מתווכים במושבי השרון: איכות חיים של כפר עם נגישות לעיר

יותר ויותר משפחות מבקשות להעתיק את מקום מגוריהם למושבים בשרון, שמאפשרים בתים עם מרחבי מחיה, שקט וקרבה לטבע. מי שמכיר היטב את שוק הנדל"ן במושבי השרון מסביר מה סוד הקסם

לידור יעקב, אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתווכת מציגה מסך של טבלבט מול גבר ואישה
מתווכחים במושבי השרוןצילום: shutterstock
לידור יעקב, אבי יופה
תוכן שיווקי

הקרבה לעיר יחד עם החלום לגור בכפר, במרחבים פתוחים ורחוק מההמולה, הפכה את מושבי השרון למבוקשים בקרב משפחות רבות. זאת, כאשר בשנה האחרונה בעקבות הגבלות הקורונה עלה הביקוש עוד יותר לבתים רחבים וגדולים יותר עם חצרות או גינות. ליתרונות האלה מתווספת הנגישות התחבורתית והקרבה למרכז הארץ, שמאפשרת ניידות למקומות העבודה.

מעבר דירה הוא תהליך מורכב, בוודאי במעבר מהעיר למושב. בגזרת המושבים בשרון יש מי שמכיר היטב את שוק הנדל"ן ואת הקהילה, ויכול להעניק ייעוץ וליווי מקצועי לאורך התהליך של המעבר מהעיר לבית החלומות. מי שמעורה בשוק הנדל"ן המקומי ומצליח ללוות בהצלחה עסקאות רבות הם שרון ציפיס - נדל"ן בשרון, קרן אלימלך - בית בשרון, ליבנת גטניו - TIEERA נכסים וגלית חיון וזהבה ביתה - מימון נכסים.

שרון ציפיס - נדל"ן בשרון

"מקצועיות ושירות אישי הם חשובים ביותר בליווי בתהליך מכירת נכס, אך לא פחות מכך חשובים הניסיון וההיכרות עם שוק הנדל"ן", אומר שרון ציפיס, הבעלים של משרד התיווך העצמאי שרון ציפיס נדל"ן בשרון, שמשווק נכסים בקדימה צורן, תל מונד, אבן יהודה ופרדסיה.

את המשרד הקים שרון לאחר עשור שבו שימש כבעלים במשרד התיווך הגדול ברעננה – ש.ו.ר נכסים, והוביל מאות עסקאות מכר משנת 2010. הניסיון שרכש בשנים אלו, לצד מאגר הלקוחות הגדול שצבר, הם שמאפשרים לו כיום להציע ליווי נכון ומקצועי למעוניינים במכירת וברכישת נכס במושבי השרון.

עלייה בביקוש למגורים במושבי השרון. שרון ציפיסצילום: באדיבות נדל"ן בשרון

עלייה בביקוש למגורים במושבי השרון

לדברי שרון, בשנים האחרונות ישנה עלייה בביקוש למגורים במושבי השרון, עלו עוד יותר בעקבות מגפת הקורונה. "משפחות רבות שהתגוררו בדירה בערי המרכז והשרון הבינו בעקבות הסגרים וההגבלות, שהם זקוקים למרחב מחיה גדול יותר, ופנו לחפש בית צמוד קרקע עם גינה", אומר שרון, "בעוד המחירים לנכס כזה בעיר הם גבוהים, במושבי השרון ניתן לרכוש בית נהדר שעונה על הצרכים, במחיר של דירה".

מאגר לקוחות גדול מערי השרון

אחד היתרונות המשמעותיים שמציע שרון לבעלי נכסים הוא שיווק ישיר של הנכס לרוכשים פוטנציאליים המתגוררים בערי השרון, ומעוניינים לרכוש בית במושב באזור. זאת, הודות למאגר הלקוחות הגדול שצבר לכל אורך שנותיו בתחום התיווך.

"מדובר בלקוחות המכירים את השרון, מחפשים בית צמוד קרקע במושב ויש להם את היכולת הכלכלית לבצע עסקה", מוסיף שרון, "בשורה התחתונה מדובר בכלי משמעותי נוסף שמסייע לנו בהגדלת הסיכוי לקבל את המחיר הגבוה ביותר האפשרי עבור הנכס".

