"סוכן ביטוח טוב חושב מחוץ לקופסה והופך עולמות למען הלקוחות"

כיצד משפחה יכולה להבטיח את העתידה הפיננסי ולהימנע מבזבוז כספים מיותר, מה היתרונות בביטוח חיים ומה ניתן לקבל בביטוח בריאות? סוכן הביטוח הוותיק מירושלים יונתן מרכוס – מסביר

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייקונים של אנשים מרחפים מעל כף יד פתוחה
סוכן הביטוח יונתן מרכוס: כיצד דואגים לעתיד המשפחהצילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

"התפקיד שלי הוא ללכת עם הלקוח יד ביד לאורך שלבי החיים, ולדאוג שהוא יהיה מוגן ובטוח ושלא יהיו 'חורים שחורים' שהוא ייפול לתוכם ולא יוכל להשתקם מהם", כך אומר סוכן הביטוח יונתן מרכוס. במשרדו שנמצא בבית הסוכן "מלמן נמליך" שבירושלים, מרכוס מייעץ ללקוחות אודות ניהול פיננסי, פוליסות ביטוח ופתרונות פנסיוניים.

תכנון פיננסי למשפחה: על מה אנחנו מבזבזים כסף?

מרכוס, עלה לארץ מאנגליה בשנת 1979. במשך עשור ניהל את מחלקת הביטוחים של הקרן קיימת לישראל, שם התנסה בניהול פרויקטים מורכבים בתחום הבנייה, הקבלנות והחינוך וצבר ניסיון בתחום הביטוח האלמנטרי. בשנת 1999, לאחר שעבר את הבחינות של רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון, החל לעבוד כסוכן ביטוח עצמאי. מאז, מזה 22 שנים הוא מלווה לקוחות תוך הקפדה על ערכים כמו מקצוענות, יושרה, קשר אישי ועשייה ללא פשרות.

"אחרי 30 שנה בתחום הביטוחים, אני מכיר את השטח מבפנים". יונתן מרכוס

"אני לא מוותר, ואני הופך עולמות עבור הלקוחות שלי. אחרי 30 שנה בתחום הביטוחים, אני מכיר את השטח מבפנים", הוא אומר, "יש לי יחסים טובים עם חברות הביטוח, ואם אני מבקש משהו, הם נותנים לי אותו, כי הם יודעים שאני ישר ומקצועי ולא מנסה להוציא פיצויים שהם לא הגיוניים".

כיצד אתה מתאים ללקוחות את הכיסויים הביטוחיים ואת פתרונות הפנסיה המתאימים להם?

"ראשית, אני בוחן את המבנה הפיננסי של המשפחה או של העסק, כדי להרכיב להם את המוצר האופטימלי. אני לא בא למכור ביטוח ולהיעלם, אני מסתכל על כל המאזן הכלכלי בצורה הוליסטית ומתוך ראייה ותכנון מוקפדים לטווח ארוך. אני נפגש עם הלקוח ועושה בירור יסודי של המצב הפיננסי שלו: מהם ההכנסות, ההוצאות, האם יש הלוואות, משכנתא, מצב משפחתי, מה מספר הילדים, האם יש לו נכסים, האם צפויים לו כספים מהמשפחה ועוד".

בנוסף, כמתכנן פיננסי מורשה, מרכוס בוחן את המאזן כדי לבדוק אם המשפחה מוציאה יותר ממה שהיא צריכה. "לעתים זה קורה כי המשפחה לא מאורגנת, לפעמים יש כספים 'על הרצפה' שלא יודעים עליהם, לפעמים המשפחה מוציאה כספים ללא סיבה, למשל אם הם נכנסו לתוכנית לא טובה בחיובי הטלפונים הניידים", הוא אומר, "ככלל, אני מחפש היכן הם יכולים לחסוך ולהתנהל בצורה יותר חכמה, כדי להביא אותם לבסיס יותר נכון. אני בודק אם המשכנתא שלהם במצב מיטבי. אם בני הזוג עשו אותה כשהריביות היו גבוהות, אמליץ לעשות מימון מחדש כדי להקטין הוצאות. אני בודק האם תוכניות החיסכון טובות. אם יש הוצאות שאפשר להמתין איתן, אני ממליץ לחכות איתן עד שהזוג יוכל להרשות זאת ולא לקחת הלוואה ועוד".

כדי לתכנן בצורה המיטבית את ההתנהלות הכספית המשפחתית, בשיחה של מרכוס עם הזוג הוא מעריך יחד איתם מתי צפויות הוצאות גבוהות עתידיות. "למשל, כאשר הילדים ישתחררו מהצבא וההורים יעזרו להם עם שכר לימוד או רכישת בית", הוא מסביר, "אני יוצר תוכנית ומסביר לבני הזוג מה בדיוק עליהם לעשות מעכשיו, כדי להגיע לאותה נקודה עתידית עם הסכום המבוקש. התוכנית הפיננסית מתעדכנת כל הזמן לפי פרמטרים שונים: אם נולדים עוד ילדים, אם שוק ההשקעות משתנה ועוד".

חיים או בריאות? לאיזה ביטוח אתם זקוקים

בנוסף לכל אלה בוחן מרכוס את פתרונות הפנסיה, ואיזה סכום יאפשר לבני הזוג לחיות בצורה טובה, כאשר לא פעם במידת הצורך הוא משנה את היקף הפנסיה ואת תוכניות הפנסיה, כדי שיוכלו להגיע לחוף מבטחים.

