כך תשפרו את רמת החיים: מהיום ניתן להפוך כל מבנה ישן לחדש

מחידוש מבנים ועד מרפסות שמש: בקבוצת אלימלך בינוי מבינים עד כמה שיקום מבנה ושימורו תורם לבטיחות, לאיכות החיים ולערך הדירות

אבי שוסטר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתמחים בהתחדשות עירונית. ישראל אלימלך, מנכ"ל קבוצת אלימלך בינוי
אבי שוסטר
תוכן שיווקי

זרועותיה המקצועיות של קבוצת אלימלך בינוי אוחזות בענפים שונים בתחום הבנייה. העיסוק המרכזי שלה הוא חידוש מבנים, שימורם ושיקומם, ובצד זאת היא מתמחה בתוספות בנייה – הוספה או הרחבה של מרפסות ובניית ממ"דים. החברה מחדשת ומשקמת גם בתי מלון, מבני ציבור ומבני תעשייה, ובנוסף, בונה וילות יוקרה ומובילה עסקאות יזמות של התחדשות עירונית.

בטיחות, חידוש והעלאת ערך

"יש בארץ בניינים רבים מאוד שזקוקים לחידוש, למתיחת פנים, ובעיקר יש בניינים שזקוקים לשיקום לאחר שהתבלו לאורך השנים", אומר ישראל אלימלך, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת אלימלך בינוי. לעיתים, השיקום הוא עניין קריטי שכן מבנה שהתבלה עלול להיות מסוכן לדייריו וגם לעוברי אורח בסביבתו. לדברי אלימלך, במקרים רבים דיירי בניין מסוכן אינם מודעים לכך שהוא כזה, ולכן חשוב להיות ערים להתבלוּת שקורית כתוצאה מפגעי מזג האוויר ומסיבות נוספות.

חברת אלימלך בינוי מחדשת ומשקמת בנייני מגורים שרובם נמצאים באזורים בעלי פרופיל סוציו־אקונומי בינוני ומעלה. מדובר בעשרות פרויקטים כאלה בכל רחבי הארץ. "אנחנו פותרים את בעיית הבטיחות של מבנה מסוכן, וגם עושים לו חידוש, כך שבסיום העבודה הוא נראה כבניין חדש, מה שכמובן גם מעלה את ערך הנכס", אלימלך מסביר.

שיקום מבנה ושימורו הוא עניין מיוחד ורציני, שקשור גם לשמירה על חיי אדם, ולכן חשוב שיתבצע בידי אנשי מקצוע המתמחים בנושא. העבודות של אלימלך בינוי מתבצעות בדרך כלל בבנייני מגורים רבי קומות, כולל קומות הכניסה והלובי, ומטפלות בכל סוגי הבעיות: טיח רופף ומתקלף, אבנים נופלות, חזיתות שמתחילות להתפרק, היווצרות חלודה ועוד. המקצוענים של החברה יורדים לשורש הבעיות – חיזוק היסודות, טיפול בברזל, טיפול בבטון ועוד – ואז מבצעים את עבודת הגמר. אלימלך בינוי, אגב, היא אחת החברות היחידות בישראל שעושה שימוש ברכיב מיוחד ששמו Smart stone – אריחי חיפוי גמישים, דמויי אבן או שיש.

עלות העבודה של חידוש מבנה רב קומות ושיקומו משתנה מפרויקט לפרויקט, ודיירי הבניין הם הנושאים בעלות זו. ישראל אלימלך מציין כי לעיתים קיימת אפשרות להסתייע באגודה לתרבות הדיור במימון הפרויקט, וכי חברת אלימלך בינוי אינה גובה מקדמות מהלקוחות ובחלק מהמקרים מאפשרת להם פריסת תשלומים. בחירת החברה הקבלנית שתבצע את העבודה היא צעד משמעותי, שיש להתייחס אליו בכובד ראש. ההמלצה היא לבצע סקר שוק בעניין, וגם להשוות מחירים (אם כי לא תמיד ההצעה הזולה ביותר היא הטובה ביותר – לעיתים קבלנים המגישים הצעה נמוכה נתקלים אחר כך בקשיים ו"נתקעים" באמצע הפרויקט). חשוב לוודא את ניסיונה המעשי של החברה הקבלנית וכדאי גם לקבל עליה המלצות מלקוחות קודמים. רצוי מאוד לבקש מנציגי החברה את רשימת השירותים המלאה שהיא מספקת כדי לוודא שנמצאים בה כל השירותים הדרושים בפרויקט: השיפוץ החיצוני, חיזוק העמודים, טיפול בבעיות ספציפיות שקיימות במבנה ועוד.

הוספת מרפסות שמש וחידוש חיצוני לחזיתות הבניין. פרויקט של קבוצת אלימלך

פרויקטים של חידוש מבנים, שיקומם ושימורם מתבצעים על ידי אלימלך בינוי גם במבני תעשייה ומלונאות. בין השאר, חודשו בתי המלון הטיילת בנתניה, מלון השלום בירושלים, קראון פלאזה בתל אביב, מפעל ישקר תפן בכרמיאל, מבנים שונים של התעשייה האווירית וכן מבנים רבים ברחבי הארץ.

כל בית מבקש מרפסת

דירות בבנייני מגורים רבים, גם באזורים בעלי פרופיל סוציו־אקונומי בינוני ומעלה, אינן כוללות מרפסות. ישראל אלימלך מצביע על כך שבהתאם לחוק המרפסות שהתקבל בכנסת, אפשר להוסיף בדירה בכל בניין כמעט מרפסת שגודלה עד 14 מ"ר ברוטו (ואם קיימות במבנה זכויות בנייה שעדיין לא נוצלו – גם יותר מ־14 מ"ר).

