סוכן הביטוח מרחובות, אורן גרסון: "לבנות למבוטח ובני משפחתו את הכיסוי הביטוחי הנכון – זו אמנות"

מהו ביטוח אחריות מקצועית למאמנים, לאיזו פוליסה כל אחד זקוק ומה אתם לא יודעים על ביטוח משכנתה? מנכ"ל סוכנות הביטוח הוותיקה מרחובות - משיב

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תרשים של חצים מכוונים לאנשים מעל לידיים של גבר בחליפה
סוכן ביטוח ברחובותצילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

אורן גרסון, מנכ"ל סוכנות הביטוח הוותיקה "גרסון סוכנות לביטוח בע"מ" נולד לתוך עולם הביטוח. הסוכנות אשר הוקמה על ידי אביו, ישי גרסון, היא חלק בלתי נפרד מחייו ב-25 השנים האחרונות. אלפי לקוחות מרוצים מבוטחים בסוכנות שהשתכללה וגדלה עם השנים ועדיין נותרה עם הערכים של פעם ועם אותה שאיפה לדאוג לאינטרסים של הלקוחות בצורה הטובה היותר.

"לבנות למבוטח ובני משפחתו את הכיסוי הביטוחי הנכון – זו אמנות", פותח גרסון. "חשוב לנו לתת ערך גדול ללקוח, ולענות לו על צורך אמיתי. אני מחפש את הבטן הרכה שלו, חוקר לאילו תרחישים עתידיים הוא חשוף כלכלית, ונותן לכך מענה".

ניכר כי בבניית המערך המותאם אישית ללקוח, משקיעים בגרסון סוכנות לביטוח (2018) בע"מ עבודה רבה וירידה לפרטים. "אנחנו מוציאים דוחות רקע פיננסיים וביטוחיים על הלקוח ולומדים אותם עוד לפני הפגישה עמו. בפגישה אנו עורכים תחקיר נרחב ומציפים שאלות רבות כמו מהן ההכנסות וההוצאות שלו, אילו נכסים יש לו, כמה ילדים יש לו ומה הגילאים שלהם, האם יש לו עסק, כיצד הוא מבוטח ועוד – כאשר המטרה היא לבחון האם האדם ערוך נכון למקרי ביטוח".

"יש לנו יכולת לתת את כל השירותים במקום אחד". אורן גרסוןצילום: באדיבות גרסון סוכנות לביטוח בע"מ

ראייה הוליסטית: ביטוחים בשיטת ONE STOP SHOP

"יש לנו את היכולת לתת ללקוחות שלנו את כל השירותים שהם זקוקים להם במקום אחד, ואנו מאמינים שכדי שנוכל לתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר, כדאי ורצוי שיהיו מבוטחים אצלנו בכל תיקי הביטוח שלהם, החל מביטוח הרכב וכלה בביטוח פנסיוני", אומר אורן ומסביר: "ברגע שהכול מנוהל כאן, יש לי נקודת מבט רחבה ואני יכול לבנות את הדברים כמו שצריך ולהתאים מוצר לצורך אמיתי."

ערך נוסף שדוגל בו אורן הוא שקיפות מלאה באשר לתוכן הפוליסה הנרכשת. בעידן בו אנשים רבים קונים פוליסות ביטוח מבלי להבין את האותיות הקטנות, אורן עומד על כך שהלקוח יבין את המוצר שהוא רכש. "אחד הדברים החשובים בעיניי זה להסביר ללקוח בצורה יסודית מה כולל הביטוח שהוא רכש. אדם צריך להבין מה הוא קונה". לא אחת, כך הוא מספר, יושב אורן עם הלקוחות זמן רב ומוודא עימם שהבינו בדיוק מה הפוליסה שלהם כוללת. ואם הם שוכחים, הוא שב ומסביר להם באריכות ובסובלנות.

ביטוח אחריות מקצועית למאמניםצילום: shutterstock

פוליסות ביטוח ייחודיות למאמנים

אורן, אשר נהג להתאמן בשיטת "דניס הישרדות" לפני כ-10 שנים, זיהה צורך בשוק לפוליסת ביטוח למאמנים באומניות הלחימה ובשאר התחומים. "באחת הפעמים חבר שהתאמן איתי נפצע, והסתבר שלמאמן לא היה ביטוח. המקרה הוביל אותי לבנות כיסוי ביטוחי אולטימטיבי הכולל ביטוח אובדן כושר עבודה, אחריות מקצועית וצד שלישי למאמנים באומנות הלחימה, ואחר כך גם למאמנים בכל סוגי הספורט".

"הצלחת המוצר הקולקטיבי שבנינו גדולה מאוד והעדות לכך היא כמות המאמנים הרבים הפונים אלינו לעריכת ביטוח, וההזמנות הרבות שאני מקבל להרצות בקורסי מאמנים. אך החשוב מכל הוא הליווי והשירות שאנו נותנים למאמנים שנתבעו על ידי לקוחותיהם – אנחנו תמיד לצדם".

אורן מוסיף כי "אנו מכוונים להיות סוכנות הביטוח המובילה בתחום הביטוח למאמנים בכל ענפי הספורט: אומנויות לחימה, מאמני כושר גופני, כדורסל, כדורגל, טניס שולחן, החלקה על הקרח, טריאתלון, קרוספיט ומאמנים בשיטת EMS".

