תיווך נדל"ן בתל אביב: כיצד ניתן לאתר הזדמנויות בלב המרכז?

העיר השנייה בגודלה בישראל יש צורך בהכרת השכונות והרחובות לעומק כדי להצליח ולהוביל קנייה או מכירת נכס. אנשי תיווך נדל"ן בתל אביב מספרים על השוק המקומי המורכב

אבי יופה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קו הרקיע של העיר תל אביב
אבי יופה
תוכן מקודם

תל אביב, העיר השנייה בגודלה בישראל, מורכבת משכונות השונות במהותן זו מזו. כל אחת מהן מציעה חוויית מגורים אחרת, אם בבחינת האוכלוסייה ומוסדות החינוך ומקומות הבילוי והתרבות, אם בבחינת הגישה למרכז העיר ולצירים מרכזיים ואם בבחינת תמהיל הדירות ואופיין.

כדי להתמצא בשוק הנדל"ן המאוד מורכב, ולהצליח לאתר הזדמנויות ולהוביל עסקאות בהצלחה, בין אם מדובר במכירה ובין אם מדובר בקניית נכס, חשוב להתייעץ ולקבל ליווי מאנשי המקצוע המכירים היטב ולעומק את התחום.

אורלי נכסים ובית פתוח - בית ממכר נכסים, משרדי תיווך עם אנשי המקצוע המעורים בשוק הנדל"ן המקומי בתל אביב, מאפיינים את האזורים ומספרים מהם היתרונות והכלים שבהם הם משתמשים.

אורלי נכסים 

כעיר גדולה ומורכבת שוק הנדל"ן בתל אביב דורש מיומנויות המסייעות באיתור הזדמנויות, התאמת הלקוחות לנכסים והשלמת עסקאות בהצלחה. מיומנויות אלה נשענות בהכרח על הכרת השוק המקומי. 

לכן, לפני שמחליטים לקפוץ לתוך שוק הנדל"ן הרותח של עיר כמו תל אביב, כדאי לקבל כמה עצות מאיש מקצוע שמכיר כל רחוב וכל שביל ברחובות השונים. אם אתם מחפשים להתמקם במיקום המכונה אזור התרבות של תל אביב, אז כדאי שתדעו מספר דברים מאוד חשובים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

"אזור תיאטרון הקאמרי הפך להיות מועדף בקרב רבים שמגיעים לעיר", מסבירה אורלי קורנדה ממשרד אורלי נכסים, "מדובר במעין ריבוע של כיכר המדינה עד שאול המלך, עד הים ורחוב ויצמן וגם עד לשיכון ותיקים".

20 שנות ניסיון בשטח

אורלי היא הבעלים של משרד תיווך נדל"ן מצליח שמאחוריו למעלה מ-20 שנות ניסיון בשטח, בדגש על אזור הצפון החדש החלק הדרומי, הצפון הישן של תל אביב, כיכר המדינה ומרכז העיר. אזור דוד המלך הוא תחום ההתמחות שלה, לכן היא יכולה להסביר יותר מאחרים מה מיוחד במקום שאליו נוהרים רבים.

"אזור תאטרון הקאמרי הפך להיות מועדף". אורלי קורנדהצילום: באדיבות אורלי נכסים

"מדובר בשכונה בתוך העיר שלא מכירים", מדגישה אורלי, "שכונה של משפחות. הרבה אנשים אוהבים לגור באזור השקט, שהוא מרכזי מאוד ונמצא במרכז העיר מרחק של 20 דקות מכל מקום: מהים, מהרכבת, מדרום תל אביב. הכל במרחק הליכה".

מה צריך לדעת לפני שנכנסים לשוק הנדל"ן בתל אביב?

"צריך לדעת מה שטח הדירה שמתכננים לעבור אליה. הכוונה לא למספר החדרים, אלא לשטח הדירה שמאפשר לבצע בה כל מיני פעולות. צריך לדעת גם מה התקציב כולל כל ההוצאות הנלוות: תיווך, עו"ד, מס רכישה ועוד. אז, כשאדם מגיע לרכוש דירה, הוא יודע עם מה להתמודד ומבין אם חסר לו כסף לשיפוץ, למשל".

בין אזור משפחתי או אזור לצעירים?

עוד פרט מידע חשוב שאורלי מנדבת בכל הקשור להתמצאות בשוק הנדל"ן של תל אביב, קשור לאזור המגורים. "צריך להתמקד במיקום המתאים", היא מבהירה, "האם רוצים אזור משפחתי יותר, או דווקא שכונתי וחברי. תל אביב מחולקת לכמה שכונות וכתובות, אז צריך לבדוק במה להתמקד יותר: האם בשכונות למשפחות או דווקא לזוגות צעירים. אז, למשל, הכיוון הוא יותר ליד הים. ליד הים לא מתגוררות הרבה משפחות, בין היתר בגלל בעיות של ניידות".