ליווי אישי למכירת נכס

שרון מעניק ללקוחותיו ליווי אישי המותאם לצרכיהם, תוך מתן דגש על המקצועיות והשירות. תחילתו של התהליך בביקור בנכס וביצוע הערכת שווי, המתבססת על נכסים דומים שמוצעים למכירה ועל היסטוריית העסקאות שנמכרו ברחוב ובשכונה. מידע זה מסייע בקביעת מחיר המותאם לנכס ולמצב השוק.

כמו כן, הוא פועל בשיתוף פעולה עם כל משרדי התיווך הפועלים באזור השרון. זאת, הודות לקשר האישי והמקצועי שיצר עמם לאורך השנים. הדבר מאפשר לו להעניק ללקוחותיו ערך מוסף וחשיפה רחבה ביותר לשיווק הנכס שלהם. כמו כן, לפונים המתעניינים בנכס מתבצע סינון, על מנת שניתן יהיה להתקדם עם לקוחות רלוונטיים בלבד.

גם תהליך המשא ומתן עם רוכשים פוטנציאליים מתקיים תוך התאמה מלאה לרצונותיו של בעל הנכס. "ישנם מוכרים שמעוניינים להיות מעורבים בתהליך ולקיים פגישה של פנים אל פנים כדי ליצור משא ומתן, ואחרים שמעדיפים שאנהל עבורם את כל התהליך", מסביר שרון, "כל האפשרויות לגיטימיות והדגש שמושם הוא על קיום משא ומתן בשקיפות מלאה בין הצדדים".

בנוסף לכל אלה לשרון היכרות אישית עם מגוון בעלי מקצוע מובילים בתחומם, החל מעורכי דין, אדריכלים, יועצי משכנתאות ועד קבלנים, אליהם הוא מפנה את לקוחותיו לפי הצורך, ולמעשה מאפשר לכל לקוח לקבל מענה מלא למכירת הנכס, תחת קורת גג אחת.

שרון ציפיס - נדל"ן בשרון
טלפון: 054-6312852
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

----------------------------------

קרן אלימלך - בית בשרון

"אני מאמינה גדולה בליווי אישי ללקוח במכירת וברכישת נכס, על ידי איש מקצוע שהוא לא פחות ממומחה ביישוב בו הוא פועל", כך אומרת קרן אלימלך, בעלת משרד תיווך הבוטיק בית בשרון, המתמחה בשיווק, בתים פרטיים, בתי יוקרה ודירות ביישוב תל מונד והסביבה .

כבר בצעירותה נמשכה אל עולם הנדל"ן. היא למדה יזמות ונדל"ן ובשנת 2000 כבר החזיקה בידה ברישיון תיווך. לאחר שנים של עבודה בבורסת היהלומים ברמת גן, החליטה לעשות שינוי והקימה את בית בשרון, לפני כ-12 שנה.

במהלך שנות עבודתה בתחום הוציאה קרן לפועל מאות עסקאות מכר בתל מונד, קדימה, צורן ובמושבי הסביבה. זאת, כאשר רבים מלקוחותיה מגיעים אליה בעקבות המלצות של לקוחות.

תל מונד: אטרקטיבית למשפחות מהמרכז והשרון

בימים אלה מתחילה קרן בשיווק פרויקט בוטיק בתל מונד, הכולל שבע יחידות דירות גן וגג במבנה אשר ממוקם בשכונה המזרחית ביישוב, ברחוב יער החורשים. "תל מונד אוצרת בתוכה טבע, קהילה נפלאה וחינוך איכותי, לצד פעילויות פנאי, מסחר ותרבות", אומרת קרן, המתגוררת ביישוב מזה 20 שנה.

טבע, קהילה וחינוך איכותי. הפרויקט ביער החורשים צילום: הדמיה: אלברו - לירן מסר

היא מוסיפה כי בשנים האחרונות הפכה תל מונד, המאופיינת בקהילתיות רבה ובתושבים במעמד סוציו-אקונומי גבוה, לאטרקטיבית עבור משפחות מערי המרכז והשרון, המעוניינות בשדרוג איכות חייהן ובקרבה אל הטבע, מבלי לוותר על מסגרות חינוך ברמה גבוהה, שירותים קהילתיים ותרבות. ומתברר כי בעקבות הגבלות הקורונה, עלה עוד יותר הביקוש למגורים בתל מונד.

