יועץ הנדל"ן מכפר סבא מסביר: כך הפכה העיר ליעד מבוקש

אבי סופר, יועץ נדל"ן בכפר סבא, התאהב בתחום לפני ארבע שנים ומאז הפך לאחד הסוכנים הבולטים של ענקית התיווך. התמהיל המנצח של המתווך שיודע לשלב בין מקצועיות, אפיון מדויק, רגישות ואנושיות

שחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי סופר, יועץ נדל"ן בכפר סבא: "אחוזי ההצלחה מדברים בעד עצמם"צילום: shutterstock
שחר אמאנו
תוכן שיווקי

עולם הנדל"ן מכיל בתוכו כמה סוגים של סוכנים, שכל אחד מהם פועל בשיטה הייחודית לו. אולם הטובים ביותר הם אלה שיודעים לשלב בין כל העולמות ולהוביל לעסקאות מוצלחות עבור הלקוחות שלהם, תוך מתן יחס אישי וליווי לאורך כך הדרך. אחד הסוכנים הבולטים בתחום הוא אבי סופר, מחברת תיווך הנדל"ן בין הגדולות והמובילות בעולם "קלר וויליאמס" בכפר סבא, שהצליח תוך זמן קצר להפוך לכתובת העיקרית עבור מי שמבקש למכור או להשכיר נכס בעיר היוקרתית. ובכלל, אבי סופר הפך לסוכן המוביל בחברה כולה המונה כ-400 סוכנים. "אבי משלב מקצועיות לצד רגש והמספרים שלו מדברים בעד עצמם", מעיד אמיר נוי, זכיין "קלר וויליאמס" כפר סבא.

ממגרש הכדורגל ועד לסוכן מוביל

אבי סופר הצטרף אל עולם הנדל"ן לפני ארבע שנים בלבד, אחרי שירות במשרד הביטחון ועבודה צמודה עם אשת העסקים פנינה רוזנבלום. בעברו שיחק בהפועל כפר סבא בכדורגל והוא מכיר כל פינה בעיר. ב"קלר וויליאמס" הוא קיבל הכשרות לאורך כל הדרך, כולל פרקטיקה והכשרה יסודית כיצד להשתלב ולפתוח עסק בתחום הנדל"ן, משא ומתן מקצועי עד מכירה ועוד. סופר הביא לתחום תיווך יד שנייה למגורים בכפר סבא את ניסיונו הרב בעבודה עם אנשים ומול חברות. "הבנתי מהר מאוד שאני חייב להיות שונה וייחודי כדי להצליח", מעיד אבי. "משנה לשנה צמחתי יותר, הובלתי והגעתי לכלל סגירת עשרות חוזים והפכתי על פי הנתונים לסוכן המוביל ברשת".

הייחודיות שעליה מדבר אבי היא ההיכרות המושלמת שלו עם העיר כפר סבא. הוא מכיר מקרוב את השטח, האוכלוסייה, עתודות הבנייה וכמובן את ביקוש הגובר למגורים בעיר, בפרט על רקע היותה מובילה בשבעה מתוך עשרה מדדי איכות החיים ברמה הארצית. "החינוך כאן מצוין והעיר מציגה איכות חיים ברמה גבוהה בתחומי התרבות, הספורט, ניקיון העיר ועוד", מסביר אבי, "הרבה אנשים רוצים לגור בכפר סבא וחלק גדול מעסקאות הנדל"ן למגורים נעשות באמצעותי".

מעגל הלקוחות של אבי התרחב מאוד במהלך ארבע השנים שהוא במקצוע. המלצות מלקוחות שבהם טיפל, לקוחות שחזרו שוב לסגור דרכו עסקאות עבורם או עבור בני משפחתם ועבודת שטח יסודית (פארמינג), כנהוג בשיטה של החברה האמריקאית שאליה משתייך המשרד שלו, יצרו עבורו בסיס נתונים משמעותי ומגוון.

"אנחנו יודעים לסנן עבור הלקוחות את הנכסים הטובים ביותר", ממשיך אבי, "זה חוסך להם זמן וכסף רב, ובעיקר את הצורך להגיע ולראות נכס שאינו מתאים להם ולהתאכזב. אני יודע לדייק עבורם את הנכס, להתאים אותו על פי חתכים של דתיים או חילוניים, משפחות עם ילדים או בלי, קרבה למוסדות תרבות או בתי ספר, לייצר את השייכות של הקונה לסביבה שלו ועוד. בצורה הזו,  מוצגים ללקוחות האופציות הטובות ביותר עבורם. עבודת השטח היסודית שלנו מוצאת גם נכסים שהבעלים שלהם מתלבטים אם למכור, ומייצר להם ערך ומוכר את דירתם במחיר גבוה ממחיר השוק".

"אנחנו יודעים לסנן עבור הלקוחות את הנכסים הטובים ביותר". אבי סופרצילום: רמי זרנגר

שיטה, הצלחה ושקט נפשי ללקוח

השנה האחרונה חייבה את סוכני הנדל"ן להשתדרג. הלקוחות שעברו לרכוש כמעט כל דבר דרך הרשת, החלו לבצע גם עסקאות נדל"ן בשלט רחוק. אבי זיהה את המגמה עוד לפני התפרצות הקורונה, והחל לייצר סיורים וירטואליים עבור הלקוחות, לצלם תמונות באיכות גבוהה ואף ערך עבורם בדיקה פיזית אישית שלו בנכס כדי לתת ללקוח את השקט הנפשי בעת סגירת העסקה.