הביקוש למרפסות שמש חדשות ער מאוד כיום, ומונע מהרצון בשיפור איכות החיים ובהעלאת ערך הדירה, שכן דירה עם מרפסת תימכר תמיד בסכום גבוה יותר. "החברה שלנו מתמחה בהוספת מרפסות", אלימלך מפרט, "בין אם אלה מרפסות מבטון יצוק, או מרפסות מפלדה שנתלות על הבניין בשיטת בנייה קלה. החברה נותנת שירות של 'הכל תחת קורת גג אחת' – מתכנון המרפסות, בשיתוף פעולה עם הדיירים, דרך קבלת ההיתר והביצוע, ועד הגמר, מסירת המרפסות, אחרי קבלת טופס 5. אנחנו מבצעים את התהליך בשלמותו. בנוסף, חברת אלימלך בינוי היא היחידה בארץ שמספקת במסגרת שירותיה את תיקון צו הבית המשותף, כלומר, את רישום המטרים הנוספים של המרפסת בטאבו". החברה עובדת עם עורך דין שמתמחה בנושא זה בדיוק, והשירות שהיא מעניקה חוסך כאן ללקוח התעסקות בירוקרטית מתישה וגם תשלום נוסף לעורך דין – שבהם היה עליו לשאת אילו עסק בנושא בעצמו.

חברת אלימלך בינוי בונה מרפסות במגוון מפרטים – מהסטנדרטי ועד לגבוה ביותר. בכל אחד מהמקרים, המפרט מותאם לדרישות הלקוח, לצרכיו וליכולותיו הכלכליות. גם תנאי התשלום מותאמים לעיתים לאפשרויותיו של הלקוח. תהליך בניית המרפסת כולל בנייה של שלד המרפסת, התקנת ויטרינה חדשה עם תריס חדש וגם מעקה זכוכית, ביצוע ריצופים והוספה של נקודות תאורה ונקודות מים. התוצאה היא מרפסת חדשה, מודרנית ואיכותית.

בחברה פועלת מחלקת תכנון, שבעבודתה משולבים אדריכל החברה ומעצב פנים, ומחלקת ביצוע שמוציאה לפועל את התוכניות. החברה מבצעת גם עבודות להרחבת מרפסות קיימות, תוך הקפדה על אותם סטנדרטים גבוהים של תכנון, פיקוח וביצוע. פרויקטים של הוספת מרפסות או הרחבתן בוצעו על ידי הקבוצה בצפון תל אביב, בהרצליה פיתוח ובמקומות רבים אחרים מצפון הארץ ועד דרומה.

שיקום וחידוש בית מלון השלום-רימונים בירושלים. פרויקט של קבוצת אלימלך

ולא רק מרפסות. בדירות שבהן לא קיים ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) יש אפשרות לבנות כזה – ובכך לשפר את המיגון בדירה וגם להוסיף חדר מגורים. אלימלך בינוי עושה זאת, וגם כאן היא מספקת חבילת שירותים מלאה, שכוללת את ביצוע תהליכי התכנון והרישוי (ובהם התנהלות מול מכון התקנים) ואת הבנייה עצמה עד להשלמת הפרויקט ומסירת הממ"ד.

תחום פעילות נוסף ואיכותי של חברת אלימלך בינוי הוא בנייה של בתים צמודי קרקע, במפרט הבנייה ובסטנדרטים הגבוהים ביותר שקיימים בישראל.

איכויות של כוח אדם     

ישראל אלימלך, העומד בראש קבוצת הבינוי, הוא בעל ניסיון עשיר בענף הבנייה ובעבר ניהל פרויקטים רבים בתחום. כבר עתה החברה שבבעלותו בולטת בתחום ההתחדשות העירונית, אבל הוא שואף להמשיך ולהתפתח, להוביל את היזמוּת בנושאי פינוי בינוי וחידוש ערים, ולתרום לשיפור ברמת החיים ובאיכות החיים העירוניות.

עומדים בלוחות הזמנים שנקבעו ומובילים בתחום. פרויקט של קבוצת אלימלך בינוי

קבוצת אלימלך בינוי רשומה ברשם הקבלנים וחברה בהתאחדות הקבלנים ובוני הארץ. כוח האדם שלה מיומן ומגוון, וכולל, בין השאר, מהנדסי ביצוע, מנהלי פרויקטים ומנהלי עבודה. בכל פרויקט, מכל סוג, נמצאים מנהל פרויקט צמוד ומנהל עבודה שחתום על הפרויקט במשרד העבודה. החברה מעסיקה עובדים ישראלים, ובנוסף, עובדים זרים שהיא בעלת היתר להעסקתם. העבודות מתבצעות רק על ידי עובדי החברה – כל הפועלים הם עובדים שכירים באלימלך בינוי. לא עובדי קבלן ולא עובדי צד ג'. העובדים השונים עברו את ההכשרות הדרושות (בטיחות, עבודה בגובה ועוד), והעבודות מתבצעות לאחר שהחברה דאגה לכל הביטוחים הנדרשים לפרויקט.

עמידה בלוחות זמנים היא נושא רגיש בפרויקטים של בנייה, ובחברת אלימלך בינוי מתגאים בכך שהם מקפידים לעמוד בלו"ז, ולפעמים אף מקדימים. בזכות גב כלכלי איתן, החברה יכולה לשלם לספקיה תשלום מידי, ולא "שוטף פלוס", ובפרויקטים מסוימים היא מציעה ללקוחותיה פריסת תשלומים נוחה במיוחד.

קבוצת אלימלך בינוי
כתובת: רחוב משכית 32, הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9633333
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>