"אני מאמינה שהתמחות בשיווק נכסים ביישוב שהוא מקום מגוריי, אותו אני מכירה על בוריו ומעורה בו מאוד מבחינה קהילתית, מאפשרת לי ללוות את לקוחותיי באופן מדויק ונכון, ולהוביל להצלחה, בין אם מדובר במכירת נכס או בליווי הקונה לרכישת נכס החלומות", אומרת קרן אשר היכרותה הקרובה גם עם מתווכים נוספים הפועלים במושבי השרון, מאפשרת לה לאתר עבור לקוחותיה נכסים גם במושבי הסביבה.

קרן מסבירה כי תל מונד מורכבת ממגוון שכונות, שכל אחת מהן בעלת אופי שונה. לכן, כבר בשיחה הראשונה עם הלקוח, היא בודקת את הצרכים והרצונות בנוגע לנכס ולסביבת המגורים. לשם כך, עוד לפני הביקור בנכס קרן עורכת ללקוחותיה היכרות עם השכונה, מוסדות החינוך והציבור שפועלים בה.

כל השירותים לבעלי נכסים ורוכשים תחת מטריה אחת

לכל אורך שנות פעילותה הקפידה קרן לשמור על "בית בשרון" כמשרד בוטיק, ועל אף הצלחתו הגדולה סירבה להכניס לעסק גורמים נוספים. "חשוב לי ללוות באופן אישי את הלקוחות שלי לכל אורך התהליך, ולהיות מסוגלת להציע להם את הליווי האיכותי ביותר", היא מסבירה.

"התמחות בשיווק נכסים ביישוב שהוא מקום מגוריי, מאפשר לי ללוות את לקוחותיי באופן מדויק". קרן אלימלךצילום: שרון גולדברג

במסגרת השירות שהיא נותנת קרן פועלת רבות מאחורי הקלעים, כאשר כבר בתחילת התהליך כשהיא מקבלת נכס לשיווק היא בודקת את נוסח הטאבו, בוחנת את תוכניות הנכס והאם ישנן חריגות בנייה. הניסיון והידע שצברה לאורך שנות פעילותה בתחום מאפשרים לה לסייע לבעלי הנכס בטיפול נכון בניירת, ובמידת הצורך היא אף מפנה את הלקוח לעורך דין לטיפול בסוגיות משפטיות. "בכל סימן שאלה או מחסור במידע, אני מעודדת את הלקוח לבדוק ולא להמתין לרגע האחרון", היא מדגישה.

כמו כן, עם תחילתו של תהליך שיווק הנכס, פונה קרן באופן אישי אל מאגר הלקוחות הרחב שברשות המשרד, הכולל מאות לקוחות המעוניינים ברכישת נכס ביישובי השרון. לצד זאת, מקפידה קרן על שיווק רחב לנכס במגוון פלטפורמות

בנוסף, כחלק מהשירות, מייעצת קרן למוכרים כיצד להכין את הבית למכירה, כך שיראה מזמין. "ישנן מגוון פעולות פשוטות שניתן לעשות וישדרגו מאוד את נראות הבית, החל מהגברת התאורה בנכס או הכנסת אור טבעי, סידור הבית באופן שיחמיא לו ועד צביעת קירות במידת הצורך, הוספת אקססוריס וסטיילינג", מסבירה קרן.

כחלק ממעטפת השירותים שהמשרד מציע, קרן מחברת את לקוחותיה עם מגוון אנשי מקצוע מובילים בתחומם, בהם עורך דין מקרקעין, יועצי משכנתאות, קבלנים, שמאי מקרקעין, אדריכלים ועוד. "אני מאמינה שעסקה טובה היא כזו בה שני הצדדים מרוצים", מוסיפה קרן,

שגישתה מנחה אותה בניהול תהליכי משא ומתן נעימים, בהם היא מוצאת תמיד את הדרך לגשר על הפערים בין הצדדים ולהוביל להצלחת העסקה.

