״עריכת דין היא חלק בלתי נפרד מהאדם שאני - היא בדם שלי״

לימור אילני היא עורכת דין מנוסה ונמרצת שמאוהבת בדינימקה המשפטית הסוערת - בראיון למערכת משפטיפ היא מספרת על הדרך שעברה ועל תשוקתה למקצוע

מערכת משפטיפ
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד לימור אילניצילום: לינור לוי
מערכת משפטיפ
תוכן מקודם

עורכת הדין לימור אילני, בת 34, עוסקת בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי עם דגש על תחום הנדל"ן. היא נשואה לשלומי ואמא למאיה ועידן.

מי היה הראשון שנתן לך הזדמנות?

את ההתמחות שלי עשיתי אצל עו"ד מיכאל טפלו. ממנו למדתי שהדבר החשוב ביותר הוא לזכור שהרבה לפני היותנו עורכי דין, אנו בראש ובראשונה בני אדם וככאלה, עלינו תמיד לכבד את האדם שנמצא מולנו. כמתמחה במשרדו, ערכתי הסכמים וכתבי טענות. בנוסף, הופעתי יחד איתו, מעת לעת, בפני בית המשפט הגבוה לצדק על מנת להגן על זכויות אדם בסיסיות.

במרבית שנותיי כעו"ד שכירה, עבדתי במשרד של עו"ד אברהם ישראל, ממנו למדתי את כל רזי דיני הנדל"ן ועד כמה חשוב לשים לב גם לדברים הקטנים ביותר ולבדוק כל פרט בעסקה בדקדקנות ובמקצועיות בלתי מתפשרת. במהלך השנים צברתי ניסיון רב בפרקטיקה היומיומית תוך טיפול במגוון רב ורחב של לקוחות במסגרת עניניהם השונים והמגוונים. בנוסף להכנת כתבי טענות וחוזים, ייצגתי לקוחות גם בבתי משפט ברחבי הארץ.

עו"ד לימור אילניצילום: לינור לוי

למה בחרת לעסוק בעריכת דין?

מאז שאני זוכרת את עצמי, חלמתי להיות עורכת דין ומעולם לא הייתה קיימת מבחינתי כל אפשרות אחרת. כשהשתחררתי מהצבא, נרשמתי ללימודי משפטים והתחלתי את הלימודים חודשים ספורים לאחר מכן.  עוד כשהייתי סטודנטית, לקחתי על עצמי גם תיקים פרו-בונו (תיקים בהם מטפל עורך הדין בהתנדבות, לטובת הכלל וללא תמורה – המערכת) והתנדבתי במתן ייעוץ משפטי למעוטי יכולת. גם כיום אני ממשיכה לשמור על קשר עם משפחות שהכרתי במסגרת ההתנדבות.

אלמלא היית עורכת דין וודאי היית?

זה אולי מצחיק, אבל למען האמת מעולם לא חשבתי לעסוק במקצוע אחר. עריכת דין היא חלק בלתי נפרד ממני, היא בדם שלי.

ספרי על תיק מכונן:

בתחילת דרכי כשכירה, מצאתי את עצמי בין כתלי בית המשפט, מתמודדת נגד סוללת עורכי דין ממשרד יוקרתי של חברה מהגדולות והמובילות במשק. למרות סוללת עורכי הדין ושלל הטענות המורכבות, הוכחתי בסופו של דבר, שהחוק הוא חוק והפסיקה היא פסיקה ואת העובדה שחוסר תום לב, הוא אקט שבתי המשפט לא מקלים עימו ראש. לבסוף זכיתי בתיק עבור הלקוחות של המשרד.

בשורה התחתונה, מה את אוהבת יותר מהכל בתחומך?

בראש ובראשונה, אני אוהבת את המפגש עם אנשים מכל קצוות החברה שעבורם אני יכולה לתת פתרונות משפטיים לנושאים איתם הם פונים אלי. בנוסף, אני אוהבת את הדינמיקה המשפטית במדינה שלנו. את החוקים וההלכות המשתנים באופן תדיר ויום יומי, עובדה המכניסה בעיניי עניין רב לעבודה ומאלצת אותנו להתפתח, ללמוד ולהתמקצע בנושאים רבים וחדשים שמעוררים דיונים מרתקים עם עורכי דין אחרים.

עם זאת, מהו הדבר שמוערך בעיניך הכי פחות?

קשה לי לקבל ולהעריך עורכי דין ששמים לעיתים את טובתם האישית לפני טובת הלקוח, שהרי היא ורק היא זו שצריכה לעמוד לנגד עינהם משך ההליך כולו. בסופו של יום אני גם חושבת שהתנהלות שכזו, אינה משרתת גם אותם כעורכי דין.

המוטו שלך הוא:

להכיר את הלקוחות שלי ואת הצרכים שלהם לעומק, תוך הסתכלות על התמונה הכללית מחד, ומאידך, לבדוק ולהתעמק בכל הפרטים של התיק, להיות יצירתית ולמצוא פתרונות לבעיות מורכבות על בסיס ניסיון וידע ולתת ללקוחותיי את השירות הטוב ביותר ולעשות שימוש בכל הידע שצברתי לאורך השנים וביצירתיות המשפטית שלי, לתועלתם.

המלצה על קולגה:

עו"ד קארין הווארד, איתה  שיתפתי פעולה במספר תיקים. קארין מאד מזכירה לי את עצמי; היא חכמה, יצירתית ושאפתנית ומאד התרשמתי מהעצמה האישית ומהיכולות שלה.

בחזרה לזירה המשפטית>>>