מתווכים בחיפה: יש על מי לסמוך בעסקה המשמעותית בחייכם

מדוע חשוב להיעזר בשירותיהם של המתווכים המקומיים, שמכירים מקרוב את השכונות, הרחובות והנכסים, בדרך לביצוע העסקה הגדולה של קניית או מכירת נכס?

מיכל גילת, דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לחיצת יד בין מתווך ללקוחה
מתווכים בחיפהצילום: shutterstock
מיכל גילת, דניאל דותן
תוכן שיווקי

קנייה ומכירה של נכס הן עסקאות משמעותיות שלרוב מתבצעות פעם או פעמיים בחיים, לכן ישנה חשיבות רבה לדיוק ולהימנעות מטעויות שעלולות לעלות הרבה מאוד כסף. לשם כך, יש להיעזר בשירותיהם של אנשי המקצוע שיודעים להעניק ליווי וייעוץ מקצועי.

אלא שמעבר למעטפת השירותים הסטנדרטים, ישנו ערך מוסף שיכול מאוד לסייע: היכרות מקרוב עם שוק הנדל"ן המקומי - השכונות, הרחובות והנכסים, יתרון שמאפשר להם למצוא ולאתר הזדמנויות עבור לקוחותיהם. הכירו את המתווכים המקומיים: הראל ברודסלי ואת פריד סעיד וסמי רינאוי.

הראל ברודסלי: שירות אישי, אמינות וליווי צמוד

לפני כחמש שנים החליט הראל ברודסלי לעשות ריסט בחייו, ולאחר יותר מ-30 שנה בענף התרופות פנה לתחום הנדל"ן בעירו, חיפה. במבטא אנגלוסקסי ("אני לא מצליח להיפטר ממנו") ובהומור שכל כך מאפיין אותו, הוא מספר: "הלכתי לראיונות בכמה משרדי נדל"ן, ובאותה המידה שהם ראיינו אותי, אני ראיינתי אותם". בסופו של דבר, הוא בחר לעבוד ברימקס פמילי במרכז חורב, משרד מוביל בחיפה.

הראל גדל בקליפורניה, עלה לישראל לפני 40 שנה, והתמקם בחיפה בעקבות לימודיו בטכניון. לעולם הנדל"ן הוא לא הגיע בידיים ריקות, והביא איתו מענף התרופות ניסיון חיים, ידע רב, יכולות וכישורים בעבודה מול לקוחות. "אני המנכ"ל של עצמי", הוא צוחק, "אני לא עושה לעובדים שלי הנחות ומחייב אותם לעבוד, ולא לקחת את העסק כמובן מאליו".

סיור דיגיטלי בדרך לדירת החלומות

חיפוש אחר דירה הוא מלאכה לא פשוטה ואף מתישה. מי שעבר דירה פעם או פעמיים בחייו, יודע עד כמה קשה היא המשימה; כמה פעמים מצאתם את עצמכם מבקרים בשש-שבע דירות ביום אחד ומסיימים את הסבב עייפים, רצוצים ומבולבלים? בדיוק בנקודה הזו, נכנס הראל לתמונה. כדי להקל על לקוחותיו, משתמש הראל בכלי דיגיטלי ייחודי, המאפשר להם לערוך סיור וירטואלי בנכסים שונים בטיפוליו, ובכך מסייע להם לבחור בדירת חלומותיהם בלי צורך לקום מהספה. בסיורים הווירטואליים הראל החל להשתמש, עוד בטרם הגיחה הקורונה לחיינו, אולם בעיצומם של ימי המגפה, כשנאלצנו כולנו להסתגר בדלת אמות ונמנעה מאיתנו אפשרות המפגש עם אנשים, הם צברו, באופן טבעי, תאוצה רבה.

איך זה עובד? די פשוט. הראל מסתייע במצלמה מיוחדת, המצלמת את הנכס בזווית של 360 מעלות, ואת התמונות הוא עורך לדגם המדויק של הנכס. הלקוח יושב בביתו מול המחשב האישי שלו, כשמהעבר השני הראל לוקח אותו לסיור בחדרים השונים בצורה המאפשרת לו התרשמות מעמיקה. ומכיוון שקשה מאוד להתרשם מדירה כשהיא ריקה, הראל מקפיד במידת הצורך להראות ללקוחותיו כיצד תתקבל הדירה עם הרהיטים, וזאת בעזרת הדמיות ממוחשבות. "באמצעות קישור שאני שולח ללקוחותיי, הם יכולים גם לאחר מכן לראות את הנכס בכל זמן נתון, מתי שנוח להם, לשתף את שאר בני המשפחה, וכל זאת בלי לסכן את בריאותם, ובמקביל להתקדם בעסקה", אומר הראל.

