"בכל מה שקשור במס אילת היא עיר ייחודית כמעט מכל הבחינות"

רואה החשבון גיא מלר – BDO שנולד לתוך העסק המשפחתי, ומעניק ליווי עסקי מול רשויות המס, ייעוץ בתחום המיסוי הבינלאומי, גיוסי הון וסייבר, מסביר מה מאפיין את הלקוחות בשוק המקומי לעומת אלה שבשאר חלקי הארץ

אבי יופה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברת BDO
אבי יופה
תוכן מקודם

רואה החשבון גיא מלר הגיע לאילת בגיל 12, ומאז הוא חי את העיר. בעיניי רבים מחבריו הוא נחשב מקומי מבטן ומלידה, שהפך לאחת הדמויות הבולטות באילת.  גם העובדה שאביו, יעקב מלר ז"ל, הקים משרד להנהלת חשבונות לפני כ-30 שנה, סייעה לגיא להכיר כבר מגיל צעיר את השוק המקומי.

גיא עצמו הצטרף לעסק המשפחתי ב-2001, אשר כלל ארבעה עובדים בלבד. באותה העת תחום ראיית החשבון לא היה חלק מהשירות שמעניק המשרד. אולם 17 שנה לאחר הצטרפותו של גיא לעסק המשפחתי, הוא כבר עמד בראשו והוביל את הרחבתו הן בתחום השירותים והן מצד הצוות שכבר מונה 26 עובדים וצמח להיות הגדול באילת בתחום ראיית החשבון והנהלת החשבונות.

נאמן לערך המקצועי שחרט האב המייסד. גיא מלרצילום: פוטו סנטוס

"באותה שנה, 2018, גם הגיע המיזוג עם חברת BDO", מספר גיא, מנהל הסניף האילתי ואחד משותפי הפירמה הבינלאומית. "כחלק מהליך המיזוג התחייבתי להמשיך ולנהל את הסניף האילתי עוד שנים ארוכות, ולהישאר כשותף כי באילת מעבר למקצועיות יש יתרון למקומיות. לעובדה שכולם מכירים אותך. עד היום השילוב הזה מנצח – לקוחות המשרד מכירים אותי כמותג חזק, בעוד שהלקוחות הגדולים הגיעו בזכות השילוב שלי עם המותג והליווי של BDO על כל המשתמע".

ומה הערך שנותן הגיבוי של רשת כמו BDO?
"הלקוחות מקבלים one stop shop ויש להם אבא ואמא. אנחנו מציגים להם את הדוחות המבוקרים הסטטוטוריים, וגם ליווי ואחריות שאין במקום אחר. אצלנו הם יקבלו ליווי עסקי, מיסויי וייעוץ ממומחים בתחום המיסוי הבינלאומי, גיוסי הון וסייבר. הכל במקום אחד".

עם האצבע על הדופק

BDO ישראל היא פירמת ראיית חשבון וייעוץ עסקי דינמית ובעלת אוריינטציה עסקית, הנמנית על הפירמות הגדולות בישראל. הפירמה נוסדה בשנת 1983 כחלק מהרשת הבינלאומית BDO ומפעילה שמונה סניפים ברחבי בארץ לצד דסק ישראלי בסין, הודו-ארצות הברית ויוראסיה.

"הגב של הרשת הבינלאומית העניק לי ידע מקצועי, ליווי ותמיכה שלא היו לי בעבר", מספר גיא, "הערך המקצועי הגבוה סייע מאוד ללקוחות עם מחזורים גבוהים. והמיזוג הזה הוכיח את עצמו בשלוש השנים האחרונות עם הצטרפותם למשרד של לקוחות גדולים, כמו בתי מלון, יזמים וקבלני ביצוע, שבעבר לא הגיעו אליי".

אביו של גיא קידם במשרדו את המוטו "להיות עם האצבע על הדופק", ערך מקצועי שנשמר במשרד עד היום. כמוסד אילתי, שחבר לפני שלוש שנים למותג ארצי ובינלאומי, גיא מקפיד להיות עירני וקשוב לצרכי הלקוחות. הוא ועובדיו יושבים איתם אחת לתקופה, מנתחים דוחות ומוודאים שלא יהיו הפתעות כי בעבודה באילת, עיר ייחודית ממספר בחינות.

"בכל מה שקשור במס אילת היא עיר ייחודית כמעט מכל הבחינות. מצד אחד יש בעיר פטור ממע"מ, שלכאורה אינו משולם", מסביר גיא, "אבל מנגד יש הרבה מוצרים ושירותים החייבים במע"מ, לכן צריך לדעת להתמקצע בכל הרבדים. פונים אליי הרבה מאוד לקוחות מחוץ לאילת, שמעוניינים לפתוח כאן סניפים, ועליהם לדעת שיש חוקי מס נוספים מלבד זיכוי המס לתושבי אילת, כמו  הטבות למעסיקים אילתיים, לעסקים ולשכירים ואת כל אלה המשרד שלנו מכיר מצוין".

