עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד ונוטריון משה אלפסי

"קח את עצמך ברצינות ואת החיים בקלילות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד משה אלפסי
עו"ד ונוטריון משה אלפסיצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק
עו"ד ונוטריון משה אלפסיצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עו״ד ונוטריון, משה אלפסי, המייסד והבעלים של חברת מ.אלפסי חברת עורכי דין ונוטריונים, יו"ר ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין, nשמש כחבר בועדת רישוי הנוטריונים במשרד המשפטים ומשמש סגן ראש ועד מחוז ת"א בלשכה

עורך-דין ונוטריון משה אלפסי מתמחה במקרקעין, ליטיגציה במקרקעין, תמ"א 38, פינוי בינוי, מסחרי ודיני נוטריונים ועוסק בין היתר בתרגומים מקצועיים לשפות רבות, כשהדגש מושם על איכות ומקצועיות. בין לקוחות המשרד ניתן למצוא; חברה ממשלתית, חברות ביטוח, חברות תקשורת, עורכי-דין (קולגות), עורכי-דין זרים, חברות תרופות, לקוחות פרטיים, דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ועוד.

בשנת 1998 התמחה עו"ד משה אלפסי אצל עו״ד ציפורה רקנטי, אשר כיהנה בשעתו כיועצת משפטית למחוז תל-אביב במנהל מקרקעי ישראל. את ספרו הרביעי של עוה״ד אלפסי (פורסם בחודש שעבר בהוצאת אוצר המשפט ועוסק במקרקעין - 1,164 עמודים של דיני המקרקעין בישראל) אותו הקדיש עו״ד אלפסי למאמנת שלו ובין היתר כתב: ״עו״ד רקנטי הייתה זו שהחדירה בי את התשוקה לעיסוק בתחום עריכת הדין, את השאיפה למקצוענות חסרת הפשרות והרצון המתמיד להשיג צדק באמצעות הידברות - ירשתי ממנה אהבה אדירה לתחום המקרקעין".

״למדתי מאבי המנוח, שלמה אלפסי, ששימש מורי ורבי ושלמרבה הצער הלך לבית עולמו, לרדוף תמיד אחר הצדק ולזכור שמדובר בבני אדם״.

עו"ד ונוטריון משה אלפסיצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

עו"ד משה אלפסי מסביר כי הדבר שהוביל אותו לעסוק בתחום המשפט הוא העובדה כי בהגיעו לגיל מצוות, החל לקרוא כמעט כל ספר שנקרה בדרכו, עד שיום אחד נתקל בספר משפטי. היה זה ספרו של כבוד השופט הדגול, חיים כהן ז״ל. 
"
עד היום זוכר עד כמה נפעמתי מן השפה הגבוהה והיפה. העובדה שכילד לא הבנתי את משמעותן של חלק מן המילים המריצה אותי ללמוד משפטים, לסיים את לימודי התואר הראשון בהצטיינות, ללמוד לימודי תואר שני באוניברסיטת תל-אביב ולאחר מכן לכתוב ולפרסם חמישה ספרי משפט ולתכנן את עבודת הדוקטורט".

על השאלה באיזה תחום היה עוסק אלמלא היה עורך-דין השיב, בתחום המשפטים - כשופט: ״עבורי, המינוח "שופט-צדק" אינו בבחינת סיסמא קלישאתית. למדתי מאבי המנוח, שלמה אלפסי, ששימש מורי ורבי ושלמרבה הצער הלך לבית עולמו בשנה שעברה, לרדוף תמיד אחר הצדק ולזכור שמדובר בבני אדם. אבי המנוח מעולם לא רב עם איש וכל סכסוך היה פותר בנועם. עוד לימדני, שכסף אינו נעלם במשוואה שמרכיבה את ערך הצדק".

התיק אותו מכנה עו״ד אלפסי כ- "מכונן" היה זה אותו ניהל בתחילת דרכו המשפטית, בו ייצג את המדינה בתביעה לסילוק ידם של מסיגי גבול למקרקעי המדינה: "בצאתי מהיכל המשפט חשתי שאובייקט חד פגע בגבי התחתון. כשהסתובבתי, ראיתי שניצב מולי אחד הנתבעים, אשר עמד על דוכן העדים מספר דקות טרם לכן ו"הודיע" לי שאם לא ארד מן התיק - יגיע סופי. כהרגלי, השבתי לנתבע בנימוס שזו לא הדרך הנכונה והסברתי לו שאם לא אני אטפל בתיק – יטפל בו עורך-דין אחר. התעלמתי מן האיום והצעתי לו לפנות לגורמי הרווחה, כמו הלשכה לסיוע משפטי והתנועה למלחמה בעוני בהן התנדבתי שנים רבות. למשמע דברי, הסכין שהונפה נעלמה כלא הייתה ואף זכיתי לחיבוק חם. זו הזכות שיש לעורך-דין - לסייע לזולת ולעודד אותו גם כשהוא מיואש. החמלה ואהבת האדם חייבת להיות חלק בלתי נפרד מעבודותו של כל עורך-דין, ועלינו לזכור תמיד כי מדובר בבני אדם״.

״אני מאוהב במקצוע אותו בחרתי ומכור לתחושת האדרנלין שמציפה את הגוף במרדף הבלתי פוסק אחר משפט צדק, בתשוקה לטעון ובשאיפה "להשיג" פסק דין לטובת הלקוח".

"תמיד מלווה אותי המוטו: קח את עצמך ברצינות ואת החיים בקלות". ובנימה אישית, מוסיף עו"ד אלפסי: "כסף אינו מטרה, אלא אמצעי. התעשרות איננה ערך. לעומת זאת, עשיית צדק, היא ערך חשוב ונעלה יותר".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"