עורכי הדין שחייבים להכיר 2016 עו"ד הילה נדב

״מעטות הטעויות בחיינו שלא ניתן לתקן״

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד הילה נדב
עו"ד הילה נדבצילום: קרדיט- אלי מעייני ויונתן בורק

ניהול והפקה: משפטיפ

עורכת-הדין הילה נדב, דוקטורנטית למשפטים בעלת LLM בהתמחות גישור ויישוב סכסוכים, מגשרת משפחה, בעלת הכשרה לגירושים בשיתוף-פעולה ומרצה לגישור

כשעו״ד הילה נדב מתחילה לדבר על התחום בו עוסקת, נדמה שיהיה זה בלתי אפשרי לעצור את שטף דיבורה. במהלך הריאיון עמה הצליחה לפרוש משנה סדורה לגבי האופן והדרך אשר מאמינה כי לפיהם מחוייבת מדינת ישראל לנהוג עת מתמודדת עם סוגיית החייבים.

היא מדגישה כי יש לברך את השרה שקד על הרפורמה אותה מנסה להנהיג בתחום חדלות הפירעון, הכוללת; הסדרת חברות בקריסה וייזום תכנית שתפעל לשיקום פושטי הרגל, על מנת שאלה, לא ייקלעו שוב למצוקת חובות, זמן קצר לאחר קבלת צו ההפטר.

"בחלוף השנים הבנתי שאני "מטפלת" באופיי, דבר המתבטא גם בגישה המונחלת במשרדי הדוגלת במשפטנות הוליסטית ובתפישת האדם במרכז".

עו"ד הילה נדבצילום: צילום: אלי מעייני ויונתן בורק

היא בחרה להיות עורכת-דין בשל אהבתה האדירה למקצוע ולבני אדם: "כבר בגיל 10, כילדה מחוננת, למדתי משפטים והיה ברור לי כשמש שכשאגדל, אהיה עורכת-דין. לכן, יהיה זה אך הוגן לקבוע שהמקצוע בחר בי ולא להיפך".

מיד עם שחרורה מהצבא, החלה עו"ד הילה נדב את לימודי התואר הראשון במשפטים ופנתה ללימודי תואר שני במשפטים, במהלכם התמחתה אצל כבוד השופטת, רבקה פוקס.

כיום, משלימה נדב את עבודת הדוקטורט שלה בתחום האלימות הכלכלית: ״במשרה הראשונה שאיישתי, כעו"ד שכירה במשרדו של ״מוני עזורה, עורכי-דין״, ייצגתי רשויות מקומיות ובנקים וכך הובלתי לתחום חדלות הפירעון. כיום, אני מייצגת בעיקר חייבים וסבורה כי הניסיון שרכשתי כבאת כוח מטעם שני הצדדים, צד הזוכים וצד החייבים, משרת נאמנה את מרשיי ואותי".

"בחלוף השנים הבנתי שאני ״מטפלת״ באופיי, דבר המתבטא גם בגישה המונחלת במשרדי - גישה הדוגלת במשפטנות הוליסטית ובתפישת האדם במרכז.
אני אוהבת את הלקוחות שלי ומאמינה שכל אחד ואחת מהם
- עולם ומלואו. אני מקפידה לתכנן יחד איתם את האסטרטגיה המשפטית המתאימה לצרכיהם ויודעת שאם לא הייתי עו"ד, לבטח הייתי פסיכותרפיסטית או פסיכולוגית. אני מאמינה שכסף אינו מביא להצלחה. החופש להשתכר הוא שמביא את ההצלחה. לעתים צצה הזמדנות שיכולה לאפשר לחייבים להשתכר ולא מעט, אך טעויות העבר רודפות אותם וגוזלות מהם את החירות להשתכר ולצאת ממעגל השדים. כאן אני נכנסת לתמונה ומתפקידי לספק חבל הצלה״.

בנימה אישית, היא חותמת: ״אפשר להשתחרר מחובות ומעטות הטעויות בחיינו שבלתי אפשרי לתקנן. אנשים רבים אינם מודעים לזכויותיהם, אותן זכויות שתאפשרנה יציאה לדרך חדשה. אני תמיד ממליצה לבדוק את האלטרנטיבות העומדות לרשותנו טרם נחליט שאין מוצא, מאחר שלא פעם, הפיתרון "עומד" לנגד עינינו וכל שלנו נותר הוא להביט בו״. 

לחצו לחזרה לפרויקט "עורכי הדין שחייבים להכיר לשנת 2016"