על תחום התעבורה

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

אנו חשופים להן בכל בוקר בדרך לעבודה. עבירות תנועה הן עניין שכיח, וסביר להניח כי רובנו מבצעים אותן בכל יום מבלי לתת את דעתנו לכך. לעתים מדובר בעברייני תנועה אשר צברו נקודות רבות ואף הגיעו לידי פסילת רישיון, ובפעמים לא מעטות מדובר באזרחים שומרי חוק אשר נתפסו על חם דווקא כאשר החליטו לנסוע במהירות מופרזת בשל איחור לפגישה חשובה, או שהיו מעורבים בתאונת דרכים שלא באשמתם. כדי לצאת מהתסבוכת, מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה מקצועי המכיר את רזי החוק ויוכל להפחית בעונשו של הנאשם או לזכותו.

לפנות לעזרתו של עורך דין מקצועי

עו"ד תאונות דרכים הוא האדם שיגן עלינו במקרה של הסתבכות עם החוק. גם כאשר השוטרים מנסים לחלץ מכם פרטים, התעקשו לשמור על זכות השתיקה עד להתייעצות עם עורך הדין. הדגשים הבאים יסייעו לכם להבין את חשיבותו של עורך הדין במקרה של אירוע בדרכים:

עורך דין מסתמך על המידע בשטח – עורך הדין אוסף נתונים רלוונטיים אשר יסייעו לו לנסח את כתב ההגנה שלכם. לפיכך, כל עוד אתם במקום ההתרחשות אספו כמה שיותר פרטים רלוונטיים: פרטי הרכב הפוגע, שעת התאונה, מספר הרכב ועוד.
הדרך לפיצוי – אם נפגעתם בתאונת הדרכים ואיבדתם את כושר העבודה שלכם באופן חלקי או מלא, תוכלו לבקש את עזרתו של עורך הדין כדי שיוכל לתבוע את הפיצויים בבית המשפט. לשם כך, עליו לקבל את כל המסמכים הרפואיים שלכם הקשורים לתאונה: סיכום רפואי, מרשמי תרופות, פירוט סיכום אשפוז מבית החולים ועוד.
ערעור על החלטת השופטיםעורך דין תעבורה בחיפה או בכל עיר אחרת יוכל לעזור לכם לערער על החלטת בית המשפט, אם אתם חושבים שנהגו בכם בחוסר צדק. עורך דין מקצועי כמו עו"ד שמעון הרשקוביץ יסייע לכם בבחינת הסעיפים הקטנים של החוק ובכתיבת ערעור על ההחלטה.

כשהמהירות היא מעל לרצוי

נהיגה במהירות מופרזת היא אחת העבירות הנפוצות ביותר שעליהן מקבלים הנהגים קנס או זימון לבית המשפט. אכיפת המהירות מתבצעת באמצעות מצלמת המהירות המצלמת את לוחית הזיהוי של הרכב או בעזרת שוטר המשתמש באמצעים טכנולוגיים כדי לזהות נהג אשר עובר על החוק. במקרים של נסיעה מופרזת במהירות של עד 20 קמ"ש מעל למהירות אשר צוינה בשלט בדרך עירונית או מעל 25 קמ"ש בדרך בין עירונית, יקבל הנהג קנס של 250 שקלים, אך לא יצבור נקודות. כאשר מדובר בנהיגה מופרזת במהירויות גבוהות יותר, יקבל הנהג קנס של 750 שקלים וצבירה של 8 נקודות. זימון לבית המשפט מתקבל במקרים של ביצוע עבירות חמורות כמו נסיעה של 40 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או מעל 50 קמ"ש בדרך בין עירונית.

מה עושים כשנתקלים בפסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילת רישיון המתבצעת על ידי קצין משטרה. הקצין יכול לפסול את הרישיון למשך 30 עד 90 יום מסיבות שונות: מעורבות בתאונות דרכים קטלניות ולא קטלניות, אי ציות לכללי התנועה, נסיעה בשכרות או נהיגה במהירות מופרזת. פסילת רישיון לתקופה זו עלולה לפגוע באיכות החיים ולעתים גם בפרנסה – כאשר מדובר בבעלי מקצוע כמו נהגי מוניות או משאיות. משום כך, רשאי כל אדם לפנות לעורך דין תעבורה מקצועי אשר ינסח כתב הגנה לצורך ביטול פסילה מנהלית.

כאשר הנהג נתפס על נהיגה בשלילה

רישיונו של הנהג עלול להישלל ממנו מסיבות שונות, כדוגמת פסילה בעקבות ביצוע עבירה חמורה כמו נהיגה בשכרות או מעורבות בתאונת דרכים אשר היו בה הרוגים. פסילת רישיון יכולה להיעשות מטעמי בריאות. על החלטה זו אמון המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אשר עלול לקבוע כי הנהג אינו כשיר לנהיגה. ישנם אנשים אשר בוחרים לנהוג ברכב למרות השלילה. נהיגה בשלילה היא עבירה חמורה הגוררת אחריה זימון לבית המשפט, ולכן מומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד תאונות דרכים טוב כדי להשיג הקלה בעונש.

שמעון הרשקוביץ

למידע נוסף וקבלת ייעוץ מקצועי תוכלו לפנות למשרד עורכי דין שמעון הרשקוביץ.