"כל לקוח עבורי וכל עסקה הם עולם ומלואו". הראל ברודסליצילום: באדיבות רימקס ישראל

ההתמחות העיקרית של הראל היא מכירה וקנייה של דירות ובתים יד שנייה על רכס הכרמל. את שוק היד השנייה בימים אלה הוא מגדיר כ"תקופה קצת מוזרה". לדבריו, יש הרבה אי ודאות בקרב המוכרים, והם לא תמיד בטוחים האם למכור או לא למכור. יש קונים בשוק שמחפשים דירות טובות במחיר הוגן. את שואלת אותי אם המחירים עולים או יורדים? אז אין לי תשובה ברורה. אני רק יודע שאם המוכר יבקש שני מיליון שקלים עבור הדירה שלו, כשהשכנים בבניין שלו מכרו ב-1.3 מיליון שקלים, אז הוא לא ימכור ויישאר עם הדירה שלו ועם הרצון למכור. כיום, יש כל כך הרבה מידע גלוי וחופשי ובהישג יד, הרוכש יודע בדיוק מה הוא קונה, בכמה נמכרו הדירות באותו הבניין ובאותו הרחוב. היום אין פראיירים. אפשר לבקש מעט יותר בתנאים מסוימים, למשל, אם מדובר בדירה משופצת מהיסוד, אם נשקף ממנה נוף מדהים, אם יש לה גינה יפה, אבל גם, עד גבול מסוים".

האני מאמין של הראל הוא שירות אישי, אמינות וליווי צמוד בכל שלבי העסקה מתחילתה ועד סיומה. "השם שלי הוא הדבר שהכי חשוב לי", הוא אומר, "לא סתם למתווכים יצא שם לא טוב בארץ. חשוב לי להעניק ללקוחותיי ערך מוסף, לכן אני עובד רק עם נכסים בבלעדיות, כי מתווך שלא עובד בבלעדיות קשה לו לתת ללקוח שלו את הערך המוסף המגיע לו. לכן חשוב לי שכל לקוח יקבל את מלוא היחס והשירות, כל לקוח עבורי וכל עסקה הם עולם ומלואו".

הראל ברודסלי, סוכן נדל"ן
רימקס פמילי, חיפה
טלפון: 054-4307120
למעבר לאתר >>>
למעבר לדף הפייסבוק >>>

-----------------------------------

פריד סעיד וסמי רינאוי: ידע מקצועי רחב, ניסיון רב ואהבה לאנשים

מזה 11 שנים שמשרד התיווך פריד סעיד בחיפה מספק שירותי תיווך נדל"ן מתקדמים, מותאמים וממוקדים ללקוחותיו. הצלחת המשרד טמונה בתשוקה של מתווך הנדל"ן פריד סעיד, לתחום ולאינטראקציה עם הלקוחות - חיבור מיטבי שמוביל לתוצאות טובות.

לאחרונה, פריד סעיד איחד כוחות עם מתווך הנדל"ן המנוסה, סמי רינאווי, שהפך שותף במשרד ויחד הם מגייסים את הידע המקצועי והניסיון רב השנים שצברו, כדי לעזור לאנשים למצוא את בית החלומות שלהם ולהפוך את תהליכי המכירה והקנייה לחוויה נעימה ומתגמלת.

הערך המוסף: חוויה קלה, נעימה ואידיאלית בדרך לעסקה

בין אם הם עובדים עם רוכשי דירה חדשה למגורים, משפרי דיור או משקיעי נדל"ן, פריד וסמי מתגאים בערך המוסף שהם מספקים ללקוחותיהם. הם משתפים את מוכרי הדירות במחירים הסבירים והריאליים למכירה, בהתאם למצב השוק ברגע הנתון, ומעניקים סקירה מלאה לרוכשי הדירות באשר לסביבת המגורים ופוטנציאל הפיתוח באזור כולו. עבור משקיעים, מספק המשרד שירות מיוחד של התאמת הנכס לצורכי ורצונות המשקיע מבחינת התקציב ופוטנציאל התשואה האידאלי.

בנוסף על כל אלה, משרד פריד סעיד משתף פעולה עם אנשי מקצוע מובילים ומנוסים בתחום הנדל"ן, ביניהם אדריכלים, שמאים ועורכי דין.

