משרד התיווך U נכסים: השלישייה המנצחת מרעננה-כפ"ס שמשלבת בין תחום הנדל"ן לבין אנשים

אחרי קריירות ענפות בתחומים שונים ובמשרדים אחרים, חברו שני ליבר, ענת ביטון וערן שוצמן לטובת הקמת משרד תיווך הנדל"ן U נכסים. התוצאה: עיצוב אחר, אנרגיות מתפוצצות וגישה רעננה ושונה בהובלת העסקאות

אבי יופה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד תיווך U נכסים
אבי יופה
תוכן מקודם

כיסאות בר, שולחן עגול במרכז החדר, מכונת קפה והרבה צבע על הקירות והמדפים ובעיקר בקרב האנשים. לא, לא מדובר בתיאור של מועדון תל אביבי חדש, אלא במשרד תיווך הנדל"ן U נכסים היושב ברעננה.

שלושת הבעלים והשותפים שני ליבר, ענת ביטון וערן שוצמן, ישבו וחשבו איך אפשר להציע משהו אחר בתחום הנדל"ן האזורי, באופן שיענה על צורך שלא קיים בשוק. המטרה הייתה לגדול ולהתפתח על בסיס התאמה אישית של דרך הטיפול בכל לקוח ולקוח, לצד שמירה על מסגרת בוטיק ייחודית.

התוצאה: משרד תיווך נדל"ן שהוא למעשה  One Stop Shopהכולל בתוכו ייעוץ מקיף לסגירת עסקה בטוחה ואחראית, ייעוץ משפטי, שמאות, משכנתאות, אדריכלות, בדק בית וקבלן שיפוצים.

בתוך שלוש שנים מהקמתו הספיק המשרד ללוות לא מעט לקוחות, וכבר שנתיים ברציפות שהוא מדורג בין עשרת המשרדים המובילים במדד מדלן לערים רעננה וכפר סבא. "התחלנו כמשרד קטן ובתוך שנה התרחבנו פעמיים מתוך צורך שעלה לסוכנים נוספים", מסבירה שני, "יחד עם זאת, אנחנו שומרים על הקו של משרד בוטיק ובוחרים בקפידה את הסוכנים שעובדים אצלנו", מדגיש ערן.

כשהגיעה העת להגדיל את המשרד, ענת אמרה שהיא מעדיפה לעבוד בבתי קפה ופחות במשרד. ההערה הזו הציתה את קו המחשבה השונה בקרב שני החברים הנוספים, וכך נולד הרעיון לעצב את המקום כמו בית קפה ולא כמשרד תיווך סטנדרטי. "כל אחד מגיע ויושב איפה שנוח לו. האווירה פחות משרדית וכיף לבוא לפה", אומרת שני.

"השירות הוא הדבר הכי חשוב מבחינתנו"צילום: באדיבות U נכסים

"יש כאן אווירה של open space", ממשיך ערן, "סוכן אחד יושב על הספה, אחר על הדלפק ויש שיושבים בשולחן הראשי".

ומה עושה העיצוב הזה ללקוחות שלכם?
שני: "מאוד כיף ללקוחות לשבת אצלנו, אנחנו בעצם מארחים אותם בסלון שלנו".
ענת: "האווירה שמחה. כשיש מצב רוח מפעילים מוזיקה ברגע, עושים שמח ומרימים לחיים".

לעשות קסמים

העיסוק בנדל"ן לא היה המסלול העיקרי בחייה של שני. לעולם הזה היא הגיעה דווקא מתחום ההופעות לילדים, שם עבדה כקוסמת וכמפעילה. לדבריה תמיד ידעה שתגיע לעולם הנדל"ן ורק חיכתה לרגע הנכון שלבסוף הגיע, בעיקר בזכות הילדים. גם היום היא עוד עושה קסמים בעבודתה

ערן עבד שנים רבות כמנהל שכיר בעיתונות הכתובה, לאחר שהחליט להמציא את עצמו מחדש, בחר בתחום תיווך הנדל"ן. את עבודתו בענף החל ברשת גדולה, שם עבד בצמוד לשני. אחרי תקופה קצרה, ערן סגר את העסקה הראשונה שלו ביחד עם שני ומאז הקשר ביניהם הלך והתהדק.

"בשלב מסוים אני החלטתי לעזוב", מספרת שני, "ולהקים משרד עצמאי. בנקודה הזו פגשתי את ענת, אותה הכרתי מהעבר שלנו בקבוצת ריצה, והצעתי לה להצטרף אליי".

ענת עבדה שנים רבות בתחום הנדל"ן דרך חברות גדולות. היא התחילה את דרכה המקצועית בעיקר בשוק הדירות להשקעה בדרום הארץ והתמקצעה בנושא. בשנים האחרונות עברה לשיווק דירות ובתים באזור רעננה וכפר סבא. כשפגשה את שני, מיד נוצר הניצוץ הראשוני והרצון להקים משהו חדש ואיכותי.

