על תקנות סיווג קבלנים: לגייס את הקבלן הנכון לעבודה

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

מעוניינים לשפץ את הבית? חושבים לקנות בין חדש הפונה אל הנוף המרהיב שמציע השילוב הייחודי של ים והרים ירוקים? כך או כך אתם זקוקים לשירותיו של קבלן מקצועי. שמותיהם של קבלנים רבים מככבים באתרי האינטרנט, ובעלי מקצוע רבים מציגים את עצמם כקבלנים, אך האם זה נכון תמיד? לפני שפונים לקבלן הראשון שמצאתם ברשת, מומלץ לבחון אם מדובר בקבלן רשום אשר יש לו אישור לפקח על עבודות בסכומי כסף גבוהים.

איך נדע שהקבלן העומד לפנינו פועל כחוק

פנייה לקבלן בלתי מורשה עלולה להסתיים בעוגמת נפש ובהוצאות כלכליות גדולות. אלה כמה טיפים אשר יכולים לעזור לכם לבחור את הקבלן המקצועי אשר יש לו רישיון קבלן וניתן לסמוך עליו כאשר מדובר בעבודות שטח יקרות:

לבקש רישיון – אחת הדרכים הפשוטות ביותר לוודא אם לפנינו עומד קבלן מורשה היא לבקש ממנו את הרישיון שלו. דרך נוספת היא לפנות לחברת קבלנות או למשרד הבינוי והשיכון כדי לבדוק אם שמו של הקבלן מופיע בפנקס הקבלנים.
קבלן המכיר את עבודתו – קבלן מקצועי מתמחה בעבודה שלו. לפני שאתם פונים לעזרתו של הקבלן כדי לבצע את השיפוץ המיוחל, כדאי לוודא שהוא מכיר היטב את העבודה.
לבדוק אם לקבלן אין עבר פלילי – עבודתו של הקבלן אינה נטולת סיכונים. הוא אחראי על ביצוע עבודות בגובה ועל שלומם של האנשים העובדים לצדו, וכן על כך שהבניין ייבנה כהלכה ולא יקרוס במקרה של טלטלה או זעזוע.
ביטוח לעובדים – קבלן מקצועי ידאג לבטח את העובדים שלו, אשר מסכנים את חייהם מדי יום ביומו במסגרת עבודתם.
קבלן בסביבתכם הקרובה – אם אתם גרים בתל אביב, לא מומלץ להזמין את שירותיו של קבלן מבאר שבע. זאת משום שאתם עלולים לשלם יותר עבור אספקת חומרי הבנייה כמו מלט, בטון או לבנים.
לבחור קבלן מומלץ – תוכלו לקרוא על שירותי הקבלנים בפורומים השונים ולהתרשם מהתגובות של הגולשים. האם מצאתם קבלן מומלץ במיוחד?

להיות קבלן מורשה

כדי שהקבלן יוכל לעבוד במקצועו, עליו להיות קבלן מורשה. הקבלן מתחיל את דרכו כאשר הוא נרשם בפנקס הקבלנים של משרד השיכון. בשלב הזה הוא יכול לעסוק בענף בנייה ראשי בסכום שאינו עולה על 30 אלף שקלים. כאשר הקבלן מעוניין לקבל רישיון קבלן במטרה להתקדם בדירוג ולפנות לענף ממוקד יותר, הוא פונה לחברת קבלנות המספקת את סוג הרישיון הזה. נוסף על כך, לפני שהקבלן פונה לחברת הקבלנות, עליו לוודא כי מדובר במחברה מוכרת אשר יש לה סמכות לחלק אישורים וסיווגים לקבלנים.

גלאור

הקבלנים מתחלקים לפי סיווג

כל קבלן המקבל אישור לעבוד כקבלן מורשה יכול לעסוק בפרויקטים העולים על 40 אלף שקלים בתנאי שמדובר בענפים ראשיים. בענפים ספציפיים יותר כמו בניית כבישים, נמלים או משאבות יש צורך בביצוע סיווג קבלנים. הקבלנים מסווגים ל-5 דרגות, כאשר הדרגה הראשונה היא הנמוכה ביותר ואילו הדרגה החמישית היא הגבוהה ביותר. הקבלן הממוצע מתחיל את עבודתו מהדירוג הראשון ולאחר מכן מתפס בסולם הדרגות עד שהוא מגיע לדרגה החמישית והאחרונה באישורה של חברה לסיווג קבלנים. החל מהדרגה האחרונה יכול הקבלן לפקח על עבודות הבנייה ללא מגבלת שטח או תקציב.

לפנות אל החברה הנכונה

קבלנים הפועלים בתחומים שונים צריכים לעמוד בקשר עם חברת קבלנות מקצועית כמו גלאור אשר מספקת לקבלנים רישיונות וסיווגים. שירותיה של חברה זו מתאימים לקבלנים העוסקים בתחומים שונים כדוגמת קבלני עפר, קבלני בניין, קבלני חשמל וכדומה. חברת הקבלנות היא הכתובת לכל קבלן, והיא מציעה שירותים כמו רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, ביצוע מעקב אחר הקבלנים, העלאת רמת הסיווג של הקבלן, העתקת סיווג או בדיקת סיווג.