עורכי דין לדיני משפחה בפתח תקוה: נחישות לצד רגישות

על מה יש להקפיד במקרה של פירוק משפחה, כיצד ניתן להגיע לאמת בסכסוכי ירושה ואיך מתמודדים עם הסערות הרגשיות מצד המעורבים? עורכי דין לדיני משפחה בפתח תקוה – משיבים

דניאל דותן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכי דין לדיני משפחה בפתח תקוה: תמיכה רגשית לצד ייעוץ משפטיצילום: shutterstock
דניאל דותן
תוכן מקודם

תחום דיני המשפחה הוא אחד התחומים המורכבים בעולם המשפט, בפרט משום שהוא כולל לא מעט מעורבות רגשית ולא פעם עורך הדין מספק פרט לייעוץ המשפטי גם תמיכה וייעוץ רגשי.

ההליך המשפטי במורכב במיוחד כאשר מעורבים בו ילדים. לכן, לא פעם כדי לייצג בהצלחה את הלקוחות, יש הכרח במיומנויות נוספות שיאפשרו להגיע להסכמה בין כל הצדדים, ולהימנע ממאבק ארוך וקשה בבית המשפט.

מה מציעים עורכי הדין לדיני משפחה בפתח תקוה, כיצד הם מובילים תיקים סבוכים ומורכבים ומהם הקווים המקצועיים המנחים אותם?

עו"ד ידידיה (דדי) מנדל

"כשמגיע אליי לקוח, לפני הכול אני בוחן היטב כיצד ניתן לסגור עם הצד השני הסכם בדרכי שלום, ורק אם אין ברירה אנו פונים להליכים משפטיים" - זה הקו המנחה הראשון שמוביל את עורך הדין לענייני משפחה ידידיה (דדי) מנדל.

"הקו המנחה המקצועי השני שלי הוא הילדים, הדאגה להם ולשלומם", מוסיף עו"ד מנדל, "רק לאחר מכן פונים לדברים האחרים כמו חלוקת הרכוש".

הקווים המנחים המקצועיים מלווים כבר שנים את משרד עורכי דין לדיני משפחה וירושה ידידיה (דדי) מנדל בפתח תקוה, שמעניק שירותים בכל ההליכים הקשורים להליכי פירוד וגירושין, סכסוכי ירושה, צוואות וירושות, ייפוי כוח מתמשך ומינוי אפוטרופוס.

מה חשוב לבדוק כאשר בוחרים עורך דין לדיני משפחה וירושה?
"קודם כל חשוב לבדוק את החיבור של הלקוח עם עורך הדין ולהיפך כיוון שההליך עלול להיות ארוך ועורך הדין הולך לצד הלקוחות יד ביד בתקופה זו, כדאי שיהיה חיבור ואמון ביניהם. דבר נוסף שחשוב מאוד לעשות מהתחלה הוא תיאום ציפיות. על עורך הדין להבין את צרכי ורצונות הלקוח ולאחר מכן לפרט מה ניתן להשיג ומה לא, כדי שלא תהיה אכזבה בהמשך הדרך".

"עורך דין לענייני משפחה הוא קצת כמו פסיכולוג"צילום: באדיבות עו"ד ידידיה (דדי) מנדל

עו"ד מנדל מוסיף כי הניסיון והידע בתחום דיני המשפחה חשובים ומשמעותיים. "אשר עורך דין מכיר תיקים קודמים, פסיקות ושופטים בתחום, הוא יודע כיצד לגשת לתיקים האלו מראש", מסביר עו"ד מנדל, ומציין כי "לבתי המשפט ולבתי הדין הרבניים יש עומס גדול וכל התיקים נראים להם דומים. לכן, המטרה של עורך דין מקצועי ומנוסה היא להדגיש בפניהם את הנקודות החשובות בתיק הספציפי ולהסביר את הנסיבות המיוחדות באותו במקרה. הלוא כל לקוח הוא עולם ומלואו".

פרט נוסף שמבקש עו"ד מנדל להדגיש הוא שחשוב מאוד לקבל ייעוץ מעורך דין מיד עם פרוץ הסכסוך, ולא להמתין ואז לגלות שנעשו פעולות לעיתים בלתי הפיכות, כמו הברחת רכוש.

כיצד משלבים מאבק ובמקביל שאיפה לשמור על שלום בין הצדדים ככל האפשר?
"עורך דין לענייני משפחה הוא קצת כמו פסיכולוג, צריך להתחבר ולהבין מה הלקוחות עוברים, במקביל לטיפול המשפטי. המאבק בתיקי גירושין עשוי להיות יומיומי ומאוד מורכב, ולכן אני מקפיד תמיד לנסות שתהיה תקשורת עם הצד השני ולנסות להגיע להסדר, גם זמני, לפני שפונים לערכאה השיפוטית, אבל אם זה בלתי אפשרי ואין ברירה אנו פונים לבית המשפט.

"התפיסה שלי היא להיות תמיד מוכן לפתור את הסכסוך בדרכי פשרה ושלום אך במקביל להגן תמיד על זכויותיו של הלקוח שלי בכל דרך חוקית, בין השאר באמצעות פנייה לערכאות שיפוטיות".

מה חשוב לדעת בסכסוכי ירושה?
"בתיקים של סכסוכי ירושה כמו גם בסכסוך רכושי בין בני זוג, המטרה היא לבחון את כל הפרטים כדי להציג בפני בית המשפט את הייחודיות של המקרה ועל מה השופט צריך להסתכל.

"למשל, במקרים שהייתה טענה להשפעה בלתי הוגנת של זוכה בצוואה כלפי המנוח, צריך לבחון את כל מערכת היחסים והפעולות שהמנוח עשה לפרטי פרטים. יש לבדוק מה היה המצב הקוגניטיבי בעת עריכת הצוואה, לחקור האם היה תלות של המנוח כלפי הזוכה בצוואה ועוד".

לדברי עו"ד מנדל, לעיתים מתגלה בהליך כי הזוכה בירושה הצליח במשך מספר שנים להרחיק את כל בני המשפחה מהמנוח, כדי להשפיע עליו בהחלטה על חלוקת הרכוש. לכן, הוא משחזר את ההתנהלות יחד עם בני המשפחה באמצעות התכתבויות בטלפון הנייד, בדואר האלקטרוני, בשיחות מוקלטות ועוד, ורק אחר כך הוא מציג בפני בית המשפט את התמונה המלאה והאמיתית.

"היום בעידן הטלפונים הסלולריים ניתן יותר בקלות לשחזר מידע, ובמסגרת הגשת ראיות לערכאות שיפוטיות קיים שימוש עיקרי ונרחב בהתכתבויות בוואטסאפ, תמונות, הקלטת שיחות - כל עוד לא מדובר בהאזנת סתר - אימיילים ועוד", הוא מסכם.

משרד עורכי דין ידידיה (דדי) מנדל
כתובת המשרד: שמשון 11 (קומה 1), פתח תקוה
טלפון: 053-2284848

למעבר לאתר >>
למעבר לפייסבוק >> 
לפודקאסט בדיני משפחה וירושה >>