רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אנליסט אישי: חברת אורמת

חברת אורמת מובילה בתחום הגיאותרמי, והיא החברה הורטיקאלית היחידה בעולם שיש לה טכנולוגיה בינארית ייחודית. אלה פריד אנליסטית בכירה לתחום הגז והנפט בלאומי שוק ההון, בנק לאומי מנתחת את חברת אורמת

צילום מסך אלה פריד מתוך אנליסט אישי

חברת אורמת מתמחה מזה שישים שנים בפעילות בתחום הגיאותרמי. אורמת  פועלת בכל שרשרת הערך בתחום לרבות מחקר ופיתוח,ייצור, הקמת פרויקטים, בעלות על תחנות (מכונה חברה ורטיקאלית) והיא החברה הורטיקאלית היחידה בעולם שיש לה טכנולוגיה בינארית ייחודית המשתמשת בחום של מי תהום הנמצאים באזורים הנקראים 'טבעת האש' בשל הפעילות הוולקנית הקיימת בהם, המאפשרת לעשות בהם שימוש כמקור אנרגיה אלטרנטיבית.   
לדברי אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום הגז והנפט בלאומי שוקי הון, בנק לאומי, המנתחת בין השאר את מניית אורמת, האסטרטגיה של אורמת פותחה לפני עשרות שנים על ידי משפחת ברוניצקי שהקימה את החברה: "זאת אסטרטגיה של פיתוח גיאולוגי של מקור גיאותרמי, ייצור הציוד עבור אותה תחנה והפעלת התחנה לזמן ארוך כמקור תזרימי". פריד מדגישה כי בשנים האחרונות האסטרטגיה של החברה מושפעת מהשקעתה של קרן פימי בחברה: "השינוי היה גם אסטרטגי וגם טקטי.  מבחינה מבנית במקום שתי חברות שנסחרו בארה"ב ובארץ החברה אוחדה והפכה לחברה דואלית."

ומה לגבי התחזית? עפ"י פריד  תחזית ההכנסות של אורמת לשנת 2016 נראית מבטיחה: "זאת בזכות העובדה שגם ההכנסות מחשמל צפויות לצמוח, וגם ההכנסות מתחום המוצרים שהם ספוראדיות יותר מובטחות בזכות אותה תחנה באינדונזיה." 

"לכותב/ת הסקירה אין עניין אישי בנושא הנדון לעיל. הנתונים והמידע המובאים לעיל אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התכנים מעודכנים לינואר 2016."

לצפייה בסקירת הוידיאו המלאה של האנליסטית אלה פריד

אנליסט אישי שופרסל

כתבות שאולי פיספסתם

*#