דירות למכירה בסביון: כיצד לאתר הזדמנויות ביישוב היוקרתי?

מה מאפיין את שוק הנדל"ן באחד היישובים האיכותיים בישראל והאם המעבר למגדלי יוקרה השפיע על הביקוש ומחירי הבתים צמודי הקרקע? אנשי המקצוע - משיבים

ניבה שור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דירות בסביון למכירהצילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן מקודם

בשנה האחרונה חל ביקוש לדירות יוקרה, שמאפשרות מרחב, חצרות וגינות רחבות ידיים. הביקוש נרשם גם בסביון, אחד היישובים היוקרתיים והאיכותיים ביותר בישראל, שמתאפיין בבתים צמודי קרקע ואוכלוסייה מאוד מבוססת. זאת, כאשר בשנים האחרונות נבנו בתים המתאימים גם למשפחות צעירות שמבקשות לשדרג את סביבת המגורים שלהן.

היישוב סביון נחשב למבוסס, ותיק ואיכותי, שהכניסה אליו הייתה לעשירים בלבד, אבל שיווק הקרקעות במתחם ההרחבה ומכרזים המיועדים לבנייה חלקית של מגרשים קטנים, הפכו את המקום לנגיש שאף קולט משפחות וזוגות צעירים.

סביון הוא יישוב בבקעת אונו, נגיש לעורקי תחבורה, מערבה לתל אביב, דרומה לשדה התעופה, צפונה להרצליה והכל במרחק נסיעה קצרה. היישוב הוא אחד מהאיכותיים בישראל ומהווה דוגמה ליוקרה המשלבת איכות חיים ייחודית, שטחי מחייה ירוקים והווי קהילתי. בנוסף, היישוב מצטיין ברמת חינוך גבוהה, מוסדות תרבות הכוללים חוגי העשרה ופעילויות, אולמות ומגרשי ספורט, ספרייה, מרכז פדגוגי, אודיטוריום, בתי כנסת, שבט כנען צופי סביון לנוער ואבטחה מסביב לשעון המעניקה לתושבים ביטחון, שקט ושלווה. ריאה ירוקה במרכז הארץ.

אולם כדי למצוא את הנכס המתאים ולבצע את העסקה הטובה ביותר, חשוב להיעזר באנשי מקצוע שמכירים מקרוב את היישוב ואת מאפייניו. משרדי הנדל"ן עם האנשים המנוסים יוכלו לאתר הזדמנויות וללוות את הרוכשים לאורך כל הדרך בעסקה הכל כך משמעותית: הכירו את לשם נכסים, קינג סולומון ואימפריית הנדל"ן

לשם נכסים: ניהול, שיווק, מכירה והשכרה של נכסים בהנהלת גיא לשם

לשם נכסים היא סוכנות מובילה, הפועלת כבר עשרות שנים בתחום הייעוץ והשיווק של נכסי יוקרה באזור סביון ובקעת אונו. הסוכנות הוקמה ב-1978 על ידי טוביה לשם ז"ל, יועץ ומתווך מקרקעין בכיר. את הסוכנות מוביל כיום בנו גיא לשם, שהצטרף לאביו לפני 30 שנה, לאחר שירות קבע בשייטת בחיל הים. גיא לשם הוא בוגר המכללה למינהל בלימודי שמאות וניהול מקרקעין והקורס למתווכים ויועצים בכירים במקרקעין, במסגרת הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב.

"החוכמה היא לפעול בשקיפות מלאה, גם אם מתגלות בעיות". גיא לשםצילום: תמיר יצחקי

"חומר הגלם בעבודת התיווך הם לא הבתים, אלא האנשים", אומר גיא, "כמתווך, אני מייצג את הצדדים בדרך כלל בעסקה הגדולה ביותר שנעשית בחייהם. עובדה זו מחייבת אותי לנהוג במקצועיות ולהבין את תחום הנדל"ן והמקרקעין ברמה גבוהה. כל אחד מלקוחות החברה זוכה לשירות בוטיק, הכולל שילוב בלתי מתפשר של מקצועיות, אמינות ודיסקרטיות מלאה".

מה מאפיין את שוק הנדל"ן בסביון?