שיטת העבודה באורלי נכסים כוללת הסברה מקיפה ומכל הלב. אורלי גדלה בצפון החדש של תל אביב. רבים מכירים אותה באזור והיא גידלה את ילדיה ושם גדלים נכדיה. הרצון של אורלי הוא להיות מקצועית כמה שאפשר בעבודתה ולהכיר מקרוב את השוק שבו היא מטפלת, כמו גם את הלקוחות החדשים. אבל הדבר החשוב לה ביותר הוא להכיר לעומק את הנפשות של המוכר והמשכיר, ולחבר בין רצונות.

"אני מבצעת הערכה לכל דירה שאני רואה לפני שהיא יוצאת לשוק, ומאמינה שמתווך יצליח רק אם הוא יעשה את עבודת השטח המרבית, יחד עם הכנה נכונה ואמונה בעבודה שלו. זה השילוש הקדוש והנכון", מסכמת אורלי. "רק אם התבצעה עבודת רקע נכונה מול המוכר והרוכש, לצד מציאת הדירה המתאימה, המשתנים בעסקה יוכלו להיפגש וכולם ייצאו מרוצים. לפחות ברוב המקרים".

אורלי נכסים
כתובת: שדרות דוד המלך 55, תל אביב
טלפונים: 054-6550050, 03-5275706
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

--------------------

בית פתוח – בית ממכר נכסים

"הסיבה המרכזית להצלחה ולמוניטין הגבוה שלנו היא היושרה, המקצועיות והיחס החם והאישי שאנו דוגלים בהם כשאנו מטפלים בלקוחות", כך פותח דרור פרי, מייסד סוכנות התיווך בית פתוח – בית ממכר נכסים, העוסקת בתיווך נדל"ן בתל אביב ב-12 השנים האחרונות. סוכנות התיווך הוותיקה מתמחה בדירות יד שנייה ובדירות בפרויקטים של תמ"א 38, ומתמקדת בצפון הישן, בצפון החדש ובמרכז תל אביב.

פרי, שגדל בעיר ומתגורר בה, מדגיש כי כל המתווכים בסוכנות חיים את ההווי התל-אביבי, ואומר: "כל הסוכנים שלנו הם תושבי העיר ומכירים בה כל פרט ופרט. לאחר שאנו משוחחים עם לקוח שמחפש נכס ועורכים מיפוי של הצרכים שלו, אנו יודעים בדיוק איזה אזור ואיזה נכס יתאים לו".

"אנחנו מחילים סטנדרטים גבוהים של שירות בין אם זה ביחס האישי, בשקיפות, בהגנה על הלקוח שלנו ובשמירה על האינטרסים שלו", מוסיף פרי, "אנו מבינים היטב שמדובר באחת העסקאות החשובות ביותר שהלקוח שלנו עורך בימי חייו, ואנו  מתמודדים בנחישות ובמקצועיות מול כל קושי אובייקטיבי או רגשי שעולה".

דגש על הלקוח וסטנדרטים גבוהים

את הסוכנות הקים פרי לאחר שהות של 16 שנה בניו יורק שם הקים חברה מצליחה שייבאה ושיווקה מוצרי צריכה. "כשחזרתי לארץ וחיפשתי דירה, התאכזבתי מרמת השירות שנחשפתי אליה", הוא מספר, "לא הרגשתי שהמתווכים באמת מקשיבים לצרכים שלי, הם הראו לי דירות שלא התאימו לי, ובעיקר הרגשתי שמה שמניע אותם זה סגירת עסקה. מכיוון שתמיד היה לי חיבור ומשיכה לתחום הנדל"ן, החלטתי להיכנס למקצוע כדי למלא את החוסר שזיהיתי בזמנו ברמת השירות והמקצועיות. החלטתי לפתוח סוכנות נדל"ן ששמה דגש בעיקר על הלקוח ועל סטנדרטים גבוהים של שירות ומקצועיות. אני שמח לומר שכיום רמת השירות והמקצועיות בקרב עמיתיי למקצוע עלתה ונמצאת במקום טוב, אם כי כמובן יש עוד מקום לשיפור".