אחרי כמה חודשים יחד הצטרף גם ערן למשרד החדש והעבודה התחלקה בין השלושה: שני וערן קיבלו תחת אחריותם את העיר רעננה, ואילו ענת את אזור כפר סבא והמושבים סביב.

"זה מה שנותן ללקוח מענה טוב יותר", מסבירה ענת, "הערים קרובות, אז לעתים יש עסקאות משולבות של קנייה בעיר אחת ומכירה בעיר אחרת. לקוח מקבל המון מידע על כל הערים סביב".

מה הערכים שלפיהם אתם עובדים ביום-יום?
שני: "אנחנו קודם כל עובדים בשיתופי פעולה עם כל המתווכים, כדי להציע ללקוחות את ההזדמנויות הטובות ביותר לסגור עסקה".
ערן: "אנחנו שלושה אנשים שונים, כשלכל אחד החוזקות והחולשות שלו. למרות זאת השירות הוא הדבר הכי חשוב מבחינתנו, שהלקוח יידע וירגיש שיש מי שמטפל בו כמעט 24 שעות שבעה ימים בשבוע, ושהוא יכול להתייעץ איתנו על כל דבר. הכרת התודה והמתנות שאנחנו מקבלים לפעמים בסיומה של עסקה זה הדבר הטוב ביותר בעבודה, שמדגיש את השירות ואת האמינות שלנו, לצד מקצועיות ללא פשרות".
ענת: "הקו המנחה הוא לקוח מרוצה, מעבר לסיסמא ולשם. גם אם העסקה בסוף לא נסגרת והלקוח היה מרוצה זה עושה את העבודה עבורנו ותורם למוניטין שלנו. החוויה שלנו עם הלקוחות היא נהדרת ואנחנו מקבלים המון לקוחות מרוצים, המלצות ולקוחות חוזרים".
ערן: "אצלנו אין עבודה במסגרות, כל טיפול נתפר לפי המידות של הלקוח. אנחנו מלווים את הלקוח עד לחתימת החוזה וגם אחר כך. החשיבות הגדולה בעבודה היא הקשרים האישיים והלקוחות החוזרים". שני: "וזה נכון במיוחד לגבי ערן, שעושה את זה הכי טוב שאפשר עם המון סבלנות, גם אחרי שסגר עסקה וקיבל את דמי התיווך. זה הערך המוסף שאומר הכל".

אנרגיה מתפרצת

כל לקוח חדש שמגיע למשרד שובר את הקרח עם השלושה מהר מאוד. פשוט אי אפשר אחרת. שני, ענת וערן כל הזמן מחויכים, אדיבים ומציעים לסביבה אנרגיה מתפרצת שרק קוראת לך לבוא ולהתחבר אליה. ככה זה כשעובדים במהלך היום במקום שמזכיר כל דבר רק לא משרד נדל"ן, שגם מציע מעט אלכוהול בסופו של יום ארוך למעוניינים.

"אצלנו, 'It’s All About U' - זה הרבה יותר מרק סיסמה"צילום: באדיבות U נכסים

"שני ואני זה 180 מעלות אחד מהשני", מודה ערן, "וכשאנחנו בפגישות יחד זה היתרון שלנו. אנחנו מזהים את הלקוח ואם הוא צריך אנרגיות מטורפות שני מקבלת במה, במידה והלקוח רגוע יותר אני מוביל. הכל מותאם ללקוח בדרך לבניית אסטרטגיה נכונה למה שמתאים עבורו".

אותה אסטרטגיה נכונה מתקבלת בהחלטות כמעט פה אחד במשרד, בהרמוניה מוחלטת. וכדי להוכיח עד כמה המשרד של השלושה שונה בנוף הנדל"ני, שני מספרת את הסיפור הבא: "ענת התבאסה קצת אחרי שנפלה לה עסקה, שהפילה יחד איתה עוד שלוש עסקאות. במקרה כזה אין משהו נכון להגיד לאדם שהפסיד הרבה כסף, אז פשוט מזגנו שתייה לכולם, שמנו מוזיקה והתחלנו לרקוד. אנשים הסתכלו עלינו מהרחוב, בעלי חנויות סמוכות הצטרפו אלינו. ככה שומרים על מצב הרוח אצלנו".

כיום הרוב המוחלט של הנכסים במשרד הוא כזה שלא היה בשוק לפני כן. מדובר בנכסים ייחודיים ברעננה, בכפר סבא ובמושבים סביב, שהתקבלו מלקוחות חוזרים, מהפניות ומגורמים נוספים.

מה החזון שלכם?
"החזון הוא לגדול ולהתרחב אבל עדיין לשמור על הקו המנחה של שרות אישי ומקצועי כמשרד בוטיק. האמת מרגיש שב-U נכסים It’s All About U. זה הרבה יותר מרק סיסמה".

משרד תיווך  - U נכסים
כתובת: אחוזה 70 רעננה
שני ליבר – 052-4892355
ענת ביטון – 054-2388238
ערן שוצמן – 054-6280542
לעמוד הפייסבוק של ענת ביטון >>
לעמוד הפייסבוק של ערן שוצמן >>
לעמוד הפייסבוק של שני ליבר >>