצמאים, חברות היי-טק וחברות תעשייתיות, עבורן היא מתאימה את ביטוחי האחריות המקצועית, ביטוחי הדירקטורים, והסייבר. כמו כן אל-עד מתמחה בביטוח קולקטיבי רכב גדולים ומבטחת בין היתר את בית חולים הדסה, האוניברסיטה העברית, והסוכנות היהודית".

מונין מציין כי המשרד מתמחה גם בשפה האנגלית. "זיהינו את הצורך שיש ללקוחות אנגלו סקסונים, ולפני שנים פתחנו מחלקה באנגלית שפת אם במטרה לספק את שירות הטוב ביותר בשפה הנוחה ללקוח", הוא אומר.

"בעולם המודרני, לאדם עצמו יש ערך כלכלי רב כמפרנס המשפחה ואם חלילה קורה אסון, לצד הכאב הרגשי הנורא המשפחה עלולה לספוג מפלה כלכלית", מסכם מונין, "נוסיף לכך שהיום אנשים צוברים רכוש וממון ופוליסת הביטוח היא הכלי הטוב בעולם המערבי המאפשר לאדם להעמיס את הסיכון שלו ושל משפחתו על פני הרבים".

אל-עד סוכנות לביטוח
כתובת: הילל 23, מרכז העיר ירושלים
טלפון: 02-6228555
למעבר לאתר>>>