גננים במודיעין והסביבה: לעצב את גינת חלומות

הקפה של הבוקר, המנוחה של הערב ובכלל מקום המפלט לכל בני המשפחה: איך אתם מדמיינים את הגינה או את החצר שלכם?

רז קידר
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גננים במודיעין והסביבהצילום: shutterstock
רז קידר
תוכן מקודם

הבית הוא המבצר, אבל הגינה והחצר הם מקום מפלט הכרחי. שם אפשר להירגע, לנוח, לבלות זמן איכות עם המשפחה, בפרט בישראל המשופעת בימי שמש. לא לכולם יש את הידע ואת הסבלנות להפוך את פיסת החצר לגן עדן קטן וביתי, שיאפשר שהיה נעימה ונינוחה עם בני הבית והעם החברים.

 הבשורות הטובות למי שחולמים על גינה מעוצבת ומושקעת, הן שיש בעלי מקצוע המתמחים בתחום ויכולים להפוך כמט כל חלום עיצובי למציאות. עכשיו, כל מה שנותר הוא לדמיין את מיני טקס שתיית הקפה של הבוקר בין העצים, העציצים, הדשא והפרחים. וכדי להפוך את הדמיון למציאות כדאי להכיר את הגננים באזור מודיעין והסביבה שיכולים להגשים את הפנטזיות העיצוביות: קציר גינון ופיתוחעודד הגנן הנאמן וטנטור עמרי.

קציר גינון ופיתוח: "הגינה חייבת להיות שימושית"

מי אנחנו: קציר גינון ופיתוח הוא עסק בבעלותו של הגנן יניב אשר. את העסק הקים יניב לפני למעלה מעשור, לאחר שעבד שנים רבות בחברה גדולה העוסקת בגינון ופיתוח. כיום, יניב עובד כמעט רק במודיעין, עיר שאותה הוא אוהב ומאוד מחובר לאנשים שבה.

בקציר גינון ופיתוח מתעסקים בכל תחומי הגינון, ובכלל זה גינון ציבורי ופרטי, התקנת דשא סינטטי, עבודות עץ ו"כל מה שגינה רוצה", כפי שמגדיר יניב.

פינה לכל אחד מבני המשפחהצילום: באדיבות קציר גינון וטיפוח

"אני מרגיש שהציבור בעיר שלנו מייחס חשיבות רבה מאוד לשירות", הוא מוסיף, "וזה מאוד מתאים לאופי שלי. אני אדם מאוד שירותי. מבחינתי, הרווחיות פחות מעניינת מאשר לסיים עבודה, ללחוץ ללקוח את היד, ולראות את האושר על הפנים שלו. עבורי זה שווה הכול".

במה אנחנו מתמחים: יניב רואה את תחום ההתמחות שלו כ"עיצוב גינות ארץ ישראליות". הכוונה היא לעבודה עם עיצובים ישראליים, ועם צמחים המתאימים לאזור הים התיכון, על כל מאפייניו. "כל החיים המקצועיים שלי כגנן, אני מקפיד להתאים את הגינות לסביבה, ולא 'לעוף' עם גינות שלא מתאימות לאזור ולמזג האוויר. רק ככה מתקבלת גינה שגם מתאימה בנוף, וגם מחזיקה ומלבלבת זמן רב", מסביר יניב.

איזה עיצוב גינה מיוחד אנחנו זוכרים: "אחד הפרויקטים שהכי שמחתי לקחת בהם חלק ושהיווה עבורי ציון דרך משמעותי, הוא שיפוץ הגנים במלון אמריקן קולוני בירושלים", נזכר יניב ומתאר כיצד הוא הובא כקבלן משנה, על מנת לעזור בשיפוץ אגף שלם במלון: 13 דונם של גנים, המקיפים שבעה בניינים ערביים עתיקים בלב מזרח העיר ירושלים. "מדובר בעבודה מתמשכת עם תוצאה מדהימה. נפלה בחלקי הזכות לעבוד עם אדריכלים מפורסמים מהעולם, ולמדתי המון", הוא מסכם.

מה הדבר החשוב ביותר בעיצוב גינה: "הדבר החשוב ביותר הוא שלבני הבית יהיה נוח בגינה שלהם", יניב אומר ומסביר כי לדעתו, אסור בשום אופן שהגינה תהיה על תקן "תפאורה" בלבד וכי עליה להיות גם שימושית. "לכל אחד מבני הבית צריכה להיות 'הפינה' שלו בגינה", הוא ממשיך, "כל אחד צריך לדעת בדיוק איפה נוח לו, ואיפה הוא אוהב לשבת. אחרת, הגינה יכולה להיות הכי יפה בעולם, ולא שימושית בכלל. לטעמי, זה לא שווה כלום".

