תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם טסלה תהיה גוגל של תעשיית הרכב?

התימחור הנדיב של טסלה, אשר שווי השוק שלה דומה לענקיות כמו פורד וג'נרל מוטורס, מחייב בחינה של הרווחיות העתידית הצפויה ושל פוטנציאל הייצור של החברה בטרם ההשקעה בה

המהפכה בתחום הרכב הושלמה, לפחות מבחינת משקיעי המניות. חברת הרכב החשמלי טסלה, המוכרת 76 אלף כלי רכב בשנה, עקפה בשווי השוק שלה - 48.9 מיליארד דולרים - את פורד, המוכרת 6.6 מיליון כלי רכב בשנה ומתהדרת בשווי שוק של 44 מיליארד דולרים. נכון לכתיבת שורות אלו,טסלה נסחרת בשווי זהה לזה של ג'נרל מוטורס, המוכרת 10 מיליון כלי רכב בשנה – פי 130 מטסלה.

מכונית טסלה
Dreamstime.com

אין זו הפעם הראשונה שבה חברות מסורתיות ששלטו במגזר מסוים במשך עשרות שנים מאבדות את ההובלה לטובת חברות המציגות מודלים עסקיים חדשניים. בין הדוגמאות לכך ניתן למנות את  גוגל ופייסבוק שהגדירו מחדש את תעשיית הפרסום, אמזון שפגעה קשות בסקטור הקמעונאות, פרייסליין ואקספדיה בתחום התיירות, אובר בתחום התחבורה ונטפליקס בטלוויזיה. חברות אלה הפכו לענקיות עולמיות השולטות בתחומן, ושינו את הסקטור שבו הן פועלות. זהו אולי ההסבר לתמחור הנדיב לו זוכה טסלה.

בנוסף, מייסד ומנכ"ל טסלה, אילון מאסק, נתפשעל ידי המשקיעים כדמות איקונית העומדת בשורה אחת יחד עם ענקים כמו סטיב ג'ובס (אפל) וג'ף בזוס (אמזון), שללא תרומתם, שתי החברות הללו לא היו מגיעות למקום הגבוה בצמרת שבו הן נמצאות כיום.

הגיע הזמן לעבור לרווחיות

התמחור הנדיב שלטסלה מעלה את השאלה אם האופטימיות לגביה אינה מוגזמת, שהרי בכל זאת, זוהי חברה שעדיין לא הצליחה להציג שורה תחתונה חיובית אפילו פעם אחת. אם עולים קצת למעלה בדו"חות הכספיים, ל-EBITDA, התמונה אינה משתנה בצורה משמעותית - למעט שנתיים שבהן הצליחה להציג EBITDA חיובית נמוכה של 44 מיליון דולר. אחרי שבע שנים של פעילות בהפסד ושריפת מזומנים, השוק מצפה מטסלה להשלים את המהפך, לעבור לייצור המוני, ויותר חשוב – לרווחיות.

בהקשר לכך, הצהיר אילון מאסק כי ב-2018 תתחיל טסלה תתחיל למכור כלי רכב לקהל הרחב, ולא רק רכבי יוקרה. המעבר לשוק הרחב מצריך מהחברה השקעות הוניות אדירות נוספות בנוסף להשקעות ההוניות הגבוהות הנוכחיות. היעד ל-2018 הוא ייצור של חצי מיליון מכוניות, והחברה שואפת להגיע ב-2020 למכירות של מיליון מכוניות. המספרים ללא ספק מרשימים ומאתגרים לחברה שמכרה ב- 2016 רק 76 אלף כלי רכב, אך כאמור, בהשוואה לתעשיית הרכב, עדיין מדובר במספרים נמוכים. 

מהלך נוסף שביצעה החברה (והדעות לגביו חלוקות) הוא המיזוג עם חברת סולאר סיטי, והפיכת טסלה לחברה שאינה רק יצרנית כלי רכב אלא כזו המספקת מערכות סולאריות לייצור חשמל עם יכולת אגירה באמצעות סוללות. בדומה לטסלה, גם סולארסיטי היא חברה מפסידה אבל צומחת. מכירות החברה ב-2016 היו 730 מיליון דולר, וב-2018 הן צפויות להגיע ל-1.3 מיליארד דולר. המיזוג, יחד עם יעדי הייצור האגרסיביים, מצית את דמיון המשקיעים - כפי שמשתקף בשווי השוק של טסלה.

התחזית: רווח נקי של 7.5 מיליארד דולר ב-2028

ניסינו לחשב מה עשוי להיות הרווח המייצג של חברת טסלה בטווח הארוך בו תגיע לשלב בשלות. הרווחיות התפעולית הממוצעת של חברות הרכב היא כ-6%, והרווחיות בשורה התחתונה היא 4.5%.כבסיס לחישוב הנחנו כי ב-2028 טסלה תמכור שלושה מיליון כלי רכב (נזכיר כי החברה צפויה להגיע ממכירות אפסיות למכירות של מיליון כלי רכב בין 2018 ל-2020), במחיר ממוצע של 45 אלף דולר.

את ההנחה לגבי מחיר המכירה הממוצע גזרנו מכך שמכוניות היוקרה של החברה נמכרות כיום בכ-100 אלף דולר, ומכך שהמכונית המיועדת לקהל הרחב צפויה להימכר במחיר התחלתי של 35 אלף דולר. ההכנסות הצפויות בתוך עשור תחת הנחות אלה הן 135 מיליארד דולר. בהנחה שטסלה תציג רווחיות נקייה גבוהה מעט מהממוצע לענף - 5.5%, בדומה לרווחיות של יצרניות רכבי פרימיום כמו דיימלר וב.מ.וו, הרווח הנקי שלה צפוי להגיע ל-7.5 מיליארד דולר.

את הרווח הנקי הזה היוונו ב-12% - שיעור היוון גבוה יחסית, המשקף את רמת הסיכון בהשקעה בחברה. מכפיל הרווח של טסלה על הרווח הצפוי עוד עשור ומהוון להיום יורד לרמה דו-ספרתית גבוהה של 18.3 – זה כבר מכפיל שניתן לעכל. לפישוט המודל, לא התייחסנו לפעילות של סולאר סיטי בהנחות לגבי ההכנסות העתידיות של החברה.

טסלה מובילה – האם מישהו יצליח לעקוף אותה?

מטבע הדברים,הערכה של הרווח הצפוי בעוד עשור מהיום היא בעייתית. טסלה לא פועלת בריק ושוק הרכב מגיב להתפתחויות במהירות. יצרניות רבות משקיעות בכלי רכב חשמליים, אוטונומיים לגמרי (אפל, גוגל) או היברידיים (מרבית ענקיות הרכב). הכסף הגדול רץ להתחרות בטסלה וכמובן שקשה לקבוע ידה של מי תהיה על העליונה.

עם זאת, נכון להיום טסלה היא החברה החלוצה, המתקדמת והחדשנית ביותר, ובראשה עומד על פי השוק מנכ"ל-על. חישוב האצבע שעשינו יכול להסביר את שווי השוק של טסלה. נזכיר כי גם אמזון וגם גוגל נראו במדידה פשוטה של מכפיל רווח כמניות יקרות מאוד לפני עשור. תראו איפה הן היום.