כשהסרטון של תאונת הדרכים הזאת עלה לרשת, הוא התפשט כאש בשדה קוצים והפך ויראלי. לא בכל יום רואים משאית שעוברת  באחד הרחובות הצרים בתל אביב,רחוב מאז"ה. כמו בסרט פעולה מרתק, נראה בסרטון שהמשאית מכסחת את כל כלי הרכב החונים ברחוב, בזה אחר זה: מראות, דלתות, כנפיים, חלקי פח וחלקי רכב נראים בסרטון מתעופפים באוויר. רבים ברשת סברו שמדובר בסרט מבויים. בסיום הסרטון  נראה הנהג בורח מהרחוב כשהוא מתעלם מתמרור עצור ומותיר ברחוב 18 כלי רכב חבוטים.

לנהג הפוגע סיפר אישי כואב ששופך אור שונה על המקרה: אני ואשתי נשואים כבר שנתיים ועושים כל מאמץ להביא ילדים לעולם. אנו בקושי מתפרנסים ונמצאים בטיפולי פוריות יקרים. לטיפולים הללו יש לוח זמנים מדויק. כל כך מיהרתי להגיע לאשתי, שאפילו לא שמעתי  את הבעלים של אחד מכלי הרכב שנפגעו כשצעק לי– הוא פשוט הגביר מהירות ונסע... את הכל ראיתי רק בסרטון שעלה לרשת. הייתי עמוס עד הראש בבעיות האישיות שלי, אני מטפל גם בחמי איש מבוגר חולה סרטן, לכן כנראה לא שמתי לב שפניתי שמאלה בלי לציית לתמרור "עצור".

"נראה לכם שאם הייתי מרגיש שאני פוגע אפילו ברכב אחד, לא הייתי עוצר?", סיפר הנהג, "מתייחסים אלי עכשיו כאל עבריין, בשעה שכמעט ואין לי בכלל עבירות תעבורה. העבודה שלי היא לספק סחורה ללקוחות.

אז מה עושה נהג משאית בבוקר ברחוב תל-אביבי צר? לדבריו, חנותו של אחד הלקוחות, נמצאת ברחוב אלנבי, שהנסיעה בו מותרת ברוב שעות היום רק לתחבורה ציבורית, הייתי חייב לפרוק אצלו את הסחורה- חושבים על התחבורה הציבורית ואיש לא חושב עלינו נהגי החלוקה, איך נחלק מזון כנתיבי התחבורה הציבורית חסומים בפנינו? כך, כדי לציית לחוקי התנועה, מצאתי את עצמי נכנס לרחוב מאז"ה, אחד הרחובות הצרים ביותר בתל אביב, אפליקציית ה- Waze אמרה לי שזו הדרך היחידה, מה הסיכוי שאצא ממנו בשלום?

עו"ד ארגמן

התאונה הזו שנראתה כמו סצנה מסרט מצויר, יכולה הייתה להסתיים אחרת. מרגע התאונה ובמיוחד לאחר שהסרטון נהייה ויראלי ברשת התייחסו אלי כאל פושע, מספר הנהג, כבר במשטרה הבהירו לי שאני עצור ולא הסכימו לשחרר אותי בחתימה על התחייבות אישית, הייתי עצור עד שאשתי הצליחה לארגן 2,000 לשחרר אותי, זה לא קל לנו המשכורת שהייתה לי הייתה זעומה. בינתיים איבדתי את מקום העבודה שלי וכבר כמה חודשים אני לא מצליח לפרנס את משפחתי".

הבנתי שהמשטרה מתכוונת רואה בי שעיר לעזאזל, רצו שיענישו אותי בכדי שכולם יראו ויראו. החברים אמרו לי שאני חייב עורך דין תותח לתעבורה. חבר לעבודה הפנה אותי לעורך דין ארגמן עמרי מומחה לתעבורה, הוא אמר לי לא תאמין איך הוא הציל אותי הוא יציל גם אותך. כבר בהתחלה אמר לי עורך הדין אני אגיש בקשה בכדי להקדים תרופה למכה, הם יגישו גם כתב אישום חמור וגם יבקשו לשלול אותך עד לתום ההליכים.

עורך הדין ארגמן אמר לי, בתיק פגע וברח, עדיף שאנחנו ניזום במקום להמתין ליוזמות של המשטרה, עורך הדין הגיש בקשה להחזרת רישיון שלי ואמר לשופט, אם הם חושבים שלא מגיע לי לחזור לנהוג ושצפוי להיות מוגש כנגדי כתב אישום חמור, שיגישו את כתב אישום כבר עכשיו!  למה לדחות?

אני זוכר שבאחד הדיונים התרגז התובע על עורך הדין שלי ואמר "מדובר בתיק עב כרס עם 18 רכבים מעורבים יש צילומים רבים לא אוכל להתחייב לתאריך הגשת כתב אישום", הוא אמר במפורש "כל הדיונים הללו שיזם עורך דין ארגמן גורמים לבזבוז זמן של התביעה וזה רק פוגע בהגנה שלי!" עורך דין ארגמן הרגיע אותי ואמר לי סמוך עלי אני יודע בדיוק לאן אני מכוון....

בסוף המשטרה השתכנעה והקדימה להגיש את כתב האישום כנגדי, הם ביקשו שלילה עד תום ההליכים, התובע ביקש מעורך דין ארגמן שילך לתובעת ממונה ויגיע אתה להסדר טיעון, הוא אמר שהוא לא מוסמך להגיע להסדר בתיק כל כך קשה. באותו יום המתנתי שעות בבית המשפט לתעבורה, עורך דין ארגמן פנה לתובעת הממונה וביקש להגיע להסדר טיעון בתיק שלי, גם היא לא הסכימה. אני לא יודע למה אולי בגלל הרעש שהתיק עשה בתקשורת.

עורך דין ארגמן אמר לי – לא תמיד צריכים להסכים. אנחנו נטען פתוח וכל צד יבקש מה שנראה לו נכון. התובע ביקש שמאד יחמירו איתי הוא ביקש פסילה מאד ממושכת. עורך דין ארגמן שכנע את השופט לראות אותי כאדם ולא כפושע. הוא הסביר לשופט את הבעיה של טיפולי הפוריות שלי ושל אשתי ואת זה שפוטרתי מהעבודה בעקבות המקרה, הבהיר לשופט שהנהיגה היא הפרנסה היחידה שלי. השופט מאד התחשב בי וקבע שאני ארצה עוד פסילה קצרה של כחודשיים וחצי מיום המשפט. הוא הבין את מצבי הכספי הקשה וקבע שאשלם קנס של 1,500 ונתן לי ארכה לשלם את הקנס תוך 3 חודשים. הוא גם קבע שאקבל חזרה את הערבות ששילמתי, 2,000 (כך שלמעשה המדינה תחזיר לי 500 ).

הודיתי לחבר שהפנה אותי לעורך דין ארגמן, הרגשתי שמצאתי לא סתם עורך דין, אדם שידע לראות אותי  בגובה העיניים, מיד הבין את הצרכים שלי ושל אשתי ולא התרגש  מהרעש התקשורתי שעשה הסרטון הוויראלי. עורך דין ארגמן לתעבורה, דאג שלאחר שהמשטרה התייחסה אלי כאל עבריין צמרת ו "אוייב העם" - לפחות בבית המשפט נעשה לי משפט צדק.