אחד הלקוחות שלא היה בקיא בחוקים עד שפנה לגיא, ייצג בית מלון גדול ומוכר, שנוהל בידי משרד לראיית חשבון מאזור המרכז. "הוא הגיע אליי השנה לאחר שלא היה מודע להטבות שמגיעות לו כמעסיק אילתי", מספר גיא, "כיום, אחרי עבודה יסודית של המשרד שלי, אותו עסק צפוי לקבל 600 עד 700 אלף שקל בהחזרי מס. חשוב שהעסקים שפועלים באילת יהיו מלווים בידי רואה חשבון מקומי, ועם שירות וליווי של פירמה בינלאומית. השילוב של רמה מקצועית גבוהה עם קשרים מקומיים חשוב לעסקים אילתיים שפותחים סניפים נוספים מחוץ לאילת וחייבים רואה חשבון, המומחה בניהול הקשר בין הסניף באילת לסניף מחוץ לאילת על כל היבטי חוקי המס והמע"מ".

בין הלקוחות הרבים במשרדו של רו"ח גיא מלר, גם חברת חברת בנייה שהייתה בין אלה שהקימו את שדה התעופה רמון. "ליוויתי את החברה בהליך פתיחת התיקים של הקבלנים שביצעו את העבודה", מספר גיא, "אני מלווה את כל סוגי העסקים, החל מחברות היי טק, יזמים, קבלנים, בתי מלון ועד לתיירות נופש וספורט. בנוסף, כיום אנו ב-BDO מקימים מגזר שתפקידו לרכז את הטיפול בחברות תיירות נופש וספורט שאעמוד בראשותו. כדי שניתן למגזר זה את כל השירותים המקצועיים, הליווי והתמיכה שהם צריכים בנושא ייחודי זה ל-BDO פונקציות רבות בתחומים שונים שמספקים מענה לענף, בהם חוויית הלקוח, התייעלות תפעולית, ייעוץ בתחומי אבטחה, הטמעת מערכות ERP ועוד. כמו כן, BDO בוחנת את האפשרות לפתוח באילת שלוחת הגנת סייבר שתפעל כחלק מהסניף האילתי".

צוות מנצח

לגיא מלר יותר מ-15 שנות ניסיון בתחומי המס השונים, בפיקוח ובייעוץ לתהליכים עסקיים ובניהול משא ומתן עם רשויות, בנקים, לקוחות וספקים.

ההתמחויות העיקריות שלו כרואה חשבון, הן פתרון מחלוקות וניהול קשר עם רשויות המס השונות, כמו מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי, מיסוי יחיד וחברות תכנוני מס ובניית אסטרטגיה עסקית.

בנוסף, הוא מוביל בכל חוקי המס וההטבות הייחודיות לעיר אילת בכל הקשור למע"מ וחוקי המס השונים ורבים מישראל ומהעולם, מתייעצים איתו בנושא. בעבר הוא כיהן כדירקטור וכיו"ר ועדת הכספים בחברה ממשלתית. כמו כן, שימש כמבקר פנים בחברה הכלכלית לאילת (חכ"א), שם צבר ידע וניסיון רב בהתנהלות מול שלטונות המס ובתכנוני מס. בנוסף, עוסק רו"ח מלר גם בייעוץ כלכל ועסקי ללקוחות ובסיוע בניהול מו"מ מול בנקים וגופי אשראי אחרים.

"לא כל העסקים מודעים להטבות המס שמגיעות להם כמעסיקים באילת"צילום: shutterstock

גיא וצוות ניהול המשרד, הכולל גם את יועצת המס אורלי קן ואת רואת חשבון  שרון רסוני, מובילים אותו להישגים מקצועיים בולטים בתחום, לצד השירות והיחס האישיים. האישור לכך, לדבריי גיא, הם הלקוחות שחוזרים שוב ושוב, לצד מערכת יחסי עבודה תקינים עם רשויות המס.

"לקחתי את העסק והרמתי אותו למקום הכי גבוה שאפשר, עם שמירה על הסיסמה שאבא שלי הטביע: 'להיות עם האצבע על הדופק'", אומר גיא, "הכל כאן באווירה משפחתית. גם אימא שלי עדיין עובדת איתי והיא מאוד גאה, וגם אבא שלי היה גאה. אני במקביל משמש גם כיו"ר ועדת ההורים של בית הספר התיכון בעיר, אני מעורב מאוד בחיי הקהילה בעיר אילת ופעיל גם חברתית בדגש על תחום החינוך".

מה שיטת העבודה שלכם במשרד?

"אני עובד 24 שעות, שישה ימים בשבוע, כאשר יום שבת מוקדש למשפחה. אפשר לפגוש אותי סביב השעון. אני משתדל להיות קשוב לצרכי הלקוח, וכשמגיע אדם חדש אני יושב איתו, הוא מספר לי על העסק, על הפעילות. מבהיר את הצרכים שלו. ובמהלך השיחה לעיתים מתגלים צרכים שאף הוא לא היה מודע אליהם לפני כן, ומכאן ברור לו מהר שטוב שהגיע אלינו. אנחנו מנתחים דוחות, מציגים כדאיות השקעה, צרכים בנקאיים, בדיקות נאותות. כל לקוח לפי צרכיו".

לסיכום אומר גיא כי "הקורונה לימדה אותנו שאפשר לעבוד היום מכל מקום בארץ. ובכל זאת יש לי כשותף ב-BDO משרד בתל אביב שם אני נמצא אחת לשבוע. אני מטפל בלקוחות מכל חלקי הארץ, וזמין כל העת. ובכל זאת אני ממליץ למי שמעוניין לפתוח עסק באילת שיגיע לעיר, ויראה איפה הספרים שלו מנוהלים. לראות את המשרד, להבין מי עומד מאחוריך ונותן לך גב".

רו"ח גיא מלר, BDO, שותף ומנהל סניף אילת
טלפון: 08-6339911
למעבר לאתר המשרד >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>