עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד ונוטריון יריב קדם

"על חדי קרן וטכנולוגיה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד ונוטריון יריב קדם
עו"ד ונוטריון יריב קדםצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק
עו"ד ונוטריון יריב קדםצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עו"ד יריב קדם, עוסק בתחום חברות הסטארט-אפ מיזמים טכנולוגיים, אפליקציות וקניין רוחני 

למקצוע עריכת הדין הגיע עו״ד קדם מתוך אהבתו הגדולה לפטנטים ולטכנולוגיה ואלמלא היה עורך-דין, הוא מתנצל בחיוך, היה מהנדס או פיזיקאי.

משרדו של עו״ד קדם מלווה יזמים וחברות ברישום פטנטים, רישום פורמט זכויות יוצרים בינלאומי, הגנת קניין רוחני על פיתוח טכנולוגיות ואפליקציות והקמה וליווי של סטארט-אפים משלב הרעיון עד שלב האקזיט, כמו גם חברות תעשייה רב לאומיות, בדרכן לכיבוש יעדי שוק חדשים. משרדו מלווה את תהליך הפיתוח והשגשוג העסקי בכל השלבים במספר מעטפות: הראשונה, הגנת הרעיון בסוגים שונים של קניין רוחני. השניה, ליווי משפטי כולל. השלישית, גיוס מימון למיזם והרביעית, ליווי עסקי כולל.

״אני אוהב את התחום בו בחרתי ומוצא עצמי נפעם, בכל פעם מחדש, מהאנשים שמאחורי הרעיונות ומהרעיונות שמאחורי האנשים".

עו"ד ונוטריון יריב קדםצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

לקוחותיו של עו״ד יריב קדם נהנים משלל שירותים משפטיים; החל מרישום הפטנט ופורמט זכויות יוצרים, הקמת הפעילות העסקית, רישום חברה, עריכת הסכמי מייסדים, הסכמי פיתוח, הסכמי השקעה, חוזי הפצה ויתר השירותים המשפטיים אשר יאפשרו לרעיון חדשני, להצליח בעולם. הכוונה למשקיעים, השתתפות המדינה במימון הסטארט-אפ, קשרים והכרויות עם גורמי מפתח מקצועיים כמו: חברות פיתוח, חברות הנדסה, ממציאים יועצי שיווק, מעצבי מוצר, מעצבי אפליקציות וכו'.

במקרים של העתקות, חיקויים, זיופים והפרות, מגן משרדו של עו״ד קדם על האינטרסים של לקוחותיו בניהול הליכים משפטיים בישראל ובחו"ל בפני בתי המשפט, רשמי פטנטים, סימני מסחר, מדגמים רשומים ועוד.

״אני אוהב את התחום בו בחרתי ומוצא עצמי נפעם, בכל פעם מחדש, מהאנשים שמאחורי הרעיונות ומהרעיונות שמאחורי האנשים. אומרים שהראשון להשתמש במקל בעידן הפרה-היסטורי לא היה החזק ביותר, גם לא החכם ביותר, אלא דווקא זה שהיה זקוק לו ביותר. כבר משחר ההיסטוריה, כל ההמצאות הן תוצאה של הזדקקות ומימוש צורך. אני נחשף בכל יום לרעיונות גאוניים, אך גם לרעיונות שיש להם פוטנציאל לו דרושה דחיפה קטנה. בעניין זה אין לנו במשרד 'פרות קדושות'. אנו ממציאים את הגלגל מחדש עבור כל לקוח על מנת לאפשר לו ליהנות מרעיון מוגן וכך ליצור את מה שמכונה בתעשייה 'Unicorn- חד קרן' שאחרים יכולים רק לחלום עליו״.

״כמי שעוסק בספורט אתגרי, יש בי דחף בלתי נשלט לנצח, בין אם מדובר באקזיט, ניצחון בהליך משפטי, או מדליה בתחרות איש הברזל. עם זאת, הדרך לניצחון כלל אינה מובנת מאליה ודורשת חשיבה, נסיון רב, אורך נשימה וכיבודו של היריב הניצב מולך, כלים אותם אני מיישם בבואי לטפל בכל אחד מלקוחותיי - בין אם מדובר בספרינט ובין אם במרתון פועל המשרד לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר״.

אחת הדוגמאות להישג יוצא דופן של עורך-הדין קדם היא ייצוג כנגד כל הסיכויים של לקוח בתביעה נגד אמן מפורסם בטענה שהפר זכויות יוצרים, חרף העובדה שלווה ביועצים, מפיקים, יחסי ציבור וכו': "זו הייתה מלחמת דוד בגוליית, בסופה הצלחנו להוכיח את הפרת הקניין הרוחני ולדאוג כי ללקוח שלנו ישולם פיצוי כספי משמעותי״.

״החיים לימדו אותי שיצירתיות ומקוריות הן תכונות חשובות התורמות להצלחה אך אין די בהן - חריצות והתמדה הן ערובה להצלחה אמיתית, כמו גם נחישות ואומץ לגשת לדברים ללא היסוס, גם אם הדבר כרוך בשחייה נגד הזרם״.

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"