"היישוב סביון, שבו נולדתי וגדלתי, הוא ישוב יוקרתי בעל אופי קהילתי. ליישוב יש מועצה מקומית שהמנהלת אותו בצורה מעולה, התורמת לחיזוקו. סביון התברכה בתושבים מעורבים שתורמים מזמנם בהתנדבות בקהילה. זהו יישוב שמעודד מצוינות עם השקעות מוגדלות בחינוך, בספורט ובצופים. בעשור הקודם קמה ביישוב הרחבה בת 300 יחידות ונכנסו מוצרים חדשים, כמו בתים דו-משפחתיים על שטחים של חצאי דונם ודונם, דבר שהביא לכניסת משפחות צעירות".

כיצד בא לידי ביטוי הניסיון והידע הרב שלך בתחום?

גיא לשםצילום: תמיר יצחקי

"אני כבר 30 שנה בענף ומכיר את כל התמורות שחלו בשוק המקומי ובמחירים לאורך השנים. למרות העדנה שנתנה תקופת הקורונה לשוק צמודי הקרקע, דירות היוקרה במגדלים הן עדיין פלח גדול יותר בשוק היוקרה, והדבר משפיע על הערכת שווי הנכסים. בתחום זה, יש לעיתים קרובות פערים בין מה שהמוכר חושב על התמחור, לבין מה שהשוק מכתיב. הודות לידע ולניסיון שלי בשמאות מקרקעין, אני מבצע הערכה נכונה שאינה מושפעת מהפן הרגשי".

לשם מסביר כי עבור כל נכס שמגיע לידיו, הוא בונה תיק שמאי ובודק אותו מבחינה תכנונית ומשפטית. זאת, במטרה להבין ולאתר בעיות. "החוכמה היא לפעול בשקיפות מלאה, גם אם מתגלות בעיות", הוא מסביר, "לפעמים יש לזה ביטוי במחיר ובזמן השיווק, אך עדיין ניתן למכור את הנכס".

מה מייחד את תהליך שיווק הנכס ביישוב כמו סביון?

"תהליך שיווק הנכס כולל, בין היתר, הכנת הנכס למכירה בהיבט המשפטי והתיכנוני מצד המוכרים, וחשיפה למאגר ייחודי של לקוחות מבוססים שמחפשים איכות חיים, ורוצים לגור ביישוב מטופח וירוק. לקוחות אלה מבינים את הערך של היישוב סביון, יודעים מה הם רוצים ומוכנים לחכות בסבלנות לעסקה הנכונה".

"רוב הפרסום שלנו מגיע מלקוחות מרוצים שממליצים עלינו לחבריהם", מוסיף לשם, "הודות להמלצות אלו, שמנו הטוב הגיע גם לקהילות יהודיות בחו"ל ואנו שמחים לעזור לאנשים שרוצים לחזור להתגורר בארץ. דוגמה לכך היא עסקה שנרקמה לאחרונה עם משפחה ישראלית ממיאמי. המשפחה, שביקרה בנכס רק כחודשיים לאחר הרכישה, קיבלה ממני תמונות ותוכניות מפורטות של הבית וליווי מקצועי לאורך כל הדרך, שהסתיים בקנייה של נכס בן חמישה דונם בעלות של 14 מיליון שקל".

כיצד אתה פועל לקידום העסקה?

"כל עסקה היא ייחודית בפני עצמה ומעורבים בה המון רגש וגם לא מעט כסף. הרבה פעמים יש קונה מרצון ומוכר מרצון, אך העסקה לא נסגרת. לרוב הדבר נגרם עקב שילוב בין אמוציות לייעוץ חיצוני שגוי או מבלבל. אני משתדל תמיד שהקונה והמוכר הם אלו שינהלו את העסקה ולא היועצים המשפטיים שלהם, כדי שניתן יהיה לזהות את המוקש בעסקה ולנטרל אותו. לעיתים נדרש זמן על מנת להוריד את הלחץ ולקבל החלטה נכונה, ולכן אני תמיד שם. כשאני מצליח להרחיב את בסיס האמון בין הצדדים, ניתן לקדם עסקה מאוזנת שתצא לפועל.

