ערן ביטון: שחקן הכדורגל שהפך ליועץ נדל"ן בכיר ביישובים המתפתחים בשרון

מכירה וקנייה של נכס, הן תהליך משמעותי עבור לא מעט אנשים ומשפחות, ולכן חשוב שיתנהל ביושרה, מקצועיות ואמינות. הכירו את ערן ביטון – יועץ נדל"ן וזכיין רשת אנגלו-סכסון בכפר יונה, פרדסיה והמושבים

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן ביטון יועץ נדל"ן בכיר: "לא להפסיק להתעדכן"צילום: בר פינקלשטיין
ניבה שור
תוכן שיווקי

ביישובים המתפחים בשרון פועל שחקן כדורגל לשעבר שהפך למאוד מעורה ומעורב בשוק הנדל"ן המקומי: ערן ביטון הוא יועץ נדל"ן בכיר המשמש כזכיין של רשת תיווך הנדל"ן המובילה בישראל אנגלו-סכסון, שמתמחה בקנייה, מכירה והשכרה של כל סוגי הנכסים. ערן מנהל את סניף הרשת באזור כפר-יונה, פרדסיה והמושבים שסביבן, עם צוות סוכנים מקצועי ומיומן הפועל לפי עקרונות של יושרה, אמינות, שירות איכותי ומקצועיות בלתי מתפשרת.

לערן יותר מ-20 שנות ניסיון בתחום היזמות העסקית, וכפי שהוא מעיד על עצמו, הוא מעולם לא הפסיק ללמוד ולהעשיר את הידע המקצועי שלו בתחום הנדל"ן ובתחומים נוספים. ערן הוא בוגר קורס תמ"א 38 לקבלנים של משרד הבינוי והתאחדות בוני הארץ, בוגר קורס קריירה בנדל"ן מטעם מכללת אנגלו-סכסון ובעל רישיון תיווך במקרקעין מטעם משרד המשפטים. כמו ערן, גם צוות הסוכנים של המשרד הם כולם בעלי רישיונות תיווך והכשרות מתאימות בתחום. "אני מקפיד מאוד לחזק את ההון האנושי והמקצועי של המשרד. מידי שבוע, אנו עוסקים בהכשרות מגוונות בתחומים רחבים המקדמים את עבודתנו המקצועית", מציין ערן.

בזכות המקצועיות ב-2017 נבחר הסניף למצטיין מנכ"ל של רשת אנגלו-סכסון – תואר משמעותי לו זוכים רק הטובים ביותר מבין 86 סניפי החברה, ומעיד על עבודתם המקצועית והמדויקת של צוות הסניף.

רשת אנגלו-סכסון היא רשת התיווך הוותיקה בישראל, הפועלת כבר 56 שנה. לרשת שיטת שיווק ייחודית בעלת הצלחה מוכחת לאורך שנים, תוכנת ניהול מתקדמת ואתר מקצועי, לצד מאגר גדול של לקוחות מהארץ ומחו"ל, המתרחב מידי יום. הרשת, שנבחרה כמותג על מוביל בסקרי צרכנים, ממשיכה לצבור ניסיון ולעדכן את שיטות העבודה שלה בהתאם למציאות המשתנה, כפי שנהגה גם בתקופת הקורונה, שבה המשיכה לייצר עסקאות מוצלחות בעזרת סיורים וירטואליים ושיטות נוספות שחידדו ודייקו את תהליך הקנייה, לטובת הלקוחות.

טובת הלקוח קודמת לכל

במהלך הריאיון כולו, חוזר ערן ומדגיש את העיקרון שמנחה את עבודתו ואת עבודת הצוות כולו – טובת הלקוח קודמת לכל. "כיועץ נדל"ן אני רואה מולי אדם ומשפחה שלמה, שהם חלק מתמונה ייחודית ומורכבת, ולכן קודם כל אני מייעץ להם מה נכון ביותר עבורם. רק לאחר הייעוץ המקיף, אנו מקבלים יחד החלטה האם לצאת למכירה ואיך, גם אם ההחלטה מנוגדת לאינטרס שלי כמתווך", מדגיש ערן.

