"מתווך יצליח רק עם עבודת שטח, הכנה נכונה ואמונה בעבודתו"

הכירו את מתווכת הנדל"ן שמאוהבת בתל אביב, העיר שבה גדלה כל חייה ובה הקימה את משפחתה: אורלי קורנדה – בעלת המשרד אורלי נכסים, שמסבירה מה הסוד להשלמת עסקאות מוצלחות

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורלי קורנדה - משרד תיווך אורלי נכסים: מהו סוד ההצלחה של מתווך נדל"ן?צילום: shutterstock
אבי יופה
תוכן שיווקי

אין הרבה אנשים שאפשר להגיד עליהם שנולדו וגדלו בתל אביב. אורלי קורנדה היא אחת כזאת. היום, בגיל 58, היא הבעלים של משרד תיווך הנדל"ן המצליח אורלי נכסים שנוסד ב-1997, ומתמחה במתן פתרונות דיור באזור הצפון החדש החלק הדרומי, הצפון הישן של תל אביב, כיכר המדינה ומרכז העיר.

"המסע שלי בעולם התיווך החל בתקופה בחיים שבה הייתי בשלה להתחיל משהו חדש", מספרת אורלי, "אחרי שנים של עבודה כעצמאית ושכירה בענף אחר, כשמאחוריי ניסיון חיים ובשלות גם כאם לשתי בנות בוגרות, נכנסתי לתחום התיווך עם הרצון להביא את עצמי לשינוי מקצועי".

הדרך: הכרת השוק והלקוחות לעומק

בתחילת הדרך אחת החברות של אורלי פנתה אליה בבקשה לסיוע עם השכרת הדירה של חמותה, אחר כך הגיעה חברה נוספת שביקשה גם היא סיוע במכירת דירה שבבעלותה. אורלי התפנתה לסייע לשתיהן ללא תשלום ולמצוא את השוכרים והקונים המתאימים. היא עשתה את זה ביעילות, במקצועיות, ונהנתה מכל רגע שבו הייתה לה אינטראקציה עם האנשים. וכאן החל הצעד הראשון לשינוי שהיא כה חיפשה.

"אותן חברות הסבירו לי שאילולא ההתערבות שלי, הן לא היו מצליחות לאתר את הקונים", נזכרת אורלי, "ולאחר עוד כמה מקרים שבהם סייעתי למכרים למצוא דירות בשכירות או בקנייה בתל אביב, הם ציינו בפניי שלא היו זוכים לגור בדירה בלי הסיוע שלי וניהול המו"מ עבורם. הבנתי שיש לי פוטנציאל ויכולת לקחת את שני הצדדים, שאולי לא קרובים בצרכים וברצונות שלהם, ולגרום להם להיות מאושרים ומרוצים בסוף התהליך".

מה שיטת העבודה שלך?

"במסגרת תהליך העבודה שלי אני שואפת להיות בקיאה בצורה המקצועית ביותר בנתח השוק שבו אני מטפלת, להכיר את הלקוחות שלא מעט הם לקוחות חוזרים, ובעיקר להכיר את הנפש של הצד המוכר והמשכיר, את הרצונות ואת הדרישות אל מול השאיפות של הרכוש או השוכר מנגד".

קריירה מצליחה שהחלה בחברות טובה. אורלי קורנדהצילום: באדיבות אורלי נכסים

בנוסף, מבצעת אורלי הערכה לכל דירה שהיא מקבלת, לפני שהיא יוצאת לשוק. "אני מאמינה שמתווך יצליח רק אם הוא יעשה את עבודת השטח המרבית, יחד עם הכנה נכונה ואמונה בעבודה שלו - זה השילוש הקדוש והנכון", אומרת אורלי, "מתווכים צריכים להבין שבעסקת נדל"ן פשוטה ומורכבת ככל שתהיה ישנם שלושה משתנים שכלל לא פשוט לחבר אותם יחד: רצון המוכר לכל קשת הבקשות, רצון הרוכש לכל קשת הצרכים והדירה המתאימה. אני מאמינה שרק אם עשית את כל עבודת הרקע אל מול כל אחד משלושת המשתנים והכנת את הקרקע כמתווך בצורה הטובה ביותר, המשתנים ייפגשו. בעצם גם זה לא ממש בטוח".

באורלי נכסים מתמחים באזור הצפון החדש החלק הדרומי, הצפון הישן של תל אביב, ככר המדינה ומרכז העיר. השאיפה של המשרד היא להכיר עוד ועוד אזורים עם פוטנציאל להגדלת מאגר הלקוחות. ואם כבר מדברים על לקוחות, אז במשרד של אורלי נכסים כל אחד מהם מנוהל עם תיק מסודר, שבו פירוט מלא של הצרכים וההיסטוריה שלו אל מול המשרד.

במשרד של אורלי מרכיבים לכל לקוח פרופיל משלו עם מאפיינים ייחודיים לו, שנשמר באנשי הקשר ובמערכות המחשב של החברה. "אני מאמינה מאוד בשימור הלקוחות שלי ובקשר אישי וחם איתם", מדגישה אורלי, "אצלנו השירות לכל לקוח הוא ערך עליון. זו הסיבה שלא מעט אנשים שמולם עבדתי בשנים האחרונות חזרו אליי ועוד יחזרו בעתיד, בין אם מדובר ברכישת נכס שביצעו בעזרתי או ברכישה נוספת בעתיד".

ממשפרי דיור ועד משקיעים

שוק הנדל"ן בתל אביב נעצר קצת במהלך שנת הקורונה האחרונה מכמה סיבות: החשש מהעתיד לבוא, הריחוק החברתי שנכפה על כולנו וקשיים אובייקטיביים כמו סגרים וגם פחד משינוי בתקופת משבר. אבל בדומה לכל משבר שממנו יוצאים מחוזקים יותר, גם קהל הרוכשים והשוכרים מתחיל לחזור לעיר שלא נחה לעולם.

היום קהל הלקוחות של אורלי כולל מגוון רחב של משפרי דיור, משקיעים ומשפחות המעוניינות לגור בשכונות שבהן היא מתמחה. ומבין השכונות האלו איזה אזור היא עצמה הכי אוהבת? כאן התשובה קצת קשה.

"כתל אביבית כל חיי יש לא מעט אזורים שאני אוהבת בעיר, בעיקר אלו עם סנטימנט אישי המעלים בי זיכרונות שמחים ומרגשים בחיי אישיים", מפרטת אורלי, "רחוב גאולה (מרכז תל אביב), בן יהודה וגורדון (הצפון הישן של תל אביב, החלק הצפוני) שם העברתי את ילדותי ועד ארלוזורוב ודוד המלך (הצפון החדש, החלק הדרומי) שם בניתי את ביתי עם בעלי, בנותיי והנכדים".

אורלי קורנדה - אורלי נכסים
כתובת: שדרות דוד המלך 55 תל אביב
טלפונים: 054-655005003-5275706
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>