ביטוחים הכרחיים לכל אדם

אורן מציין כי יש כמה ביטוחים החשובים שכל אדם זקוק להם. הראשון הוא פיצוי בגין התגלות מחלה קשה. ביטוח זה, כך הוא מסביר, מפצה באופן רב פעמי בעקבות התגלות מחלה קשה, כמו סרטן, התקף לב או אירוע מוחי. מכיוון שאלו המחלות השכיחות ביותר (מי מאיתנו לא מכיר לפחות אדם אחד שעבר אחת מאלה?), עלותן דיי גבוהה, אולם התועלת ושכיחות התביעות גבוהה בכל הגילאים.

"מכיוון שהשכיחות היא גבוהה, אנו מקפידים להציע ללקוחותינו כיסויים גבוהים ככל האפשר, תוך שימת דגש על עלות כנגד תועלת וזאת על מנת להבטיח שכאשר יום הדין יגיע, המשפחה תוכל לתפקד ולעמוד בהוצאות של התייעצויות עם רופאים מומחים, בייביסיטר לילדים, חוסר יכולת לתפקד של ההורה החולה, אובדן הכנסה, אובדן הכנסה גם של ההורה השני שנמצא עמו בבתי החולים ועוד. כשנכנסים 600 אלף שקל לחשבון הבנק בסכום חד פעמי בסמוך לגילוי המחלה, זה מוריד את הדאגה הכלכלית מהפרק באותו זמן כה קריטי".

ביטוח חשוב נוסף, שמקבל משמעות מיוחדת בימי הקורונה - ימים של תחלואה גבוהה שפוגעת במערכות רבות בגוף, הוא ביטוח בריאות. אורן מסביר: "לעומת פוליסת הפיצוי בגין מחלה קשה שמפצה בסכום חד פעמי, ביטוח הבריאות כולל בין היתר ניתוחים מ'השקל הראשון', תרופות שאינן בסל הבריאות, הליכים מחליפי ניתוח אשר גורמים פחות טראומה לגוף ועוד".

"ככלל, באספקט הביטוחי, החיים שלנו מחולקים לשלושה חלקים. החלק הראשון הוא כאשר חיים שהשתבשו, מקרים בהם עברנו תאונה או מחלה והחיים משתבשים לפתע פתאום, לשם כך צריך ביטוח אובדן כושר העבודה, ביטוח רפואי וביטוח פיצוי בגין מחלה קשה", אומר אורן, "החלק השני הוא חיים ארוכים עד 120. שם יש לשים לב לסוגיה הפנסיונית. תוחלת החיים היום גבוהה מאוד ואדם שרוצה ליהנות מקצבה צנועה של 5,000 שקל ברוטו בגיל הפרישה, צריך לחסוך בערך מיליון שקל. הנושא של חיסכון ארוך טווח הוא מאוד בעייתי ואנשים לא מודעים לכך. אנשים פוגעים לעצמם בחסכונות ועל כך יש לשים תשומת לב יתרה. החלק השלישי הוא חיים קצרים שנגדעו באיבם, לא עלינו. לשם כך יש לעשות ביטוח חיים וקצבאות שארים באמצעות כלים ביטוחים שונים".

על חשיבותו של ניסיון

העובדה שמדובר בסוכנות ותיקה ובעלת מוניטין רב אשר עובדת עם רוב חברות הביטוח, מיטיבה עם לקוחות המשרד אשר זוכים לטיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. "הידע שלנו בסילוק תביעות הוא אדיר", מספר אורן, "כמות המקרים בהם הגיעו לקוחותינו לבית המשפט אל מול חברות הביטוח במהלך ה-45 שנה האחרונות היא זניחה מאוד ביחס להיקף הפעילות שלנו, וזו הגדוּלה שלנו. לכל עובדי המשרד יש ניסיון של שנים רבות בתחום".

לקוחות רבים שרכשו פוליסות ביטוח לבדם באמצעות חברות ביטוח ישירות, מגיעים לאורן לייעוץ ומבקשים הבהרות באשר ל"אותיות הקטנות" של הפוליסות או בנוגע להתאמה של הפוליסות למתווה הביטוח שהתבקש על ידם.

אורן גרסוןצילום: באדיבות גרסון סוכנות לביטוח בע"מ

"היום בבוקר הגיע אליי זוג עם ביטוח בריאות ותיק מ-2012 שלא עבר שדרוגים ועדכוני פוליסה. היה להם ביטוח פנסיוני שלא היה בנוי נכון עם חלוקת שכר לא נכונה. קרנות ההשתלמות שהגוף המנהל את הקרן בחר היו פחות טובות מאחרות. בנוסף, גם דמי הניהול ששילמו בני הזוג היו יקרים מהממוצע. בסך הכול בפגישה של שעתיים בני הזוג קיבלו תועלת שמשתווה לכ-70 אלף שקל".

אורן מספק ייעוץ מקצועי גם בתחום ביטוחי המשכנתאות לכלל לקוחותיו. "אנשים רבים עושים ביטוח משכנתה דרך הבנק, ונוצר מצב בו השנים עוברות והביטוחים כבר לא תואמים את המשכנתה", הוא מסביר, "לא אחת יצא לי לשבת עם לקוחות, לעבור על פרטי סילוק ההלוואה מהבנק, ולחסוך ללקוחות אלפי שקלים בחודש".

לסיכום אומרן אורן: "בעולם תובעני בו האיש הקטן יכול ללכת לאיבוד, הייתי ממליץ בחום לשקול את שירותיו של סוכן הביטוח אשר נוגע באספקטים כה רחבים ומשמעותיים בחייו של אותו מבוטח ובני משפחתו. מפה נובע הצורך הרב באותו ייעוץ אותו אנו מעניקים לכלל לקוחותינו".

ישי ואורן גרסון, סוכנות לביטוח בע"מ
טלפון: 08-9465921
למעבר לאתר>>>
לפנייה בדוא"ל>>>