"להגיע למקום הראשון זה קשה, אך לשמור עליו זה קשה אף יותר". ערן ביטוןצילום: בר פינקלשטיין

כך היה במקרה של משפחה שפנתה לערן לפני מספר שנים, בעקבות המלצה, וביקשה לרכוש למכור את ביתה ולעבור לבית חדש. "לאחר תחקיר שביצעתי, הערכתי כי המשפחה לא תקבל משכנתא עבור הבית שרצתה וייעצתי להם לבדוק את הנושא ולהמתין", הוא מספר, "הלקוח התפלא על כך שלא דחפתי אותם לקנות, אך הסברתי לו שחשוב לי להיות יסודי ומקצועי ולשמור על טובתם. הלקוחות אכן לא קיבלו משכנתא מהבנק בשלב זה, אך לאחר זמן מה נמצא להם נכס אחר, אושרה להם משכנתא והתהליך הסתיים במכירה וקנייה מוצלחת. דוגמה זו מעידה על החשיבות של עבודה מול איש מקצוע שרואה את הלקוח כבן אדם ולא כהזדמנות לעשות רווח".

תהליך מכירה הכולל ייעוץ מקצועי ושיווק רחב היקף

תהליך מכירה מתחיל מסקירה מקצועית ומקיפה שעורך צוות הסניף בנכס ובסביבתו, על מנת להעריך נכונה את שוויו. "כמעט מידי יום אני מקבל טלפונים משמאים, הנוהגים להתייעץ איתי מקצועית, לצורך הערכת שווי של נכסים באזור", מספר ערן. "חשוב לי לשקף למוכר את המציאות בצורה פתוחה ולערוך תאום ציפיות, כדי למנוע הפתעות בהמשך התהליך".

לאחר תאום הציפיות, יוצא הנכס לדרך של שיווק, עם יותר מ-12 פעולות שיווקיות מגוונות בכל רחבי המדיות הקיימות. בנוסף, נעשה שימוש במאגר הלקוחות הגדול והמקיף של החברה, המגיע ללקוחות בכל רחבי הארץ ובחו"ל.

אחת משיטות השיווק הייחודיות שהכניס ערן לסניף שבהנהלתו, היא שיטת הבית הפתוח, במסגרתה מקיים המשרד אירועים פתוחים בנכסים העומדים למכירה. כל אירוע כזה כולל הזמנות אישיות ופרסום מקדים רחב טווח ומייצר הזדמנויות עבור קהלים נוספים. שיטה זו נחלה הצלחה מסחררת, שבעקבותיה הוזמן ערן להרצות בפני סוכנים נוספים ברשת על דרך עבודתו המקצועית.

"לאחר מציאת הקונה הפוטנציאלי, חשוב לדעת לנהל משא ומתן מקצועי ולגשר על פערים בין הצדדים", מציין ערן. "חשוב שיועץ הנדל"ן יפעל בצורה מקצועית ואובייקטיבית ויעניק לשני הצדדים שקט נפשי שהנכס והעסקה נמצאים בידיים טובות".

מעטפת שירותים רחבה

סניף כפר-יונה, פרדסיה והמושבים של רשת אנגלו-סכסון, מעניק ללקוחותיו מעטפת שירותים רחבה. "כשלקוח מגיע ורוצה למכור או לקנות, הוא זקוק לאנשי מקצוע נוספים שיסייעו להצלחת העסקה, כמו מעצב פנים, עורך דין או יועץ משכנתאות", מסביר ערן. "אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם אנשי מקצוע ממגוון תחומים, אותם אנו בוחרים בקפידה, וכן עם הבנקים, שמסייעים ללקוחותינו. גם נושאים קטנים מאוד זוכים אצלנו לטיפול, כמו מפתח שנשבר בדירה שכורה או מזגן שהתקלקל, עבורם אנו שולחים איש שרות לפתרון הבעיה, ללא כל רווח כספי".

"מה שמנחה אותי ואת צוות הסניף היא דרך של יושרה, אמינות ומקצועיות". ערן ביטוןצילום: בר פינקלשטיין

שירות נוסף שמספק הסניף ללקוחותיו הוא שירות ניהול נכסים, המתאים במיוחד לבעלי נכסים שמתגוררים בחו"ל או באזור אחר בארץ. השירות כולל תחזוקה שוטפת בנכס, מציאת שוכרים מתאימים, התנהלות חשבונאית מולם וכל מה שנדרש כדי שבעל הנכס יהיה רגוע, באשר הוא נמצא, ויקבל את כספו בצורה הטובה ביותר.

