"בנדל"ן אני משלבת בין שתי האהבות שלי: אנשים ובתים"

לסוכנת הנדל"ן ליאת ענבר, שנולדה וגדלה בכפר סבא, קשרים ענפים, ניסיון בייעוץ ארגוני והבנה בכל מה שנוגע לחוויית שירות. התוצאה: רשת רימקס הכתירה אותה כ"הבטחת השנה" והיא מצליחה להוביל בהצלחה לא מעט עסקאות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאת ענבר: "כשלקוח נותן בי את האמון מבחינתי אנחנו שותפים ועובדים כצוות"צילום: באדיבות רימקס one

כשמאחוריה קריירה מרשימה בת 15 שנה בתחום הייעוץ הארגוני, במהלכה הובילה ארגונים גדולים וקטנים לשיפור תהליכי ניהול השירות והמכירה שלהם, החליטה ליאת ענבר שהגיע הזמן לשינוי בחייה שלה. הידע וההבנה שצברה בתהליכי שינוי וכן בעבודה מול אנשים, יחד עם סטנדרטים גבוהים של שירות ואמינות, הובילו אותה לבחור בענף שבו תספק ללקוחות שלה חוויה אחרת.

כיום ליאת היא סוכנת נדל"ן בסוכנות רימקס ONE בכפר סבא, ונחשבת למומחית בקנייה ובמכירה של נכסים בכפר סבא והסביבה. "אני מאמינה בערכים של שותפות ורואה בלקוח שותף לדרך. כך אנחנו עובדים כצוות", מסבירה ליאת. "כשלקוח נותן בי את האמון למכור את הבית שלו, מבחינתי אנחנו שותפים ועובדים כצוות. זו גם שיטת העבודה שלי: לשקף באופן מלא ולשתף כמה שאפשר איפה עסקה עומדת, גם כשהלקוח לא תמיד רוצה לשמוע כל מה שיש לי להגיד".

תוכלי לתת דוגמה?

"אם לקוח קיבל, למשל, הצעות מחיר שהוא לא קיווה לשמוע אז חשוב לי לשקף למוכר מה מצב השוק. אני נותנת פידבק קבוע למוכר מה אומר השוק ומה אומרים הקונים, איזה הצעות מחיר התקבלו ואיפה אנחנו עומדים. המטרה היא לייצר עבורו את העסקה הטובה ביותר, ולשם כך אני עובדת בין היתר בשיתוף פעולה עם סוכנים אחרים, גם ממשרדים אחרים. בלי שיתופי פעולה קשה מאוד להגיע לעסקאות".

ליאת ענבר: "אני יודעת כיצד לחבר בין קצוות העסקה, בין אם מדובר במוכר ובין אם בקונה"צילום: גבי דנון

לליאת מאוד טובה בלחבר בין אנשים ולהוביל כל אחד למקום שאליו הוא צריך ורוצה להגיע, עד שב-2020 היא הוכתרה כ"הבטחת השנה" ברימקס ואף זכתה בעבר כמה פעמים בתעודות על שיתוף הפעולה שהיא מייצרת. ברימקס, כרשת בינלאומית לנדל"ן שמחזיקה בישראל כ-1,000 סוכנים, מודדים את העובדים על סמך שיתופי הפעולה שלהם וליאת יודעת לעשות זאת מצוין.

״משמעות הדבר עבור לקוחותיי היא שאני יודעת כיצד לחבר בין קצוות העסקה, בין אם מדובר במוכר ובין אם בקונה", מסבירה ליאת, "עבור המוכר, זה כמו שיש בבעלותו חנות ואני עוזרת לו להביא כמה שיותר לקוחות לחנות. מזווית הראייה של הקונה זה כאילו שהוא יוצא למסע קניות, ואני מובילה אותו בין החנויות השונות עד שהוא מוצא משהו שהוא אוהב. אני מפעילה את כל יכולות המשא ומתן שלי כדי שהלקוח יקבל את העסקה הכי טובה האפשרית. אני מנהלת מאגר קונים שיכול להתאים למגוון נכסים ויודעת לשדך ביניהם".

"כל זה קורה הרבה בזכות מעגל הקשרים שלי", ממשיכה ליאת להסביר את היכולות הייחודיות לה, "נולדתי בכפר סבא, גדלתי כאן והמשפחה שלי כאן. לכל עסקה אני מגיעה עם מערך הקשרים שלי. אני נהנית גם מהגב שסוכנות כמו רימקס יודעת לספק לסוכנים כמו שם ומיתוג, הנחיה, הדרכה, ליווי מקצועי, הכשרה מצוינת שעברתי ועוד דברים שמסייעים להצלחה שלי".

תוכלי לפרט עוד על הדרך שבה את רוקמת את שיתופי הפעולה?

"ברימקס יש כ-1,000 סוכנים, וברימקס ONE יש כ-40, ואני יוצרת קשרים עם סוכנים גם מחוץ לחברה. אני מזמינה כל סוכן להביא לקוחות לנכסים שנמצאים אצלי בבלעדיות. אני עובדת גם עם אנשי מקצוע שמספקים מעטפת שלמה ללקוחות שלי, כמו אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, יועצי משכנתאות ועוד. אצלי הם מקבלים את כל מה שצריך".

לתת ערך מוסף

כיועצת ארגונית ליוותה ליאת עובדים שונים בנקודות של שינוי בחייהם. כעת, אחרי השינוי שעברה בעצמה, היא מלווה אנשים פרטיים בנקודות דומות. "מרתק אותי להיות שם עבור הלקוחות שלי, ולעבוד עם אנשים במקום עם ארגון או מחלקה", מודה ליאת, "אני משלבת עכשיו בין שתי האהבות שלי: אנשים ובתים".