קרן אלימלך - בית בשרון
כתובת: הצבר 42 א, תל מונד
טלפונים: 077-4503050, 054-3973389
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

----------------------------------

ליבנת גטניו - TIEERA נכסים

ליבנת גטניו, בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים וסוציולוגיה, יועצת נדל"ן מוסמכת והבעלים של משרד TIEERA נכסים, חיה ונושמת את אזור מושבי השרון משנת ,2013 ומתמחה במציאת הנכסים המתאימים לכל לקוח בקדימה-צורן בדגש על שכונת רמת אמיר שבצורן.

"אני מאמינה שמתווך צריך להתמחות באזור עבודה אחד ועיקרי על מנת שיהיה ברשותו את כל המידע שקונה או מוכר צריך, ובמקביל לעבוד בשיתוף פעולה עם מתווכים מאזורים אחרים על מנת לסייע ללקוח במציאת נכס בכל יישובי הסביבה", מסבירה ליבנת, "TIEERA נכסים הוא משרד בוטיק שמאמין בליווי מקצועי וצמוד של כל לקוח תוך מתן דגש על אמינות ושקיפות מלאה לאורך כל העסקה".

ביקוש מצד משפחות צעירות שרוצות לגדל ילדים במרחב הכפרי. ליבנת גטניוצילום: דני כתרי

ליבנת מאמינה שלתפקיד המתווך ערך מוסף מאוד גבוה להשלמת העסקה, לכן היא מבצעת מיפוי מדויק של צורכי הלקוח על פי סוג הנכס שהוא מחפש והתקציב שעומד לראשותו, ופועלת להציג רק נכסים רלוונטיים.

"הניסיון שלי הוכיח שעסקאות שנעשו בעזרתי ברוב המקרים חסכו ללקוח כסף, מכיוון שידעתי לנהל עבורו משא ומתן תוך הכרת מחירי העסקאות שנעשו בשכונה בסמוך למועד הרכישה", היא אומרת.

"אני מלווה את הלקוחות שלי לאורך כל שלבי העסקה כולל במעמד חתימת החוזה", מוסיפה ליבנת, "ואף מסייעת גם בכל מה שדרוש לאחר סיום העסקה. לאורך השנים ולאחר בחינה מעמיקה מלווים את המשרד שלי בעלי מקצוע שמספקים מטריה כוללת לביצוע העסקה, בהם עו"ד, יועצת משכנתאות, שמאי, מעצבת פנים, בדק ועוד. ההמלצה שלי תמיד רק על בעל מקצוע שאני סומכת עליו כדי שהלקוחות שלי יקבלו את הטוב ביותר".

ליבנת נחשפה לעולם הנדל"ן דרך לימודי עיצוב הפנים אותם סיימה בשנקר. שם היא נמשכה לתחום לראשונה, ויחד עם הניסיון שצברה כמנהלת משרד מהנדסים, הבינה שמצאה את האהבה החדשה שלה.

את אותה אהבה למקצוע היא מיישמת יום אחר יום בשכונת רמת אמיר. "השכונה מורכבת מ-22 בניינים של שמונה ותשע קומות ומבתים פרטיים", מפרטת ליבנת, "במרכז השכונה ישנו פארק גדול שמושך אליו מבקרים מכל האזור. פועלים בה גם ארבעה גני ילדים, שני בתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים ומתנ"ס. יש תנועת נוער מאוד פעילה ובקרוב יפתח מרכז מסחרי בשכונה".

מי האנשים שמחפשים כיום בית בצורן?

"האוכלוסייה שמחפשת לגור בצורן מורכבת ברובה ממשפחות צעירות עם ילדים קטנים שרוצות לחיות ביישוב קהילתי ולגדל ילדים במרחב הכפרי. בנוסף השכונה מושכת אליה גם משקיעים מהאזור, אשר זיהו את הפוטנציאל של השכונה ואת האוכלוסייה האיכותית ששוכרת דירות ברמת אמיר ונשארת לטווח הארוך".

