ניתוח פלסטי מיותר ורשלני, גרם לנזקים נוספים ולצורך בניתוח מורכב נוסף

לקוח שביקש לתקן ניתוח פלסטי כושל באפו, פנה למומחה שהסכים לבצע תיקון, אך לא התריע על הסיכונים שאכן קרו, ודרשו ניתוח שלישי מורכב, שגם הוא לא עלה יפה מבחינה אסתטית ותפקודית

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

משרדנו מייצג כעת תובע, אשר עבר לפני כ-15 שנה ניתוח פלסטי לא מוצלח באפו. לפני כשלוש שנים פנה הלקוח למומחה בעל שם בתחום הפלסטיקה, שהינו מנהל מחלקה במוסד רפואי מרכזי בארץ, בשאלה האם ניתן לבצע ניתוח מתקן באפו. המומחה, אשר קיבל את הלקוח במרפאתו הפרטית, קבע שניתן לתקן את אפו של הלקוח וביצע לו את הניתוח במסגרת הפרקטיקה הפרטית שלו.

לאחר הניתוח החלו לצאת מאפו של הלקוח סחוסים, המהווים את מחיצת אפו, עד שמחיצת האף נעלמה כמעט לחלוטין.

המומחה בתחום הפלסטיקה לא התריע בפני הלקוח על הסיכונים העלולים להתרחש ושאכן קרו – קריסת מחיצת האף, מאחר שהייתה מאוד דקה והסיכון לקושי תפקודי בנשימה האפית. המומחה אף לא דאג לפעול מראש למנוע את הסיכונים ולא שילב בניתוח השני צוות רפואי מומחה בתחום אף אוזן גרון, על מנת לייתר את הניתוח השלישי שבוצע בלקוח בהמשך.

הסכמתו של הלקוח לניתוח השני הייתה ללא מודעות למורכבות הניתוח, מבלי שהיה ידוע לו על הסיכונים הצפויים בו ועל הנזקים שלבסוף התממשו, לרבות הצורך לעבור ניתוח מורכב נוסף, שלישי במספר. הלקוח סמך ידיו על המומחה בעל השם ולא היה מודע לכך שמדובר בניתוח מיותר.

כשהלקוח שב למומחה, אשר ביצע את הניתוח השני,נבהל המומחה ממראה אפו של הלקוח והציע לו לעבור ניתוח שלישי, מסגרת פרטית. לנוכח סירובו העיקש של הלקוח לעבור ניתוח כזה, הוא זימן אותו למחלקה הפלסטית אותה הוא מנהל, ובהתייעצות עם מומחי אף אוזן גרון בוצע בלקוח ניתוח שלישי מורכב, המשלב בין מומחים בתחומי התמחות שונים – מתחום הפלסטיקה ומתחום אף אוזן גרון.

עו"ד אורנית דקל

במהלך הניתוח השלישי עבר הלקוח פרוצדורה ניתוחית נוספת, במהלכה נלקחה חתיכת עצם מאחת הצלעות שלו, על מנת ליצור מחיצה חדשה שתתמוך באף שקרס. לאחר הניתוח התחוור ללקוח, כי בעיות הנשימה מהן סבל כתוצאה מהפגיעה המשמעותית במחיצת האף לא נפתרו, והן משפיעות על התפקודיות שלו. כמו כן נותרה אסימטריה מאוד בולטת בנחיריים, שלא הייתה לפני הניתוח השלישי ואשר משפיעה מאוד על דימויו העצמי. לנוכח כל אלה פנה הלקוח למשרדנו על מנת להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

הכותבת היא עו"ד אורנית שגיא-דקל, מומחית בדיני נזיקין וביטוח

כל הכתוב לעיל מוגש כמידע כללי, אינו בא להחליף את הוראות החוק והתקנות ואינו בא להחליף ייעוץ משפטי. במקרה של אי התאמה עם הוראות החוק, הנאמר בחוק הוא הקובע. המסתמך על מידע זה עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.