שייבה נדל"ן: על מחירי דירות, מחשבונים והעיר רחובות

בני שייבה ממשרד התיווך ברחובות "שייבה נדל"ן", מסביר כיצד הפכה העיר ליעד מבוקש, מה היתרונות שהיא מציעה ומדוע משקיעים רבים מוצאים בה עניין

מיכאל גורי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד תיווך ברחובות שייבה נדל"ן: עסקה היא מכלול שלם שצריך להיות מסונכרן היטבצילום: shutterstock.
מיכאל גורי
תוכן שיווקי

לפני כ-130 שנה, בימיה הראשונים של העיר רחובות, רוב תושביה עסקו בחקלאות ופרדסי הדר מילאו את העיר וסביבתה. לכן, כאשר ראשי היישוב נדרשו לבחור את סמל העיר הרשמי היה זה רק טבעי שהפרי הכתום יזכה לכבוד. מאז ועד היום את דגלה של רחובות מעטר תפוז.

130 שנים קדימה. בעשור השני של המאה ה-21, את מקומם של הפרדסים החליפו שכונות מגורים חדשות, מוסדות להשכלה גבוהה, מרכזי תעסוקה מתקדמים ופארק מדע ענק שמושך אליו חברות היי-טק וביו-טק רבות. כל אלה יוצרים תנופת פיתוח וביקוש לנדל"ן שנמצא בעלייה מתמדת. בעקבות הביקוש הגובר חלה עלייה גם במשרדי תיווך הפועלים בעיר, שפונים לקהלים שונים ומגוונים.

מי שמכיר מקרוב את שלבי ההתפתחות שעוברת עיר המדע, הוא בני שייבה, המייסד והבעלים של "שייבה נדל"ן" – ממשרדי התיווך הוותיקים בעיר. "כיום שוק הנדל"ן ברחובות מתאפיין בביקושים גבוהים ויציבים שהופכים אותה לאחת הערים המבוקשות ביותר להשקעה ורכישת דירה בישראל", מסביר בני, "זאת עיר של השכלה גבוהה, תרבות מפותחת, אוכלוסייה איכותית, מערכת חינוך מתקדמת, ואחוז גבוה של אקדמאים. פועלת כאן שלוחה גדולה של האוניברסיטה העברית ואליה התווספה גם מכללת פרס שמושכות לעיר צעירות וצעירים שמעניקים לעיר אופי סטודנטיאלי. וכמובן, שניים מהסמלים הבולטים של העיר הם מכון וייצמן והפקולטה לחקלאות, שההשפעה שלהם בהחלט מורגשת".

מתמחים בתיווך דירות יד שנייה למגורים

את שייבה נדל"ן הקים בני בשנת 1990. באותה העת, על אף שלא הכרח לעבור קורס כלשהו או להוציא רישיון תיווך, הוא נרשמם לקורס לימודי נדל"ן בטכניון. "אבל באופן טבעי את עיקר הידע שלי קיבלתי ללא קיצורי דרך, מלמטה למעלה, מעבודה ולמידה יום-יומית של התחום", מספר בני, "בתחילת דרכי היה לי חשוב לבנות משרד בוטיק משפחתי, וכיום יחד איתי עובדים רעייתי, סוכן נדל"ן בכיר ומנהלת משרד ואנחנו פועלים כצוות מגובש כבר שנים רבות. כולנו אוהבים את העיר מאוד ומכירים מקרוב כל רחוב וסמטה".

איך יוצרים מוניטין ושומרים עליו לאורך שנים, בתחום כל כך תחרותי?
"אין אצלנו תחלופה גבוהה של עובדים ואנחנו לא מעמיסים על המשרד עוד ועוד סוכנים ללא צורך. זה שומר על רמת השירות שלנו ומאפשר ללקוח ליהנות מסוכן תיווך מנוסה ומקצועי. עסקה אחרי עסקה ובהתמדה בנינו לעצמנו שם מוכר כמשרד תיווך מקצועי, חזק ואמין. הדבר שמעיד על כך בין השאר, הוא האופן בו לקוחות מגיעים אלינו – פניות והמלצות מלקוחות עם ניסיון קודם, לפעמים אף כאלה שמלווים אותנו עשרות שנים".