מה צריך לדעת לפני שחושבים על מעבר לצורן?

"שמדובר ביישוב המונה כ–10,000 תושבים עם רמת חינוך מהגבוהות בארץ, תנועת נוער שמושכת רבים מהצעירים לקחת חלק בפעילותה, פעילות קהילתית ענפה וגם מענה של בניינים רבי קומות לצד בתים פרטיים".

היתרונות שמנתה ליבנת מושכים ליישוב תנועה של מתעניינים מערים דוגמת כפר סבא, רעננה, הרצליה, נתניה, פתח תקוה וגם תל אביב. כרגע שכונת רמת אמיר היא בין היחידות ביישובי לב השרון שמציעה בניינים יחסית חדשים עם דירות בטווח המחירים של 1.7 מיליון ועד 3 מיליון שקלים.

רוב התושבים שמוכרים את הדירות בבניינים שבשכונה עוברים לבתים הפרטיים ברמת אמיר או בצורן הוותיקה אבל הכלל הוא, לדברי ליבנת, שמי שמוכר בית ברמת אמיר בדרך כלל לא עוזב את השכונה ולא את היישוב.

"יש דירות שלושה, ארבעה וחמישה חדרים, דירות גן ודופלקסים, לצד מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים ובתים פרטיים עם מרתף וללא מרתף", מסכמת ליבנת, "וללא ספק היישוב צורן מהווה כיום נקודת משיכה למשפחות שמחפשות איכות חיים, שכנות טובה, חיי קהילה ואופי כפרי".

ליבנת גטניו - TIEERA נכסים
כתובת: אבני חן 28, תל מונד
טלפון: 054-4760771
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

----------------------------------

גלית חיון וזהבה ביתה - מימון נכסים

לא משנה אם אתם קונים או מוכרים נכס, כדי להתמצא ובעיקר כדי להצליח כדאי ומומלץ לקבל ליווי מקצועי של משרד קצת אחר, כזה שמשלב ידע וניסיון ויודע דבר או שניים על האזור המבוקש.

משרד תיווך הנדל"ן מימון נכסים נוסד ב-1996. כיום המשרד בבעלות גלית חיון וזהבה ביתה, כשהחלוקה בין השתיים די ברורה. זהבה מביאה עמה את האנרגיות הרבות שסוחבות את מנוע המניע שבעשייה בתחום הנדל"ן, בעוד שגלית מספקת את החלק של הידע והניסיון. ולראייה השילוב הזה מצליח בצורה מרשימה מאז שיצא לפועל ב-2012.

החברה מתמחה בתיווך ושיווק נדל"ן באזור השרון, הכוללת מכירה והשכרה של בתים פרטיים, שטחים מסחריים, פרויקטים חדשים ומבני תעשיה בכל אזור.

מעורבות משלב התכון ועד מכירת הבתים

במהלך השנים העניקו השתיים שירות למאות לקוחות מרוצים, והיו מעורבות בעסקאות מוצלחות רבות. "אחד מהדברים הייחודיים לנו", מגלה גלית, "הוא העיסוק בפרויקטים, היכולת לאתר עבור יזם או קבלן קרקע, ולשלב את זה עם תכנון עבור לקוח הקצה כדי למכור כמה שיותר מהר, כך שנמקסם עבורו את ההשקעה. מעורבותנו בתהליך מתחילה מאפס – דף לבן בו מתחילים מרמת התכנון, עיצוב, בחירת האלמנטים עד שיווק ומכירת אחרון הבתים".

"משפחות מחפשות ליהנות מחוויית הכפר ולהישאר קרוב יחסית למרכז". גלית חיון וזהבה ביתהצילום: אביבית אייזקסון

"אנחנו מסייעות גם בהרכבת המחיר הנכון לתקופה, בשיווק הנכון שכולל אפילו מחשבה על שם לפרויקט ובחירת הערוצים המתאימים להפצתו", ממשיכה זהבה. "וברגע שמגיע לקוח נכנסת גם האיכות שלנו בניהול משא ומתן נכון ומאוזן לשני הצדדים עם כל הרגישויות בדבר. בנוסף אנו מציעות ליווי של בעלי מקצוע שונים דוגמת שמאים, יועצי משכנתאות, עו"ד או כל בעל מקצוע אחר שיעזור להשלמת העסקה".