"אדם שרוצה למכור את ביתו נמצא בנקודת מעבר בחייו", היא ממשיכה, "בין אם מדובר במשפחה שגדלה והבית קטן עבורה, או ילדים גדולים שעזבו את הבית והוא גדול מדי עכשיו. יש גם זוגות שמתגרשים או דירות שעוברות בירושה. זו הנקודה שבה יש לי ערך מוסף לעומת אחרים. יש לי ניסיון שמאפשר לי לדעת איך להתנהל במצב כזה".

ליאת ענבר: "מרתק אותי להיות שם עבור הלקוחות שלי"צילום: צילום: באדיבות רימקס one

ליאת מאמינה בסטנדרטים גבוהים של תקשורת ושירות, בין היתר כשופטת בתחרות בתחום ברמה הארצית. "אני יודעת מה זה חוויית שרות. החזון שלי הוא לייצר חוויה אחרת ללקוחות שלי - חוויה טובה", היא אומרת.

איזה עוד ערכים לקחת איתך מעולם הייעוץ הארגוני לעולם הנדל"ן?

"יכולת לייצר תקשורת בין אישית ברמה גבוהה. אני מאמינה שמאחורי כל דלת יש סיפור, ולא תמיד הכול קירות ומספרים. בנוסף, אני יסודית, מקצועית ומכירה את כפר סבא היטב. נולדתי וגדלתי פה. יש לי יכולת מכירה גבוהה מאוד לצד יכולת לניהול משא ומתן. אני משלבת הכול בעבודה שלי ולא מסתכלת על הדברים בצורה טכנית. עסקים עושים עם אנשים, זו הסיסמה שלי. אני יודעת לעבוד גם באופן עקבי ויציב, סבלני ומקצועי. וכשצריך להתמקח - מתמקחים. צריך לפעמים להיאבק עבור הלקוחות ואני לא חוששת לעשות את זה".

למצוא חתן לכלה

הרבה מאוד מהלקוחות של ליאת מגיעים אליה כיום דרך המלצות, בעקבות השם הטוב שעובר מפה לאוזן בזכות חוויות של לקוחות אחרים. כל זה קורה הרבה בזכות שיטת העבודה הייחודית של ליאת, שמתחילה בראש ובראשונה בלמידה רציפה ועמוקה של כל הנתונים.

"ברגע שאדם נותן בי את אמונו ומפקיד בידיי את מכירת הנכס, אני לומדת אותו היטב", מפרטת ליאת, "אני מכינה את הבית למכירה ולביקור של קונים, מפרסמת אותו בצורה המקצועית ביותר ומנהלת את כל תהליך המכירה. אני מחפשת חתן ראוי לכלה וכדאי שהיא תהיה במיטבה. אני מסננת גם קונים כדי שלא תהיה 'טיילת', ורק מי שאחשוב שיש לו סיכוי גבוה לקנות יגיע לראות את הנכס. אני מראיינת קונים ומקדמת את המתאימים ביותר לעסקה. למוכר יש מינימום של כאב ראש בדרך לסגירת העסקה הטובה ביותר שאייצר עבורו".

ליאת ענבר: "אני רואה את העבודה שלי כמו שידוך, וברגע שמייצרים שידוך טוב זו מצווה"צילום: באדיבות רימקס one

במידת הצורך ליאת מקיימת גם 'בית פתוח', מכריזה על מבצעים, פונה למאגרי לקוחות או שתזמין סוכנים אחרים שאיתם היא משתפת פעולה. כך גם לגבי קונים שפונים אליה. עבורם היא עושה את עבודת החיפוש והסינון בזכות ההיכרות העמוקה שלה עם השוק.

"יש לי מכתבי המלצה רבים מלקוחות שמתארים אותי כמאוד עקבית, נאמנה ולא מוותרת", מודה ליאת, "הם מרגישים שיש איתם מישהי במערכה שלא משאירה אותם לבד. הם מרגישים שיש להם שותפה לדרך. אני גם לא מבזבזת זמן, אלא מתקתקת ועובדת בצורה מאד יעילה. כשצריך להגיד לאנשים שזה הזמן לרוץ עם עסקה טובה ולא לפספס, אני עושה את זה. חלק מהתפקיד שלי זה לוודא שלא יתפספסו הזדמנויות".

נוסף על כל אלה, הזמינות של ליאת גבוהה, השירות שלה יעיל וזריז, וכשיש מאחוריה רשת בינלאומית עם פיזור ברחבי הארץ והעולם כל אחד יכול לראות את הנכסים שהיא מטפלת בהם. כך, עם מעטפת של קשרים שכל מטרתם היא לסייע ללקוח, ליאת יכולה להציע עסקאות והזדמנויות וגם חיבורים, שיולידו עבור הלקוחות שלה תוצאות טובות, או כמו שליאת עצמה מגדירה זאת: "אני רואה את העבודה שלי כמו שידוך, וברגע שמייצרים שידוך טוב זו מצווה".

ליאת ענבר - סוכנת נדל"ן רימקס ONE
כתובת: התע"ש 14 (סביר סנטר), כפר סבא 
טלפון: 052-8668461
למעבר לאתר>>>
לכרטיס ביקור דיגיטלי>>> 
למעבר לפייסבוק>>>