עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד חני דקל-אלבז

"להמשיך להילחם עם חיוך ולא לוותר עד השגת המטרה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד חני דקל-אלבז
עו"ד חני דקל-אלבזצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עורכת הדין חני דקל-אלבז, מייסדת ובעלת משרד עו"ד דקל-אלבז

עורכת-דין חני דקל-אלבז עוסקת בתחום הנזיקין, הביטוח, מימוש זכויות רפואיות וחברתיות, ייצוג וליווי בתיקי תאונות דרכים, עבודה, תאונות ברשות הרבים, תאונות תלמידים, תאונות ספורט, תביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי, משרד-הביטחון (לרבות ייצוג בועדות רפואיות מטעמו) רשלנות רפואית, ועדות נפגעי גזזת ופוליו וכן בתביעות כנגד חברות הביטוח בקשר עם כל סוגי הפוליסות.

הניסיון שצברה עת עבדה כעו"ד שכירה במשרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בתחום הביטוח והנזיקין, סייע לה לפתח בקיאות בהתנהלות חברות הביטוח ולהבין את אופן פועלן:"זהו ערך מוסף חשוב ובלתי מבוטל לעו"ד העוסק בתחומי״, מדגישה עו״ד דקל-אלבז.

"איני יודעת כמה אנשים מתעוררים בבוקר למציאות מעוררת השראה כמו זו שלי. בכל פעם בו מצבו של אדם, אותו אני מלווה, משתפר בריאותית ולו במעט, אני נרגשת".

עו"ד חני דקל-אלבזצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

בעברה, שימשה כמתמחה ולאחר מכן כעו"ד במשרד ״עו"ד ונוטריון חיים קליר ושות׳, משרד עורכי דין ונוטריון", משרד הנחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל בתחום דיני הביטוח והנזיקין.

עו"ד דקל-אלבז טיפלה במגוון תיקים מרתקים, אך התיק אותו מכנה כ- "מכונן" הוא זה בו ייצגה חושף שחיתות בפני כלל המסגרות והמערכות שהיו רלוונטיות למקרה.
בין היתר, נדרשה להילחם על מימוש זכויותיו הרפואיות והחברתיות, תוך צעידה בסבך מערכת לחצים אדירה נוכח מקרה שאפיינו אותו מימדים עצומים של רגישות אישית, חברתית, משפחתית ותעסוקתית. הטיפול במקרה זה הגביר, לדבריה, את רצונה לפעול גם במישור החברתי, לעורר סוגיות חברתיות בעייתיות ולנסות להאיר אותן ולו במעט, באמצעות שילוב פועלה גם בתחום בו עוסקת.

עו"ד דקל-אלבז מציינת, כי העובדה שמשרדה הנו משרד בוטיק קטן היא בבחינת יתרון, שכן: "כשאדם מגיע לעורך-דין מתחום הנזיקין, הוא מגיע כשלא רק גופו פצוע, אלא גם נפשו דואבת, לכן הטיפול האישי ורקימת מערכת-יחסים קרובה ביני ובין האנשים אותם אני מייצגת, היא חשובה ומשמעותית עד מאד".

לא פעם נדמה כי הציבור הרחב פוחד להתמודד עם חברות הביטוח ולדרוש את המגיע לו, אולי מאחר שמדובר בגופי ענק שתשובת ברירת המחדל שלהם היא דחיית תביעת המבוטחים: "דווקא אלה הזקוקים ביותר לעזרה, הם הראשונים להיפגע ואין שום סיכוי שאאפשר זאת", מסבירה עו"ד דקל-אלבז בלהיטות. הסטטיסטיקה מדברת על 80% של דחיית תביעות מצד חברות הביטוח ורוב האנשים כלל לא מבינים כי במאבק משפטי נכון, ידאגו בתי המשפט לשלול את סירובה של חברת הביטוח לשלם".

"איני יודעת כמה אנשים מתעוררים בבוקר למציאות מעוררת השראה כמו זו שלי. בכל פעם בו מצבו של אדם, אותו אני מלווה, משתפר בריאותית ולו במעט, אני נרגשת.
זה יכול להיות ילד קטן שעבר תאונת דרכים איומה ולומד מחדש לצעוד או קשישה שכעת יכולה להתקיים בכבוד ולהרשות לעצמה קבלת עזרה. זו אינה עבודה, בעיני זו שליחות גדולה". מסבירה עורכת-הדין דקל-אלבז ומוסיפה: "קשה לתאר את הרגשת הסיפוק הנובעת מן התחום בו בחרתי, בפרט כשאני היא זו הגורמת לכך שמרשי, הנתון בנקודת שפל בחייו, יזכה במלוא הזכויות המגיעות לו באופן המיטבי".

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"