ישנם דברים נוספים שמייחדים את משרד מימון נכסים ומעמידים אותו מעל המתחרים בסביבה. אחד מהם הוא יכולתה של גלית בתחום עיצוב פנים לסייע ללקוחות במציאת פתרונות יצירתיים בתכנון מחודש של חלל הבית, שמצביע על האפשרויות המגוונות שישי לנכס עבור הלקוח. אבל הדבר הבולט יותר הוא בעובדה שהשתיים עובדות מתוך משרד הממוקם בלב קדימה בכפר, שאליו אפשר להגיע בספונטניות, לקבל עזרה וחוות דעת מקצועית וליהנות מהרצינות של השתיים.

מה אזור הפעילות שלכן?

גלית: "המשרד שלנו ממוקם בקדימה בכפר משם אנו פועלות על כל האזור, הכולל את צורן, שכונת רמת אמיר, תל מונד, אבן יהודה ומושבי לב השרון (עין ורד, משמרת וחירות ועוד) אבל בראייה כוללת אנחנו נוגעות בהכל. תיווך זה בעצם היכולת ליצור קשרים אישיים, ולשלב אותם יחד עם הידע המקצועיות שלך כך שנאתר את הלקוח המתאים ונביא תוצאה טובה בזמן הקצר ביותר".

"תיווך זה בעצם היכולת ליצור קשרים אישיים, ולשלב אותם יחד עם הידע והמקצועיות". משרד מימון נכסיםצילום: אביבית אייזקסון

הגישה של גלית וזהבה קובעת כי בראש ובראשונה יש להקשיב לצרכי הלקוח מהקטן שבהם עד הדברים האקוטיים, זאת תוך מתן שירות מקצועי ויחס אישי ואדיב. כמו כן, במימון נכסים מאמינים שהליך התאמת הנכס ללקוח צריך להיות משולב בין צרכיו לבין יכולתו הכלכלית. לאחר שהקסם מתרחש ונקנה הנכס המתאים, השתיים משתדלות לסייע בהכרת הקהילה והשירותים המוצעים במקום.

"האוכלוסייה שמגיעה לכאן מורכבת ברובה ממשפחות שמחפשות ליהנות מחוויית הכפר ומהיכולת לצאת מהבית לטבע, ועדיין להישאר קרוב יחסית למרכז", אומרת זהבה, "המושבים והיישובים כאן גם קרובים לרכבת, נגישים ליציאות לכביש 6 ומספיק קרובים למקומות העבודה בלב גוש דן והשרון".

מהם הנכסים המועדפים באזור?

גלית: "האזור שלנו מורכב ברובו מבתי קרקע. מדובר בבתים פרטיים על מגרשים, כשהלקוחות מגיעים לרוב מערים מהפריפריה של המרכז: כפר סבא, רעננה, רמת השרון, קריית השרון וגם תל אביב. מדובר לרוב במשפרי דיור שמוכרים בתים עם 4 ו-5 חדרים בבעלותם בבניינים רווי קומות, ומחפשים חלקת אדמה קטנה לגדל בה ילדים במרחב הכפרי. הקורונה עשתה טוב מאוד לשוק הנדל"ן בשרון, בזכות בתים שאפשרו יציאה החוצה לגינה או משחק במגרש גדול שנמצא בחוץ. היום האזור פורח ומשגשג בזכות האווירה הכפרית שעושה את שלה. החינוך כאן מעולה, הקהילה מצוינת, המרכזים המסחריים הכניסו תחושה של עיר לכפר והקהל התחיל לנדוד אלינו".

"אנו מזמינות אתכם למשרדינו, להתרשם ממגוון הנכסים שיש לנו להציע באזור ובפרט פרויקט 'דיאמונד קדימה', קוטג'ים יוקרתיים בלב הכפר בקדימה", מסכמות השתיים.

מימון נכסים, תיווך שיווק נדל"ן
כתובת: שדרות יצחק בן צבי 12, קדימה
טלפונים: 052-4448388, 052-8531588
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>