רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אנליסט אישי: חברת פרוטרום

חברת פרוטרום היא יצרנית תמציות טעם וחומרי גלם ייחודיים. בעלי המניות עיקריים הם הציבור ו-ICC Industries 35%. האנליסטית רוני סלוצקי אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס מחקרים, מקבוצת בנק לאומי מנתחת את חברת פרוטרום

צילום מסך אנליסט אישי

פרוטרום היא יצרנית תמציות טעם וחומרי גלם ייחודיים. בעלי המניות עיקריים הם הציבור עם כ-50% ו- ICC Industries עם מעל 36%. פרוטרום מוכרת ביותר מ-150 מדינות. לחברה ארבעים ושניים אתרי יצור ברחבי העולם ומעל ארבעים אלף מוצרים. המוצרים שלה מיוצרים בהתאמה לצרכי הלקוח, בעיקר יצרניות מזון ומשקאות בינוניות וקטנות.

לדברי רוני סלוצקי, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס מחקרים מקבוצת בנק לאומי, "האסטרטגיה העיקרית של החברה היא המשך רכישה ומיזוגים של חברות. פרוטרום מצטיינת ברכישת חברות ובמיזוג שלהן בצורה נכונה המביאה להתייעלות תפעולית. מעבר לכך, החברה מתמקדת במספר תחומים: ייצור מותג פרטי, שימוש בחומרי גלם טבעיים, והתמקדות במוצרים המתאימים לטרנד הבריאותי. ניתן לומר כי היא ממוקדת בחברות בינוניות וקטנות ומטרתה. מבחינה גיאוגרפית החברה ממוקדת בפיתוח המכירות בארה״ב ובמדינות מתפתחות."

ומה לגבי התחזית? עפ"י סלוצקי "בשנת 2016 החברה צופה קפיצה גדולה בהכנסות וברווחים בעקבות הטמעת החברות שהיא רכשה ב-2015 וגם בעקבות רכישת וייברג. פרוטרום מתכננת להגיע למחזור מכירות של 2 מיליארד דולר בשנת 2020 וזאת על ידי רכישת חברות בעלות מחזור מכירות של כ-120 מיליון דולר בשנה."

"לכותב/ת הסקירה אין עניין אישי בנושא הנדון לעיל. הנתונים והמידע המובאים לעיל אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.התכנים מעודכנים לינואר 2016."

לצפייה בסקירת הוידיאו המלאה של האנליסטית רוני סלוצקי

אנליסט אישי שופרסל

כתבות שאולי פיספסתם

*#