אנשים ונכסים: החיבור האנושי שעושה את ההבדל

אורנה ולאון גילמן שעזבו קריירה מצליחה בהייטק לטובת התשוקה האמיתית, מובילים באמצעות אנשים ונכסים - שיווק פרויקטים ותיווך נדל"ן בכפר סבא, לא מעט עסקאות מוצלחות בשוק המקומי הרותח, שאותו הם מכירים מקרוב

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים ונכסים - שיווק פרויקטים ותיווך נדל"ן בכפר סבא: יחס אישי וגישה מקצועיתצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

אורנה ולאון גילמן הם מהזוגות ברי המזל שלצד האהבה גדולה זה לזו, הם גם חולקים תחומי עניין משותפים בחיים האישיים והמקצועיים. את החיבור המקצועי עשו ב-2012, עת שפתחו יחד משרד לשיווק פרויקטים ותיווך נדל"ן בכפר סבא, אחרי שבמשך יותר משלושים שנה כל אחד מהם בנה לעצמו קריירה בתפקידי ניהול בהייטק.

כשהשניים חשבו על שם לסוכנות הנדל"ן שלהם, היה להם מאוד ברור מה יהיה שמו. "אנחנו נקראים 'אנשים ונכסים' כי אנחנו קודם כל מתעסקים באנשים – ונוגעים בחייהם באמצעות הנכסים שאנחנו עוזרים להם למצוא", מסביר אורנה, "האהבה שלנו לעבודה עם אנשים היא משהו שתמיד הנחה אותנו – ואין דבר שאני יותר אוהבת בעבודה שלי מהזכות ללוות אנשים בנקודות שנחשבות משמעותיות ביותר בחיים שלהם".

"האהבה שלנו לעבודה עם אנשים היא משהו שתמיד הנחה אותנו". אורנה ולאון גילמןצילום: פרטי

לכן, בהתאם לקו המקצועי שמנחה אותם, כשלקוח מגיע אליהם כדי למכור, לקנות או להשקיע בנכס נדל"ן, ברור לשניהם כי יש לתת דגש ליחס האישי, אך לא להסתפק רק בזה. "אנחנו מקפידים לתת ללקוחות שלנו סקירה כוללת, מקצועית ומעמיקה של השוק כדי לעזור להם לקבל החלטה", אומר לאון, "יש לנו ידע רחב בכל מה שקשור לשוק הנדל"ן בעיר – דירות יד שנייה, פרויקטים חדשים, ביקוש והיצע ותמחור חכם. הידע הזה עוזר להבטיח שנוציא את העסקה הטובה ביותר ללקוחות שלנו".

שוק חם עם ביקוש שגובר על ההיצע

שנת 2020 הייתה שנה מטלטלת וייחודית, כאשר גם החצי הראשון של 2021 לא ממש התאפיין ביציבות גדולה מדי. אולם התקופה הארוכה של חוסר בהירות, הובילה רבים, באופן מעניין למדי, לחשוב כיצד להכניס קצת יציבות לחייהם. אורנה ולאון גילמן רואים שהרצון הזה מקבל ביטוי בעיר בה הם פועלים, שכדאי לתת עליו את הדעת.

"בתקופת הקורונה, הרבה אנשים ישבו על הגדר וחיכו לראות לאן השוק הולך", מסבירה אורנה, "כיום אנחנו רואים שהשוק חם מאוד. הרבה אנשים רוצים לקנות נכסים והביקוש גובר בכמה מונים על ההיצע. כל מי שהתבשל במשך שנים עם מחשבות על שדרוג אפשרי של הבית או מעבר לאזור אחר – קיבל בתקופה האחרונה הוכחה מושלמת שאין זמן טוב מהיום לממש את החלומות שלו. אנחנו חיים במציאות שאי אפשר לדעת מה היא תוליד מחר – וזה דווקא מניע אנשים ללכת אחרי הרצונות שלהם".

דווקא כשנגיף הקורונה הכתיב לכולנו איך החיים שלנו ייראו, באופן די משונה, ב"אנשים ונכסים" ניהלו מספר עסקאות שהצליחו להפתיע גם אותם. לאון מספר: "היו לנו כמה נכסים מיוחדים שכבר היו הרבה זמן בשוק, ובתקופה שלפני המגפה אנשים שחיפשו שדרוג היו מאוד לא החלטיים ומהססים. משום מה, דווקא ב-2020, אנשים קיבלו החלטות אמיצות הרבה יותר מהר. כמו שאורנה אומרת, אולי זה לימד אותנו לחיות יותר ברגע ופחות לחכות לעתיד. אנשים מבינים היום שהעתיד זה כאן ועכשיו".

ייעוץ עם המון התחייבות

כשרוכשים בית המשמש לשנים רבות ולעיתים לכל החיים, או שלחילופין מוכרים נכס שהיה בית במשך הרבה שנים, זו החלטה מעוררת חשש שאי אפשר להקל ראש בחשיבותה. לכן, מטבע הדברים, רבים ניגשים להחלטה הנוגעת לרכישת בית, עם הרבה תהיות וסימני שאלה. תפקידם של יועצי הנדל"ן הוא לא לשכנע לקנות או למכור, אלא לסייע במתן הסברים מפורטים, שעשויים להעלים את החששות ואת סימני השאלה.

"אנשים באים אלינו לא פעם כשהם רוצים לרכוש דירה חדשה, אבל עדיין לא מכרו את הדירה הקיימת שלהם ולא יודעים אם למכור, מתי למכור ואיך בכלל לתזמן את החיבור בין העסקאות האלו, שיכולות להתעכב חודשים או שנים", אומר לאון, "את החששות האלו אנחנו מכירים גם מהניסיון האישי שלנו, כמי שניהלו עסקאות כאלו בעצמם והתמודדו עם אותם הפחדים. לכן אנחנו מבינים כמה חשוב הייעוץ וההכוונה לאורך הדרך הזאת".

