להתגבר על הבעיות המורכבות שבהליכי הגירושין

הליך הגירושין אינו קל לשני הצדדים. לאחר סכסוכים, מריבות ואי הבנות בין שני בני הזוג מגיעה תקופת הדיונים המשפטיים, הפגישות עם עורך הדין והשיחות עם קרובי המשפחה המנסים להשלים בין בני הזוג. הגירושים הופכים למורכבים אף יותר אם לבני הזוג יש ילדים משותפים ואם האישה נמצאת בשלבי הריון במהלך כל ההכנות לפירוק החבילה וליציאה אל החיים הפרודים. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין טוב לענייני משפחה.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

מתי פותחים תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין מסמנת את תחילתו של תהליך ארוך ומייגע בדרך אל החופש. ההחלטה אם לפתוח או לא לפתוח תיק גירושין נתונה בידי בני הזוג. אלה כמה מבין הלבטים הבולטים העומדים בפני בני הזוג המתחבטים בדילמה זו:

שמים את הילדים במרכז– הורים רבים פועלים לטובת ילדיהם, ואף מטאטאים סכסוכים רבים מתחת לשטיח. ישנם הורים המצליחים "להסתדר" זה עם זה ומעדיפים לחכות לגירושים עד אחרי שהילדים יגדלו ויעזבו את הקן המשפחתי. במקרים מסוימים גירושים הם הפתרון הנכון ביותר עבור בני זוג הממשיכים במריבותיהם, מכיוון שסכסוכים משפחתיים עלולים להשפיע לרעה על הילדים. ילדי גירושין נוטים להסתגל במהירות למצב החדש וחוזרים לתפקוד מלא, לעתים באמצעות ייעוץ מקצועי.
עלית ומורדות בחיי הזוגיות – לכל בני הזוג ישנן שנים טובות יותר ושנים טובות פחות בקשר. לעתים ניתן לעבוד על חיזוק הקשר ולפתור את הסכסוכים, אך במקרים אחרים הקרע בין בני הזוג הולך וגובר ואין להם ברירה אלא להתגרש.
התנהגות בלתי ראויה של אחד מבני הזוג – אחת העילות הנפוצות יותר לגירושין היא בגידה. בן הזוג הנבגד מרגיש מאוים וחסר ביטחון בזוגיות עם אדם אשר הפר את האמון שהוא רכש לו, ולכן הוא מגיש את הבקשה לפתוח בהליך הגירושין.

לחסוך את הטרחה שבדיונים המשפטיים

בני זוג הנמצאים בקשר טוב יחסית יכולים להגיע לידי הליך גירושין בהסכמה ולהימנע מהדיונים המשפטיים הבלתי נגמרים. בעזרתו של עורך דין חותמים בני הזוג על הסכם גירושין ומגיעים לידי פתרון בעיותיהם הפנימיות באופן עצמאי. ההסכם כולל נושאים כדוגמת מזונות הילדים, חלוקת רכוש, מזונות האישה, הסדרי ראייה ומשמורת על הילדים.

לגשר בין שני הצדדים

דרך נוספת אשר יכולה לחסוך את ההתרוצצויות בין בתי המשפט היא גישור. בני הזוג הנפרדים יכולים לבחור באפשרות של גישור גירושין, ובכך להגיע להסכמה בדרכי נועם. הגישור עצמו מועבר על ידי עורך דין ונועד להשיג שני דברים מרכזיים. ראשית, במהלך הגישור מגיעים האיש והאישה להסכמה המכינה את קרקע לקראת דרכם הנפרדת: תשלומי מזונות לילדים, משמורת על הילדים, חלוקת רכוש וכדומה. שנית, הגישור נועד להסיר את החומה בין בני הזוג ולגרום להם לנהל שיחת חברים. בניגוד לאווירה המלחיצה הנוצרת לא פעם בבית המשפט, בני הזוג יכולים לנהל שיחה נעימה בחדרו של עורך הדין ולהגיע להסכמה על הדברים בלב שלם. נוסף על כך, עורך הדין יכול להציע לבני הזוג פתרונות יצירתיים לשמירה על קשר טוב למען עתיד ילדיהם.

המורכבות שבגירושין בהריון

גירושין בהריון הם נושא בלתי פשוט המצריך התערבות של איש מקצוע. בתקופת הנישואין הילד שנושאת האישה ברחמה נחשב לבן של הבעל, ולכן הוא מחויב במזונות, הסדרי ראייה וכדומה. כמו כן, בתקופת ההריון זכאי הבעל לקבל מידע לגבי תוצאות הבדיקות של אשתו. מכיוון שמדובר בסוגיות עדינות וטעונות, חשוב להתייעץ עם עורך דין גירושין אשר ינחה את בני הזוג בהליכים המשפטיים. עו"ד נתנאל ירמי עוסק במשך שנים רבות בתיקי גירושין, והוא מוסמך לטפל בבעיות מורכבות כמו גירושין במהלך הריון האישה.