"מעולם לא הייתה עסקה שלא הרגשתי שאני גורם משפיע. אני תמיד משתדל לתת ללקוחות שלי חוויית קניה ומכירה אחרת והביטוי לכך הוא במכתבי התודה הרבים שאני מקבל מהם", הוא מסכם.

לשם נכסים
כתובת: הגיא 2 סביון
טלפון: 050-5355-355
למעבר לאתר>>>

--------------------------------

קינג סולומון: התמחות בתיווך נכסי יוקרה

 קינג סולומון (King Solomon) היא סוכנות תיווך מובילה, המתמחה בייצוג נכסי יוקרה בסביון ובקעת אונו. בראש הסוכנות עומד יעקב סולומון, איש הייטק לשעבר שהתמחה בניהול פרויקטים גדולים ומורכבים. לתיווך הגיע סולומון כמעט במקרה. לאחר 22 שנה של קריירה מצליחה בעולם ההייטק, החליט סולומון לנוח מעט, ולהגשים חלום ישן - לעסוק בנדל"ן. תקופת המנוחה הפכה למקצוע ומאז קרוב לעשור שהוא עוסק בנדל"ן, עם מאות עסקאות מוצלחות ומוניטין רב שהולך לפניו. לפני כשנתיים וחצי הקים את סוכנות קינג סולומון, הפועלת ביישוב סביון, שבו הוא גם מתגורר.

אילו מיומנויות דרושות למתווך של נכסי יוקרה?

"עסקאות של נכסי יוקרה הן אתגר מיוחד, אליו אני מאוד מחובר. נדרש פאשן ייחודי ודנ"א לנכסי יוקרה. האוכלוסייה עמה אנו עובדים שונה מאוכלוסיות אחרות, בכך שהיא ממודרת ודיסקרטית יותר ושמה דגש על מרכיבים מסוימים בתהליך, המצריך מיומנויות ייחודיות, כמו יצירתיות המותאמת לעידן החדש, חשיבה מחוץ לקופסה, אינטליגנציה ריגשית, יכולת ניהול מו״מ ברמה גבוהה, מיומנויות טכנולוגיות ויכולת לגשר בעסקאות מורכבות".

יעקב סולומוןצילום: דניאל לילה

סולומון מוסיף כי העבודה על נכסי היוקרה היא אישית יותר, ומבוססת על יחסי אמון ושקיפות בין המתווך והלקוח, שמצפה לסטנדרטים גבוהים במיוחד של מקצוענות ושירות. "אנו מתייחסים לכל נכס ובעליו כיחיד ומיוחד וכך גם לכל קונה ומכאן שניהול תהליך הייצוג הוא תוצאה של מלאכת מחשבת", הוא אומר.

כיצד מתבצע השיווק הייחודי ובניית מאגר הלקוחות לנכסי היוקרה?

"השיווק של נכסי יוקרה הוא מאוד מדויק ומותאם לאופי הנכסים והלקוחות. הכנסנו לאזור את השימוש בצילומי נכס מקצועיים וסרטוני ווידאו בשילוב רחפן, המשדרגים את הנראות של הנכסים ומאפשרים הצגה מיטבית ומכובדת. לכל נכס במסגרת התוכנית העסקית אנו עורכים קמפיינים ממומנים ומטורגטים בפייסבוק ובמדיות השונות.

"בנוסף ובמקביל, ישנו מסלול דיסקרטי לחלוטין עבור לקוחות שאינם מעוניינים בפרסום הנכס. במסלול זה אנו מאתרים את הלקוח על ידי פילוח כירורגי של מאגר הלקוחות הייעודי שבנינו לאורך השנים, המורכב מלקוחות מאופייני צרכים, בשלים ובעלי אמצעים. אלו כולם לקוחות שאנו מלווים כברת דרך, מכירים אותם באופן אישי ורצים איתם למרחקים ארוכים. המטרה היא למצוא עבורם את הנכס המתאים. לקוחות רבים במאגר מגיעים אלינו מפה לאוזן, ומהמלצות מלקוחות מרוצים".

קרדיט: יוסי וקנין

מה מיוחד בתהליך המשא ומתן שאתם מבצעים?

