תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מיזם חדש: הנגשת אתרים במחירים נגישים

היום, כמעט כל בעל עסק המפעיל אתר כבר מודע לכך, שנותרו לו רק כמה חודשים כדי להנגיש את אתר האינטרנט שלו וזאת כדי למנוע חשיפה לתביעות משפטיות ולסנקציות כלכליות רציניות. בכל זאת, רבים הם בעלי האתרים שנמנעים מלבצע הנגשת אתרים, בשל העלויות הגבוהות של פרויקט כזה.

כמה מילים על התקנות שמחייבות כל אתר ישראלי לבצע התאמות לבעלי מוגבלויות

נגישות אתרים
Dreamstime.com

התקנות להנגשת אתרי אינטרנט ייכנסו לתוקף ביום 26.10.17 וזה אומר שכל בעל עסק שמפעיל או מנהל אתר אינטרנט, יידרש להתאים את האתר שלו לבעלי מוגבלויות. התקנות הללו הותקנו מכוח חוק השוויון לאנשים עם מוגבלויות, והמטרה שלהן היא לאפשר לכל אדם באשר הוא אדם, גם אם הוא סובל מלקות פיזית, שכלית או נפשית, קבועה או זמנית, ליהנות מגלישה ידידותית, ממנה הוא יכול להפיק את אותה התועלת שמפיק גולש ללא מוגבלות.

בפן הביצועי, המשמעות היא, שיש להטמיע באתר האינטרנט אפשרויות שונות לניווט נוח יותר עבור בעלי מוגבלויות, טכנולוגיות מסייעות ולהנגיש את העיצוב שלו מבחינת גודל הכותרות של הטקסט, סוג הגופן, הוספת תיאורים טקסטואליים לתמונות, שינוי צבעים ועוד.

נשמע פשוט? אז זהו, שזה לא ממש ככה.בין אם מדובר באתר אינטרנט קיים, שיש לבצע לו הנגשה ובין אם מדובר באתר שנבנה מאפס כאתר נגיש - מדובר בתהליך ארוך ומורכב, שהעלויות שלו הן בהתאם.

זו הסיבה, שרבים מבעלי האתרים נמנעים מיישום התקנות החדשות, למרות שאף אחד מהם לא מערער על החשיבות החברתית העומדת מאחוריהן.

הכירו את המיזם שמציע פתרונות להנגשת אתרים במחירים אטרקטיביים

כאן נכנס לתמונה מיזם אקססיבלי, שהוקם כדי "להנגיש" את שירותי הנגשת האתרים ולהציע אותם במחירים שפויים יותר. דן וינוקורוב, מומחה בפיתוח אפליקציות ובעליה של חברה לתכנון, עיצוב ובניית אתרים ויניר הראל, עורך דין המתמחה בהנגשה ובמיזמים דיגיטליים, חברו יחד כדי להקים את אקססיבלי טכנולוגיות שמספקת שירותי הנגשת אתרים איכותיים ששוברים את השוק עם עלויות נוחות במיוחד.

מקימי המיזם מתייחסים אליו כאל מיזם עם פן חברתי שמקפל בתוכו תרומה לקהילה. המיזם נועד לקדם שוויון ולאפשר לבעלי מוגבלויות ליהנות מאותה איכות גלישה ממנה נהנים גולשים ללא מוגבלויות. דן מסביר: "מיזמים שמקפלים בתוכם תועלת חברתית הם דבר שמרגיש לי נכון וגורמים לי להנות מעבודתי". לדברי דן לא מעט בעלי אתרים עדיין לא תרים אחר שירותי הנגשה, בגלל העלויות הגבוהות שלהם בשוק. דן זיהה את הצורך הקיים, וביקש לתת לו מענה באמצעות הקמת מיזם אקססיבלי. האטרקטיביות של המחירים שמציע המיזם מתאפשרת בזכות כלים טכנולוגיים ייחודיים שפותחו ע"י דן, המייעלים ומוזילים את תהליך העבודה.

יתרון נוסף שמציע מיזם אקססיבלי הוא מענה ההנגשה המלא שמקבלים בעלי האתרים, כפי שהסביר יניר הראל: "מאז פורסמו תקנות ההנגשה, צצים כפטריות אחרי הגשם תוספי הנגשה, שמאפשרים אומנם לשדרג את רמת הנגישות של האתר, אך מספקים פתרונות חלקיים בלבד. אקססיבלי מציעה מעטפת הנגשה מלאה, בזכות עבודה המתבצעת ברמת הקוד של האתר, כך שבעל אתר שמגיע אלינו יודע שבסיום התהליך כי בוצעה הנגשה אמיתית ברמת הקוד המתאימה לדרישות תקנות הנגישות".

לבסוף, חשוב לדעת שני דברים נוספים. הראשון הוא, שהתקנות מאפשרות לבתי המשפט להטיל סנקציות כלכליות משמעותיות על מי שלא ינגיש את האתר שלו, סנקציות שיכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים וזאת גם מבלי שתידרש הוכחת נזק בתהליך המשפטי. השני הוא, שלפי תקנות הנגישות, יש לבצע התאמות נגישות לאתר עד ליום 26.10.17 וזה אומר שחלון הזמן הולך ומצטמצם.

אז אם עדיין לא הנגשתם את האתר שלכם, ואם אתם רוצים להימנע מסיכון של חשיפה לתביעה אך מחפשים שירותי הנגשה במחירים תחרותיים, מיזם אקססיבלי עשוי להיות פתרון מתאים עבורכם. בדקו את אתר המיזם https://accessibly.co.il.

כתבות שאולי פיספסתם

*#