"אין אצלנו תחלופה גבוהה של עובדים"צילום: באדיבות שייבה נדל"ן

דגש נוסף ששמים במשרד הוא על ליווי לקוחות לכל פרק הזמן שנדרש עד להשלמת העסקה. "בסופו של דבר, עסקת נדל"ן היא מכלול שלם שצריך להיות מסונכרן היטב", מסביר בני, "מעבר לכך, אנחנו לא מפוזרים אלא ממוקדים ומתמחים בתיווך דירות יד שנייה למגורים. אנחנו מטפלים בנכסים בכל רחובות, בדגש על השכונות במרכז, צפון-מזרח וצפון-מערב העיר".

איך היית מאפיין את שוק הנדל"ן ברחובות?
"בשנים האחרונות העיר נהנית מתנופת פיתוח גדולה של שכונות מגורים חדשות, עם ביקוש מאוד גבוה מצד זוגות צעירים ומשפרי דיור שנמשכים ליתרונות המגורים שלה. באזור נמצא גם פארק מדע משגשג ומתפתח שמושך לעיר אוכלוסייה טובה עם נגישות מהירה לתחנת רכבת נוחה המחברת בין רחובות למרכז, לצפון ולדרום הארץ. בשנת 2020 רחובות הייתה אחת הערים בהן נרשם הביקוש הגדול ביותר להשקעה ובין הערים עם מספר עסקאות המכירה הגבוה בארץ, והיא עדיין זולה מגוש דן והערים שמקיפות אותו".

מה הופך את רחובות ליעד אטרקטיבי למשקיעים?
"זאת עיר מיוחדת, גם סטודנטיאלית וקיים כאן ביקוש ער לדירות קטנות שמתאימות לסטודנטים. נתון נוסף שחשוב להדגיש הוא אופיו הסולידי של השוק המקומי. המחירים ברחובות עולים בקצב יציב, ונשמרים גם בתקופות קשות. הנתונים האלה הם בדיוק מה שמשקיעים מחפשים".

איזה בעיה עיקרית אתה מזהה אצל הלקוחות, ואיזה פתרונות אתה מציע?
"בהיבט המקצועי, אנו מקפידים לספק הערכות שווי מקצועיות, ריאליות ואמינות ונותנים המלצות מאוד מדויקות למחיר המטרה של כל עסקה. צריך להבין שקיים היום בלבול מאוד גדול אצל לקוחות והוא תולדה של מידע לא מדויק שמפורסם במחשבוני מחירים של נדל"ן ובאתרים שפועלים בתחום.

"אתרים אלו יודעים לתת סטטיסטיקה רחבה ולהגדיר פחות או יותר את אזור המחיר של הנכס אך הבעיה מתחילה כאשר מסתמכים על המחיר הזה כדי למכור או לקנות ואז מגלים שהמספרים לא מדויקים. לצערי, אנחנו מטפלים בהרבה לקוחות שהסתמכו על מחשבון מחיר וגילו שהמספרים לא תואמים לנכס הספציפי שמעניין אותם לרכוש או למכור. מעבר לכך, זה מסבך ומעכב את העסקה, הפרשי המחיר עלולים להגיע לפער של עשרה אחוזים, וזה הרבה מאוד כסף בנדל"ן".

בהקשר הזה, כך מציין בני, המשרד שבבעלותו מציע יתרון חשוב. "אנחנו לא מסתפקים בכמה שורות בטבלה סטטיסטית, אלא מכירים באמת את כל הנתונים", הוא אומר, "אנו מבקרים בנכס מספר פעמים, מנתחים נתונים של מיקום, שטח, חלוקה פנימית, רמת שיפוץ והסגנון שבו הוא בוצע, חניה, רעש ונוף.

לסיכום מציין בני כי "בסופו של דבר, כל הפרמטרים האלה ועוד הם בעלי השפעה מצטברת המשפיעה על המחיר מחשבונים 'קרים' שלא מכירים את הנכס לפרטי פרטים, לא יכולים לדעת ולהעריך את זה כמונו".

שייבה נדל"ן
טלפונים: 08-9316592054-3580136 
למעבר לאתר>>

בני שייבה: "רחובות נהנית מביקוש גבוה מצד זוגות צעירים ומשפרי דיור"צילום: באדיבות שייבה נדל"ן