"כל עסקה כוללת משא ומתן של תאום ציפיות בין המוכר והקונה. כמתווכים, מותר לנו לעסוק רק בהיבטים מסחריים של העסקה, הכוללים הסכמה על שלושה תנאים עיקריים: מחיר מסוכם, תנאי תשלום ותאריך פינוי. כל אחד מהנושאים הללו הוא בעל רגישות גבוהה ויכול להפיל את העסקה.

"בתהליך המו"מ של נכסי יוקרה, ישנם לרוב אלמנטים נוספים הנכללים בעסקה, כתלות בסוג הנכס, בסביון-גני יהודה קיים מגוון ייחודי של נכסים: משקי עזר, נחלות, אחוזות, וילות מפוארות וכדומה. חשוב מאוד לדעת לנהל את תהליך המשא ומתן ולשלוט בכל המידע הדרוש בהתאם לאופי הנכס, על מנת לסייע לצדדים להגיע להבנות. כמו למשל, מהן זכויות הבניה שהתב״ע מאפשרת על נחלה או משק עזר בשונה ממגרש סטנדרטי, האם ניתן לפצל נחלה או משק עזר ובמה זה כרוך, הבנת התהליכים מול המינהל ומה הן חבויות המס לצדדים, האם קיימות הפרעות סביבתיות, ועוד. לעיתים לצורך פתרון בעיה יש צורך לערב איש מקצוע מוסמך, להכיר את הנושא לעומק ולדעת להציגו באופן שקוף בפני הצדדים".

קרדיט: יוסי וקנין

סולומון מספר כי אחת העסקאות המורכבות שביצעה הסוכנות שבבעלותו לאחרונה, היא בנכס שבעליו מתגורר בחו"ל. העסקה התנהלה באמצעות עורך דינו של בעל הנכס, כאשר בשל המרחק וחוסר ההיכרות של בעל הנכס עם שוק הנדל״ן בסביון, נדרש ניהול משא מתן יותר רגיש ומקצועי. שיתוף הפעולה עם עורך דינו של המוכר, שכלל תהליך של סקירת עסקאות באזור ושיחות זום ליליות, הוביל להשלמת עסקה מוצלחת.

יעקב סולומון מסכם: "בסופו של דבר העסקה היא בין אנשים. הודות ליכולות שלי ליצור אמון, לחבר בין אנשים ולפתור התנגדויות, אותם רכשתי לאורך עשרות שנים כאיש הייטק ובליווי עסקאות גדולות, מיצבתי את  סוכנות קינג סולומון כמובילה בייצוג נכסי יוקרה בסביון ובקעת אונו ואנו גאים לעמוד מאחורי עסקאות רבות ומוצלחות של נכסי יוקרה באזור".

סוכנות קינג סולומון
כתובת: סמטת החצב 3, סביון - גני יהודה
טלפונים: 03-5340767, 052-5540666
למעבר לאתר>>>
למעבר ליוטיוב>>>
למעבר לאינסטגרם>>>
למעבר לפייסבוק>>>

--------------------------------

אימפריית הנדל"ן: כך תקנו גם אתם בית בסביון

אימפריית הנדל"ן היא סוכנות דגל הנותנת שירות לכלל הבקעה ומתמחה בייצוג נכסי יוקרה בסביון, שבראשה עומד שגיא ברזילי, אחד מהוותיקים והמנוסים באזור. שגיא בעל דיפלומה בהצטיינות במנהל עסקים בנדל"ן, שמאות מקרקעין וגישור עסקי ובעל ניסיון של עשרות שנים בניהול משא ומתן, הדרכת סוכנים ומרצה בתחום הנדל"ן. כל אלו הובילו אותו להקים סוכנות שמתמחה בשיווק נכסי יוקרה שקבעה דגל למצוינות וללא פשרות.