"קציר גינון ופיתוח"
טלפון: 052-7271444
למעבר לפייסבוק>>>

-----------------------------

עודד הגנן הנאמן: "חשוב לתכנן גינה לטווח הארוך".

מי אנחנו: "עודד הגנן הנאמן" הוא עסק לעיצוב, תחזוקה והקמה של גינות, גגות ומרפסות. מי שעומד מאחורי העסק הוא עודד שטיסל, המתגורר בדולב עם אשתו וארבעת ילדיו. עודד עובד במודיעין והסביבה ומתעסק בתחום כבר יותר מ- 10 שנים, שבמהלכן צבר ידע רב וניסיון משמעותי בעולם הגינון.

עודד מאמין בשירות מקצועי ואמין, ובמחירים הוגנים. "המוטו שלי הוא: גנן טוב זה גנן שהלקוח שלו תמיד יוצא מרוצה בסוף העבודה", אומר עודד ומוסיף כי הוא תמיד שם את רצונותיו של הלקוח במקום הראשון, ומקפיד לייעץ לו איך לטפל בגינה גם בהמשך, על מנת שהיא תמשיך ללבלב.

במה אנחנו מתמחים:  עודד מציע מגוון רחב של שירותים, הכוללים גיזום ועיצוב עצים ושיחים; עיצוב הגינה בעזרת חלוקי נחל; ייעוץ בבחירת צמחייה מתאימה לפי עונות; זריעת דשא מזרעים או משטיחים; התקנת דשא סינטטי; יצירת "קיר ירוק" להוספת חן ועיצוב לגינה; בניית בריכת נוי; הקמת גינה הכוללת בניית קירות עץ, בטון ולבנים במידת הצורך; הכנת צנרת לניקוז; תכנון מערכת השקיה, חשמל ותאורה ותכנון של בוסתני פירות ויערות מאכל.

גם שירותי גינון וגם שירותי חשמלאות. עודד הגנן הנאמןצילום: ישראל ווייל סטודיו לצילום

כמו כן, עודד מציע שירותים של עיצוב מרפסות וגגות, כולל הקמת אדניות, תכנון של ניקוז והשקיה למניעת נזילות, וטיפול בבעיות ניקוז.

אלמנט ייחודי אצל עודד הוא העובדה שהוא מסוגל להעניק גם שירותי חשמלאות, מתוקף הידע והניסיון שיש לו כחשמלאי. כך, למשל, במסגרת הקמה של גינה, עודד יכול להקים בעצמו גם את מערך התאורה, ולהתאים אותו לעיצוב הכולל, והוא מנוסה בתכנון של מערכות השקיה ממוחשבות, ברזים חשמליים ומדשנות.

איזה עיצוב גינה מיוחד אנחנו זוכרים:  "עיצוב הגינה שהכי זכור לי הוא הקמת 'יער מאכל'", אומר עודד. "יער מאכל" הוא תחום המשויך לעולם הגינון הבר קיימא, שצובר תאוצה בשנים האחרונות. "הכוונה היא לקחת חלקה, ולהביא אותה למצב שבתוך כמה שנים הצמחייה בה מגדלת את עצמה", מתאר עודד, ומסביר: "משתמשים לצורך כך באלמנטים המצויים ביערות טבעיים, ומייצרים מערכת אקולוגית שמתפעלת את עצמה, ללא צורך בהתערבות חיצונית של יד אדם".

"כתוצאה מכך," ממשיך עודד, "לא צריך להשקות בתדירות גבוהה מכיוון שהשורשים של העצים נטועים עמוק באדמה, ואין צורך בהרבה דישון. ב'יער המאכל' שיצרתי, דאגתי לחלק את הפירות לכל מחזורי השנה, ככה שבכל חודש, פרי אחר מבשיל. עיצבתי הרבה גינות, אבל זה באמת פרויקט מיוחד מאוד".

