החלטתם להתגרש: כך תנהלו הליך גירושין קל

הליך הגירושין הוא הליך רגיש מאוד המלווה בחוסר וודאות ובחשש מן העתיד. לפניכם 3 טיפים מרכזיים כיצד ניתן להפוך את הליך הגירושין לקל יותר, הן בהיבט המשפטי והן בהיבט האישי

עו״ד אמיר זבולון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו״ד אמיר זבולון
תוכן מקודם

בעבור חלק מן האנשים, הליך גירושין הינו הליך קשה ולא פעם כואב אליו מתלווים אינספור קשיים. לכן קיבצתי בעבורכם כמה טיפים חשובים שעשויים להפוך את הליך הגירושין לקל יותר.

העסקת שירותיו של עורך דין גירושין טוב

כשאני כותב עורך דין טוב, אני מתכוון לעורך דין אשר מתמחה בייצוג בהליכי גירושין ומכיר עולם זה על בוריו. תפקידו של עורך הדין, הוא לשמור על הזכויות שלכם ולדאוג לאינטרסים שלכם בהליך הגירושין ולכן, אין להקל ראש בחשיבותו. עורך דין גירושין חייב להיות מקצועי ביותר, להיות בקיא בחוק ובפסיקה ולהתעדכן באופן שוטף בנעשה בתחום, היות שדיני משפחה הוא תחום דינאמי מאוד, אשר חלים בו לא מעט שינויים ומגמות חדשות.

אפשר לנהל הליך גירושין קל צילום: Dreamstime

מלבד מומחיותו המשפטית, עורך דין גירושין צריך לייצג אתכם  במסירות רבה, להיות קשוב להעדפותיכם, לעדכן  בכל הנעשה בתיק וכן לנהוג ברגישות הנדרשת, שהרי הליך הגירושין טומן בחובו סוגיות אישיות ואינטימיות. נקודה נוספת חשובה היא הכימיה שביניכם לבין עורך הדין, על מנת שעורך הדין יוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר, עליכם להרגיש עמו בנוח ולשתפו בכל מידע רלוונטי, אישי ככל שיהיה על כן, המלצתי הראשונה הינה  שכירת  שירותיו של עורך דין עמו יש לכם תקשורת טובה ואתם חשים בנוח.

איסוף ראיות  

עורך הדין ידריך אתכם בדבר החשיבות של איסוף מידע, על מנת להוכיח את טענותיכם במסגרת הליך הגירושין. לעתים מדובר במידע כלכלי פשוט כמו תדפיסים של חשבונות בנק, או תלושי משכורת. במקרים אחרים, יכול ואיסוף הראיות יהיה מסובך יותר ולשם כך ייעזר עורך דין גירושין בשירותיו של חוקר פרטי. כך למשל במצב שבו אתם מודעים לחוב כספי שבן הזוג יצר, ללא ידיעתכם.

עו"ד אמיר זבולון

במצב זה, יש לאסוף עדויות על כך כי אין המדובר בחוב משותף כדי  שבבוא היום, בעת הסדרת נושא חלוקת הרכוש, לא תחויבו להשתתף בחובות אלו. תרחיש אפשרי נוסף הוא כאשר עולה חשש כי בן הזוג מסתיר רכוש כלשהו, על מנת להשיג יתרון כלכלי. גם כאן יהיה צורך בתיעוד כדי להוכיח טענה זו. למותר לציין, כי ככל שיהיו בידיו של עורך הדין יותר ראיות התומכות בטענותיכם, כך יהיה קל יותר להגן על זכויותיכם ולקבל את התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

חתימה על הסכם גירושין

הטיפ השלישי להליך גירושין קל  יותר, הוא חתימה על הסכם גירושין. אם קיימת  אפשרות להגיע להסכמה בענייני הגירושין ולהימנע מפנייה לערכאות, יש לעשות כל מאמץ כדי לגבש הסכמות ולחתום על הסכם גירושין מסודר. מדוע? ראשית, בשל הוודאות המשפטית שנותן לכם הסכם הגירושין, אשר על תנאיו תוכלו לקיים משא ומתן ולשמור על זכויותיכם, אף אם תדרשו לפשרה מסוימת. זאת אל מול חוסר הוודאות של הכרעת בית המשפט, אשר גם כאשר טיעונכם טובים, לא תוכלו לדעת בוודאות כי פסק הדין יהיה לשביעות רצונכם. שנית, הסכם גירושין חוסך לכם זמן וכסף ומייעל את הליך הגירושין משאין צורך להמתין למועדי דיונים בבית המשפט. הצדדים יכולים לנהל כמה פגישות עם עורכי הדין, לנהל משא ומתן ולהגיע להסכמות בכל הנושאים הרלוונטיים. במידת הצורך, ניתן לפנות אל גישור גירושין, אשר יסייע למקד את המחלוקת ולהגיע לפשרה.

***עו"ד אמיר זבולון עוסק בתחום דיני המשפחה והירושה.

בחזרה לזירה המשפטית>>>