במבט מעל, מכיל היישוב סביון באזור הוותיק בתי יוקרה בודדים המשתרעים על גודל שבין דונם ל-2.5 דונם, וכן אחוזות פאר המשתרעות על שטחים של שלושה עד חמישה דונם. באזור סביון החדשה קיימים בתים צמודי קרקע חד משפחתיים ודו משפחתיים שנבנו על מגרשים של חצי דונם, ובחלקו המזרחי של היישוב הוקצו כשמונה דונם אדמה לבנייה חלקית של מגרשים קטנים אף יותר. כל אלו יצרו תשתית נדל"נית מגוונת עם שלל אפשרויות בחירה היוצרים ביקוש עז בקרב משפחות וזוגות צעירים שידם משגת. מי שמסייע לרבים להגשים את החלום הוא, כאמור, המתווך שגיא ברזילי, בעלי סוכנות אימפריית הנדל"ן.

האם הגשמת החלום היא באמת במרחק נגיעה?
"עד לפני 15 שנה, מי שרצה לקנות או לשכור בית בסביון, היה צריך להיות חלק מהאליטה המשתייכת לאלפיון העליון", מסביר שגיא. "אלא, שהודות לפרויקט ההרחבה, הכולל עשרות בתים צמודי קרקע על מגרשים קטנים יותר, לצד מענה לתוכנית עתידית לדיור מוגן עבור דיירי היישוב המבוגרים יותר, וכן תב"ע התפתחותית למסחר עתידי ביישוב, שונתה המגמה והתאפשרה פתיחתם של שערי היישוב היוקרתי גם עבור המעמד הבינוני. החלום שעד לפני כמה שנים נראה רחוק, הפך לקרוב מתמיד".

עוד מוסיף שגיא כי חשיבות שמירת הצביון האיכותי של היישוב עדיין שרירה וקיימת. לא בכדי, רבים שרוצים למכור בית בסביון או להשכיר את הנכס היוקרתי שלהם פונים לאיש מקצוע שילווה אותם נאמנה בתהליך השיווק ויעזור להם להימנע מטעויות מיותרות. כזה הוא שגיא ברזילי, בעלי סוכנות אימפריית הנדל"ן, המתמחה מזה 27 שנים בעולם התיווך ובהצגת נכסי יוקרה באזור בקעת אונו. שגיא, על כישוריו, קשריו והחוש האישי המפותח, מומחה בהבאת קהל יעד המתאים לאופיו של היישוב כמו כפפה ליד.

השבחת נכסים ובדיקות מקיפות ביותר מול הקוניםצילום: באדיבות אימפריית הנדל"ן

"מדובר בנכסים למכירה והשכרה שלרוב לא נמצאים ביד 2 או בלוחות נדל"ן, אלא כאלה שעוברים ישירות לידיו של איש מקצוע כדי שיעשה את הבדיקות המקיפות ביותר אל מול הקונים", מסביר שגיא, "אותם בעלי נכס שמעוניינים למכור או להשכיר את הנכסים שלהם חוששים להיכנס לכיס של הדייר הפוטנציאלי, לתהות לאופיו ולרקע מעמדו האישי או פשוט לא יודעים מה לשאול ולמה לשים לב. כמי ששנים במקצוע וכמי שמתמחה בנכסי יוקרה אני יודע כיצד לגשת לאותו מתעניין ולא מתבייש לשאול גם שאלות חושפניות יותר. אני מברר מה מטרת החיפוש שלהם, מהיכן הם מגיעים, מהן היכולות הכספיות שלהם, איזה ערבות בנקאית הם יכולים להעמיד, במידה ומדובר בהשכרה, והאם בכלל הנכס הזה מתאים לצרכים שלהם. אני גם עובד מול חברה שבודקת את היכולות הכלכליות של הקונים או שוכרים, והכל כדי שללקוחות שלי יהיו ביטחונות, רקע נרחב לגביהם ושקט תעשייתי".

איך הופכים בית לאטרקטיבי ומבוקש?
"מדובר, כאמור, ביישוב ותיק שציין לא מזמן 70 שנה, ועל בתים שמועמדים למכירה או להשכרה גם אחרי 40 שנה ואף 50 שנה. חלקם מוזנחים ודורשים הכנה למכירה, אחרים מיושנים מאוד וחלקם אף עזובים. כדי להבטיח שערך הנכס לא ייפגע, אני דואג להביא אנשי מקצוע, קבלנים ומתכננים על מנת להשביח את הנכס ולהכינו למכירה, ובכך למשוך אליו קונים פוטנציאליים ולהבטיח שיימכר".

