עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד ינון היימן

״צדק צריך לא רק להיעשות אלא גם להיראות״

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד ינון היימן
עו"ד ינון היימןצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עו"ד, פסיכולוג, ד"ר (קרימינולוגיה) ינון היימן, יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, עוסק בתחום המשפט הפלילי, בדיני התעבורה ובפסיכולוגיה משפטית

אל תחום המשפט הגיע עו"ד ינון היימן מתוך אמונה ששינוי חברתי יכול לקרות רק באמצעות מערכת המשפט, עו"ד היימן משלב בטיעוניו בכתב ובע"פ היבטים מתחומי הפסיכולוגיה והקרימינולוגיה ובכך מציג תפישה חדשה כסניגור פלילי – מהות מול דעות. כשמביטים בו במהלך דיונים, נפעמים מהמחול המדויק שבו יורה עו״ד היימן עובדות ומשלב אנקדוטות מעולמות תוכן משלימים.

"ליטגציה היא מופע קסמים, חשוב לרתק את הקהל גם אם יושב בדין שופט יחיד ותובע" מסביר עו״ד היימן. את ההזדמנות הראשונה שלו קיבל במשרד שנקרא, בזמנו, ״גילת, קנולר ושות'״ ועסק בתחום האזרחי מסחרי.

"לא פעם, אני מגלה דווקא במקומות האפלים ביותר את נקודות האור האנושיות והחמימות ביותר, כמו פרחי קיר, מתגלים במסדרונות אטומים חום אנושי, הכלה ותקווה שאי אפשר לעמוד אדישים נוכחה".

עו"ד ינון היימןצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

״בתחום שלי, תחום המשפט הפלילי, זמן הפעולה והתגובה בתיקים פליליים הוא זמן קריטי. הקפדה על יסודיות, זריזות ואינטנסיביות, עוד בנקיטת המהלכים הראשונים, יכולים לסייע בזיכוי הלקוח, למנוע ריצוי עונש מיותר ושהייה אחורי סורג ובריח וכמובן, עלויות נפשיות וכספיות״.

מאז שהפך עו"ד, טיפל עו״ד ינון היימן במאות תיקים מסוגים שונים, עם זאת התיק אותו הוא מכנה כ"מכונן" הוא תיק תעבורה אשר ההליכים בו מוצו מבלי שהוגש כנגד החשוד כתב אישום. גזר הדין הלכאורי, יכול היה להטיל על החשוד את העונש המרבי הקבוע בחוק לביצוע עבירה מסוג זה - עד 20 שנות מאסר. עו"ד היימן הסביר, כי זמן הפעולה והתגובה בתיקים מסוג זה הוא קריטי. המהלכים הראשונים בהם נקט, תוך הקפדה על זריזות ואינטנסיביות, סייעו לו להציג בפני המשטרה את מלוא הראיות ובאופן מדויק ולהבהיר שלמרשו לא היה אשם תורם בביצוע העבירה. זהו הבסיס לפועלו המשפטי והמוטו שלו.

"לא פעם, במסגרת עבודתי, אני מגלה  דווקא במקומות האפלים ביותר את נקודות האור האנושיות והחמימות ביותר, כמו פרחי קיר, מתגלים במסדרונות אטומים חום אנושי, הכלה ותקווה שאי אפשר לעמוד אדישים נוכחה״.

במקביל לניהול משרדו, פעילותו של עו"ד היימן בלשכת עורכי-הדין מעוררת השראה, מדובר בעשייה מסביב לשעון ובכל קצווי הארץ. לתפקיד יו"ר ועד מחוז תל אביב נכנס היימן אחרי מערכת בחירות סוערת במיוחד כשהוא צועד לצידו של יו"ר הלשכה, עו"ד אפי נוה, ומלווה אותו בדרך שאותה סללו יחדיו.

"אנו נמצאים באחת התקופות המשמעותיות ביותר מבחינת החקיקה והמאבק על ייחוד המקצוע, בשילוב רפורמות מרחיקות לכת הנוגעות לכל אחד ואחת מאתנו, הסינים מאחלים שתחיו בתקופה מעניינת, ובכן אין שום ספק, אנו חיים בתקופה מלהיבה ומעניינת ביותר" מסכם היימן.

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"