אבי פועל בנוסף גם ברשתות החברתיות באמצעות תוכנה ייחודית ל"קלר וויליאמס" שמאתרת לידים ופועלת מול הלקוחות במגוון שיטות. "אני יכול לומר שאני משווק ב-60 דרכים שונות, חלקן מסורתיות וחלקן טכנולוגיות ודיגיטל", הוא אומר, "אני פעיל מאוד ברשתות החברתיות, וזה בנוסף לאתרים וללוחות שבהם אנחנו עובדים בפוסטים אורגנים או ממומנים. התוכנה מאתרת עבורנו את הליד שמגיע מהרשתות ונותנת לי כסוכן את כל המידע הדרוש לתהליך. אנחנו מייצרים עבור הלקוח תוכנית פעולה לאורך תקופה, ונמצאים איתם אישית ודרך המערכת בקשר הדוק מאוד".

היחס האישי מאוד מאפיין את העבודה של אבי. הוא יודע להקשיב ללקוחות, לשמוע את מה שהוא צריך וגם לתת עצה טובה אם הקונה הפוטנציאלי לא נמצא בכיוון הנכון עבורו. מבחינתו, לא מדובר רק בסגירת עסקה אלא בהבנה שמדובר בעסקה משנה חיים ויש לצד המקצועיות הגמורה לפעול גם ברגישות.

"המשרד מצליח להוציא את העסקאות הטובות בעיר". אבי סופרצילום: רמי זרנגר

"נדל"ן הוא עולם מאוד קשוח, אנשים נכנסים לעסקאות של מיליוני שקלים כשהם לעתים לא יודעים איפה זה מתחיל והיכן זה נגמר", מסביר אבי, "לכן, השילוב בין האישי למקצועי חשוב לי מאוד גם ברמה האנושית. אני רואה שזה עובד ונכון כשמאגר המידע שלנו גדל, והוא מבוסס ברובו על מערכת היחסים הטובות מאוד שנבנות מול הלקוח שיודע גם לחזור אליי וגם להמליץ לאחרים על השירות שלי. כשאנשים נותנים לי את הנכס שלהם בבלעדיות עוד לפני שהם מפרסמים שהם רוצים למכור, זה מעיד יותר מכל על השילוב המנצח שיצרתי".

את תהליך המכירה משלים אבי עם אנשי מקצוע מעולים שאיתם הוא עובד, ובהם יועץ משכנתאות משרדי ברמת גבוהה, עזרה משפטית באמצעות עורכת דין העובדת עם "קלר וויליאמס", שמאי או איש המבצע בדק בית, אומדן התקציב שעומד לרשות הלקוח בטרם מתחילה העסקה ועוד. "אני מעניק ללקוח שירות היקפי שסוגר לו את העסקה מכל הכיוונים", אומר אבי, "אני יודע לתמחר עבורו עסקה ולהוביל אותה למחיר נמוך משמעותי מאשר חשב במקרה של קנייה, או להשיג סכומים גבוהים יותר כאשר מדובר במכירה. את כל זה אני עושה בהמון רגישות ואמפתיה".

סוד ההצלחה: אפיון מדויק

האמינות של אבי הובילה כמעט את כל מי שחיפש נכס בכפר סבא בתקופת הקורונה להגיע אליו. ברשת מציינים ומדווחים כי על פי הממוצע, סוכן נדל"ן מצליח למכור 25 עד 30 אחוזים מהנכסים שהוא משווק, אלא שלאבי סופר אחוזי הצלחה העומדים על 80. "בקורונה ידעתי לאפיין בדיוק מה אנשים מחפשים והלכתי לכיוון הזה: שידרוג מארבע לחמישה חדרים לדירות גדולות יותר כדי לאפשר עבודה מהבית, מרפסות יותר גדולות, גינות גדולות, בתים צמודי קרקע, יותר פנטהאוזים דירות גן ודופלקסים וצמודי קרקע", מסביר אבי, "כל העסקאות האלה הובילו לקפיצה פי 2 במכירות. המשרד מצליח להוציא את העסקאות הטובות בעיר מבחינת גובה מחיר למוכר".

אבי סופר תיווך נדלן בכפר סבא. המלצות לקוחותקרדיט: Avi Soffer

אבי, בתור מומחה נדל"ן אתה יכול להסביר לנו לאן השוק הולך במה שנראה כמו התאוששות מהקורונה?
"תוך כדי שאנחנו מדברים המחירים עולים. לעתים משווקים במחיר מסוים ועד לסגירת העסקה המחיר קפץ כי אין מספיק דירות כי המחיר של הקרקע גבוה מאוד, ואנחנו קשובים לכך ומתמחרים מחדש ועדכני. השוק ימשיך להתנהל על פי ההיצע והביקוש, אבל מי שמגיע אליי יודע שאני עושה עבורו את ההתמחרות הנכונה ביותר כדי שיקבל מחירים מצוינים".

אבי סופר - קלר וויליאמס כפר סבא
טלפון: 050-4704701
למעבר לעמוד הפייסבוק >>