אימפריית הנדל"ן סביון Private House Super Premiumקרדיט: S B

לא אחת נתקל שגיא בבית שבמשך שנים הדיירים לא הצליחו למכור או להשכיר אותו, ורק בזכות התערבותו, קשריו והידע המקצועי שלו, הבית יצא מהשוק בתוך חודשים ספורים.

"עסקת נדל"ן היא עסקה מורכבת שלא עושים כל יום, אלא אולי פעם או פעמיים בחיים", אומר שגיא, "לא כל אחד רוצה להכניס עשרות אנשים לביתו בלי בקרה. יש לבצע עבודת שטח נרחבת עוד בטרם מגיעים לשלב שבו מראים את הבית. להכין את הבית למכירה על-ידי צוות מוסמך שעובד תחתינו, הכנת תיק מסמכים הכולל תוכניות, היתרים ורישומים משפטיים, הכנת תיק לקוחות פוטנציאליים הקיימים במערכת CRM במשרדנו, שיווק והכנת מדיה ומצגות הכוללות רחפן ואף צילום בתלת ממד. כל אלו במיקוד כלפי פלח שוק מצומצם שמתאים לצרכים של בעל הנכס. כך מונעים חסמים מראש, צופים את הנולד ולבסוף מביאים את הלקוח הנכון לעסקה בטוחה ומוצלחת".

כיצד אתה מנתב בין הצדדים עד לסגירת עסקה מוצלחת?
"על אף שמדובר בנכסי יוקרה ששכרם בצידם, דווקא מה שבאמת משתלם לי יותר מכל היא הרגשת הסיפוק אחרי עוד עסקה מוצלחת. עבורי מתווך טוב הוא קודם כל אדם עוד הרבה לפני שהוא מתווך. הוא צריך לראות את התמונה הכוללת ולהבין גם את כל החתיכות הקטנות שמרכיבות אותה. לנתב בין הצדדים כדי שכולם בסופו של דבר ירוויחו לא רק מהעסקה עצמה, אלא גם את השקט הנפשי. העבודה לא מסתיימת כשמראים את הנכס והחוזה נחתם, חשוב לי ללוות לאורך כל הדרך את שני הצדדים ולחבר בין הרצונות והצרכים שלהם בחוכמה. עבורי זה א'-ב' בכל עסקת נדל"ן. ברגע שאתה מצליח לעשות את זה אתה יודע שלקראת מעמד החתימה כבר אין דרך חזרה".

שגיא ממשיך ומספר כי "מאתגר ומרגש אותי שלקוחות חוזרים אליי לאחר שנים של הכרות בעסקאות שביצענו בעבר. חלקם היו זוגות צעירים שהתחתנו בזמנו או שחלקם שיפרו דיור וכעת הם שוקלים ומתעדים לרכוש בית יוקרה ביישוב הכי נחשק בארץ, סביון רבתי. כל אלה מובילים להרגשה הנכונה והטובה שאתה חש רגע אחרי ביצוע העסקה, כשכל הצדדים מרוצים ויודעים שעשו את העסקה הטובה של חייהם והיא התמורה האמיתית".

שגיא ברזילי, אימפריית הנדל"ןצילום: פוקס

כמו כן, הוא מדגיש כי בתהליך שיווק נכס יוקרה, עמידה בתנאי ההתחייבות שסוכמו והשגת היעד הם אחריות מקצועית ומוסרית המוטלת על בעל המקצוע ללא עוררין, ותוצאתם היא הערובה להצלחת העסקה הרצויה. לסיכום, אומר שגיא כי בסוכנות אימפריית הנדל"ן מתחייבים להשיג את המחיר הגבוה לנכס בהתאם לדיווח עסקאות במקרקעין, וללוות את לקוחותיהם באמינות, בנאמנות ובמקצועיות. "במידה ואתם שוקלים להתייעץ לגבי עסקת נדל"ן, אנחנו נשמח לתאם עמכם פגישת הכרות ללא עלות והתחייבות מצדכם", מסכם שגיא.

סוכנות אימפריית הנדל"ן
טלפון שגיא ברזילי: 052-2449090
טלפקס: 03-5353199
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>