מתווכים בנתניה: הדרך לעסקת נדל"ן מוצלחת בבירת השרון

אנשי המקצוע מתחום הנדל"ן בנתניה, מכירים היטב את האזורים, הנכסים, הלקוחות ומחירי השוק – יתרון ברור בליווי עסקאות מורכבות של קנייה או מכירה של נכס

שרית ליבנה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום קו רקיע של נתניה
מתווכים בנתניה: איך לקדם עסקאות נדל"ן בעיר השביעית בגודלה בישראל?צילום: shutterstock
שרית ליבנה
תוכן שיווקי

שוק הנדל"ן בעיר השביעית בגודלה בישראל, נתניה, הוא פעיל במיוחד, לא מעט בעקבות תושבי החוץ והמשפחות והזוגות הצעירים שמבקשים למצוא את ביתם בבירת השרון, עם רצועת חוף יפיפייה, אזורי מסחר ותעשייה שוקקים וקרבה למרכז הארץ.

אנשי המקצוע מתחום הנדל"ן בעיר נתניה מכירים מקרוב את השכונות, הנכסים, המגמות בשוק והמחירים. מדובר ביתרון שמאפשר להם להוביל ולסגור בהצלחה עסקאות נדל"ן, בין אם מדובר במכירה ובין אם מדובר בקנייה של נכס.

HOUSE PLANET: אתם תחלמו, אנחנו נגשים

"כשסוכן נדל"ן מנהל עסקה הוא חייב לטפל בלקוחות שלו ללא משוא פנים וביושרה מלאה. אם הלקוח שלי הוא מוכר הנכס, גם הקונה הפוטנציאלי יקבל ממני את הטיפול הנכון כולל שקיפות מלאה על מצבו האמיתי של הנכס, על יתרונותיו וחסרונותיו", אומר ירין נבון, מתווך נדל"ן והבעלים של משרד התיווך בנתניה HOUSE PLANET. "עסקת נדל"ן מוצלחת היא לא בהכרח זו שתחתם בסכום הגבוה ביותר, אלא זו ששני הצדדים יצאו ממנה מרוצים. לשם כך אני נמצא שם -להשרות ביטחון שיש מי שמלווה אותם בתהליך וכדי למקסם את ההצלחה".

ירין נבון - HOUSE PLANETצילום: מיקי בוחבוט

לדברי ירין, יש לא מעט מתווכים בנתניה אך עדיין יש לא מעט תושבים שחוששים לשכור את שירותיהם ולא מהסיבות הנכונות, כשהמחסום העיקרי בעיניהם הוא נושא עמלת התיווך. "אדם שבוחר להעמיד את הנכס שלו למכירה פועל בדרך כלל על פי תחושות בטן ולא בעזרת כלים מקצועיים. יש שני פרמטרים מרכזיים שכמתווך נדל"ן מקצועי אני מקפיד עליהם כדי שהעסקה אכן תצא אל הפועל: תמחור ומחקר מקדים", מסביר ירין. "אדם שמפרסם את הדירה או הבית שלו במחיר מסוים כשהוא נסמך על אתרי אינטרנט או כי זה המחיר שהשכן שלו מכר, עלול להגיע למצב בו הדירה תישאר "על המדף" במשך חודשים ארוכים. צריך לזכור שנכס שעומד למכירה זמן ממושך מאבד מערכו. אני מתמחר את הנכסים בכלים של שמאים ובכך מונע מהלקוחות שלי טעויות ופערים במחיר".

עסקאות בין נתניה לצרפת

ירין מוסיף כי מחקר מקדים הוא הכרחי על מנת לבצע סינון ראשוני של קונים כדי למנוע מצב של "עלייה לרגל" לנכס ובזבוז זמן מיותר. "כמדיניות איני מראה את הנכס לכל קונה שמתעניין לפני שאני מקבל ממנו פרטים מזהים מלאים ובודק מולו, למשל, מה הצרכים שלו, אם יש לו אישור עקרוני מהבנק, מה התקציב העומד לרשותו וגם מתי הוא ירצה להיכנס לדירה כדי לראות שזמן הפינוי תואם", ממשיך ירין. "כשמדובר בקונים מחו"ל זה לעתים עוד יותר מורכב, לא פעם הכסף שלהם נמצא בחו"ל ויש מדינות, כמו צרפת, שמערימות קשיים על העברת כספים לישראל".

עוד מסביר ירין כי ברגע שהלקוח אכן מעוניין בנכס ומעוניין להמשיך להתקדם בתהליך, ברובם המכריע של המקרים הקונה והמוכר לא יסכימו על המחיר. זה הרגע שמתווך נדל"ן צריך להפעיל את הכישורים שלו כמנהל משא ומתן הוגן ולגשר בין הצדדים. "כשאני עורך את המחקר המקדים אני בודק גם את "גבולות המשחק", כמובן בלי להסגיר דבר למי מהצדדים, אבל מדובר במידע חשוב.

"לפעמים הקונה יסכים להתגמש במחיר של דירה משופצת ובלבד שהוא יודע שלא יצטרך להשקיע דבר בדירה והיא עונה על הצרכים והרצונות שלו, כולל העיצוביים", ממשיך ירין, "מצד השני, לפעמים המוכר נלהב למכור כי הוא לפני רכישה של נכס אחר. אני צריך לפעול מולם ברגישות מרבית מתוך הבנה שמוטלת עליי אחריות רבה, שכן להחלטה שלהם תהיה השפעה אדירה מבחינה כלכלית ומשפחתית. אני אוהב אנשים וזו גם הסיבה שבחרתי במקצוע הזה כדי להיות במקום שאני יכול לעזור להם להגשים את החלום שלהם לבית".

HOUSE PLANET
טלפון: 053-2309999
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>