מה הדבר החשוב ביותר בעיצוב גינה:  עודד מאמין כי הדברים החשובים ביותר בתכנון גינה הם האדמה והמים. הוא ממליץ לדאוג למערכת השקיה וניקוז ברמה גבוהה ולאדמה טובה. יחד עם זאת, הוא אומר כי ישנו משתנה נוסף ולא פחות חשוב- חשיבה על העתיד. "כשמתכננים גינה" הוא מסביר, "צריך לחשוב לא רק על איך היא תראה באותו רגע, אלא גם על מה יקרה בעוד שנה, בעוד עשר שנים ואפילו בעוד 30 שנה. לדוגמה, צריך לתכנן את שתילת העצים בצורה כזאת שהשורשים לא יגיעו למקומות שבהם הם יפריעו או יעשו נזק, והענפים לא יצמחו בצורה שתסתיר את השמש לשאר הגינה".

"עודד הגנן הנאמן"
טלפון: 058-656-1066
למעבר לפייסבוק>>>

-----------------------------

טנטור עמרי: "הדבר החשוב ביותר הוא רצון הלקוח"

מי אנחנו: טנטור עמרי הוא גנן ומקים גינות הפועל באזור מודיעין והסביבה. הוא בעל ניסיון משמעותי וידע רב בעולם הגינון, שמציע מגוון רחב של שירותים בתחום. בין היתר, טנטור מקים גינות מהיסוד, מבצע אחזקה שותפת של גינות ושיקום גינות, מנוסה בביצוע עבודות חשמל ואינסטלציה ומתפקד כ"הנדי מן לכל תקלה".

כושר הביצוע הגבוה במגוון רחב של תחומים מאפשר לטנטור, לדבריו, לספק מענה למגוון רחב מאוד של עבודות. "אני מעניק ללקוח שירות מא' ועד ת' ועם אחריות. הדבר החשוב ביותר מבחינתי הוא להבין את דרישת הלקוח, ולתת שירות מקיף ואמין", הוא אומר.

להקפיד על בחירת מערכת השקיה וצמחייהצילום: באדיבות טנטור

במה אנחנו מתמחים: טנטור מתמחה בתכנון והקמת גינות מהיסוד ובאחזקה שותפת של גינות קיימות. בין השירותים שמעניק טנטור: עיצוב גינה גם תוך שימוש שימוש באבנים וחלוקי נחל; תכנון והקמה של מערכת השקיה ושל מערך תאורה, התקנת דשא סינתטי; צביעת דק; בניית פרגולות; העברת חשמל בצורה בטיחותית ומקצועית, שירותי אינסטלציה במידת הצורך ועוד.

איזה עיצוב גינה מיוחד אנחנו זוכרים: "מבין מגוון העבודות שיצא לי לבצע, זכורה לי במיוחד עבודה שנעשתה ברעות", מספר טנטור, "זאת הייתה עבודת חידוש של גינה שכבר לא הייתה במצב כל כך טוב. הרעיון היה לשפר את הקיים, וגם להוסיף אלמנטים חדשים. העבודה כללה התקנה של דשא סינטתי, הצבה של אבני מדרך וחלוקי נחל לייפוי הגינה, הקמה של מערך תאורה חדש המתאים לעיצוב הכולל ובנייה של פרגולה".

מה הדבר החשוב ביותר בעיצוב גינה:  טנטור מסביר כי כשניגשים לעיצוב גינה, ישנם מספר דברים חשובים ביותר. "הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון, הוא מערכת השקיה טובה שתבטיח אספקה קבועה ונכונה של מים לצמחים בגינה", הוא אומר, "דבר חשוב נוסף הוא בחירת צמחייה מתאימה. הכוונה היא הן לצמחים המתאימים לאזור ולאקלים הסורר בו, והן לצמחים 'רב שנתיים' שיחזרו וילבלבו כל שנה".

כמו כן, מוסיף טנטור כי חשוב להקפיד על אחזקה שוטפת של הגינה ועל טיפול נכון וקבוע, דבר שיבטיח גינה מטופחת ופורחת במשך כל השנה. "אבל הדבר החשוב ביותר הוא החשיבות שבהבנת רצונותיו של הלקוח, ועיצוב הגינה לטעמו", הוא מסכם, "הכי חשוב זה להקשיב ללקוח. הגינה חייבת להתאים ללקוחות ולמה שהם מחפשים ורוצים. זה המפתח לעבודה מוצלחת".

"טנטור"

טלפון: 052-807-0082  
למעבר לפייסבוק>>>
לפנייה במייל>>>
וואטסאפ: 052-807-0082