עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד מנחם מושקוביץ

"צדק צדק תרדוף"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץצילום: צילום: יח"צ

ניהול והפקה: משפטיפ

עורך-דין מנחם מושקוביץ, סגן יו"ר לשכת עוה"ד בישראל, יועץ משפטי למפלגת "דגל התורה" בירושלים, מתנדב ב- "עמותת שלוה" וחבר ועד הנהלת ארגון זק"א 

עו"ד מושקוביץ בולט בעיסוקו בתחומי דיני עמותות והקדשות ומשפט מנהלי. 
הוא פועל מתוך תחושת שליחות, אחריות וערבות הדדית-חברתית.

עו"ד מנחם מושקוביץ התמחה במשרדו של עו"ד יואל אייזנברג, אם כי מגדיר עצמו כמי ש"נולד עו"ד" וככזה שהיה זקוק להסמכה ולרישיון רק על מנת שתהא לו האפשרות לעסוק במקצוע. כשנשאל מה היה עושה אלמלא עסק בתחום המשפטים השיב כי לבטח היה עוסק בהיגוי, תיווך וניהול עסקאות בינלאומיות.

עו״ד מושקוביץ מגדיר עצמו כמי ש"נולד עו"ד" וככזה שהיה זקוק להסמכה ולרישיון רק על מנת שתהא לו האפשרות לעסוק במקצוע.

עו"ד מנחם מושקוביץצילום: צילום: יח"צ

במהלך השיחה עם עוה״ד מושקוביץ, קשה שלא לשים לב לנעם הליכותיו, נעם אשר מצליח לא פעם לתעתע ביריביו בבתי המשפט. מדובר באדם בעל זיכרון צילומי יוצא דופן ויכולת לנתח טקסטים באופן יסודי המרשים את עמיתיו כמו גם את יריביו.

עם זאת, את רגעי הנחת המשפטיים והערכיים שלו הוא זוקף בעיקר לפועלו בהקמת המרכז הלאומי של "עמותת שלוה", אותה מגדיר כ- "הדבר הבא" בתחום הטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים. בחודש ספטמבר 2016 עתיד המרכז להיפתח בעיר ירושלים: ״תכנון המרכז וביצוע הפעולות הנדרשות בקשר עם הקמתו והשקתו עוכבו במשך 7 שנים, נוכח התנגדויות השכנים המתגוררים בשכונה בה עתיד להיות ממוקם. לאחר מאבק משפטי ארוך אשר כלל הגשת עתירות לבית המשפט המחוזי, העליון ונדון באין ספור ועדות ערר, נדחו ההתנגדויות כולן והעמותה קיבלה "אור ירוק" לצאת לדרך״, מסביר עו"ד מושקוביץ ומוסיף: ״אנצל במה זו על מנת להודות למי שהיה חברי ושותפי המקצועי למסע הקמת המרכז - עוה"ד אורי ימין״.

בשנים האחרונות פועל עו״ד מושקוביץ לשיפור מעמדם של עורכי הדין הדתיים והחרדים בלשכת עורכי הדין ופעיל, יחד עם עו"ד יוסף ויצמן, שותפו לסיעת "אמונה במקצוע", לטובת שינוי תפישתי רחב היקף בציבור הדתי ובלשכת עורכי הדין. בין יתר הפעילויות שיזמו השניים, בברכת יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, יש לציין את סוף שבוע "משפט והלכה" בו נכחו מאות עורכי דין מכל רחבי הארץ, הפקת יום הפרקליט הדתי בלשכת עו"ד ועוד.

"שינוי אמיתי יכול להתחולל רק באמצעות חבירה של כוחות רבים, כך אני מאמין, זו הסיבה שבגינה אני פעיל בכל שעות היממה, השילוב בין קדושה כמו פעילות ארגון זק"א, רוח, כמו הפעילות בעמותת 'שלוה' ומהות, כמו הפעילות בלשכת עורכי הדין, הם הקו המנחה אותי״.

את הסיפוק המקצועי והאישי הגדול ביותר שואב עו״ד מושקוביץ בעודו מבחין במבטו המחויך של לקוח שחש כי נעשה איתו הצדק. הוא בוחר לחתום, איך לא, במוטו שלו לחיים: "תנסה, מקסימום תצליח".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"