"בהקשר הזה, תמיד מבטיחים ייעוץ ללא התחייבות, אבל אני תמיד מדגישה ללקוחות שלנו – זה ייעוץ ללא התחייבות מצידם, אבל עם המון התחייבות והשקעה מצידנו", מוסיפה אורנה.

כשאורנה ולאון מספקים ייעוץ, הם מקפידים שלא לזרוק סיסמאות ריקות מתוכן שרק נועדו לקדם את העסקה ולסגור. הייעוץ הזה נשען על מידע שהלקוחות באמת צריכים להכיר כדי להיות בטוחים שהם מקבלים החלטה נכונה. "אנחנו אף פעם לא פשוט זורקים מספרים או הבטחות שאין מאחוריהם שום דבר", הם מסבירים, "כשאנחנו מייעצים ללקוחות, זה קורה אחרי שאנחנו עושים עבודת עומק, שכוללת סקר שוק ומגובה בנתונים, תחזיות וסדר פעולות שאנחנו ממליצים עליהן".

אורנה ממשיכה: "בפגישות האלו אנחנו מדברים בהרחבה על מיסוי, על היבטים מימוניים שיעזרו לתמוך בהחלטה ובמידת הצורך גם מפנים לאנשי מקצוע שאנחנו עובדים איתם כבר שנים רבות ויודעים שאפשר לסמוך עליהם ועל הליווי שהם מעניקים".

לגור במרכז בלי להתפשר

כפר סבא היא עיר שכמעט ואין בה עתודות קרקע. לכן, רוב הפרויקטים החדשים בה הם כאלו של התחדשות עירונית. אחד הפרויקטים המסקרנים שמתבצעים בה באחרונה ומשווקים על ידי "אנשים ונכסים" הוא פרויקט תמ"א 38, שמוקם בלב המרכז המיתולוגי של העיר.

"במסגרת הפרויקט הזה נבנים כיום שני בניינים", מסביר לאון. "בבניין הראשון כל הדירות כבר נמכרו וכעת מתחיל השיווק של בניין ב'. הנכסים במקום מיועדים לאנשים שרוצים לגור בלב הפועם של כפר סבא, במקום שהוא גם מרכזי, גם ירוק וגם כפר סבאי קלאסי, אבל בניחוח חדש".

אנשים ונכסים: "כבר ארבעים שנים שאנחנו תושבי כפר סבא – וזה אומר שאנחנו הרבה יותר מגוף עסקי"צילום: shutterstock

אורנה מוסיפה כי "הפרויקט הזה כולל בין היתר דירות פנטהאוז מפוארות במפלס אחד, שיכולות להתאים בין היתר לאנשים מבוגרים שבמשך שנים גידלו משפחות בבתים גדולים אבל באיזשהו שלב החליטו שהם רוצים לעבור לדירה יותר ידידותית, חדשה ובסטנדרט גבוה. המיקום של הדירות האלו במרכז לא דורש הזזה של הרכב כמעט בכלל ומאפשר גם לארח כמו שאנשים התרגלו לעשות במשך כל חייהם – בלי לוותר על שום דבר בדרך".

בנוסף, הפרויקט כולל גם דירות קטנות יותר שלדברי אורנה עשויות להתאים למגוון רחב של אנשים. "דירות כאלו מתאימות לדומה לזוגות בתחילת הדרך, או לאנשים מבוגרים שרוצים את הנוחות של המגורים במרכז, בלי להשתעבד לתחזוקה של דירה גדולה עם כל המשמעויות של זה. אנחנו קוראים להן דירות קטנות, למרות שהן יכולות לכלול עד חמישה חדרים, בסטנדרט מאוד גבוה ושוב, במיקום שרבים רק חולמים עליו".

כששומעים את הגילמנים מדברים על הדירות שהם משווקים, מרגישים את הניצוץ בקול שלהם המעיד על כך שהם מאמינים מכל הלב בכל מילה שהם אומרים. זה קורה משום שהם לא רק מחפשים לקוחות חדשים, אלא שכנים וחברים חדשים בקהילה שהם עצמם משתייכים אליה. "כל הלקוחות שלנו הופכים להיות שכנים שלנו וחלקם הגדול גם נשאר איתנו בקשר שנים אחרי העסקה", הם מספרים.

"כבר ארבעים שנים שאנחנו תושבי כפר סבא – וזה אומר שאנחנו הרבה יותר מגוף עסקי כאן והאינטרסים שלנו הם לא רק עסקיים", מסכמים השניים, "כשלקוחות עוברים לגור לידינו אנחנו תמיד נזמין אותם אלינו ונעשה הכול כדי להבטיח להם התאקלמות קלה. אנחנו גם מרגישים שהלקוחות סומכים על דעתנו. לדוגמה, זוג לקוחות שלנו שרכשו דירה דרכינו, סיפר לנו בחיוך שהם התלבטו אם לבחור בצבע כזה או אחר לבית ושאלו  אחד את השני מה אורנה ולאון היו אומרים. מרגש לדעת שהאנשים שאנחנו מלווים סומכים על הדעה שלנו גם שנים אחרי חתימת העסקה".

אנשים ונכסים: שיווק פרויקטים ותיווך נדל"ן בכפר סבא
כתובת: קניון הכיכר 4, קומה ,3 כפר סבא
טלפון: 052-6178106
למעבר לעמוד הפייסבוק >>