"זה הזמן להגיע לפרדסיה וכפר-יונה"

פרדסיה וכפר-יונה, הן שתיהן יישובים מתפתחים החווים עליית מחירים מתמדת. לדבריו של ערן, "ההתפתחות שאנו רואים בשנים האחרונות בפרדסיה וכפר יונה מושכת אליה תושבים רבים ולכן זה הזמן להגיע ולרכוש כאן נכס.

"פרדסיה נהנית מהרחבה חדשה, פרויקטים של מחיר למשתכן, קאנטרי-קלאב ייחודי, סביבת מגורים איכותית וחינוך נהדר. בכפר-יונה, שהוכרזה כעיר
ב-2014, ישנה תנופת בנייה נרחבת עם שכונות שעתידות לקום, מרכזים מסחריים ואזור תעשייה שיגדיל משמעותית את מקומות העבודה באזור. לא בכדי, הוכרזה כפר-יונה כפנינה הבאה של השרון. כביש 562, המחבר בין כפר-יונה ופרדסיה לקדימה-צורן ותל-מונד וליציאה לכביש 4 והקרבה לכביש 6, הן סיבות נוספות להתמקם באזור זה דווקא עכשיו".

דור שני של לקוחות

ערן ביטון, שחקן כדורגל בעברו, יודע היטב מה המשמעות של עבודה קשה, ויותר מכך – כמה חשוב לשמור על ההישגים שלך. "להיות מובילי שוק ולשמור על יציבות של הצלחה היא מה שאנחנו עושים. לקוחות שמגיעים אלינו מפה לאוזן או שחזרו בעקבות עסקאות מוצלחות, הם העדות הטובה ביותר לכך", אומר ערן.

"רק אתמול התקשר אליי לקוח שהזכיר לי שביקרתי אצלו בבית לפני חמש שנים, לצורך מכירת דירה", מספר ערן, "כעת, רוצה הלקוח למכור את הדירה של בתו. שאלתי אותו מדוע פנה אליי שוב. לדבריו, היעוץ האמין והמקצועי והיחס האישי שהענקתי לו הם הסיבה שבגללה חזר אליי ורצה ליהנות משירותיי. כמו הלקוח הזה, יש לנו לקוחות נוספים שעבורם הפכנו להיות מתווכי הבית ואנו מסייעים לכל בני המשפחה לבצע עסקאות נדל"ן: להורים, לילדים ולחברים.

"דוגמה נוספת לעבודתנו המקצועית, היא לקוח שזכה במגרשים במכרז אך לא הייתה לו יכולת לממן את העסקה והוא נדרש למכור את המגרשים תוך יומיים בלבד. תוך שתי דקות הרמתי טלפון ליזם שאני יודע שמחפש נכס כזה. היזם הגיע במהרה למשרד ותוך פרק זמן קצר נחתמה גם העסקה".

"כששני הצדדים מרוצים, אנחנו יודעים שעשינו עסקה טובה". ערן ביטוןצילום: בר פינקלשטיין

למידה והתפתחות מלוות את ערן בכל יום. "אין יום שיסתיים בלי שאלמד משהו חדש: אקרא כתבה חדשה בנושא נדל"ן, אתעדכן בחוקים חדשים ועתידיים בתחום או אלמד ידע חדש הקשור לנדל"ן או לתחומים שסביבו", אומר ערן ומדגיש: "הידע העדכני חשוב מאוד לעשייה היומיומית שלי ומהווה חלק בלתי נפרד מהיכולת שלי להעניק ללקוחות שירות מקצועי ברמה גבוהה".

ערן ביטון מסכם: "מה שמנחה אותי ואת צוות הסניף היא דרך של יושרה, אמינות ומקצועיות. הנאמנות שלנו לדרך זו, מאפשרת לנו לדעת שנתנו את היחס האישי הטוב והמקצועי ביותר ללקוח הקצה, שעשינו את המיטב שאנו יודעים ובצורה המקצועית ביותר, עבור מוכר או קונה הנכס. כששני הצדדים מרוצים, אנחנו יודעים שעשינו עסקה טובה".

ערן ביטון - יועץ נדל"ן בכיר
סניף כפר-יונה, פרדסיה והמושבים של רשת אנגלו-סכסון
כתובת: שרת 6, קניון כפר יונה
טלפונים: 052-6590585, 09-8992060
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לאינסטגרם>>>