"אני בוחן גם את הכיסויים הביטוחיים כחלק מהמבנה הפיננסי :כיצד הביטוחים יעזרו ללקוח שלי להשיג את היעדים הפיננסיים שלו, גם אם חלילה יהיו הפרעות בדרך. אני בודק כמובן את ביטוח החיים, האם הסכום נמוך מדיי או גבוה מדיי, מהו גיל הילדים, מה הסכום המבוקש עד שהילדים יוכלו לעמוד על הרגליים עצמאית מבחינה פיננסית, כמה בני הזוג משלמים על ביטוח בריאות. אני עובר על כל הכיסויים הקיימים ובודק שהם מדויקים ונכונים".

אילו ביטוחים הם חובה בימינו לכל משפחה?

"כל משפחה צריכה ביטוח חיים, אלא אם כן הם יושבים על נכסים אדירים. בעצם המבחן הוא – איך אני ממשיך לחיות וממשיך לממן את הילדים אחרי מותו של בן או בת הזוג. באופן כללי, ילדים יכולים לעמוד על הרגליים בסביבות גיל 25. לכן יש לבנות את ביטוח החיים בצורה כזאת שתאפשר מימון עד הגיל הזה. אנו מחליטים יחדיו האם מתאים למשפחה לקבל את תגמולי ביטוח החיים לפי הכנסה חודשית במשך איקס שנים או בפעם אחת.

"גם ביטוח רפואי פרטי בימינו הוא חובה. מכיוון שניתן לערוך אותו בצורה מודולרית, ואין חובה לרכוש כיסויים רבים, אלא ניתן לבנות אותו לפי הצרכים ולפי התקציב – הביטוח יותר נגיש. אפשר לבחור שירותים מסוימים שקופת החולים אינה מכסה בצורה מספיקה, בהתאם לתקציב הנתון".

יונתן מרכוס: "לפעמים יש כספים 'על הרצפה' שלא יודעים עליהם"צילום: shutterstock

מה היתרון של סוכן ביטוח על פני חברות ביטוח ישירות?

"סוכן הביטוח לומד את החומר לעומק, מבין את השאלונים הרפואיים, נמנע מטעויות שעלולות לעלות ללקוח שלו ביוקר ומתאים ללקוח את המוצר המתאים לו מתוך מבחר של מוצרים מחברות הביטוח השונות. בנוסף, לסוכן יש קשר ארוך טווח עם חברות הביטוח. בגלל שהוא עושה הרבה ביטוחים, הוא בהחלט יכול לקבל טובות מסוימות בשביל הלקוח. בביטוח יש הרבה מצבים אפורים, ואנחנו יודעים כיצד להתנהל בהם ולתת ללקוח שלנו אקסטרה. אני מביא הוכחות, מתדיין ומסביר מדוע חברת הביטוח צריכה לאשר את התביעה. זאת לעומת ביטוחים ישירים, להם אין אינטרס להילחם בשביל הלקוח, ויש שם רק פקידים שיודעים לדקלם טקסטים".

ספר על מקרי הצלחה.

"עשיתי ביטוח בריאות לנערה בת 14. בגיל 12, היא שברה את הרגל שלה, וציינתי עובדה זו כשמילאתי את השאלון הרפואי בפוליסה. לאחר זמן מה התברר שהנערה צריכה לעבור ניתוח באותה הרגל, מכיוון שהיא לא השתקמה בצורה טובה, והייתה קצרה יותר מהרגל השנייה. היה צורך בניתוח כדי להוסיף פלטינות ולהאריך את הרגל. חברת הביטוח לא הסכימה לכסות את הביטוח בטענה שמדובר במקרה שאירע לפני תקופת הפוליסה. בתור סוכן אני יודע לתקוף מצבים כאלה. טענתי בפני חברת הביטוח שהיא לא ציינה בשום מקום בפוליסת ביטוח הבריאות שהיא לא מכסה את הרגל המדוברת, והשגתי ללקוחה את הפיצוי".

"כל משפחה צריכה ביטוח חיים". יונתן מרכוס

מרכוס מוסיף כי במקרה אחר, שאירע לפני שנים, הייתה לו לקוחה שגילתה שיש לה את הגן BRCA שמציב אותה בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד. היא החליטה לנקוט באמצעי מניעתי ועברה ניתוח לכריתת שדיים. "בזמנו זה היה משהו חדשני. פוליסת הביטוח שלה לא כללה ניתוח מניעתי כי לא היה כיסוי כזה, וחברת הביטוח לא הסכימה לכסות את הביטוח", הוא מספר, "נפגשתי עם חברת הביטוח והסברתי להם כיצד הלקוחה שלהם למעשה חסכה להם מאות אלפי שקלים בפוטנציה, כספים שהיו הולכים על תרופות וניתוחים שונים, והצלחתי לשכנע אותם לכסות את הניתוח, למרות שהוא לא הופיע בפוליסה. סוכן טוב חושב מחוץ לקופסה, ונלחם באופן בלתי מתפשר עבור תביעות שהן מוצדקות".

יונתן מרכוס - Jonathan Marcus
טלפון: 054-4757622
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>