מהם היתרונות שלכם, מדוע כדאי לפנות דווקא אליכם?
"נתחיל בכך שאנחנו מקבלים דירות שלא נמצאות בשוק, דירות טובות שמגיעות אלינו מהפניות של לקוחות מרוצים. כבר כאן יש לנו יתרון על פני משרדים אחרים. מעבר לכך, אנו מכירים כל רחוב ופינה בתל אביב, וצברנו ניסיון רב בתחום השיווק ובניהול משא ומתן, כך שאנחנו תמיד שם בשביל הלקוחות שלנו, עוזרים להם בכל דבר ומשיגים עבורם את המקסימום. למשל, כשמדובר בפרויקטים של תמ"א 38, אנחנו משיגים ללקוחותינו מחירי Presale הנמוכים בהרבה מהמחיר אותו היו משלמים אילו הם היו הולכים ישירות ליזם במהלך השיווק הרגיל שלו. כמו כן בפרויקטים אלו בהם הדירה מתקבלת לעתים רק שנתיים לאחר החתימה על חוזה הרכישה, אנחנו ממשיכים ללוות את הלקוחות שלנו, לטפל בהם במידה ויש עיכובים במתן אישורים, ולעדכן אותם בלוחות הזמנים ובהתפתחויות, עד לקבלת מפתח".

"אנו מכירים כל רחוב ופינה בתל אביב". בית פתוח – בית ממכר לנכסיםצילום: עמית שיסל

פרי מוסיף כי גם כאשר מדובר בעסקאות לא פשוטות כמו מכירת נכס שהבעלים שלו הם 17 יורשים, כפי שלהצליח למכור לאחרונה, הוא והצוות יודעים להתנהל בצורה טובה ונוכנה עם כל המעורבים. "למעשה אנחנו מתמחים במכירת דירות ירושה", הוא אומר.

"במקרים אחרים, כשמתעורר מכשול ביורוקרטי שמסכן את העסקה אנחנו לא עוצרים, אלא תמיד מחפשים את הפתרון שמחוץ לקופסה", ממשיך פרי, "לא מזמן, מכרתי דירה שהייתה רשומה במתכונת של חברה משכנת, דבר שמרתיע קונים מסוימים. במקרה הזה גם התגלתה טעות בשטר החכירה המקורי שמוכיח את הבעלות של הלקוחות שלי על הנכס, והתוכנית שהופיעה בו הייתה של הדירה הסמוכה. על מנת שהמוכרים שלי יוכלו למכור את הדירה, עבדתי מול הטאבו, דאגתי למודד מטעמם שישרטט את התוכנית הנכונה לדירה, הובלתי בחירות לוועד הבניין, החתמתי את ראש הוועד, שהוא מורשה החתימה של החברה, על התוכנית החדשה – ודאגתי שהטאבו יתקן את שטר החכירה בן ה-60 שנה. זה מה שנקרא לחשוב מחוץ לקופסה ולתת 100 אחוז ללקוחות. כמובן שלבסוף שני הצדדים, הקונים והמוכרים, היו מאד מרוצים מההתנהלות וברכו אותנו על העבודה".

אילו שירותים משלימים אתם מספקים ללקוחות?
"אנחנו מספקים מעטפת של שירותים, ומהווים One Stop Shop ללקוחות שלנו. יש לנו מאגר של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה: עורכי דין, יועצי משכנתאות, אדריכלים, מעצבי פנים ושמאים שיודעים לטפל בצורה נהדרת בהיטלי ההשבחה, ולעתים אף מורידים אותם לגמרי. אנחנו עורכים בדיקות קרינה לנכסים עבור לקוחות שמעוניינים לרכוש נכס, ותוכניות אדריכליות כולל מדידה של הנכס עבור המוכרים. קונים רוצים לדעת מה הגודל המדויק של הנכס אותו הם רוכשים וכמו כן הם מעוניינים לראות תוכניות לפני שהם רוכשים את הנכס על מנת להיות בטוחים שאין חריגות בנייה. 

"כאשר מוכר נותן לנו את הטיפול במכירת נכס ישן המיועד להריסה, אנחנו עורכים עבורו שרטוט של תוכניות אדריכליות חדשות, כדי שהקונים הפוטנציאליים יוכלו להתרשם מהפוטנציאל של הדירה בצורה מוחשית. לא לכולם יש את הראייה המרחבית שמאפשרת להם לראות מעבר למבנה הקיים, והתוכניות האלו נותנות לקונים את האפשרות להבין אם הוא מתאים לצרכיהם. על יד שיטה זו אנו עוזרים לקונים להגיע להחלטות מהירות יותר ובכך ממקסמים למוכרים את מחיר העסקה".

בית פתוח – בית ממכר נכסים
כתובת: בזל 40 תל אביב
טלפונים: 054-4426007 , 03-5440777
למעבר לאתר הבית >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>