המודל שיספק לסטארט אפים נחיתה רכה בשוק

לאומי קארד משיקה את תכנית VALUE שתספק לחברות סטארטאפ תשתית טכנולוגית וגישה לבסיסי נתונים ואף תהווה לקוח ראשון או ערוץ הפצה ללקוחות עבור מיזמים מובילים. ספוילר: זה עשוי להיגמר באקזיט

דניאל דותן
תוכן שיווקי
אוירה
צילום: רפי דלויה
דניאל דותן
תוכן שיווקי

חברת לאומי קארד, לוקחת את מודל העבודה עם סטארטאפים לשלב הבא. החברה השיקה תכנית לשיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיה מתחומי הפינטק, תשלומים, שירות הלקוחות, שיווק וסייבר, הכוללת כלים ותמיכה ייחודיים לפיתוח וצמיחת הסטארטאפ בסביבה מבוקרת ותומכת.

מטרת התכנית היא לייצר חדשנות רלוונטית בעלת ערך באמצעות בניית מודלים שונים לשיתוף פעולה ("Design Partnership") לטובת אימוץ טכנולוגיות חדשות. במסגרת התכנית, סטרטאפים מוזמנים לחבור ללאומי קארד לצורך גיבוש והטמעת המוצר שלהם בפעילות החברה. לאומי קארד מעודדת ומאמצת בברכה את הפתרונות החדשניים של הסטארט אפים בתכנית ותהווה הלקוח הראשון לחלק מהסטארט אפים וערוץ הפצה לאחרים.

איך זה עובד?

תכנית 'The Value' מתמקדת במספר תהליכים במהלך העבודה עם הסטארט אפים: התאמת המוצר והצעת הערך לשוק הפיננסי וחידוד הערך ללקוח; השגת POC (הוכחת היתכנות טכנולוגית ועסקית) – ניהול תהליך פיילוט (בסביבת ניסיון ובסביבת אמת); סביבת Sandbox שכוללת שימוש במאגרי מידע; סיוע בתיקוף עמידה ברגולציה, כללי אבטחת מידע וניהול סיכונים; בניית מודל עסקי רלוונטי ו – Go-To-Market ייעודי למוצר; פיתוח עסקי – חיבור לשותפים בינלאומיים שעובדים עם לאומי קארד; ואפשרות להטמעת המוצר בלאומי קארד כלקוח ראשון או ערוץ הפצה המציע שירות משלים בעל ערך ללקוחותיו.

התוכנית פונה בעיקר לסטארט-אפים בכל השלבים – משלב ה-Seed ועד שלבי גיוס מתקדמים, אך גם לגופי מחקר ולתאגידים שמעוניינים להתנסות בסביבה הפיננסית.

לדברי אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה המנהל את תכנית 'The Value': "השקת התכנית הינה צעד נוסף במעטפת העבודה ארוכת השנים שלנו עם סטארט אפים".

אוהד מימון בכנס נבחרת 20 הסטרטאפים של דה מרקרצילום: צילום: תומר אפלבאום

"לאומי קארד כגוף פיננסי היא שותף טבעי ומועדף על חברות ומיזמים הפועלים בקהילת הפינטק בגלל היכולת שלנו לעבוד מהר באופן יחסי בסביבה דיגיטלית בלבד. אנחנו מרחיבים את תהליכי ה- open innovation ולא מחפשים רק טכנולוגיות בעולמות ה- payments. יש הרבה רעיונות טובים, אבל החוכמה היא להתאים אותם לצרכים של גופים פיננסים או תאגידים שיאמצו אותם ולקוחותיהם. סטארטאפים זקוקים לסביבה פתוחה שמאפשרת לו להתנסות ולהיכשל בדרך להצלחה".

במסגרת תכנית 'The Value', יאותרו טכנולוגיות חדשניות המעניקות פתרונות בעולמות שונים, ביניהם: כלי מיצוי דאטה לצרכים שונים (דירוג אשראי, שיווק חכם וכדומה), שירותים בעלי ערך מוסף ללקוחות פרטיים ועסקיים (כגון: כלי שליטה ובקרה פיננסיים), שיטות תשלום (Ecom, מובייל, כרטיסים וירטואליים), התייעלות פנימית וחווית לקוח (הנגשת תהליכי שירות עצמיים, אוטומציות תהליכי עבודה, דיגיטציה של תהליכים ידניים), אבטחה וניהול סיכונים (שיפור חווית הזדהות ועמידה בכללי הרגולציה) ו-Blockchain (מתן כלים פיננסיים לקהילות, העברות כספים). סטארט אפים נוספים העוסקים בטכנולוגיות אחרות, ייבחנו בהתאם.

רון פאינרו, מנכ"ל לאומי קארד, אומר: "שירותים פיננסים משוכללים יכולים להתקיים רק בעולם בו גופים פיננסים קיימים יפתחו תשתיות לטובת טכנולוגיות חדשות המאפשרות זאת. לכן, עתיד הפינטק לא תלוי רק ברגולציה אלא גם בנו כגופים פיננסים. חלה עלינו חובה לפתיחות וגמישות כדי לאפשר לחדשנות מבחוץ לחלחל פנימה ולהתאים את הצעת הערך ללקוח על פי צרכיו המשתנים. אני שמח להשיק את התכנית ובטוח שהיא תוליד שיתופי פעולה שהלקוחות שלנו ייהנו מהם".

לאומי קארד תעמיד לטובת החברות שישתתפו בתכנית שורה של מומחים ויועצים שיתמכו במאמצי הצמיחה של החברה, גישה לידע העסקי הנצבר שלה ויכולת להתחבר לנכסי החברה ולכלי העיבוד שלה. התכנית תאפשר ליזמים התנסות והדגמת POC (הוכחת היתכנות) בווליום גבוה עם נתוני אמת, גישה ל-Data בסביבה מבוקרת, הפצת המוצר בשוק בעצימות גבוהה עם לקוח גדול, חיבור לשותפים בינלאומיים (כמו ויזה, מאסטרקארד ובנקים שונים), פיתוח עסקי, חיבור לאפשרויות מימון וסיוע במינוף המוצר והפצתו.

במסגרת התכנית, לאומי קארד תמכה עד כה בטכנולוגיות ישראליות מובילות ומוכרות. ביניהן חברת Smartag שפיתחה מערכת לניהול מבקרים במתחמי בילוי, פארקים ואטרקציות, המספקת את כל השירותים לבית העסק במקום אחד: מכירת כרטיסים, בקרת כניסה, פלטפורמת תשלומים ועוד. וכן חברת Endor שפיתחה פלטפורמה מבוססת ענן וטכנולוגיית Blockchain, המאפשרת למקבלי החלטות חיזוי התנהגות צרכנית עבור מגוון רחב של קהלים על ידי מנוע פרדיקציות אוטומטי.