סינון מעמיק של הקונים הפוטנציאליים ומיקוד הלקוחות. פריד סעיד וסמי רינאויצילום: דובב גריינברג

"המטרה שלנו היא לייצר לקונים, למוכרים ולמשקיעים חוויה קלה, נעימה ואידאלית, בהתאמה אישית לצרכיהם", אומר פריד סעיד, בעלי משרד התיווך, "כשהדגש שלנו מעל הכל הוא על אמון ושקיפות ללקוחות, מתוך הבנה שהם השגרירים שלנו והם אלו שימליצו עלינו לאחרים. אנו מלווים כל לקוח שלנו מ-א' ועד ת'".

לקוחות ממליצים: "שירות אישי, מקצועי ואמין"

לקוחות ממליצים על פריד סעיד. "נעזרתי בפריד כדי למכור נכס בחיפה. הוא ידע לשווק את הדירה בצורה מקצועית וממוקדת וליווה את כל התהליך באופן צמוד עד לחתימת העסקה", כתב אחד הלקוחות שממליץ בחום על משרד התיווך פריד סעיד.

לקוח נוסף כתב כי "קיבלתי שירות אישי, מקצועי, סבלני ואמין. מאוד מאוד ממליץ". ולקוח אחר סיפר כי אחרי שנפגש עם מספר מתווכים, הבין אחרי שיחה עם פריד סעיד כי הוא האיש שימכור לו את הנכס. "פריד עבד בצורה מקצועית והדירה נמכרה תוך חצי שנה, בתקופת קורונה עם שני סגרים". ללקוחות ממליצים נוספים, לחצו כאן.

כיצד נעשה שיווק הנכסים של מוכרי הדירות?

"את הנכסים אנו משווקים בעיקר בדיגיטל - בעיתונות הדיגיטלית וברשתות החברתיות. שיווק בפרינט מבוצע בחלוקה על פליירים מודפסים וחלוקתם באזורים ספציפיים. כמו כן, שילוט מחוץ לדירה עצמה", אומר סמי רינאווי, "אתר האינטרנט של המשרד פעיל מזה תשע שנים ואנחנו מפרסמים את הנכסים שנמכרים גם שם. הפרסום העיקרי נעשה בעמוד העסקי של המשרד בפייסבוק בו יש מעל ל-7,000 עוקבים".

"חשוב לציין שאנחנו עושים סינון מעמיק של הקונים הפוטנציאליים. לא כל אחד ייכנס לדירה. אנחנו בודקים תחילה את רצונם האמיתי בקניית דירה באזור, אם התקציב שלהם ואם יש להם אישור עקרוני למשכנתא", מוסיף סמי רינאווי. "זה חלק מהשירותים של מתווך נדל"ן מקצועי ויעיל, ומוכרים לא תמיד מבינים עד כמה הסינון הזה חשוב כדי שלא לבזבז זמן ולהראות את הדירה מהבוקר עד הלילה לקונים לא רלוונטיים".

מהם אזורי הפעילות העיקריים של המשרד?

"אנחנו מתמקדים באזורים ספציפיים בחיפה, בעיקר במושבה הגרמנית, בעיר התחתית, קריית אליעזר, אזור כרמל צרפתי וכרמל מערבי. אנו עוסקים בעיקר בדירות יד שנייה למגורים או להשקעה" .

מהם המקומות הנחשקים בחיפה לקניית דירות?

"זה מתחלק בין הקהלים השונים. זוגות צעירים או משקיעים מחפשים את הקרבה למקומות המרכזיים, תחבורה ציבורית, מכללות ובתי הספר. יש גם תוכניות להתפתחות עירונית ותכניות לפתיחת הנמל שמאוד מעניינות זוגות ומשקיעים, ויש את משפרי הדיור המחפשים דירות גדולות יותר ובאזורים אחרים כמו כרמל מערבי, צרפתי ורמת התשבי".

"הלקוחות שלנו מקבלים מאיתנו את כל המידע על הנכס ועל הסביבה, כולל בטיחות הנכס, מה בנוי מסביב, מה עתיד להתפתח באזור, ועוד. אנחנו משתדלים לא להתפזר ולמקד את הקונים באזור אחד או שניים שמתאים בדיוק לצרכים שלו, והשירות שלנו נעשה תמיד באהבה ועם חיוך", מסכם פריד סעיד.

משרד תיווך פריד סעיד את סמי רינאוי
כתובת: שדרות המגנים 53 חיפה.
טלפונים: 054-3037999 (פריד)
052-2669013 (סמי)
למעבר לאתר>>>
למעבר לדף פריד סעיד בפייסבוק>>>
למעבר לדף סמי רינאוי בפייסבוק>>>
למעבר לעמוד המלצות בגוגל>>>