עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016 עו"ד כרמית שחיבר

"בית הוא לא המקום שבו אתה גר, בית הוא המקום שבו מבינים אותך"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד כרמית שחיבר
עו"ד כרמית שחיברצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק
עו"ד כרמית שחיברצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עו"ד כרמית שחיבר עוסקת בתחום אזרחי ונדל"ן. לאחרונה, התמזג משרדה עם משרדו של עו"ד אייל בסרגליק

כשפוגשים לראשונה את עורכת-הדין כרמית שחיבר, קשה לקשר בין המראה הצעיר שלה ובין רשימת ההישגים המפוארת שלה, הכוללת: לימודי תואר ראשון ושני במשפטים, היותה סגנית יו"ר ועדת קניין ומקרקעין של מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין, סגנית יו"ר מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין, חברותה בועדת מעמד האישה וקידום עורכות הדין בלשכת עורכי הדין, פועלה באגף שפ"ע של עיריית רמת-גן וכמובן את עובדת היותה הבעלים של משרד בוטיק העוסק בתחום האזרחי והנדל"ן - "בסרגליק, שחיבר ושות', משרד עורכי דין".

עו"ד שחיבר עוסקת בתחום המקרקעין ומספקת מגוון שירותים משפטיים בתחום הנדל"ן לרבות ניהול תיקי ליטיגציה מסחרית, בדגש על המומחיות הנדרשת בניהול תיקים מסוג זה, בסכסוכים בתחום הנדל"ן.

"בזמן שילדות אחרות בבית הספר היסודי חלמו להיות נסיכות או פיות, אני ידעתי שאהיה עורכת-דין".

עו"ד כרמית שחיברצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

עו"ד כרמית שחיבר התמחתה במשרד עורכי הדין ״בן יעקב-שוימר-דולב & קרת״, המטפל בחברות ציבוריות ופרטיות רבות; בנקים, רשויות מקומיות, תאגידי מים ואנשים פרטיים מן הארץ ומחוצה לה, במגוון סוגיות בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי ככלל ובתחומים נוספים, בהם ליטיגציה בפרט. לאחר שהוסמכה, איישה שם משרת עו"ד שכירה וכך צברה את ניסיונה העשיר בתחומים הנ"ל.

"בזמן שילדות אחרות בבית הספר היסודי חלמו להיות נסיכות או פיות, ידעתי שאהיה עורכת-דין" מספרת שחיבר. ואכן, עם סיום שירותה הצבאי הלכה אחרי ליבה ופנתה לתחום שריתק אותה - נדל"ן ועסקאות מקרקעין: "כך שאת התואר הראשון שלי במשפטים מימנתי באמצעות עבודה כמתווכת נדל"ן".

"התיק המכונן", כפי שמכנה אותו עו"ד שחיבר, הוא זה בו ייצגה את לקוחותיו של בנק מזרחי טפחות בתביעה בה תבע אותם הבנק על מעילתם בו, כביכול, במיליונים. הלקוחות, שחשו כי עולמם חרב עליהם וכי שמם הטוב הוכתם קשות, התעקשו על חפותם, שעל מנת להוכיחה נדרשה קריאה ונבירה מדוקדקת של שעות מרובות באלפי מסמכים ועבודה בלשית של ממש.

העבודה המקצועית שלוותה בשפע גילויי אנושיות וסבלנות, הניבה תוצאות מפתיעות, וסללה את הדרך לחשיפת זהותו של מי שביצע את המעילה: ״התברר שהיה זה חבר ילדות של אותם לקוחות, אשר סרח עת ניהל את אחד הסניפים".

עו"ד שחיבר מספרת על אחד התיקים האחרונים בהם טיפלה, שם ייצגה לקוח במשא ומתן שהתנהל בקשר עם רכישת מגרש: "ביצעתי את הבדיקות המקדמיות שנוהגת לבצע טרם תחילתו של כל משא ומתן וכבר במהלכן התעוררו אצלי חשדות באשר לתום ליבו וניקיון כפיו של המוכר. שיתפתי את מרשי, שהשקיע את מרב זמנו ומרצו להבאת העסקה להבשלה ובהקדם, היות שלכאורה, נסתמנה כמאוד אטרקטיבית, ויעצתי לו לסגת ממנה. חשדותיי התאמתו ונתגלו כמבוססים. הוכחתי למרשי כי "המוכר" הוא מתחזה ושאינו הבעלים של המגרש. מרשי ניצל מעוקץ עליו היה משלם מחיר יקר; כלכלי, עסקי ונפשי כאחד".

"אך לאחרונה נחשפנו ל- "פרשת ענבל אור". כולנו מכירים גם את "פרשת חפציבה". סכומי הכסף המעורבים בפרשות הם גבוהים. חלק משמעותי מהם ממומן בידי הבנקים למשכנתאות והאחריות המוטלת על כתפיו של עורך-הדין, היא עצומה״ מדגישה עו"ד שחיבר.

"עסקאות מכר הן העיסוק המשפטי האהוב עליי. אין לי מילים לתאר את תחושות הסיפוק כשעסקה יוצאת אל הפועל לאחר חבלי לידה לא פשוטים. רכישת/מכירת דירה/בית הן אינן פעולות של חולין וכאלה המתרחשות בחייו של אדם כדבר שבשגרה וטיפול בהן, ככתוב, דורש התייחסות רגישה ומקצועית. אחרי הכל, בחלק לא מבוטל מן העסקאות, מונח כל הונם של הצדדים על הכף: אין מאושרת ממני כאשר לקוח, בסיועי, מבצע את העסקה החשובה ביותר מחייו, במינימום חרדות וסיכון, תוך ידיעה שההסכמים שכתבתי ו/או שערכתי מגנים על האינטרסים שלו. לקוחות נוטים להגיע לעסקת חייהם בגישה אופטימית. בציפייה לטוב ביותר. מתפקידי להיות שומר הסף, לצפות מהלכים ולתת מענה לקשיים העלולים לצוץ בדרך להגשמת העסקה עוד בשלב המו״מ לקראת כריתת ההסכם".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"