רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מאמינות בעצמן: האם זה הזמן לרכוש מניות של תעשיות ביטחוניות?

כתבה שלישית ואחרונה בסדרה: אחרי שהכרנו את ענף התעשיות הביטחוניות – ננסה לענות על שאלת המפתח – "האם הירידות בשווקים השנה הפכו את הסקטור לאטרקטיבי להשקעה?"

בשתי הכתבות הראשונות שעסקו בתחום התעשיות הביטחוניות הכרנו את הענף שמגלגל כ-2 טריליון דולר בשנה, חסמי הכניסה ואת השחקניות הבולטות בתחום. בכתבה השלישית והאחרונה בסדרה נתמקד בדבר החשוב באמת למשקיעים – התמחור של החברות בענף, ובחינת כדאיות ההשקעה.

חיילים אמריקאים באימון קרבי
Dreamstime

מעיון בתוצאות הרבעונים האחרונים של השחקניות הבולטות בתחום התעשיות הביטחוניות, ניתן לראות שבממוצע החברות הצליחו להגדיל את מכירותיהן בכ-2%. הרווח למניה גדל בשיעור חד יותר של 7%.

אחד הנתונים המרכזיים הבולטים בדוחות הכספיים הוא הבעת האמון של החברות בעצמן. כמעט כל החברות בענף פיצו על צמיחה מתונה במכירות באמצעות רכישה חוזרת של מניות (buyback) וקיצוצים רוחביים בעלויות כדוגמת פיטורי עובדים והפחתה בעלויות שוטפות. היקף הרכישה העצמית של המניות ברבעון האחרון עמד על כ-1.5 מיליארד דולר. להערכתנו, רכישות אלו צפויות להימשך גם במהלך 2016.

במונחים שנתיים, החברות הגדולות בענף ביצעו רכישות עצמיות של מניות בסכום כולל של 8 מיליארד דולר במהלך 2015 – זאת בהשוואה ל- 6.5 מיליארד דולר בלבד במהלך 2014 – גידול של כ-23%.

ירידות השערים החדות שהתרחשו בשווקים מתחילת 2016 הובילו למימוש חד גם במניות התעשיות הביטחוניות. ירידות אלו הובילו לשחיקה במכפיל הרווח הענפי החזוי לשנה קדימה מרמה של 18 לרמה של 16 ובכך הוזילה את המניות בסקטור.

דגל ארצות הברית מתנופף על רקע שמיים
Dreamstime

אנו סבורים כי כעת, מניות הסקטור נסחרות במחיר נוח יותר. אמנם, לא מדובר במכפיל זול בהשוואה היסטורית, אך בהתחשב בנתונים ולאור התחזית הריאלית לענף, אנו מעלים את הסקטור להמלצת "קנייה".

החששות מקיצוץ רוחבי בתקציב הביטחון של ארה"ב התפוגגו באופן משמעותי והוחלפו בוודאות תקציבית לאור אישור התקציב הדו שנתי של הקונגרס בארה"ב. השילוב בין האופי היציב של הביקוש למוצרים ביטחוניים בעולם יחד עם הגדלת תקציב הביטחון בארה"ב מספק רוח גבית לסקטור ומעניק לו עדיפות משמעותית על פני סקטורים אחרים, וזאת  בייחוד בתקופות של אי וודאות גבוהה בשווקים הפיננסים בעולם. לכן - אנו בדעה כי כי המניות בסקטור יספקו תשואה עודפת למשקיעים בתקופה הקרובה. 

"מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. מאמר זה אינו מהווה הצעה או המלצה להחזקת, רכישת או מכירת נייר ערך או נכס פיננסי או לביצוע כל עסקה בהם."

הכותבים הם שמוליק קרפף, אנליסט מניות ואג"ח חו"ל, מערך ייעוץ בהשקעות בנק לאומי ומנחם קומר, אנליסט מניות שוק מקומי, מערך ייעוץ בהשקעות בנק לאומי

לאתר לאומי טרייד>>>

כתבות שאולי פיספסתם

*#